Jan Kalwin jako promotor rzymskokatolickich bledow

Obrona wiary ....

Jan Kalwin to

oszust religijny
4
15%
blednowierca - bladzacy omylkowo
4
15%
pozytywna postać
15
58%
inne
3
12%
 
Liczba głosów: 26
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 22:52

Lash pisze:Regulamin nie określa że za oskarżanie sie wylatuje czy ma punkty. Reguluje użycie pwenych fraz
np. takich:
Lash pisze:To jest jak widać ewidentny przykład twojego kłamstwa.
?
Aby przypisac komus klamstwo to trzeba wiedziec, ze wie jaka jest prawda i ze swiadomie nie mowi prawdy. Duzo wiesz - co najmniej tyle ile Bog - skoro uzywasz okreslenia, jakiego Bog jedynie moze uzyc. Piszesz o mnie nieprawde co mnie poniza w opinii czytelnikow forum. Nie bede udowadnial czy taki jest Twoj cel - ale takie sa fakty i skutki Twego dzialania. Zacznij pisac tylko prawde i niestronniczo - to pomaga w dochodzeniu do prawdy.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2009, 23:03

chrześcijanin pisze:[...]Duzo wiesz - co najmniej tyle ile Bog - skoro uzywasz okreslenia, jakiego Bog jedynie moze uzyc.

A czy przypadkiem tą samą miarą nie można powiedzieć tegoż o Tobie biorąc pod uwagę ten cały wątek i Twoje ocenianie Jana Kalwina? (ileż Jego dzieł przeczytałeś? Może jakieś listy pasterskie? Czy tylko tak "skanujesz" w poszukiwaniu "sensacji"? ;))

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 23:13

fantomik pisze:A czy przypadkiem tą samą miarą nie można powiedzieć tegoż o Tobie biorąc pod uwagę ten cały wątek i Twoje ocenianie Jana Kalwina? (ileż Jego dzieł przeczytałeś?
Pismo nakazuje nam w liscie Pawla do Hebrajczykow 13 rozdzial: Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich. Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki. Nie dajcie się zwodzić przeróżnym i obcym naukom; dobrze jest bowiem umacniać serce łaską, a nie pokarmami; tym, którzy o nie zabiegali, nie przyniosły one pożytku. (Hebr. 13:7-9), nigdy nie bylem wodzem gloszacym Slowo Boze Lashowi, natomiast Kalwin spelnia to kryterium i mamy obowiazek porownywac go z Chrystusem czy pasowal. Nie pasowal. Poza tym, podalem fakty - odnosic nalezy sie do faktow, w ktorych Kalwin heretyka Augustyna nazywa swietym ojcem, nawet jesli nie bedzie to balwochwalstwo (w mej ocenie jest) to i tak wskazuje na mocne uzaleznienie Augustianskiego Teologa jak okreslal sie Jan Kalwin od jego nauk. Blednych i szkodliwych nauk. Nie ma to wiele wspolnego z protestantyzmem co do istoty (co najwyzej co do nazwy).


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2009, 23:40

chrześcijanin pisze:[...]nigdy nie bylem wodzem gloszacym Slowo Boze Lashowi

Ej no, przecież w kółko podajesz Lashowi swoją własną interpretację Słowa wraz z jego cytowaniem. Mów co chesz ale to jest głoszenie Słowa Bożego (no chyba, że tych cytowanych fragmentów nie traktujesz jako Słowo Boże).
chrześcijanin pisze:[...], natomiast Kalwin spelnia to kryterium i mamy obowiazek porownywac go z Chrystusem czy pasowal. Nie pasowal.

Oczywiście znasz Kalwina wystarczająco dobrze rzecz jasna aby takimi osądami rzucać. Osobiście uważam, że każdy kto choć troszkę postudiował i poczytał (w literaturze, a nie na jakiś katolickich blogach) o kontrowersjach w okół osoby Kalwina jeżeli tylko posiada troszkę pokory (no chyba, że jest z zawodu historykiem i jego praca doktorska dotyczyła Jana Kalwina) dojdzie do prostego wniosku, że takie górnolotne osądy są po prostu albo nie na miejscu albo są jakimś chwilowym wybuchem zbyt wybujałego ego. To niejest aż taka "oczywista sprawa" jak w np. przypadku Marcina Lutra (który też jest całkiem skomplikowaną i kontrowersyjną osobą).
chrześcijanin pisze:[...]Poza tym, podalem fakty - odnosic nalezy sie do faktow, w ktorych Kalwin heretyka Augustyna nazywa swietym ojcem,

I jak Lash podał -- nie tylko Augustyna ale również innych Mężów Bożych od których możemy się sporo nauczyć (chociażby z przykładów ich życia). Augustyn znał Słowo Boże możliwe, że lepiej niż ty czy ja więc wnoszę raczej, że po prostu odczytujesz słowa Augustyna wczytując w nie to co samemu chcesz zobaczyć, a nie to co sam Augustyn przez to rozumiał. Dość trafnie Lash wskazał, że jest to bardzo podobne do znanego każdemu "przyprowadźcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" niestety :/
chrześcijanin pisze:[...]nawet jesli nie bedzie to balwochwalstwo (w mej ocenie jest) to i tak wskazuje na mocne uzaleznienie Augustianskiego Teologa jak okreslal sie Jan Kalwin od jego nauk. Blednych i szkodliwych nauk. Nie ma to wiele wspolnego z protestantyzmem co do istoty (co najwyzej co do nazwy).

I rzecz jasna jako Ojciec Reformacji żyjący w XVI w. możesz to ocenić? ;) Oj Chrześcijaninie, urząd papieża jest już zajęty ale zawsze możesz kandydować oczywiście. A tym samym polecam Tobie poczytać komentarze Jana Kalwina odnośnie Słowa Bożego -- jeśli podejdziesz do nich ze szczerą chęcią poznania samego reformatora, a nie znalezienia "paragrafu", jestem pewny że na tym skorzystasz. Ocenianie dostępnych źródeł, które osoby żyjące w innym wieku niż nasz używały aby jakoś uchwycić niezbędne informacje do uchwycenia poprawnej hermeneutyki przez nasz własny pryzmat -- gdzie my mamy dostęp do wirtualnie wszelakiej informacji za pośrednictwem "dwóch kliknięć myszką" jest naprawdę ciekawe ale w pewnym też sensie zwyczajnie żenujące. Niestety ahistoryczność w dzisiejszych czasach chyba jest po prostu normą w Chrześcijaństwie, a przynajmniej tak osobiście zauważam. Co gorsza -- spotykam osoby, które nawet się tym szczycą. :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 maja 2009, 00:06

fantomik pisze:Oczywiście znasz Kalwina wystarczająco dobrze rzecz jasna aby takimi osądami rzucać.
Falszywe poglady zawsze sa opakowane w duza ilosc ladnych okraglych slowek. W tym tez falszywe poglady gloszone przez zabojce nie majacego w sobie zywota wiecznego - to Pismo ocenia, ze zabojca nie ma w sobie zycia wiecznego, nie ja. Oczywiste jest, ze nawet Wojtyla Karol wiekszosc rzeczy jakie pisal i mowil - byly poprawne lub prawie poprawne. W ten sposob da sie usprawiedliwic kazda falszywa nauke lub prawie kazda. Sa jednak pewne fakty dyskwalifikujace. I jakos u falszerzy, z ktorymi Wam nie po drodze jak z ruchów charyzmatycznych czy badackich szybko je znajdujecie. Gdyby choc jeden swiadek Jehowy zamordowal katolika nawet humanitarna smiercia za to, ze nie przyjal jehowityzmu - byloby to glownym argumentam przeciw. Ale jesli morderca byl Augustyn, Kalwin czy inny pupil - ciii, to byly inne okolicznosci, wtedy mozna bylo palic (i papierosy i na stosach), to nawet zdrowe bylo - sie dowiemy, zwlaszcza dla palonego.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 24 maja 2009, 03:57

chrześcijaninie, nie zgadzamy się w wielu punktach, ale widzę, że Ty pojąłeś coś, co jest najważniejsze-miłość, która precz odrzuca WSZELKI fanatyzm. Podziwiam Cię za to. Cieszę się także, że są ludzie, którzy potrafią wyłapać, że część protestantyzmu to tylko druga strona tego, czym jest katolicyzm.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 maja 2009, 09:15

Agata_K pisze:chrześcijaninie, nie zgadzamy się w wielu punktach, ale widzę, że Ty pojąłeś coś, co jest najważniejsze-miłość, która precz odrzuca WSZELKI fanatyzm.
to nie jest w zadnym wypadku moja zasluga, lecz Boze dzielo w mojej duszy, od pierwszych dni po moim nawroceniu do Pana Jezusa Bog ukazywal mi, ze Boze dzieci sa dla Niego najcenniejsze i sa czesto przez przypadek lub wlasna ale usprawiedliwiona nieuwage wplatane w rozne nie oddajace Bogu chwaly sytuacje
Agata_K pisze: Cieszę się także, że są ludzie, którzy potrafią wyłapać, że część protestantyzmu to tylko druga strona tego, czym jest katolicyzm.
wspomniane wczesniej bedne falszywe nauki Rodziny Milosci, czy swiadkow Jehowy sa zle, jednakze jak juz bylo wczesniej pokazane w wypowiedzi Eliasza nt. rM i jego znajomosci z tego ruchu, ustawienie na skali szkodliwosci kazaloby katolicyzm, kalwinizm z jego afirmacja augustianizmem postawic w gorszej ocenie, blizej diabla, niz nauczanie sJ czy RM czy innych podobnych niegodziwych ruchow, bo przyznajac punktacje jeden punkt dac trzeba za falsz w nauczaniu co spelniaja wszystkie 4, a drugi za mordowanie oponentow co w gorszym swietle przedstawia kalwinizm i jego katolickich kolegow.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 24 maja 2009, 15:35

trochę OTowo, ale po pierwszym poscie rzucilo mi sie w oczy: chrzescjanin, czy to nie ty przed miesiącami obiecałeś bodajże ann_in_grace niepodważalne dowody na to, że augustyn był zły i brzydki? doczekała się w końcu?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 24 maja 2009, 17:53

Lash pisze:
Marcus pisze:
Lash pisze:RZUCANIE OSKARŻEŃ NA WIERZĄCYCH - tak oskarża wierzących diabeł.

Czyli uważasz, że Puritan jest pod wpływem diabła?
Bo przecież właśnie za notoryczne rzucanie oskarżeń pod tytułem "jesteś fałszywym nauczycielem", dałeś mu punkt karny.

Wiem, że teraz odniosłeś to do chrześcijanina i powiem Ci, że nie rozumiem tego...
Dlaczego nazywasz oskarżycielem osobę, która wraz z administracją forum [czyli także Tobą], konsekwentnie zauważa "problem Puritana" i kontynuuje temat?
Moim zdaniem bronisz go zupełnie bez sensu, już kilkanaście osób na forum [w tym sami kalwini] wypowiedziało się, co widzi i myśli, odnośnie postępowania Puritana :-/

Nie wiem
wiem że rzucanie oskarżeń to domena diabła
a jaki jest duchowy stan purytanina czy "chrześcijanina" tego nie wiem bo nie spotkałem ich w realu.
Obaj wykazują podobny poziom oskarżania co wskazuje co najmniej na pewną chorobę duchową.
Regulamin nie określa że za oskarżanie sie wylatuje czy ma punkty. Reguluje użycie pwenych fraz.

Ależ mi wcale nie chodzi o wywalanie z forum, czy jakieś punkty...
Po prostu, skoro sam zauważasz, że zachowanie Puritana może wskazywać na to co napisałeś, to myślę, że warto by było zwrócić mu uwagę, choćby z miłości, by dalej nie wbijał się w pychę, bo jeśli tym mocno przesiąknie, to źle skończy...
Takie jest moje zdanie ponieważ: " Razy przyjaciela są oznaką wierności, pocałunki wroga są zwodnicze."[przyp.27.6]


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 maja 2009, 20:30

julaine pisze:trochę OTowo
bardzo OTowo, ann_in_grace oczekiwala wiecej niz jej obiecalem - bo moja obietnice wzgledem niej spelnilem w 100%.
A poniewaz zamawiala wiecej - to ozna uznac ten watek za kontynuacje.
Augustyn nie byl zly i brzydki, byl gorliwym ojcem zalozycielem rzymskiego katolicyzmu i dosc skutecznie zrealizowal swoje obowiazki. Szkoda, ze mial wrogiego Bogu pracodwace, ale sumiennosci nie mozna mu odmowic i skutecznosci w zwalczaniu np. Donatystow (chrzescijan - przeciwnikow bogacenia sie schierarchizowanego kleru).


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 cze 2009, 08:39

Nie spiesz się tak z rzucaniem oskarżeń o oszczerstwa, szanowny, gdyż jak dotąd, na forum panuje wolność wypowiedzi i zanim będziesz wprowadzał tu cenzurę zważ na własną pisaninę - to dopiero "nieudolna agitacja" i żadnych argumentów. Jak masz fioła na punkcie Kalwina, to się miej, ale nie wciskaj go innym na siłę, bełkocząc, że bez tego "niedojrzałe chrześcijaństwo" i podobne bzdury - sam, waść, o oszczerstwa się ocierasz...


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 03 cze 2009, 08:43

na początek:
Wklad kolegi Puritana do tematu:
Puritan pisze:Kalwin błądził na wiele sposobów (jak chociażby w tym, że nazywał Maryję zawszedziewicą)
Czyli byl propagatorem/promotorem rzymskokatolickich bledow. Dziekuje Puritan.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości