Arminianizm - zagrożenie dla kościoła

Obrona wiary ....
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 24 kwie 2011, 20:40

Puritan pisze:Po co wprowadzasz Rafiego w błąd.


Tutejsza większość to predestynacyjni, wiec forum jest kalwińskie. Zasada lokalnej demokracji.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 kwie 2011, 21:22

Rafi pisze:[...]zostałem uznany za niezbawionego i za wielka zarazę.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jako kalwinista mogę rzec, że to nie zależy ani od Ciebie ani tym bardziej ode mnie :) Więc jak Alkhilion napisał -- deal with it Bracie ;)

Alkhilion pisze:Tutejsza większość to predestynacyjni, wiec forum jest kalwińskie. Zasada lokalnej demokracji.

Może z 10-15 osób maksimum, a ilu mamy użytkowników ogółem? Więc teoria obalona Bracie ;)

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 24 kwie 2011, 22:33

fantomik pisze:Może z 10-15 osób maksimum, a ilu mamy użytkowników ogółem? Więc teoria obalona Bracie ;)


Nieaktywni się nie liczą. A tu jest łącznie 10-15 aktywnych :oops:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 kwie 2011, 22:48

Alkhilion pisze:[...]A tu jest łącznie 10-15 aktywnych :oops:

Zależy za ilu policzysz fantomiki :P Ale wzywam Cię Bracie do nie marginalizowania użytkowników czytających, a nie wypowiadających się aż tak często jak Ty ;) Czytanie kilometrów naszych postów wymaga całkiem sporo aktywności, może nawet i więcej niż wymaga od nas ich pisanie ;)

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 24 kwie 2011, 22:53

fantomik pisze:Ale wzywam Cię Bracie do nie marginalizowania


No przecież nie marginalizuję, po prostu nie mamy okazji poznać poglądów tych cichociemnych.

fantomik pisze:Czytanie kilometrów naszych postów wymaga całkiem sporo aktywności, może nawet i więcej niż wymaga od nas ich pisanie


Wie to Alkhilion, który czytał to forum rok, zanim stał się Alkhilionem :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 kwie 2011, 23:11

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Ale wzywam Cię Bracie do nie marginalizowania

No przecież nie marginalizuję, po prostu nie mamy okazji poznać poglądów tych cichociemnych.

I dlatego zakładasz, że to kalwiniści? ;) Czy w Twoim zborze to większość jest kalwinistyczna? :) Albo w w ogóle zborach w Twoim mieście?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 kwie 2011, 01:12

fantomik pisze:I dlatego zakładasz, że to kalwiniści?


Dobra, już nie generalizuję :sorry:

fantomik pisze:Albo w w ogóle zborach w Twoim mieście?


Baptyści vs Zieloni? Ci pierwsi mają większy dom zborowy (i baptysterium), więc mam uzasadnione powody przypuszczać, że ich jest więcej ;)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 25 kwie 2011, 02:29

Alkhilion pisze:Baptyści vs Zieloni? Ci pierwsi mają większy dom zborowy (i baptysterium), więc mam uzasadnione powody przypuszczać, że ich jest więcej ;)


Z tym, że baptyści (KCHB) to generalnie arminianie są ;)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 kwie 2011, 02:34

Norbi pisze:Z tym, że baptyści (KCHB) to generalnie arminianie są ;)


Są wyjątki. Zbór w Chełmie jest mieszany z większością kalwińską (pastor jest kalwinista zdaje się) a resztę zborowników ta teologiczna dysputa niewiele interesuje.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 kwie 2011, 02:36

Obrazek

Pokaż na tym zdjęciu arminian (łatwe, to ci pachnący siarką i buchającymi ogniami piekielnymi z oczu).


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 kwie 2011, 10:46

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Albo w w ogóle zborach w Twoim mieście?

Baptyści vs Zieloni? Ci pierwsi mają większy dom zborowy (i baptysterium), więc mam uzasadnione powody przypuszczać, że ich jest więcej ;)

No wiesz Bracie, w "normalnych miastach" ;) to zwykle Arminian jest więcej. Taka przykra (rzecz jasna jak dla kogo :)) Polska rzeczywistość.

PS. Buchającej siarki nie widać na zdjęciach ;)

Pozdrawiam sympatycznie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 02 maja 2011, 23:09

Alkhilion pisze:Pokaż na tym zdjęciu arminian (łatwe, to ci pachnący siarką i buchającymi ogniami piekielnymi z oczu).

a to ma jakiś podtekst, czy tak sobie dany opis po prostu?
Bo się zastanawiam i zastanawiam co arminianie mają z nawiasem za związki - i wymyslic nie mogę :-(


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 maja 2011, 23:10

Iv pisze:
Alkhilion pisze:Pokaż na tym zdjęciu arminian (łatwe, to ci pachnący siarką i buchającymi ogniami piekielnymi z oczu).

a to ma jakiś podtekst, czy tak sobie dany opis po prostu?
Bo się zastanawiam i zastanawiam co arminianie mają z nawiasem za związki - i wymyslic nie mogę :-(

W psychologii nazywa się to rzutowaniem ;)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 maja 2011, 16:33

fantomik pisze:W psychologii nazywa się to rzutowaniem ;)


Albo ironia. Spocznij Iv, to odniesienie do postu założycielskiego tego topicu :)


Yamiko
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2012, 11:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Arminianizm

Postautor: Yamiko » 31 gru 2012, 11:28

Witam. Stary temat, nie wiem, czego się spodziewać, ale chciałabym przedstawić swój punkt widzenia.

Otóż, kalwinizm poniekąd zakłada, że Bóg typuje sobie ludzi już na samym początku. Moim zdaniem przeczy to trochę Bożej sprawiedliwości (nie chcę tu nikogo urazić - nieobeznana jestem, jeśli jestem w błędzie, to proszę mi to wyjaśnić).

Moje zdanie jest takie: co Bogu szkodzi?
Może wiedzieć, kto Go przyjmie, a kto odrzuci, a jednocześnie dać szansę wszystkim - bo On nic na tym nie traci. Dzięki temu człowiek na Sądzie nie będzie mógł pomyśleć, że został stworzony tylko na potępienie i zarzucić, że gdyby otrzymał szansę, to by ją wykorzystał. Bo Bóg jest wszechwiedzący, ale ten człowiek nie i mógłby wyciągnąć błędne wnioski. A Pan nikogo w błąd wprowadzać nie chce. Osoba nie jest potępiona za to, że nie została wytypowana, lecz za to, że mogła się nawrócić, a tego nie zrobiła.

Ap 3,20:
"Oto stoję u drzwi i kołaczę:
jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną. "
Jestem pewna, że te słowa są kierowane do wszystkich.

Natomiast co do punktu piątego arminianizmu nie mam wątpliwości, że jest niebiblijny, toteż go nie uznaję.



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości