Prymat Piotrowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 12 sty 2011, 15:49

Wers z Mat 16:18 można oddać tak:

Tys jest Piotr, a na tej skale zbuduje moją społeczność i bramy hadesu nie przemogą jej.

I skala i społeczność(kościół) jest w grece rodzaju zenskiego.

Czego nie przemogą bramy hadesu?
Skaly czy społeczności?


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 12 sty 2011, 16:39

Nawet sameu papiezowi zdarza sie mowic prawde gdy twierdzi ze Kosciol opiera sie na wyznaniu Piotra, a nie na nim samym. Bo jak odebrac slowa JP dnia 22 VI 1983 r. podczas poświecenia kosciola pod wezwaniem sw. Maksymiliana Kolbe w podkrakowskich Mistrzejowicach:

„ Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?. Takie pytanie postawił Jezus z Nazaretu, a Szymon Piotr odpowiedział: Ty jesteś Mesjasz - Chrystus - Syn Boga żywego. Na tym wyznaniu opiera się Kościół jak na opoce. Na wyznaniu Szymona Piotra opiera się Kościół cały. Kościół powszechny Jezusa Chrystusa wyznaje, że On jest Synem Boga żywego. Na tym wyznaniu opiera się każdy kościół. Na tym wyznaniu opiera się też wasza parafia w Mistrzejowicach, która jest żywą cząstką powszechnego Kościoła w archidiecezji krakowskiej”.


Camillvs
Posty: 82
Rejestracja: 09 sty 2011, 20:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Camillvs » 12 sty 2011, 21:22

JP II mówił też "niech bogowie nas błogosławią", więc to różnie bywało z tym, co mówił...


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 12 sty 2011, 21:31

Camillvs pisze:JP II mówił też "niech bogowie nas błogosławią", więc to różnie bywało z tym, co mówił...

A co tam. Niech mowi co chce. My (poddani papieza) i tak wiemy lepiej.


Camillvs
Posty: 82
Rejestracja: 09 sty 2011, 20:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Camillvs » 12 sty 2011, 21:35

Robertamigo pisze:
Camillvs pisze:JP II mówił też "niech bogowie nas błogosławią", więc to różnie bywało z tym, co mówił...

A co tam. Niech mowi co chce. My (poddani papieza) i tak wiemy lepiej.


No w sumie tak to wygląda obecnie, że szeregowi papiści mają swoje własne poglądy na oficjalną doktrynę KK, każdy wie lepiej niż jakieś tam dziadki, które nigdy w życiu mogły nawet nie mieć kobiety...


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 sty 2011, 19:52

Czy jest jakieś inne uzasadnienie poczetu Piotrowego w KR. Słowa „ty jesteś Piotr” były skierowane bezpośrednio do Piotra i brak jest uzasadnienia przekazywania władzy następcom w Rzymie na podstawie Ewangelii.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 20 kwie 2011, 17:47

Chcę wierzyć pisze:Czy jest jakieś inne uzasadnienie poczetu Piotrowego w KR. Słowa „ty jesteś Piotr” były skierowane bezpośrednio do Piotra i brak jest uzasadnienia przekazywania władzy następcom w Rzymie na podstawie Ewangelii.

Cóż, parę linijek dalej jest
"Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. " ;)



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości