papiestwo a pedofile

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Agnus
Posty: 101
Rejestracja: 19 sie 2009, 18:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

papiestwo a pedofile

Postautor: Agnus » 31 paź 2010, 21:06

Program "Panorama" korporacji BBC z 2006 roku pokazujący jak wyglądało przez lata i wygląda nadal w większości państw na świecie traktowanie przez kościół katolicki przestępstw popełnianych przez swoich funkcjonariuszy.
Totalna bezkarność, ukrywanie kryminalistów w sutannach i brak współpracy z władzami świeckimi. Wszystko to za pełną wiedzą i przyzwoleniem, a nawet według ścisłych nakazów najwyższej hierarchii kościelnej na czele z kardynałem Ratzingerem, obecnym papieżem Benedyktem XVI.
Dokument Watykanu nakazujący ochronę przestępców krzywdzących dzieci nazywa się "Crimen Sollicitationis".
Film został wyprodukowany przez BBC, która również jest właścicielem praw do niego.


pdkr. moje

http://www.youtube.com/watch?v=73WzpdwKhhk

Nie wiem czy to dobry dział, proszę przenieść, jeśli jest lepszy.


Awatar użytkownika
Agnus
Posty: 101
Rejestracja: 19 sie 2009, 18:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agnus » 31 paź 2010, 21:14

Film opowiada min. o watykańskim dokumencie "Crimen Sollicitationis" opracowanym w 1962 r. i nakazującym ofiarom molestowania milczenie pod karą ekskomuniki...


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 lis 2010, 00:18

Pełna nazwa dokumentu brzmi: "Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitations"


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Agnus
Posty: 101
Rejestracja: 19 sie 2009, 18:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agnus » 01 lis 2010, 00:31

Dzięki! Nazwę przepisałem z filmu, widocznie skracano ją na potrzeby słowa mówionego...


Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 282
Rejestracja: 03 mar 2010, 15:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Essarts » 01 lis 2010, 12:53

No niestety tak się działo i dzieje nadal,Czy taki kościół można nazwać Kościołem Jezusa?Ja mam wątpliwości. :cry:


"...Tak bowiem Bóg umiłował świat, że poświęcił swego jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne..." Jana 3:16

I am....
Ich bin...
Je suis...
Είμαι...
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 lis 2010, 01:04

To, że np. Karol Wojtyła był obrońcą pedofilów i ich krył to żadna nowość... To że robią to inni, również... Ktoś kiedyś powiedział: "tylko pedofil jest w stanie bronić i kryć pedofila, człowiek, który się brzydzi pedofilią nigdy nie będzie w stanie ani bronić ani kryć pedofilów"


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 02 lis 2010, 13:57

Hardi pisze:Ktoś kiedyś powiedział: "tylko pedofil jest w stanie bronić i kryć pedofila, człowiek, który się brzydzi pedofilią nigdy nie będzie w stanie ani bronić ani kryć pedofilów"


Kto powiedzial?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Agnus
Posty: 101
Rejestracja: 19 sie 2009, 18:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agnus » 03 lis 2010, 12:22

Stosunek Watykanu do pedofilów jest znany, ale twarz każdego dziecka opowiadającego o koszmarze, który przeżyło jest nowa, tak samo relacja każdego byłego kapłana, który opuścił KRK, bo nie mógł dłużej kryć pedofilii. Warto poznawać każdą taką nową opowieść, aby czas nie zatarł pamięci o ofiarach i katach.

Film pokazuje jeszcze coś więcej, niż kwestię pedofilii. Przedstawia instytucję zainteresowaną tylko utrzymaniem prestiżu i pozycji swoich kapłanów, bez względu na koszty. Kapłaństwo to, w istocie panujące, jest nazywane kapłaństwem służebnym. To typowa w KRK praktyka przykrywania zawstydzającej rzeczywistości pięknymi nazwami. Władca absolutny to "Sługa Sług Bożych", cennik to "co łaska", a kult obrazów to wprawdzie kult, ale o innej nazwie.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 lis 2010, 13:59

Imperator pisze:
Hardi pisze:Ktoś kiedyś powiedział: "tylko pedofil jest w stanie bronić i kryć pedofila, człowiek, który się brzydzi pedofilią nigdy nie będzie w stanie ani bronić ani kryć pedofilów"


Kto powiedzial?

nie pamiętam



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości