odstępstwo kościoła

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

odstępstwo kościoła

Postautor: Hardi » 15 gru 2010, 08:02

kiedy według was rozpoczęło się odstępstwo kościoła :?: w którym wieku, roku :?:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: odstępstwo kościoła

Postautor: KAAN » 15 gru 2010, 08:43

Hardi pisze:kiedy według was rozpoczęło się odstępstwo kościoła :?: w którym wieku, roku :?:
W pierwszym wieku, odstępcami byli Koryntianie, Galacjanie i wiele innych grup wierzących.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 21 gru 2010, 15:20

Bardzo dokladny opis herezji pierwszych wiekow wymienia Epifaniusz z Salaminy w swoim dziele Panariom. W sumie 80 roznych nauk heretyckich.
-Barbaryzm, Skythismus, hellenismus, stoicy, platonicy, Epikureerer, Samarytanie..........itd.
Nie chce mi sie wszystkich wymieniac ( przepisywac) dlatego wkleje link (j.niem.)
http://www.unifr.ch/bkv/kapitel2316-1.htm
Jesli ktos ma pytania do odnosnie jakiejsc nauki to moge przetlumaczyc.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 21 gru 2010, 22:23

Przetłumacz wszystko w wolnej chwili 8-)


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 22 gru 2010, 04:49

Hardi pisze:Przetłumacz wszystko w wolnej chwili 8-)

Potrwa do wiosny ;)


tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 22 gru 2010, 09:04

Hardi pisze:kiedy według was rozpoczęło się odstępstwo kościoła

Nigdy. To w Kościele pojawili się heretycy, którzy po kolei od niego odstępowali na przestrzeni wieków, często pociągając za sobą tysiące zwiedzionych osób, a nie Kościół odstąpił od wiary.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 gru 2010, 09:48

tlhIngan pisze:
Hardi pisze:kiedy według was rozpoczęło się odstępstwo kościoła

Nigdy. To w Kościele pojawili się heretycy, którzy po kolei od niego odstępowali na przestrzeni wieków, często pociągając za sobą tysiące zwiedzionych osób, a nie Kościół odstąpił od wiary.
Pojawili sie?
skąd? z ufo?
a może to inwazja z grenady?

Nie oni BYLI WSRÓD nas ale nie byli z nas! I dlatego to co postrzegasz jako kościół to własnie te nieszczęsne tysiące zwiedzionych :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 22 gru 2010, 14:26

tlhIngan pisze:To w Kościele pojawili się heretycy,

W ktorym kosciele?
W Antiochi?
W Konstantynopolu?
W Aleksandrii?
W Jerozolimie?
a moze w ... Rzymie? ;)

Wyzej wymienione miasta tworzyly tzw. Pentiarchie, ktora kierowala Kosciolem Chrzescijanskim.
Wiec ktory Kosciol masz na mysli? Moze ten znajdujacy sie w miescie na 7 wzgorzach?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 23 gru 2010, 03:15

tlhIngan pisze:
Hardi pisze:kiedy według was rozpoczęło się odstępstwo kościoła

Nigdy. To w Kościele pojawili się heretycy, którzy po kolei od niego odstępowali na przestrzeni wieków, często pociągając za sobą tysiące zwiedzionych osób, a nie Kościół odstąpił od wiary.

to nie dział dla ciebie 8-) więc mówię Ci papa 8-) jeśli dalej będziesz tutaj pisać to poproszę moderację o reakcje, bo nie interesuje mnie opinia kogoś kto jest w odstępczym kościele, który zamienił chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka i czci demona podszywającego się pod Marię...

lepiej weź się za czytanie biblii, a przy okazji zobacz sobie to http://chomikuj.pl/przemowczarski/Video ... +Katolicki


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 gru 2010, 18:01

Odstępstwo zaczęło się zaraz po odejściu apostołów.

20:29 - Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,
20:30 - nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.


1:4 - Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.


2:6 - A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.


O czym wiedzieli Tesaloniczanie?


Według Objawienia w pierwszym okresie kościoła. Listy do siedmiu zborów są nie tylko spisane do zborów istniejących w tym czasie ale także mówią o tym co miało się wydarzyć wkrótce.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 02 sty 2011, 20:19

Tu mamy hasła odstępczego kościoła:
Wolność religijna drogą do pokoju
15. Świat potrzebuje Boga. Potrzebuje uniwersalnych i wspólnie podzielanych wartości etycznych i duchowych, a religia może wnieść cenny wkład w ich poszukiwanie, aby udało się zbudować sprawiedliwy i pokojowy ład społeczny na poziomie narodowym i międzynarodowym.



Echa tych wywodów słyszę w wypowiedziach osób niewierzących, którym zdarza mi się mówić o Chrystusie....


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 sty 2011, 20:35

Chcę wierzyć pisze:

2:6 - A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.


O czym wiedzieli Tesaloniczanie?


Oczywiscie, Tesaloniczanie wiedzieli o Duchu Swietym.
Tak wielka moc, jaka bedzie posiadal antychryst, moze powstrzymywac tylko wieksza moc. Z reszta, to sie zgadza z wypowiedzia Jezusa tutaj:

(28) A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.
(29) Albo jak może kto wejść do domu mocarza i jego sprzęty zagrabić, jeśli pierwej nie zwiąże mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi?
Ew. Mateusza 12:28-29


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 sty 2011, 22:22

jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:

2:6 - A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.


O czym wiedzieli Tesaloniczanie?


Oczywiscie, Tesaloniczanie wiedzieli o Duchu Swietym.
Tak wielka moc, jaka bedzie posiadal antychryst, moze powstrzymywac tylko wieksza moc. Z reszta, to sie zgadza z wypowiedzia Jezusa tutaj:

(28) A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.
(29) Albo jak może kto wejść do domu mocarza i jego sprzęty zagrabić, jeśli pierwej nie zwiąże mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi?
Ew. Mateusza 12:28-29


Tylko aby wypełniło się to proroctwo Duch Święty nie musiał być zabrany. Także odstępstwo przyszło już w pierwszych wiekach.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 sty 2011, 22:57

Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:

2:6 - A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.


O czym wiedzieli Tesaloniczanie?


Oczywiscie, Tesaloniczanie wiedzieli o Duchu Swietym.
Tak wielka moc, jaka bedzie posiadal antychryst, moze powstrzymywac tylko wieksza moc. Z reszta, to sie zgadza z wypowiedzia Jezusa tutaj:

(28) A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.
(29) Albo jak może kto wejść do domu mocarza i jego sprzęty zagrabić, jeśli pierwej nie zwiąże mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi?
Ew. Mateusza 12:28-29


Tylko aby wypełniło się to proroctwo Duch Święty nie musiał być zabrany.


Duch Swiety bedzie zabrany i wtedy czlowiek 666 zacznie swoja dzialalnosc.
Sytuacja bedzie podobna do starotestamentowej, gdzie jeden, wybrany narod niósł cala swietosc i Duch Swiety byl udzialem wylacznie tego narodu i "przyblizonych".
Pozniej nastapil "rok łaski", okres wylania Ducha na wszelkie cialo i trwa do dzisaj. Ten okres dobiega konca. Wkrotce nic nie bedzie powstrzymywac antychrysta, az do czasu zbawienia "resztki" Izraela, tzn do czasu, kiedy caly Izrael i "przyblizeni" uwierza w Mesjasza.

Także odstępstwo przyszło już w pierwszych wiekach.


Tak. Wielu antychrystow dzialalo od poczatku, ale TEN antychryst jeszcze nie powstal. Jeszcze Duch Swiety powstrzymuje go, zeby dopelnila sie liczba wybranych.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 sty 2011, 01:03

jj pisze:Duch Swiety bedzie zabrany i wtedy czlowiek 666 zacznie swoja dzialalnosc.

biblia o niczym takim nigdzie nie pisze...



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości