odstępstwo kościoła

Obrona wiary ....
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 sty 2011, 22:40

Małgorzata pisze:
jj pisze:Duch Swiety, ktory byl udzialem Izraela i innych, ktorzy Boga Izraela wzywali.


Dokładnie tak.
Pamiętasz, Norbi, Abrahamowi wiara poczytywana była za sprawiedliwość, bo wzywał Imię Boga.


I tak samo obecnie, Duch Święty jest udziałem tych, którzy Boga wzywają, nic się nie zmieniło.
Kiedy zostanie z ziemi zabrany, nie będzie możliwe nawrócenie.
To duch Świety przekonuje o grzechu i niema innej opcji- jak ktoś naucza inaczej to głosi fałsz.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 sty 2011, 22:43

Norbi, większość chrześcijan przeżyła chrzest w Duchu Świętym i jest to jednorazowe, ale napełnianie Duchem Świętym jest nieustanne.

Jezus napełnił wtedy Duchem uczniów.

Przypomnij sobie fragment, gdy Piotr mówi, kim jest Jezus, a On wtedy odpowiada: "...bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie." Mt.16:17.
Piotr pełen Ducha wyznał.
Ale niedługo potem tak mówi, że Pan gani go: "Idź precz ode mnie szatanie..." Mt.16:23. Już mu Duch wtedy nie objawia.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 sty 2011, 23:30

Norbi pisze:
jj pisze:
Norbi pisze:
jj pisze:
Norbi pisze:
Małgorzata pisze: Ludzie, którzy pozostaną na Ziemi będą mieli jeszcze szansę nawrócenia się, ale bez Ducha będzie to trudne.


Dyspensacjonalistyczny bełkot :roll:
A w jaki sposób człowiek się nawraca, jeśli Duch Święty w tym "palców" nie macza? hm?


...a tak samo, jak zanim Duch Swiety zostal dany. Byl zawsze z Izraelem i z tymi, ktorzy pragneli ich Boga. :)


Dobrze, ale w czasach ST nie było Ducha Świętego?

Dobrze, jeszcze raz:

A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.
Ew. Jana 7:39


Pytanie:
- Gdzie byl Duch Swiety, zanim "nie byl jeszcze dany"
Odpowiedz:
- Duch Swiety nie byl wylany na wszelkie cialo, ale byl obecny w wybranym narodzie.


Rozumiem ale ja to widzę trochę inaczej w Biblii.
Pięćdziesiątnica była wydarzeniem szczególnym, związanym z chrztem Duchem i mocą, którą otrzymał Kościół.
Słowa Pana wypowiedziane na długo przed "wylaniem":
(21) I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
(Ew. Jana 20:21-22, Biblia Warszawska)


Ale co tu jest inaczej? Duch Swiety byl dawany tylko wyjatkowo, a nie powszechnie wylany na WSZELKIE cialo.

Dawid posiadal Ducha Swietego:

Nie odrzucaj mnie od oblicza swego I nie odbieraj mi swego Ducha świętego!
Ks. Psalmów 51:13


Ale "wszelkie cialo" w tym cialo poganskie - nie.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 sty 2011, 23:39

Norbi pisze:
Małgorzata pisze:
jj pisze:Duch Swiety, ktory byl udzialem Izraela i innych, ktorzy Boga Izraela wzywali.


Dokładnie tak.
Pamiętasz, Norbi, Abrahamowi wiara poczytywana była za sprawiedliwość, bo wzywał Imię Boga.


I tak samo obecnie, Duch Święty jest udziałem tych, którzy Boga wzywają, nic się nie zmieniło.


Zmienilo sie bardzo duzo. Ewangelia jest gloszona po calym swiecie i zbawienie nie jest wylacznie udzialem Zydow. Poganie nie wzywali Boga Izraela, bo go nie znali. Dzisiaj znaja. Dzisiaj Duch Swiety "przekonuje swiat". Wtedy przekonywal Izraelitow. To jest olbrzymia zmiana.

Kiedy zostanie z ziemi zabrany, nie będzie możliwe nawrócenie.
To duch Świety przekonuje o grzechu i niema innej opcji- jak ktoś naucza inaczej to głosi fałsz.


Bardzo mocne slowa, ale tu akurat nikt nie mowi inaczej. Chodzi o powszechnosc Ducha Swietego.
Jesli ktos twierdzi, ze Duch Swiety byl dany w Starym Testamecie, to glosi falsz. :)

A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.
Ew. Jana 7:39


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 sty 2011, 23:43

jj pisze:Zmienilo sie bardzo duzo. Ewangelia jest gloszona po calym swiecie i zbawienie nie jest wylacznie udzialem Zydow. Poganie nie wzywali Boga Izraela, bo go nie znali. Dzisiaj znaja. Dzisiaj Duch Swiety "przekonuje swiat". Wtedy przekonywal Izraelitow. To jest olbrzymia zmiana.


Wow,jj, miałam to napisać. Czy to ja się zmieniam, czy Ty? Taka jednomyślność :clap:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 04:46

jj pisze:
Kiedy zostanie z ziemi zabrany, nie będzie możliwe nawrócenie.
To duch Świety przekonuje o grzechu i niema innej opcji- jak ktoś naucza inaczej to głosi fałsz.


Bardzo mocne slowa, ale tu akurat nikt nie mowi inaczej.


No właśnie mówi tak większość dyspensacjonalistów:

Małgosia pisze:Ludzie, którzy pozostaną na Ziemi będą mieli jeszcze szansę nawrócenia się, ale bez Ducha będzie to trudne.


Skoro zostanie zabrany z ziemi, jak mówi Biblia, to zostanie zabrany, a nie zabrany częściowo.
Bez Ducha Świętego nawrócenie nie będzie "trudne", lecz niemożliwe bo człowiek sam się o grzechu nie przekona.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 05:00

jj pisze:Jesli ktos twierdzi, ze Duch Swiety byl dany w Starym Testamecie, to glosi falsz. :)

A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.
Ew. Jana 7:39


Był dany. Gdyby nie był dany, żaden człowiek w czasach ST nie miałby przekonania o grzechu.
Słowa z Ew.J 7:39 odnoszą się do dnia pięćdziesiątnicy i zapowiada wylanie Ducha NA KOŚCIÓŁ (chrzest Duchem), a nie na świat:

(1) A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia. (2) Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha.
(Ks. Joela 3:1-3, Biblia Warszawska)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 05:10

Małgorzata pisze:
jj pisze:Zmienilo sie bardzo duzo. Ewangelia jest gloszona po calym swiecie i zbawienie nie jest wylacznie udzialem Zydow. Poganie nie wzywali Boga Izraela, bo go nie znali. Dzisiaj znaja. Dzisiaj Duch Swiety "przekonuje swiat". Wtedy przekonywal Izraelitow. To jest olbrzymia zmiana.


Wow,jj, miałam to napisać. Czy to ja się zmieniam, czy Ty? Taka jednomyślność :clap:


Duch Święty od początku przekonywał [skutecznie!] o grzechu Świat, a nie jedynie izraelitów.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 05:20

Małgorzata pisze:Przypomnij sobie fragment, gdy Piotr mówi, kim jest Jezus, a On wtedy odpowiada: "...bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie." Mt.16:17.
Piotr pełen Ducha wyznał.
Ale niedługo potem tak mówi, że Pan gani go: "Idź precz ode mnie szatanie..." Mt.16:23. Już mu Duch wtedy nie objawia.


Jak to Duch mu już nie objawia?
Wyszedł? Opuścił Piotra by szatan mógł wejść?
Sorry, ale to są jakieś banialuki.
Piotr prawdopodobnie dał przystęp diabłu przez grzech i znalazł się pod jego wpływem - to jest biblijna prawidłowość.
Niema co tworzyć dziwnych teorii, obwiniać Ducha Świętego za grzech Piotra.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 09:06

Małgorzata pisze:Kiedy nastąpi pochwycenie Kościoła, wtedy Duch Święty odejdzie z Ziemi razem z Nim. Nastąpi ucisk i rządy antychrysta. Ludzie, którzy pozostaną na Ziemi będą mieli jeszcze szansę nawrócenia się, ale bez Ducha będzie to trudne. O nich jest mowa: "A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony" Mt.24:13.


Małgorzato, nie powtarzaj rzeczy których nie ma w Biblii. Czekasz na jakiegoś człowieka, a powiedz mi - dlaczego Ty i inni nie chcecie uznać tego, który obecnie roszczy sobie prawo do pastorowania wszystkim owieczkom?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 09:32

Duch Święty mógł być w czasach Starego Testamentu ale nie był dany tak jak to miało miejsce przy chrzcie Chrystusa i później w DA gdzie Duch Święty jest dany do serc ludzkich. W czasach proroków i Izraela nie znajdziemy takiego określenie, że ktoś był pełen Ducha Świętego lub że Bóg dał Ducha Świętego do ich wnętrz. Tylko wybrani prorocy jak Dawid byli świadomi tego co my dziś nazywany zanurzeniem w Duchu Świętym.

Natomiast, czy Duch Święty zostanie zabrany? Proponuję wskazać gdzie tak pisze. Zmartwychwstanie jest jedną z ostatnich rzeczy która wg Biblii się wypełni, po zmartwychwstaniu nie ma miejsca już na żadnego antychrysta, prześladowanie wierzących itp.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 09:47

Norbi pisze:
jj pisze:Jesli ktos twierdzi, ze Duch Swiety byl dany w Starym Testamecie, to glosi falsz. :)

A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.
Ew. Jana 7:39


Był dany. Gdyby nie był dany, żaden człowiek w czasach ST nie miałby przekonania o grzechu.


nie bardzo, bo poza Izraelem, przekonanie o grzechu odbywalo sie inaczej:

(18) Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.
(19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.
(20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,
(21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności.
(22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi.
(23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;
(24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,
List do Rzymian 1:24



Słowa z Ew.J 7:39 odnoszą się do dnia pięćdziesiątnicy i zapowiada wylanie Ducha NA KOŚCIÓŁ (chrzest Duchem), a nie na świat:

(1) A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia. (2) Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha.
(Ks. Joela 3:1-3, Biblia Warszawska)


Zydzi Starego Testamebtu, np Dawid, mieli Ducha Swietego, a jednak "nie byl jeszcze dany". Jak mozesz pisac, ze Duch Swiety byl dany, kiedy nie byl?

Dopiero od czasu NT Duch Swiety "perzekonuje swiat" o grzechu, bo grzechem jest niewiara w Pana Jezusa:

(8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;
(9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie;
(10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;
(11) o sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.
Ew. Jana 16:8-11


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 09:55

Norbi pisze:
Małgorzata pisze:
jj pisze:Zmienilo sie bardzo duzo. Ewangelia jest gloszona po calym swiecie i zbawienie nie jest wylacznie udzialem Zydow. Poganie nie wzywali Boga Izraela, bo go nie znali. Dzisiaj znaja. Dzisiaj Duch Swiety "przekonuje swiat". Wtedy przekonywal Izraelitow. To jest olbrzymia zmiana.


Wow,jj, miałam to napisać. Czy to ja się zmieniam, czy Ty? Taka jednomyślność :clap:


Duch Święty od początku przekonywał [skutecznie!] o grzechu Świat, a nie jedynie izraelitów.



Nie. Dopiero od NT, bo nie uwierzyli w Jezusa:

(8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;
(9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie;
(10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;
(11) o sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.
Ew. Jana 8-11


Wczesniej tylko Izrael mial Zakon i tylko nieliczni Zydzi posiadali Ducha Swietego. Swiadomosc grzechu Izraela pochodzila z Zakonu i dzialania Ducha Swietego wsrod nich.
Swiat natomiast obserwowal boze dziela i stad cala swiadomosc grzechu pochodzila tak, ze nie maja nic na swoje usprawiedliwienie.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 09:56

A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.
Ew. Jana 7:39

Ten fragment mówi o tym że Duch Święty miał być dany tym którzy uwierzyli w Jezusa ale nie nastąpiło to jeszcze w tym czasie, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony. Nie był jeszcze w tym czasie dany tym którzy uwierzyli w Jezusa.

Czyli wcześniej był zakon i prorocy a od Jana jest Królestwo Boże.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 10:02

Chcę wierzyć pisze:
Małgorzata pisze:Kiedy nastąpi pochwycenie Kościoła, wtedy Duch Święty odejdzie z Ziemi razem z Nim. Nastąpi ucisk i rządy antychrysta. Ludzie, którzy pozostaną na Ziemi będą mieli jeszcze szansę nawrócenia się, ale bez Ducha będzie to trudne. O nich jest mowa: "A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony" Mt.24:13.


Małgorzato, nie powtarzaj rzeczy których nie ma w Biblii. Czekasz na jakiegoś człowieka, a powiedz mi - dlaczego Ty i inni nie chcecie uznać tego, który obecnie roszczy sobie prawo do pastorowania wszystkim owieczkom?


Bo to jest jeden z antychrystow:


Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.
1 List Jana 2:18



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości