odstępstwo kościoła

Obrona wiary ....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 10:19

Chcę wierzyć pisze:Duch Święty mógł być w czasach Starego Testamentu ale nie był dany tak jak to miało miejsce przy chrzcie Chrystusa i później w DA gdzie Duch Święty jest dany do serc ludzkich. W czasach proroków i Izraela nie znajdziemy takiego określenie, że ktoś był pełen Ducha Świętego lub że Bóg dał Ducha Świętego do ich wnętrz.


Tak?

Nie odrzucaj mnie od oblicza swego I nie odbieraj mi swego Ducha świętego!
Psalm 51:13



Tylko wybrani prorocy jak Dawid byli świadomi tego co my dziś nazywany zanurzeniem w Duchu Świętym.


Nie. Dawid mial Ducha Swietego (patrz wyzej).

Natomiast, czy Duch Święty zostanie zabrany? Proponuję wskazać gdzie tak pisze. Zmartwychwstanie jest jedną z ostatnich rzeczy która wg Biblii się wypełni, po zmartwychwstaniu nie ma miejsca już na żadnego antychrysta, prześladowanie wierzących itp.


Stan duchowy swiata powroci do takiego, jaki byl przed Kosciolem, bo Kosciol zostanie porwany na obloki, a pozniej powroci razem z Chrystusem na ziemie.

(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
1 List do Tesaloniczan 4:16-17


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 10:47

jj pisze:Stan duchowy swiata powroci do takiego, jaki byl przed Kosciolem, bo Kosciol zostanie porwany na obloki, a pozniej powroci razem z Chrystusem na ziemie.

(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
1 List do Tesaloniczan 4:16-17


List do Tesal. dobrze ale to co piszesz powyżej nie wynika z tego fragmentu i tego co później opisał Paweł. Skąd masz takie rewelacje "Stan duchowy swiata powroci do takiego, jaki byl przed Kosciolem" i to co piszesz dalej?
.....................................
Ci którzy pozostaną spotkają się z tymi którzy zmartwychwstaną tak już cały kościół będzie na zawsze z Panem.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 11:35

Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:Stan duchowy swiata powroci do takiego, jaki byl przed Kosciolem, bo Kosciol zostanie porwany na obloki, a pozniej powroci razem z Chrystusem na ziemie.

(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
1 List do Tesaloniczan 4:16-17


List do Tesal. dobrze ale to co piszesz powyżej nie wynika z tego fragmentu i tego co później opisał Paweł. Skąd masz takie rewelacje "Stan duchowy swiata powroci do takiego, jaki byl przed Kosciolem" i to co piszesz dalej?
.....................................

Czy wynika z tego fragmentu to, ze Kosciol zostanie porwany w powietrze?

Dalej. Wiemy z Tes.2, ze TEN (ktos, a nie cos), ktory wstrzymuje antychrysta, zejdzie z pola.

(6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
(8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
2 List do Tesaloniczan 2:6-9


Nie ma watpliwosci, ze TEN ktos, to Duch Swiety, bo ktoz inny moglby powstrzymac tak wielka moc ciemnosci:

Nikt przecież nie może, wszedłszy do domu mocarza, zagrabić jego sprzętu, jeśli pierwej nie zwiąże owego mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi.
Ew. Marka 3:27


Duch Swiety jest tam, gdzie jest Kosciol, bo tak Pan Jezus obiecal:

(16) Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
Ew. Jana 14:17


a poniewaz Kosciol zostanie porwany na powietrze (wesele Baranka), to Duch Swiety takze. Duch Swiety jest nierozlaczny z Kosciolem.
Dlatego stan duchowy bedzie podobny temu ze ST, gdzie tylko Izrael bedzie mial ciagle udzial w Duchu Swietym przez wzglad na ojcow.

Ci którzy pozostaną spotkają się z tymi którzy zmartwychwstaną tak już cały kościół będzie na zawsze z Panem.


Tak jest. Najpierw "w powietrzu", pozniej 1000 lat na ziemi, a pozniej wiecznie na nowej ziemi. :)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 13:04

jj pisze:Czy wynika z tego fragmentu to, ze Kosciol zostanie porwany w powietrze?

Bez wątpienia
jj pisze:Dalej. Wiemy z Tes.2, ze TEN (ktos, a nie cos), ktory wstrzymuje antychrysta, zejdzie z pola.

Ustąpi miejsca (zezwoli) a to nie jest równoznaczne z zabraniem Ducha Świętego i nie odnosi się do tego wydarzenia powyżej. Z tego fragmentu wynika, że ów niegodziwiec będzie na swoim miejscu w czasie kiedy Pan powróci po swój kościół (2:8) . Musiałby odstępca przyjść wcześniej za nim nastąpi pochwycenie wówczas „zejście z pola” w cale nie oznacza pochwycenia kościoła.
jj pisze:Nie ma watpliwosci, ze TEN ktos, to Duch Swiety, bo ktoz inny moglby powstrzymac tak wielka moc ciemnosci:

Przez chrześcijaństwo przetoczyły się całe wieki ciemności? Myślisz o większych okrucieństwach niż był holokaust, wojny kolonizacyjne, domowe, głód?
jj pisze:Nikt przecież nie może, wszedłszy do domu mocarza, zagrabić jego sprzętu, jeśli pierwej nie zwiąże owego mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi.
Ew. Marka 3:27



To jest podobieństwo.
jj pisze:Duch Swiety jest tam, gdzie jest Kosciol, bo tak Pan Jezus obiecal:

a poniewaz Kosciol zostanie porwany na powietrze (wesele Baranka), to Duch Swiety takze. Duch Swiety jest nierozlaczny z Kosciolem.
Dlatego stan duchowy bedzie podobny temu ze ST, gdzie tylko Izrael bedzie mial ciagle udzial w Duchu Swietym przez wzglad na ojcow.

Więc dalej uważasz że Pan będzie ze swoim kościołem i tymi którzy zmartwychwstaną a na ziemi będzie w tym czasie inne królestwo gdzie ludzie będą się nawracać.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 13:32

Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:Czy wynika z tego fragmentu to, ze Kosciol zostanie porwany w powietrze?

Bez wątpienia
jj pisze:Dalej. Wiemy z Tes.2, ze TEN (ktos, a nie cos), ktory wstrzymuje antychrysta, zejdzie z pola.

Ustąpi miejsca (zezwoli)


Nie nie. Popatrz na oryginal. Tam jest : ex ginomai. To sie nawet tlumaczy "przestanie egzystowac".

a to nie jest równoznaczne z zabraniem Ducha Świętego i nie odnosi się do tego wydarzenia powyżej. Z tego fragmentu wynika, że ów niegodziwiec będzie na swoim miejscu w czasie kiedy Pan powróci po swój kościół (2:8) . Musiałby odstępca przyjść wcześniej za nim nastąpi pochwycenie wówczas „zejście z pola” w cale nie oznacza pochwycenia kościoła.


Jesli masz taka interpretacje w glowie, to rzeczywiscie trudno jest spojrzec na to inaczej. Po pierwsze, to nie ma tu mowy o powrocie Pana, ale o spotkaniu w powietrzu, o porwaniu Kosciola na powietrze, a wiec nie jest to powrot Pana na ziemie. Ten powrot, wraz ze swietymi, nastapuje dopiero w Obj. 19. Skad oni sie tam wzieli, ze teraz, wraz z Jezusem, przychodza na ziemie?

Przez chrześcijaństwo przetoczyły się całe wieki ciemności? Myślisz o większych okrucieństwach niż był holokaust, wojny kolonizacyjne, domowe, głód?


Mylisz sie:

W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
Ks. Daniela 12:1



jj pisze:Nikt przecież nie może, wszedłszy do domu mocarza, zagrabić jego sprzętu, jeśli pierwej nie zwiąże owego mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi.
Ew. Marka 3:27



To jest podobieństwo.


Oczywiscie, ze to jest podobienstwo, ale mowi wlasnie dokladnie o tym, ze moc ciemnosci moze byc jedynie pokonana jeszcze wieksza moca.
jj pisze:Duch Swiety jest tam, gdzie jest Kosciol, bo tak Pan Jezus obiecal:

a poniewaz Kosciol zostanie porwany na powietrze (wesele Baranka), to Duch Swiety takze. Duch Swiety jest nierozlaczny z Kosciolem.
Dlatego stan duchowy bedzie podobny temu ze ST, gdzie tylko Izrael bedzie mial ciagle udzial w Duchu Swietym przez wzglad na ojcow.

Więc dalej uważasz że Pan będzie ze swoim kościołem i tymi którzy zmartwychwstaną a na ziemi będzie w tym czasie inne królestwo gdzie ludzie będą się nawracać.


Nie. Juz to tlumaczylem wielokrotnie. Bedzie dokladnie taka sama sytuacja, jaka byla w ST, tzn duch swiety bedzie z Izraelem.
Na ziemi bedzie krolowal antychryst, co sie tlumaczy takze "w miejsce Chrystusa".


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 sty 2011, 13:36

Norbi pisze: obwiniać Ducha Świętego za grzech Piotra.


A to skąd wytrzasnąłeś??

Chyba z innego wątku :mrgreen:

Norbi pisze:Piotr prawdopodobnie dał przystęp diabłu przez grzech i znalazł się pod jego wpływem - to jest biblijna prawidłowość.


A czy ja mówię inaczej?

Jedno jest pewne - nie mówił pod natchnieniem Ducha, jak wcześniej, bo gdyby mówił, Pan szatana nie zgromiłby, gdyż: "...nikt przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech ...." 1Kor.12:3


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 13:51

3:7 - Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,
3:8 - nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu, w dniu kuszenia na pustyni,

Dziś jest ten, dzień odpocznienia w Panu

4:6 - Skoro więc jest tak, że niektórzy do niego wejdą, a ci, którym najpierw była zwiastowana dobra nowina, z powodu nieposłuszeństwa nie weszli,
4:7 - przeto znowu wyznacza pewien dzień, "dzisiaj", mówiąc przez Dawida po tak długim czasie, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.

Pytanie. Skoro mówicie że ludzie będą się nawracać po pochwyceniu to czy Bóg wyznaczył jeszcze inny dzień?


16:16 - Do czasów Jana był zakon i prorocy, od tego czasu jest zwiastowane Królestwo Boże i każdy się do niego gwałtem wdziera.

Czy Królestwo Boże przejdzie jeszcze na inny naród?

2:44 - Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 14:08

Nie ma watpliwosci, ze TEN ktos, to Duch Swiety, bo ktoz inny moglby powstrzymac tak wielka moc ciemnosci:


Dla przypomnienia. To szatan i człowiek zostali wypędzeni z raju. Ta moc działała w czasie kiedy Pan wyganiał demony i wówczas kiedy Judasz zdradził Jezusa. Dlatego Tesal mówi

2:7 - Albowiem tajemna moc nieprawości już działa,

Czyli jest ale nie może ujawnić się.

tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Nie mógł w tym czasie zasiąść na tronie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 14:46

Chcę wierzyć pisze:3:7 - Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,
3:8 - nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu, w dniu kuszenia na pustyni,

Dziś jest ten, dzień odpocznienia w Panu

4:6 - Skoro więc jest tak, że niektórzy do niego wejdą, a ci, którym najpierw była zwiastowana dobra nowina, z powodu nieposłuszeństwa nie weszli,
4:7 - przeto znowu wyznacza pewien dzień, "dzisiaj", mówiąc przez Dawida po tak długim czasie, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.

Pytanie. Skoro mówicie że ludzie będą się nawracać po pochwyceniu to czy Bóg wyznaczył jeszcze inny dzień?·


Tu chodzi o inny dzien odpocznienia od dnia siodmego. Do tego odpocznienia wchodzi sie przez wiare. Przeczytaj caly fragment.
Tym odpocznieniem jest Pan Jezus. On jest naszym (wierzacych) sabatem=odpocznieniem.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 sty 2011, 15:02

Chcę wierzyć pisze:
Nie ma watpliwosci, ze TEN ktos, to Duch Swiety, bo ktoz inny moglby powstrzymac tak wielka moc ciemnosci:


Dla przypomnienia. To szatan i człowiek zostali wypędzeni z raju. Ta moc działała w czasie kiedy Pan wyganiał demony i wówczas kiedy Judasz zdradził Jezusa. Dlatego Tesal mówi

2:7 - Albowiem tajemna moc nieprawości już działa,

Czyli jest ale nie może ujawnić się.

tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Nie mógł w tym czasie zasiąść na tronie.


Szatan miał więc prawie wszystkich ludzi. A kogo on nie miał? Tych którzy służyli Bogu i to jest Izrael a później kościół. Aby panować więc nad całą ziemią wystarczyło aby objął panowanie nad tymi do których dotarło Słowo.

Piszesz że ta wielka moc ciemności nie istniała (gdyż musi opuścić ziemię Duch Boży) kiedy ginęli prorocy, później apostołowie namaszczeni. :-/


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 sty 2011, 15:35

Chcę wierzyć pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Nie ma watpliwosci, ze TEN ktos, to Duch Swiety, bo ktoz inny moglby powstrzymac tak wielka moc ciemnosci:


Dla przypomnienia. To szatan i człowiek zostali wypędzeni z raju. Ta moc działała w czasie kiedy Pan wyganiał demony i wówczas kiedy Judasz zdradził Jezusa. Dlatego Tesal mówi

2:7 - Albowiem tajemna moc nieprawości już działa,

Czyli jest ale nie może ujawnić się.

tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.

Nie mógł w tym czasie zasiąść na tronie.


Szatan miał więc prawie wszystkich ludzi. A kogo on nie miał? Tych którzy służyli Bogu i to jest Izrael a później kościół. Aby panować więc nad całą ziemią wystarczyło aby objął panowanie nad tymi do których dotarło Słowo.

Piszesz że ta wielka moc ciemności nie istniała (gdyż musi opuścić ziemię Duch Boży) kiedy ginęli prorocy, później apostołowie namaszczeni. :-/


Ja nigdzie nie pisze, ze nie istniala. Cos ci sie pomylilo, pewnie z greckim znaczeniem, "zejsc z pola" ktore dotyczy Ducha Swietego, a nie szatana.
Zla moc zawsze miala jakies panowanie w swiecie, ale to, co sie stanie bedzie bez porownania gorsze od wszystkiego dotyczczas. Cytowalismy juz z Daniela:

W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
Ks. Daniela 12:1


Jestes zainspirowany teoria o antychryscie z Rzymu. Wielu Wolnych Chrzescijan tez wierzy, ze chodzi o uniwersalny kosciol pod przywodctwem papieza. Jednak ja czytam, ze Rzym, to kobieta w purpurze, a ta bedzie spustoszona i ogolocona, zanim pojawi sie antychryst:

(1) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami, (2) z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi. (3) I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu. (5) A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. (6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo. (7) I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów. (8) Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie. (9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów; (10) pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać. (11) A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie. (12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem. (13) Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu. (14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni. (15) I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki. (16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu. (17) Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże. (18) A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.
Objawienie 17


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 17:44

Małgorzata pisze:
Norbi pisze: obwiniać Ducha Świętego za grzech Piotra.


A to skąd wytrzasnąłeś??

Chyba z innego wątku :mrgreen:


Dobra, dobra... ;)

Małgosia pisze:
Norbi pisze:Piotr prawdopodobnie dał przystęp diabłu przez grzech i znalazł się pod jego wpływem - to jest biblijna prawidłowość.


A czy ja mówię inaczej?

Jedno jest pewne - nie mówił pod natchnieniem Ducha, jak wcześniej, bo gdyby mówił, Pan szatana nie zgromiłby, gdyż: "...nikt przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech ...." 1Kor.12:3


Teraz już lepiej :P
A cytowany fragment brzmi: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! ". Piotr niczego takiego nie powiedział.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 sty 2011, 19:37

Norbi pisze:A cytowany fragment brzmi: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! ". Piotr niczego takiego nie powiedział.


No dokładnie to oczywiście, ze nie, ale jego wypowiedź świadczyła o niezrozumieniu misji Jezusa, a więc niepoznaniu Go, o myśleniu cielesnym, a nie duchowym.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 19:40

Małgorzata pisze:
Norbi pisze:A cytowany fragment brzmi: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! ". Piotr niczego takiego nie powiedział.


No dokładnie to oczywiście, ze nie, ale jego wypowiedź świadczyła o niezrozumieniu misji Jezusa, a więc niepoznaniu Go, o myśleniu cielesnym, a nie duchowym.

Piotr jak najbardziej znał GO. Po prostu zwiódł go szatan- czy tak trudno to zaakceptować?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 sty 2011, 19:46

Norbi pisze:Piotr jak najbardziej znał GO. Po prostu zwiódł go szatan- czy tak trudno to zaakceptować?


Jak mógł znać Jezusa, jak nie był jeszcze nawrócony???
"...a, gdy się kiedyś nawrócisz..."Łk.22:32


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości