odstępstwo kościoła

Obrona wiary ....
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 19:55

Małgorzata pisze:
Norbi pisze:Piotr jak najbardziej znał GO. Po prostu zwiódł go szatan- czy tak trudno to zaakceptować?


Jak mógł znać Jezusa, jak nie był jeszcze nawrócony???
"...a, gdy się kiedyś nawrócisz..."Łk.22:32


Był uczniem Jezusa odrodzonym z Ducha Świętego- czyli tak samo jak my!
Nawrócenie to coś innego niż narodzenie na nowo ale o tym było gdzie indziej.
Kiedy Ciebie zwodzi szatan i grzeszysz, to też znaczy, że nie rozumiesz misji Jezusa czyli nigdy nie poznałaś GO bo myślisz w danej chwili cieleśnie?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 sty 2011, 20:08

Norbi pisze:Był uczniem Jezusa odrodzonym z Ducha Świętego- czyli tak samo jak my!


Był odrodzonym z Ducha i nienawróconym?? Jakiś oksymoron :hypno:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 20:18

Małgorzata pisze:
Norbi pisze:Był uczniem Jezusa odrodzonym z Ducha Świętego- czyli tak samo jak my!


Był odrodzonym z Ducha i nienawróconym?? Jakiś oksymoron :hypno:


Żaden oksymoron.
Nie rozróżniasz pojęć.
Więc nie fikaj :P

Odrodzenie z Ducha Świętego czyli narodzenie na nowo jest wydarzeniem jednorazowym i trwałym.
Nawrócenie- zmiana myślenia- jest procesem, często rozłożonym w czasie i często powtarzalnym.
Zatem narodzić się na nowo- możemy raz, nawracać się- powinniśmy po każdym upadku :)
Kiedy upadamy- nie tracimy zbawienia, ani nie znaczy też, że nigdy nie znaliśmy GO.

Temat był dokładniej omówiony w innym miejscu i uczestniczyłaś w nim.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 sty 2011, 20:40

Norbi pisze:Więc nie fikaj


Obrazek


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 04 sty 2011, 20:47

Małgorzata pisze:
Norbi pisze:Więc nie fikaj


[url=http://emotikona.pl/emotikony/pic/43pomocy.gif]Obrazek[/url]


Obrazek


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 sty 2011, 12:54

jj trochę namieszałeś

2:7 τὸ γὰρ μυστήριον ἤδη ἐνεργεῖται τῆς ἀνομίας μόνον ὁ κατέχων ἄρτι ἕως ἐκ μέσου γένηται

κατέχων - powstrzymac / zatrzymać / utrzymać / trzymać / posiadać /
ἄρτι - teraz / obecnie
ἕως - do / aż do
ἐκ - z / od
μέσου - środek / pomiędzy wieloma
γένηται - stawać się / wyrastać / coś robić / rodzić się

Jaki jest tego sens. Że ktos powtrzymuje teraz do czasu aż przestnie ( sam z siebie ) istnieć / albo coś robić między nimi.

Ani Duch ani Chrystus nie przestaną istnieć
pozostaje więc tylko opcja że przestana coś czynić!
powiazane jest to z czasownikiem zatrzymywać


CIEKWIE oddajeto gdańska
2thes 2:7 bg (7) Albowiem się już sprawuje tajemnica nieprawości, tylko że ten, który teraz przeszkadza, przeszkadzać będzie, ażby był z pośrodku odjęty.



Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 sty 2011, 09:24

Lash pisze:
Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


Nie ma też jakby miejsca z którego by wynikało że kościół musi być zabrany aby mógł się pojawić. Tak samo na podstawie tego fragmentu ciężko jest zdefiniować kiedy to się stało.

Zamiast tego który był wśród nich Ducha Świętego miał wywyższyć się człowiek niegodziwości aby nad nimi panować.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 sty 2011, 09:37

Lash pisze:


Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


Ale ja nigdzie nie pisze inaczej. Duch Swiety powstrzymuje antychrysta przed objeciem wladzy nad swiatem.
Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 sty 2011, 09:51

Tak, tak 666 to już prawie historia, już od dana ludzie przyjmują znamię zwierzęcia.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 sty 2011, 09:58

Chcę wierzyć pisze:Tak, tak 666 to już prawie historia, już od dana ludzie przyjmują znamię zwierzęcia.


Ja nie przyjmuje i nikt mnie za to nie chce zabic. Cos tu nie gra, co? :)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 sty 2011, 10:12

jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:Tak, tak 666 to już prawie historia, już od dana ludzie przyjmują znamię zwierzęcia.


Ja nie przyjmuje i nikt mnie za to nie chce zabic. Cos tu nie gra, co? :)


Inni nie mieli takiego szczęścia bo żyli w innych czasach i musieli zginąć.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 sty 2011, 10:45

jj pisze:
Lash pisze:


Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


Ale ja nigdzie nie pisze inaczej. Duch Swiety powstrzymuje antychrysta przed objeciem wladzy nad swiatem.
Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.
Nie tylko
postulowanie zabrania Ducha Sw to postulowanie przestania odrodzenia się z DUCHA.

No chyba że tu chodziło o zabranie Ducha ( jako darów mocy ) w 3 wieku ujawninie sie antychrysta KK i powrót Ducha obecnie pod koniec tysiącletniego królestwa :S


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 sty 2011, 10:51

Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:


Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


Ale ja nigdzie nie pisze inaczej. Duch Swiety powstrzymuje antychrysta przed objeciem wladzy nad swiatem.
Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.
Nie tylko
postulowanie zabrania Ducha Sw to postulowanie przestania odrodzenia się z DUCHA.

No chyba że tu chodziło o zabranie Ducha ( jako darów mocy ) w 3 wieku ujawninie sie antychrysta KK i powrót Ducha obecnie pod koniec tysiącletniego królestwa :S


Przed wylaniem Ducha, tez nie byl On powszechny, wiec nie o to tutaj chodzi. Duch Swiety jest dany Kosciolowi na czas łaski i razem z Kosciolem bedzie zabrany. Pozostanie wylacznie udzialem Izraela, tak jak to bylo w ST.
A tysiaclecia jeszcze nie bylo. Dlatego z amilenialnego punktu widzenia nie da sie tego zauwazyc.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 sty 2011, 11:09

jj pisze:
Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:


Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


Ale ja nigdzie nie pisze inaczej. Duch Swiety powstrzymuje antychrysta przed objeciem wladzy nad swiatem.
Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.
Nie tylko
postulowanie zabrania Ducha Sw to postulowanie przestania odrodzenia się z DUCHA.

No chyba że tu chodziło o zabranie Ducha ( jako darów mocy ) w 3 wieku ujawninie sie antychrysta KK i powrót Ducha obecnie pod koniec tysiącletniego królestwa :S


Przed wylaniem Ducha, tez nie byl On powszechny, wiec nie o to tutaj chodzi. Duch Swiety jest dany Kosciolowi na czas łaski i razem z Kosciolem bedzie zabrany. Pozostanie wylacznie udzialem Izraela, tak jak to bylo w ST.
A tysiaclecia jeszcze nie bylo. Dlatego z amilenialnego punktu widzenia nie da sie tego zauwazyc.


Niekoniecznie
zauważ ze Wylanie i Danie Ducha kościołowi wiaze się WYBITNIE z darami tego Ducha pięćdziesiątynica to ukazuje!
Zabranie Ducha to koniec "pięćdziesiatnicy!"


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 08 sty 2011, 00:38

jj pisze:Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.

udowodnij to biblijnie... udowodnij, że to Duch



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości