odstępstwo kościoła

Obrona wiary ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 sty 2011, 09:07

To proste, najpierw zaznaczasz o czym będziesz mówił:

12:1 - A co do darów duchowych, bracia, nie chcę, abyście byli nieświadomi rzeczy.

W dalszej części jest mowa o darach duchowych: mówieniu językami, proroctwie, wykładzie

12:3 - Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

Bardzo proste nie wiem, po co rozumieć więcej niż Paweł tu twierdzi.

Mat 7:22 - W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
7:23 - A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 10 sty 2011, 09:14

Chcę wierzyć pisze:To proste


Gdyby było takie proste to byś udzielił odpowiedzi na proste pytanie o którą prosiłem 3 razy, a nie unikał jej.
Skoro mnie ignorujesz to w tym miejscu wypada mi zakończyć rozmowę z Tobą.

Pozdrawiam.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 sty 2011, 09:22

Nie ignoruje po prostu nie powinieneś nawet podsuwać takiego pomysłu.

3:28 - Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli.
3:29 - Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego.

2:14 - Lecz mam ci nieco za złe, mianowicie, że są tam tacy, którzy trzymają się nauki Balaama, który nauczał Balaka, jak uwodzić synów izraelskich, by spożywali rzeczy bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 sty 2011, 12:27

Zajrzyjcie tu Panowie
to trochę Pomaga :)
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 707#134707


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 sty 2011, 09:40

2:3 - Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,

Wg Ciebie JJ ów człowiek jeszcze nie przyszedł. Zobacz jaką kolejność wymienia Paweł. Najpierw zapowiedział odstępstwo (odejście od Ewangelii) a później dopiero czas panowania antychrysta.

Patrząc do ks Daniela takim symbolem panowania antychrysta jest tam mały róg.

7:24 - A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 - I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.

Ten okres czasu został także wymieniony w Objawieniu

13:5 - I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
13:6 - I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.

Obydwa fragmenty jednak zapowiadają pewien wyznaczony czas kiedy antychrystowi będzie dane zwyciężać ze świętymi. Sugeruje to że po tym okresie święci będą królować z Chrystusem.

7:22 - aż przyszedł Sędziwy i odbył się sąd i prawo zostało przyznane Świętym Najwyższego, i nadszedł czas, że Święci otrzymali królestwo.

Tu prawdopodobnie jest mowa o tysiącletnim królestwie po którym na krótki czas miał zostać uwolniony szatan.

---------------------------------------------------------------
Antychryst powinien pojawić się po nastaniu odstępstwa


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2011, 10:49

Chcę wierzyć pisze:Wg Ciebie JJ ów człowiek jeszcze nie przyszedł. Patrząc do ks Daniela takim symbolem panowania antychrysta jest tam mały róg.


Oczywiscie, ze nie. Zobacz, co sam cytujesz:

13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.

Antychryst powinien pojawić się po nastaniu odstępstwa


"Człowiek niegodziwości, syn zatracenia" OBJAWI sie. Wielu antychrystow POWSTALO w poczatkach odstepstwa. Ten jeden bedzie jawny. Aniol, lecacy srodkiem nieba, objawi go.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 sty 2011, 11:23

Dlaczego anioł miał by go objawiać? Teraz to.. Mógłbyś napisać coś więcej?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 sty 2011, 11:29

jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:Wg Ciebie JJ ów człowiek jeszcze nie przyszedł. Patrząc do ks Daniela takim symbolem panowania antychrysta jest tam mały róg.


Oczywiscie, ze nie. Zobacz, co sam cytujesz:

13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.



Jesteś mało dokładny. Daniel tylko pisze o panowaniu małego rogu a w Objawieniu o królestwach. Nie wiem gdzie tu widzisz niezgodność. Kiedy fałszywy prorok objął panowanie nad całym chrześcijaństwem to królestwo szatana rozciągało się na wszystkie narody i języki.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2011, 12:31

Chcę wierzyć pisze:Dlaczego anioł miał by go objawiać? Teraz to.. Mógłbyś napisać coś więcej?
^

Aniol objawi antychrysta wierzacym. Pozostali nie beda slyszec, lub zlekcewaza jeg glos i wezma znamie na reke i na czolo.

(6) I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
(7) Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
(8) A drugi anioł szedł za nim i mówił: Upadł, upadł wielki Babilon, który napoił wszystkie narody winem szaleńczej rozpusty.
(9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
(10) to i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
Objawienie 14:6-10


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2011, 12:37

Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:Wg Ciebie JJ ów człowiek jeszcze nie przyszedł. Patrząc do ks Daniela takim symbolem panowania antychrysta jest tam mały róg.


Oczywiscie, ze nie. Zobacz, co sam cytujesz:

13:7 - I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.



Jesteś mało dokładny. Daniel tylko pisze o panowaniu małego rogu a w Objawieniu o królestwach. Nie wiem gdzie tu widzisz niezgodność. Kiedy fałszywy prorok objął panowanie nad całym chrześcijaństwem to królestwo szatana rozciągało się na wszystkie narody i języki.


Taaa, albo "rozciaga od wschodu do zachodu slonca". Cesarstwo Rzymskie to jedno, a caly swiat to drugie.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 sty 2011, 12:57

Ja to widzę w ten sposób

(6) I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
(7) Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.

Zwiastowanie Ewangelii od czasów apostolskich


(8) A drugi anioł szedł za nim i mówił: Upadł, upadł wielki Babilon, który napoił wszystkie narody winem szaleńczej rozpusty.

Upadek Cesarstwa Rzymskiego

(9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
(10) to i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
Objawienie 14:6-10

Odradzanie się władzy kościelnej KR


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2011, 13:15

Chcę wierzyć pisze:Ja to widzę w ten sposób

Tak, wiem, ale ja widze to tak:

http://www.sacz.kwch.pl/dokumenty/Prophecy_Pol.pdf


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 sty 2011, 13:36

jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:Ja to widzę w ten sposób

Tak, wiem, ale ja widze to tak:

http://www.sacz.kwch.pl/dokumenty/Prophecy_Pol.pdf


Obciąłeś stopy pomnikowi !!! :lol:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2011, 13:45

Chcę wierzyć pisze:
jj pisze:
Chcę wierzyć pisze:Ja to widzę w ten sposób

Tak, wiem, ale ja widze to tak:

http://www.sacz.kwch.pl/dokumenty/Prophecy_Pol.pdf


Obciąłeś stopy pomnikowi !!! :lol:


bo tylko o stopy tutaj chodzi (palce z gliny i z zelaza).


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 12 sty 2011, 14:05

Zobacz jj tu jest mowa o drugim Królestwie powstałym po Babilonii

2:39 - ale po tobie powstanie inne królestwo, słabsze niż twoje, a potem trzecie królestwo z miedzi, które opanuje całą ziemię.


Także możesz powiedzieć o tym proroctwie, że się jeszcze nie wypełniło bo nie powstało królestwo które by opanowało całą ziemię. Jak chcesz tak dokładną miarę stosować. :oops:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość