Wykłady Douga Wilsona nt. obrony wiary w mp3. Mioodziooo!

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 maja 2011, 13:02

Puritan pisze:Lash, czy ty również popierasz ten punkt z Federal Vision?

Postmillennial eschatology

Advocates of the Federal Vision are usually postmillennial, believing that Christ currently rules over the earth from the heavenly throne and reigns on earth through his people, the Church.[25] They further believe that Christ will not physically return to earth until the earth is as "full of the knowledge of the Lord as the waters cover the sea" (Habakkuk 2:14), which postmillennialists understand to refer to the conversion of the majority of the world to Christ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Vision


Puritan
jak rzekłem wiele razy powtórzę i tobie teraz.

Dla mnie najważniejsze jest to ze CHRYSTUS POWRÓCI!

Wierzę że Obecnie ma WSZELAKĄ Władzę nad światem i dlatego mozemy głosić wszelakiemu stworzeniu ewangelię.

To że RÓWNORZĘDNIE - MOZLIWA jest wersja
- postmilenialistyczna
- dyspenacjonalna
- amilenialna
- inna
mnie tak bardzo nie martwi.

ostatnio widzieliśmy człowieka który próbował przewidzieć koniec świata na 21 maja - tak bardzo martwił sie eschatologia!


wiem jedno -
Chrystus Obecnie Wzywa mnie Lasha do głoszenia ewangelii WSZELAKIEMU Stworzeniu i mam czynic to na maksymalna dla mnie skalę! Nie marwtic sie gdy zbyt wielu sie nawróci! ( że to nie jest wąska ściezka! ) ani że zbyt mało sie nawróci ( bo to dzieło Pana a nie moje). Mam byc gotowy na porót Pana TERAZ a nie gdy mi to wychodzi z mojego "wróżenia" ;)

I na tym sie skupiam.
To jest moja działka
Tu i teraz głosić Ewangelię.
A to co bedzie - to co mi do tego :)

wiem że chwała Pańska ma wypłeniac ziemię :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 maja 2011, 13:06

ann_in_grace pisze:Amillenial, millenial, postmillenial - to nie sa roznice, ktore mozna nazywac herezjami. To po prostu odmienne eschatologiczne rozumienie, i w niczym nie przeszkadza miec spolecznosc.
U mnie w kosciele sa chyba wszyztkie opcje :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 maja 2011, 13:21

Lash pisze:ostatnio widzieliśmy człowieka który próbował przewidzieć koniec świata na 21 maja - tak bardzo martwił sie eschatologia!

Nie chodzi mi o to, że trzeba się martwić eschatologią, ale ludzie którzy fałszują lub w ogóle nie interesują się czasami ostatecznymi, odrzucają ostatnią księgę Biblii. A takie odrzucanie może skończyć się bardzo źle - tak jak wspomniałem np. w uznawaniu katolików za chrześcijan, co uczynili np. sygnatariusze Evangelicals and Catholics Together lub w innych poszukiwaniach hiper-masowych przebudzeń (Benny Hinn, Reinhard Bonnke), co jest bardzo wielkim zwiedzeniem.

P.S. Camping wcale nie przewidywał końca świata, a pochwycenie wierzących, kto jak kto, ale jako admin powinieneś być trochę lepiej poinformowany w sprawach, o których trąbi się na całym świecie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 maja 2011, 13:29

Puritan pisze:P.S. Camping wcale nie przewidywał końca świata, a pochwycenie wierzących, kto jak kto, ale jako admin powinieneś być trochę lepiej poinformowany w sprawach, o których trąbi się na całym świecie.


Koniec swiata 21 pazdziernika 2011.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 maja 2011, 13:46

Puritan pisze:
Lash pisze:ostatnio widzieliśmy człowieka który próbował przewidzieć koniec świata na 21 maja - tak bardzo martwił sie eschatologia!

Nie chodzi mi o to, że trzeba się martwić eschatologią, ale ludzie którzy fałszują lub w ogóle nie interesują się czasami ostatecznymi, odrzucają ostatnią księgę Biblii. A takie odrzucanie może skończyć się bardzo źle - tak jak wspomniałem np. w uznawaniu katolików za chrześcijan, co uczynili np. sygnatariusze Evangelicals and Catholics Together lub w innych poszukiwaniach hiper-masowych przebudzeń (Benny Hinn, Reinhard Bonnke), co jest bardzo wielkim zwiedzeniem.

P.S. Camping wcale nie przewidywał końca świata, a pochwycenie wierzących, kto jak kto, ale jako admin powinieneś być trochę lepiej poinformowany w sprawach, o których trąbi się na całym świecie.

Alez nie ma problemu!
Katolicy to chrześcijanie i to słowo ich obejmuje!
Ba sa oni nawet wierzący!

To że 98-97% z nich to niezbawieni nie przeczy ich chrześcijaństwu! ( Szacunki moje)

Takie bowiem JEST KRÓLESTWO BOŻE.
to mieszanka kąkolu i zboża!
mieszanka kozłów i owiec!

Pan Jezus wiele razy mówił o tym w przypowieściach!

Dlatego nie mamy sie tym przejmowac ale GŁOSIĆ Chrystusa Ukrzyżowanego!
A ci krórzy sa wybrani i zbawieni dadzą posłuch ewangelii!

Ważne jest aby Głosić Chrystusa a nie SEPARATYSTYCZNE poglądy!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 maja 2011, 20:18

Puritan pisze:Nie chodzi mi o to, że trzeba się martwić eschatologią, ale ludzie którzy fałszują lub w ogóle nie interesują się czasami ostatecznymi, odrzucają ostatnią księgę Biblii.

Dość ironiczne zdanie jeśli wziąć pod uwagę historię chrześcijaństwa i fakt, że jesteś dyspensacjonalistą ;)
Może kiedyś będziesz miał ochotę aby przeczytać komentarz do greckiego tekstu Objawienia Jana autorstwa amilenialnego G.K. Beale-a: The Book of Revelation: A Commentary on the Greek Text
http://www.amazon.com/Book-Revelation-C ... 80282174X/

zapewne zmieniłbyś zdanie ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
BelMakor
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2008, 07:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelMakor » 12 cze 2011, 22:40

Imperator pisze:Koniec swiata 21 pazdziernika 2011.
Proszę o przesunięcie na 25 X


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 cze 2011, 10:06

BelMakor pisze:
Imperator pisze:Koniec swiata 21 pazdziernika 2011.
Proszę o przesunięcie na 25 X
Proponuje głosowanie :D

a dlaczego chcesz przesunąć datę?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
BelMakor
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2008, 07:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelMakor » 22 cze 2011, 09:31

Lash pisze:a dlaczego chcesz przesunąć datę?
Urodziny mam 24



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości