Wykłady Douga Wilsona nt. obrony wiary w mp3. Mioodziooo!

Obrona wiary ....
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wykłady Douga Wilsona nt. obrony wiary w mp3. Mioodziooo!

Postautor: Reformed_Pastor » 07 maja 2011, 18:48

Gorąco polecam wykłady Douga Wilsona nt. apologetyki (Poznań, 29.IV.2011). Każdy chrześcijanin powinien tego posłuchać.

http://reformacja.pl/pliki/multimedia/k ... as_wilson/

Doug Wilson brał udział w wielu debatach nt. istnienia Boga. Ostatnie z nich ze znanym ateistą Christopherem Hitchensem doczekały się wydania filmowego w formie DVD pt. "Collision". Polecam!


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 maja 2011, 22:37

Dzięki!


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 26 maja 2011, 00:37

Reformed_Pastor pisze:Gorąco polecam wykłady Douga Wilsona nt. apologetyki (Poznań, 29.IV.2011). Każdy chrześcijanin powinien tego posłuchać.


Byloby miodzio jakby tak wykasowac pana mowiacego po polsku. :/

Nie znosze tlumaczen angielski, pozniej polski (ha, sam takie robilem kiedys)... ale musze teraz dom sprzatnac i pranie zrobic to jakos zniose.


Edit: niezly tlumacz polski...


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 26 maja 2011, 01:34

Dosluchalem do konca kawalka: Apologetyka (3) Apologetyka na poziomie ulicy - Douglas Wilson

Bardzo fajne... polecam wszystkim. Mozna sie sporo fajnych angielskich idiomow nauczyc.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 26 maja 2011, 11:19

Wilson – głosiciel Federal Vision – kierunku teologicznego, który prowadzi na manowce.

1. Postmillennializm – a więc rządy Chrystusa na Ziemi już się zaczęły (chociaż Biblia zapewnia, że na razie bogiem tego świata jest Szatan). Chrystus ma powrócić na Ziemię dopiero gdy większość populacji świata nawróci się (sic!). Wiąże się z tym odrzucenie całych fragmentów Biblii mówiących o Antychryście, który ma zwieść całą Ziemię...

2. Chwilowe Przymierze – Bóg zrządził, że jedni otrzymają wiarę i wytrwają a innych przeznaczył by byli pojednani z Bogiem ale tylko tymczasowo, po czym odpadną od wiary i będą potępieni.

3. Chrzest niemowląt jest wejściem w przymierze z kościołem; przez chrzest wodny otrzymujemy przebaczenie grzechów.

4. Komunia jest dla wszystkich ochrzczonych (czyli katolików, małych dzieci etc.)

Jest to wypaczenie reformowanej teologii – to ekumeniczna religia dodająca i ujmująca od Pisma, za co grozi przecież to:

Ap. 22
(18) Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
(19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 maja 2011, 17:55

Puritan pisze:Jest to wypaczenie reformowanej teologii[...]


zdecydowanie


NeithaN
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2011, 23:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NeithaN » 26 maja 2011, 19:47

Wydaje mi się, że to jakiego rodzaju teologię wyznaje, nie jest akurat w tych wykładach ważne. O apologetyce mówi sensownie, zrozumiale - niczego więcej nie trzeba w tym wykładzie.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 26 maja 2011, 21:25

NeithaN pisze:O apologetyce mówi sensownie, zrozumiale - niczego więcej nie trzeba w tym wykładzie.


Co prawda gdzies w tle, moze byc widoczne ze osoba jest kalwinista i ma jakies okreslone poglady jak np. Wilson, ale watpie zeby to bylo istotne tutaj. Nawet arminianie maja wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 maja 2011, 10:02

Puritan pisze:Wilson – głosiciel Federal Vision – kierunku teologicznego, który prowadzi na manowce.

1. Postmillennializm – a więc rządy Chrystusa na Ziemi już się zaczęły (chociaż Biblia zapewnia, że na razie bogiem tego świata jest Szatan). Chrystus ma powrócić na Ziemię dopiero gdy większość populacji świata nawróci się (sic!). Wiąże się z tym odrzucenie całych fragmentów Biblii mówiących o Antychryście, który ma zwieść całą Ziemię...


Chyba tego nie przemyslałeś.
Wierzysz w Boga tego świata?
ja tak i Jemu Dana jest WSZELAKA WŁADZA nad wszelakim stworzeniem to JEZUS CHRUYSTUS.
Nie znam innego BOGA który Panuje nad tym światem a Jego KRÓLESTWO JUZ jest i TRWA na wieki!


Odnośnie tego ze wiekszośc sie na wróci to nie ma nic na przeszkodzie aby było to spójne z Biblią!
Wileki zwycięstwo chrześcijaństwa otwiera drogę do zwiedzenia w ramach jednoczącego ruchu fałszywej pobozności.
widać to w Europie a której Chrześicjaństwo ( niestety zwiedzione ) po staniu się religia dominujacą wydało na jako owoc antychrysta. Tak samo może byc z całym światem. Zdominowane przez Chrześicjan może wydać Antychrysta!
Oczywiście zawsze możesz kłócić się z tym ze to nie prawdziwie odrodzenie itp!
ale Prawda jest taka ze większość świata może byc odrodzona i po kilku pokoleniach ulec korupcji jako całość.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 maja 2011, 10:04

Imperator pisze:
Reformed_Pastor pisze:Gorąco polecam wykłady Douga Wilsona nt. apologetyki (Poznań, 29.IV.2011). Każdy chrześcijanin powinien tego posłuchać.


Byloby miodzio jakby tak wykasowac pana mowiacego po polsku. :/

Nie znosze tlumaczen angielski, pozniej polski (ha, sam takie robilem kiedys)... ale musze teraz dom sprzatnac i pranie zrobic to jakos zniose.


Edit: niezly tlumacz polski...


heh
nie poznałeś BUBU?

To po kilku słowach słychac ze to On :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 maja 2011, 11:32

Lash pisze:
Puritan pisze:Wilson – głosiciel Federal Vision – kierunku teologicznego, który prowadzi na manowce.

1. Postmillennializm – a więc rządy Chrystusa na Ziemi już się zaczęły (chociaż Biblia zapewnia, że na razie bogiem tego świata jest Szatan). Chrystus ma powrócić na Ziemię dopiero gdy większość populacji świata nawróci się (sic!). Wiąże się z tym odrzucenie całych fragmentów Biblii mówiących o Antychryście, który ma zwieść całą Ziemię...


Chyba tego nie przemyslałeś.
Wierzysz w Boga tego świata?
ja tak i Jemu Dana jest WSZELAKA WŁADZA nad wszelakim stworzeniem to JEZUS CHRUYSTUS.
Nie znam innego BOGA który Panuje nad tym światem a Jego KRÓLESTWO JUZ jest i TRWA na wieki! .

Aha, bo Chrystus, którego ja znam będzie panował na Ziemi razem ze zmartwychwstałymi świętymi dopiero w Tysiącletnim Królestwie:

Ap. 20
4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

Jakoś nie widziałem jeszcze żeby święci zmartwychwstali ani tym bardziej nie widziałem, żeby Chrystus już ustanowił Tysiącletnie Królestwo.

Jak na razie to bogiem tego świata jest Szatan:

2 Kor. 4
(3) A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną,
(4) w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.

Odnośnie tego ze wiekszośc sie na wróci to nie ma nic na przeszkodzie aby było to spójne z Biblią!

Mat. 7
(13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
(14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

Popierając tę teologię róbmy ekumenizm! Uznajmy miliard katolików za chrześcijan, wciskajmy ludziom ewangelię zdrowia i bogactwa, a może uda się nam nawrócić miliardy ludzi! Nie, prawdziwa Ewangelia dla większości ludzi jest zgorszeniem i tylko niewielu ją przyjmie - tak było jest i będzie. Mamy zabiegać o to żeby jak najwięcej ludzi usłyszało Ewangelię, ale staranie się zrobienia konwertytów z milionowych mas to zwykłe zwodzenie, którym trudnią się niektórzy TV ewangeliści.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 maja 2011, 12:07

Puritan pisze: Aha, bo Chrystus, którego ja znam będzie panował na Ziemi razem ze zmartwychwstałymi świętymi dopiero w Tysiącletnim Królestwie:


Puritan... to co teraz robi Jezus?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 maja 2011, 12:30

Puritan pisze:Aha, bo Chrystus, którego ja znam będzie panował na Ziemi razem ze zmartwychwstałymi świętymi dopiero w Tysiącletnim Królestwie:

Matthew 28:18: Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Matthew 28:19: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
Matthew 28:20: Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Dlaczego głosisz Ewangelię Bracie? Czy oby na pewno z biblijnego powodu, który Chrystus wymienia w Mt 28:18?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 maja 2011, 12:33

Puritan pisze:
Lash pisze:
Puritan pisze:Wilson – głosiciel Federal Vision – kierunku teologicznego, który prowadzi na manowce.

1. Postmillennializm – a więc rządy Chrystusa na Ziemi już się zaczęły (chociaż Biblia zapewnia, że na razie bogiem tego świata jest Szatan). Chrystus ma powrócić na Ziemię dopiero gdy większość populacji świata nawróci się (sic!). Wiąże się z tym odrzucenie całych fragmentów Biblii mówiących o Antychryście, który ma zwieść całą Ziemię...


Chyba tego nie przemyslałeś.
Wierzysz w Boga tego świata?
ja tak i Jemu Dana jest WSZELAKA WŁADZA nad wszelakim stworzeniem to JEZUS CHRUYSTUS.
Nie znam innego BOGA który Panuje nad tym światem a Jego KRÓLESTWO JUZ jest i TRWA na wieki! .

Aha, bo Chrystus, którego ja znam będzie panował na Ziemi razem ze zmartwychwstałymi świętymi dopiero w Tysiącletnim Królestwie:

Ap. 20
4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

Jakoś nie widziałem jeszcze żeby święci zmartwychwstali ani tym bardziej nie widziałem, żeby Chrystus już ustanowił Tysiącletnie Królestwo.


Rasowy by ci odpowiedział:
Jak to nie widzisz OZYWIONYCH na wieki? Wszkże ich jest pełno!

(5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, Ef 2

Co Zrobił z nami - OZYWIŁ
gdzie jestesmy POSADZENI?
Siedzimy z Chrystusem na Jego królewskim Tronie!
I czeka na pokonanie Jego nieprzyjaciół!

(12) lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej, (13) oczekując teraz, aż nieprzyjaciele jego położeni będą jako podnóżek stóp jego. Hebr 10

i
(18) A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. (19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Warszawska)

Czyli Chrystus Ma aktualnie władzę na całym świecie WSZELAKĄ !



Puritan pisze:
Jak na razie to bogiem tego świata jest Szatan:

2 Kor. 4
(3) A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną,
(4) w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.


Oj Puritan
W jaki sposób rozumiesz świat?
Czy fraza "bóg tego świata" oznacza

- oznacza boga nad materialnym światem?
- oznacza boga który panuje nad nieprawością?

W pierwszym wypadku mamy władcę materii i swiata realnego. Bóg w Trójcy abdykował i oddał władzę złemu.

W drugim bóg tego świata oznacza że Diabeł ma swoje królestwo ale Bóg ojciec wyrwya ludzi z tej władzy
(12) dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości, (13) który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego, (14) w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.

bóg tego świata nie oznacza wtedy boga który panuje nad materia i rzeczami stworzonymi ale oznacza władcę zła - boga nad złem - tylko ponad złem.
fraza ta jest wtedy figuratywna - tak samo jak figuratywny jest świat we frazie poniższej i OZNACZA TYLKO ZŁO.

(15) Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. (17) I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki.

Czy Janowi chodzi ze nie mamy miłować - niezbawionego sąsiada?
Brata w Chrystusie który jeszcze jest w ciele tego świata?
Co jest na świecie? czy tylko pożadliwości i pycha? a drzewa? zony? dzieci?

Jan uzywa tu słoawa - świat jako synonimu ZŁA.
Tak samo zdaje się czyniż PAWEŁ w koryntian!

Inaczej mamy DWÓCH PANÓW - Boga Ojca i złego który jest bogiem!

Zwróć tez uwagę ze to jest jedyna fraza która w bibli czyni tego typu uwagę i gdy ja rozumiemy wg słowa świat = zło nie ma najmniejszego problemu z tym ze Jezus PANUJE jako król!

Puritan pisze:
Odnośnie tego ze wiekszośc sie na wróci to nie ma nic na przeszkodzie aby było to spójne z Biblią!

Mat. 7
(13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
(14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

ale jednoczesnie

(31) Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do ziarnka gorczycznego, które wziąwszy człowiek, zasiał na roli swojej. (32) Jest ono, co prawda, najmniejsze ze wszystkich nasion, ale kiedy urośnie, jest największe ze wszystkich jarzyn, i staje się drzewem, tak iż przylatują ptaki niebieskie i gnieżdżą się w gałęziach jego. (33) Inne podobieństwo powiedział im: Podobne jest Królestwo Niebios do kwasu, który wzięła niewiasta i rozczyniła w trzech miarach mąki, aż się wszystko zakwasiło. (34) To wszystko mówił Jezus do ludu w podobieństwach, a bez podobieństwa nic do nich nie mówił.

Oba podobieństwa są odnośnie królestwa bozego! ukazuja one ze bedzie ono wielkie i zakwasi wszystko!
Dla twojego oponenta jest jasne ze nie ma nic na przeszkodzie żeby królestwo boze było ogromne!


Puritan pisze: Popierając tę teologię róbmy ekumenizm!

Stosunkowo tania demagogia.

Puritan pisze: Uznajmy miliard katolików za chrześcijan, wciskajmy ludziom ewangelię zdrowia i bogactwa, a może uda się nam nawrócić miliardy ludzi!

I z nich dostapiło łaski.
sporo to rzad 2-3% w mojej SUBIEKTYWNEJ ocenie.
Puritan pisze: Nie, prawdziwa Ewangelia dla większości ludzi jest zgorszeniem i tylko niewielu ją przyjmie - tak było jest i będzie.


DLA WSZYSTKICH JEST ZGORSZENIEM ale z łaski możemy ja przyjac.
To jednak ze tania ewangelia jest szeroko akceptowalna to FAKT.

Puritan pisze: Mamy zabiegać o to żeby jak najwięcej ludzi usłyszało Ewangelię, ale staranie się zrobienia konwertytów z milionowych mas to zwykłe zwodzenie, którym trudnią się niektórzy TV ewangeliści.

A DLACZEGO nie masz trafiać do milionów? Co stoi na przeszkodzie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 27 maja 2011, 12:51

Lash, czy ty również popierasz ten punkt z Federal Vision?

Postmillennial eschatology

Advocates of the Federal Vision are usually postmillennial, believing that Christ currently rules over the earth from the heavenly throne and reigns on earth through his people, the Church.[25] They further believe that Christ will not physically return to earth until the earth is as "full of the knowledge of the Lord as the waters cover the sea" (Habakkuk 2:14), which postmillennialists understand to refer to the conversion of the majority of the world to Christ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Vision


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości