Wyznania wiary

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 21 sie 2013, 13:58

fantomik pisze:większość kościołów


Na szczescie jest tez mniejszosc. Ostatnie 3-4 niedziele bylismy w kosciele wierzacym biblijnie podlug interpretacji podanej w:

Westminster Confession of Faith
Westminster Larger Catechism
Westminster Shorter Catechism


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 sie 2013, 14:03

Imperator pisze:Ostatnie 3-4 niedziele bylismy w kosciele wierzacym biblijnie podlug interpretacji podanej w
Łatwiej znaleźć prezbiteriański (zakładam, że to był taki) kościół w UK niż w PL ;) Ale cieszę się, że taki kościół znaleźliście w waszej okolicy :) jak mnie zaprosisz na chrzest swojego pierworodnego gdy się urodzi to chyba się nawet targnę i przyjadę (przypłynę? przylecę?) ;-)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości