Czy Chrzescijanie powinni chodzic do psychologa i psychiatry

Obrona wiary ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 paź 2012, 21:15

Mat 21:21 - A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, jeślibyście mieli wiarę i nie wątpili, nie tylko to, co się stało z drzewem figowym, uczynicie, ale gdybyście i tej górze rzekli: Wznieś się i rzuć do morza, stanie się tak.
21:22 - I wszystko, o cokolwiek byście prosili w modlitwie z wiarą, otrzymacie.

Jan 15:16 - Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.

1 Korynt 12:4 - A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam.
12:5 - I różne są posługi, lecz Pan ten sam.
12:6 - I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.
12:7 - A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi.
12:8 - Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy,
12:9 - inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu.
12:10 - Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków.
12:11 - Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.

2 Korynt 12:9 - Lecz powiedział do mnie: Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości. Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa.

Jeżeli mam łaskę i miłość od Pana mam wszystko. Różnie natomiast przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi. Nie każdy ma dar uzdrawiania czy dar proroctwa. Nie oznacza to że ktoś kto nie ma daru uzdrawiania jest gorszy przed Panem czy w społeczności.

1 Korynt 12:30 - Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?
12:31 - Starajcie się tedy usilnie o większe dary łaski; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.

Paweł mówi że powinniśmy zabiegać o dary łaski aby służyły one zbudowaniu kościołowi. W jaki sposób zabiegać? "o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam."


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 17 paź 2012, 23:45

1 Ks. Samuela 15:22 - Samuel odpowiedział: Czy takie ma Pan upodobanie w całopaleniach i w rzeźnych ofiarach, co w posłuszeństwie dla głosu Pana? Oto: Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara, a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jagienka Boża
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2012, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jagienka Boża » 21 paź 2012, 19:26

Czy chrześcijanin powinien chodzić do psychiatry?

Najlepiej do wierzącego psychiatry ( najlepiej, żeby psychiatra był narodzony na nowo) i mógł się zgodzić z pacjentem w modlitwie, ze leki mu pomogą do czasu, dopóki nie przyjmie uzdrowienia od Boga, które już wykonało się dla niego na krzyżu. :-D


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 paź 2012, 15:01

Jagienka Boża pisze:Czy chrześcijanin powinien chodzić do psychiatry?

Każdy z nas na pewno zna takich, którym by się przydało :P (żart, tani)

Jagienka Boża pisze:Najlepiej do wierzącego psychiatry ( najlepiej, żeby psychiatra był narodzony na nowo) i mógł się zgodzić z pacjentem w modlitwie, ze leki mu pomogą do czasu, dopóki nie przyjmie uzdrowienia od Boga, które już wykonało się dla niego na krzyżu. :-D

Nawet jak przyjmie to nic może to dla niego nie zmienić, gdyż Nowa Ziemia i Nowe Niebo gdzie nie będzie już chorób i śmierci jeszcze nie nastały. To "chrzanienie" o "przyjęciu uzdrowienia" to zwykłe New Ageowe nauki wprowadzane do kościołów zielonświątkowych przez głosicieli prosperity-gospel, to nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem. :(

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 22 paź 2012, 19:57

Jagienka Boża pisze:Czy chrześcijanin powinien chodzić do psychiatry?



Oczywiscie. Jesli podpadasz pod charakterystyke nerwicy eklezjogennej to - jak najbardziej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nerwica_eklezjogenna


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 paź 2012, 10:20

fantomik pisze:To "chrzanienie" o "przyjęciu uzdrowienia" to zwykłe New Ageowe nauki wprowadzane do kościołów zielonświątkowych przez głosicieli prosperity-gospel, to nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem. :( Pozdrawiam, f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


A ja bym bardziej wiązał to z przyjmowaniem zbawienia....
Niektórzy, ci którzy myślą - przyjme zbawienie to je mam bo przecież wolna wola ma ;) .... - tak samo próbuja z uzdrowieniem!
Przyjme uzdrowienie to je mam :O :sweet: :lol:

Jak widać tak to nie działa!
Natolmiast łaska działa z Chrystusa.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Jagienka Boża
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2012, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jagienka Boża » 11 paź 2013, 07:22

kn -

http://ibog.pl/index.php/archives/7270

ku upamiętaniu dla Ciebie.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 11 paź 2013, 19:40

kn pisze:przeżyłem wiele rozczarowań przez "teologię sukcesu" więc się nie masz co dziwić ze jestem teraz nieufny wobec nauczycieli głoszących takie rzeczy....

Tylko ciekawe, kto był winny twoim rozczarowaniom. Najlepiej winę zawsze przypisywać innym.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
hfw7e8a9t5
Posty: 195
Rejestracja: 25 wrz 2013, 13:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hfw7e8a9t5 » 11 paź 2013, 20:12

Teologia sukcesu w takim biednym kraju nie ma sensu - to nie 'Muricca ;] Komuchy w swojej propagandzie twierdziły że Jezus był socjalistą . Co jak co ale Jezus nie wspierał bogaczy...


"Panie! czymże ja jestem przed Twoim obliczem? -
Prochem i niczem;
Ale gdym Tobie moję nicość wyspowiadał,
Ja, proch, będę z Panem gadał."
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 12 paź 2013, 10:16

Małgorzata pisze:Tylko ciekawe, kto był winny twoim rozczarowaniom. Najlepiej winę zawsze przypisywać innym.


w moim przypadku 100% odpowiedzialność ponoszą ci, którzy mi to głosili, ponieważ oni się uważali za nauczycieli Pisma, a ja byłem ledwo co nawrócony i mało znałem Biblię, jak potem sobie te herezje porównałem z Pismem, to próbowałem rozmawiać z tymi "nauczycielami", ale oni nie dali sobie nic powiedzieć bo: kimże ty jesteś, że będziesz ich pouczał, dlatego do żadnego zboru KCHWE nigdy nie pójdę, a jak widzę pastorów tego zboru u mnie w mieście to ich omijam szerokim łukiem.

A co tematu wątku: jeśli by był u nas w mieście (wojewódzkim) chociaż jeden starszy zboru, na którego modlitwy Bóg by odpowiadał zgodnie z Listem Jakuba to do psychiatry bym nie poszedł, bo bym był uzdrowiony i nie musiałbym chodzić, ale ponieważ nie ma ani jednego starszego w mieście do którego modlitw Bóg się przyznaje to w razie potrzeby pójdę do psychiatry, lub psychologa.

Psychologia nie jest w sumie niczym złym, to nauka oparta na na obserwacji zachowań i relacji ludzkich i na podstawie tych obserwacji wyciąga się wnioski, tylko jest problem, bo to nauka dopiero nowa, rozwija się i jest wiele szkól psychologicznych, jedne uważają tak, a inne inaczej (zupełnie jak denominacje protestanckie)


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 paź 2013, 15:22

believer pisze:w moim przypadku 100% odpowiedzialność ponoszą ci, którzy mi to głosili, ponieważ oni się uważali za nauczycieli Pisma, a ja byłem ledwo co nawrócony i mało znałem Biblię, jak potem sobie te herezje porównałem z Pismem, to próbowałem rozmawiać z tymi "nauczycielami", ale oni nie dali sobie nic powiedzieć bo: kimże ty jesteś, że będziesz ich pouczał, dlatego do żadnego zboru KCHWE nigdy nie pójdę, a jak widzę pastorów tego zboru u mnie w mieście to ich omijam szerokim łukiem.

Wszystko należy sprawdzać z Biblią. Pan powiedział, abyśmy każde nauczanie sprawdzali. Niestety często tak jest w życiu, że odrzucamy "perły", a przyjmujemy "bagno".
kn pisze:Po prostu przekonałem się na własnej skórze że "pozytywne wyznawanie"

A ja codziennie pozytywnie wyznaję: "Jestem zbawiona. Jestem tak bardzo kochana przez Ojca, ze On swojego Syna zasłał na świat, aby mnie ratować. Jestem Bożym dzieckiem i Boga dziedzicem".
I nie ma mowy o rozczarowaniu :D
Ostatnio zmieniony 12 paź 2013, 15:23 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 12 paź 2013, 15:22

beliver napisał:
do żadnego zboru KCHWE nigdy nie pójdę,


Wiesz,...Nie można wszystkich zborów KCHWE rzucać do jednego worka, bowiem znam osobiście jeden zbór KCHWE w Cieszynie, który daleki jest od głoszenia tzw. "Ewangelii sukcesu i dobrobytu".

KChWE Zbór w CIESZYNIE
Ul. Pokoju 1, 43-400 Cieszyn
Nabożeństwa: niedziela godz.10.00
środa godz.19.00

Pastor Edwin Guznar kom.602 349 626


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości