Czy w europie trzeba głosić Jezusa

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 gru 2012, 14:41

magda pisze:Tak na prowdę to taki człowiek ma fundament bo usłyszał ze Jezus umarł za grzechy i zbawił

Albo w praktyce nie usłuszał i wierzy, że zostanie zbawiony bo zostął ochrzczony i chodzi do spowiedzi i ksiądz mu w końcu grzechy odpuszcza. Niczym faryzeusze, którzy mówili, że "Abrahama mają za ojca" ale to w niczym im nie pomagało.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 gru 2012, 19:28

fantomik pisze:
magda pisze:Tak na prowdę to taki człowiek ma fundament bo usłyszał ze Jezus umarł za grzechy i zbawił

Albo w praktyce nie usłuszał i wierzy, że zostanie zbawiony bo zostął ochrzczony i chodzi do spowiedzi i ksiądz mu w końcu grzechy odpuszcza. Niczym faryzeusze, którzy mówili, że "Abrahama mają za ojca" ale to w niczym im nie pomagało.


Nie wierzę ,że istnieje taki katolik co nie usłyszał nigdy ,że Jezus umarł za jego grzechy. Usłyszał ale oprócz tego usłyszał tak dużo katolickiego badziewia że to nie było dla niego ważne. A jeśli Ojciec nie pociągnie do Jezusa to nawet jak usłyszy to będzie głuchy. Wiesz co mi jeden katolik powiedział że ofiara jezusa jest niesprawiedliwa że on wolo swoje odsiedzies w czyscu i wtedy będzie kwita z Bogiem. Ci ludzie mają klapki na oczach i uszach, a słyszeli tylko nie przyjmują tego, tak jak faryzeusze widzieli ze ktos wzbudza z martwych ale tego nie mogli przyjąć bo ich ojciec nie pociągnał.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 06 lis 2013, 20:40

http://www.youtube.com/watch?v=AS1bIPCraks co do tematu to tu macie fragment debaty: Czy Europa powinna być ateistyczna? Za kilka tygodni będzie całość.



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości