Czy w europie trzeba głosić Jezusa

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 gru 2012, 09:58

Radex pisze:Nie mam jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie tj. "jak to pogodzisz?" Jest to trudne. Mam świadomość, że wiele rzeczy w KRK jest sprzecznych z Ewangelią a nie będę już wspominał o politycznej stronie tej organizacji...
W każdym razie od jakiegoś czasu nie chodzę do KRK, jeśli chodzę to pod przymusem rodziny (to też weź pod uwagę. Wielu protestantów uważa, że wyjście z KRK może się odbyć z dnia na dzień a nawet nie zdają sobie sprawy jakim trudnościom takie osoby muszą po drodze sprostać).
Zdają sobie sprawę, sam wyszedłem z dnia na dzień w okolicznościach bardzo dziwnych, ale może być to trudne dla niektórych, presja otoczenia może być porażająca. Nie martw się o przyszłość, jeśli jesteś wierzącym, zbawionym człowiekiem Pan nie da ci zginąć, wyciągnie cię z najgorszego :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 gru 2012, 10:03

Zawsze też wybieraj Jezusa i myśl jak by postapił i jak by postąpili Apostołowie w danej sytuacji. Juz w biblii pisze ,że zostawili wszystko i poszli za Jezusem, za tym co mówił , za prawdą z Biblii. Ja ci powiem ,że w ogóle w życiu jak nie wiem jak postąpić to zawsze sobie myśle czy Jezus by to zrobił? Takie sobie zadaję pytanie i zawsze na rym dobrze wychodzę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 06 gru 2012, 10:32

"A co do kierowania się przy odejściu z kościoła to radziłabym się kierować nie zwykła logika a Pismem Świętym" - z tym, że tyle Jego interpretacji ile denominacji.

"Ważne jest żeby ochrzcić się i nowonarodzić już do zycia wiecznego" - i właśnie temu bardziej skłaniam się ku naukom chrześcijańskim Marcina Lutra. Tam mój chrzest jest jak najbardziej ważny i mowa jest dalej o Ciele i Krwi Pańskiej. Kiedy np. czytam zalecenia świętego Pawła co do przystępowania do Wieczerzy Pańskiej to najwłaściwsze Jej, biblijne rozumienie znajduję w Kościele Ewangelicko-Augsburskim.

Bardziej skłaniam się ku tzw."protestantyzmowi klasycznemu" (moja nazwa), który wywodzi się od reformatorów. Jak do tej pory poznaję luteranizm i ku niemu się skłaniam. Rzecz jasna wiem, że najważniejszy jest Jezus Chrystus ale ważne, aby nie trafić do zboru, który wypacza nauki chrześcijańskie. Ważniejsze chyba jest, żeby właściwie wierzyć niż być i ulegać zwiedzeniu.

Z Panem Bogiem+


Tylko Bogu Chwała!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 gru 2012, 10:44

Czytaj Pismo i pros o zrozmienie i Ducha a dostaniesz

Jk 1:5 bw "A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana." Nie oglądaj sie na początku na interpretacje, a słuchaj co Jezus mówi, masz Biblię więc jej sie trzymaj a w późniejszym czasie będziesz mógł rozsądzić interpretacje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 gru 2012, 13:31

Radex pisze:Bardziej skłaniam się ku tzw."protestantyzmowi klasycznemu" (moja nazwa), który wywodzi się od reformatorów. Jak do tej pory poznaję luteranizm i ku niemu się skłaniam.

Poznawaj i aby Chrystus prowadził Cię w Twojej drodze i aby był dla Ciebie Wszystkim we wszystkim jakim był też dla Reformatorów :-)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 06 gru 2012, 14:46

"Nie oglądaj sie na początku na interpretacje, a słuchaj co Jezus mówi, masz Biblię więc jej sie trzymaj a w późniejszym czasie będziesz mógł rozsądzić interpretacje."


Ok;)


Tylko Bogu Chwała!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2012, 20:37

Dziś czytając Biblię natknęłam się na to:

Rz 15:20 bw "A przy tym chlubą moją było głosić ewangelię nie tam, gdzie imię Chrystusa było znane, abym nie budował na cudzym fundamencie,"

Jak widać głoszenie ludziom którzy juz słyszeli o Jezusie to budowanie na cudzym fundamencie i chyba nie powinno sie głosić ludziom co już znają jezusa bo budować na fundamencie już poło.zonym nie ma sensu , każdy buduje sam i z tego zda sprawę

1Co 3:12-14 bw "(12) A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy, (13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień. (14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;"

Głoszenie to położenie fundamentu Chrystusa a budowanie na nim to co innego.

Jeszcze dodam przykład. W kościele katolickim nauczono ochrzczonego dzieciaka że Jezusik leżał w żłóbku i pokazali go na figórach u Marii na ręku i jeszcze powiedzieli ,że w końcu umarł za nas na krzyżu i z tego to tytułu trzeba świetować i zanieść do kościoła pomalowane jaja i zajaczki cukrowe. To jeśli takiego człowieka ojciec pociągnie to on sobie pomyśli,że ta śmierć na krzyżu i te malowane jaja jakos nie pasuja i zacznie szukać prawdy a jak go Ojciec nie pociągnie do siebie to do starości będzie nosił święconkę z jajami do kościoła i będzie ślepy i głuchy nawet jak mu sie będzie drugi raz o Jezusie mówić. Tak to wyglada w praktyce.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 gru 2012, 11:34

magda pisze:Dziś czytając Biblię natknęłam się na to:

Rz 15:20 bw "A przy tym chlubą moją było głosić ewangelię nie tam, gdzie imię Chrystusa było znane, abym nie budował na cudzym fundamencie,"

Jak widać głoszenie ludziom którzy juz słyszeli o Jezusie to budowanie na cudzym fundamencie i chyba nie powinno sie głosić ludziom co już znają jezusa bo budować na fundamencie już poło.zonym nie ma sensu , każdy buduje sam i z tego zda sprawę

1Co 3:12-14 bw "(12) A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy, (13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień. (14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;"

Głoszenie to położenie fundamentu Chrystusa a budowanie na nim to co innego.

Jeszcze dodam przykład. W kościele katolickim nauczono ochrzczonego dzieciaka że Jezusik leżał w żłóbku i pokazali go na figórach u Marii na ręku i jeszcze powiedzieli ,że w końcu umarł za nas na krzyżu i z tego to tytułu trzeba świetować i zanieść do kościoła pomalowane jaja i zajaczki cukrowe. To jeśli takiego człowieka ojciec pociągnie to on sobie pomyśli,że ta śmierć na krzyżu i te malowane jaja jakos nie pasuja i zacznie szukać prawdy a jak go Ojciec nie pociągnie do siebie to do starości będzie nosił święconkę z jajami do kościoła i będzie ślepy i głuchy nawet jak mu sie będzie drugi raz o Jezusie mówić. Tak to wyglada w praktyce.


Chodzi o to że powołanie apostolskie to Kładzenie Fundamantów EWANGELII. tam gdzie ich nie ma.
Obecnie w Europie fundamenty w wielu miescach praktycznie znikneły a wiele kościołów ma pseusofundamanty :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 gru 2012, 12:02

Lash pisze:
magda pisze:Dziś czytając Biblię natknęłam się na to:

Rz 15:20 bw "A przy tym chlubą moją było głosić ewangelię nie tam, gdzie imię Chrystusa było znane, abym nie budował na cudzym fundamencie,"

Jak widać głoszenie ludziom którzy juz słyszeli o Jezusie to budowanie na cudzym fundamencie i chyba nie powinno sie głosić ludziom co już znają jezusa bo budować na fundamencie już poło.zonym nie ma sensu , każdy buduje sam i z tego zda sprawę

1Co 3:12-14 bw "(12) A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy, (13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień. (14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;"

Głoszenie to położenie fundamentu Chrystusa a budowanie na nim to co innego.

Jeszcze dodam przykład. W kościele katolickim nauczono ochrzczonego dzieciaka że Jezusik leżał w żłóbku i pokazali go na figórach u Marii na ręku i jeszcze powiedzieli ,że w końcu umarł za nas na krzyżu i z tego to tytułu trzeba świetować i zanieść do kościoła pomalowane jaja i zajaczki cukrowe. To jeśli takiego człowieka ojciec pociągnie to on sobie pomyśli,że ta śmierć na krzyżu i te malowane jaja jakos nie pasuja i zacznie szukać prawdy a jak go Ojciec nie pociągnie do siebie to do starości będzie nosił święconkę z jajami do kościoła i będzie ślepy i głuchy nawet jak mu sie będzie drugi raz o Jezusie mówić. Tak to wyglada w praktyce.


Chodzi o to że powołanie apostolskie to Kładzenie Fundamantów EWANGELII. tam gdzie ich nie ma.
Obecnie w Europie fundamenty w wielu miescach praktycznie znikneły a wiele kościołów ma pseusofundamanty :/


To fakt tylko te pseudofundamenty sa często tak mocne ,że już się nie da nic zrobić . Przykre to niestety.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 gru 2012, 12:05

magda pisze:
Lash pisze:
magda pisze:Dziś czytając Biblię natknęłam się na to:

Rz 15:20 bw "A przy tym chlubą moją było głosić ewangelię nie tam, gdzie imię Chrystusa było znane, abym nie budował na cudzym fundamencie,"

Jak widać głoszenie ludziom którzy juz słyszeli o Jezusie to budowanie na cudzym fundamencie i chyba nie powinno sie głosić ludziom co już znają jezusa bo budować na fundamencie już poło.zonym nie ma sensu , każdy buduje sam i z tego zda sprawę

1Co 3:12-14 bw "(12) A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy, (13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień. (14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;"

Głoszenie to położenie fundamentu Chrystusa a budowanie na nim to co innego.

Jeszcze dodam przykład. W kościele katolickim nauczono ochrzczonego dzieciaka że Jezusik leżał w żłóbku i pokazali go na figórach u Marii na ręku i jeszcze powiedzieli ,że w końcu umarł za nas na krzyżu i z tego to tytułu trzeba świetować i zanieść do kościoła pomalowane jaja i zajaczki cukrowe. To jeśli takiego człowieka ojciec pociągnie to on sobie pomyśli,że ta śmierć na krzyżu i te malowane jaja jakos nie pasuja i zacznie szukać prawdy a jak go Ojciec nie pociągnie do siebie to do starości będzie nosił święconkę z jajami do kościoła i będzie ślepy i głuchy nawet jak mu sie będzie drugi raz o Jezusie mówić. Tak to wyglada w praktyce.


Chodzi o to że powołanie apostolskie to Kładzenie Fundamantów EWANGELII. tam gdzie ich nie ma.
Obecnie w Europie fundamenty w wielu miescach praktycznie znikneły a wiele kościołów ma pseusofundamanty :/


To fakt tylko te pseudofundamenty sa często tak mocne ,że już się nie da nic zrobić . Przykre to niestety.
Bóg może ... Serio :)
problem jest taki że często próby pokonania ich są z ciała :/ i przez fałszywą ewangelię.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2012, 12:10 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 21 gru 2012, 12:09

magda, są bardzo mocne masz rację, aczkolwiek na pewno da się z nimi coś zrobić jeśli tylko taka będzie wola Boga.

" [...] może kiedyś Bóg da im pokutę, aby uznali prawdę;Oprzytomnieli i wyrwali się z sideł diabła, przez którego zostali schwytani do pełnienia jego woli." 2 Tym 2,26


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 gru 2012, 12:48

Z Bogiem wszystko możliwe, tylko czasem człowiek się tak opiera wbrew rozsądkowi , wbrew Biblii, nie ma zednej pokory, zastanowienia, że Bóg może go nigdy nie pociągnać i zostawić w wielkim uporze jak faryzeuszy. Tylko czy warto ciągle od nowa ludziom głosić ,czy po prostu zostawić i jak Bóg go pociągnie to sam zacznie szukać ,bo Jezusa już zna i jeśli sam nie chce go lepiej poznać ,nie chce niczego więcej to wtedy ten co głosi wyglada jak Świadek Jechowy co wyganiasz go a on za 2 dni znów jest i głosi to samo. Apostołowie tego nie robili i nie namawiali chrzescijan do ciągłego wracania do ludzi co ich nie chcą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 gru 2012, 13:00

Do słusznej wypowiedzi Magdy dodam,że głosząc ludziom/katolikom np.w sędziwym wieku można doprowadzić wręcz do zgorszenia ich; wrecz utraty lub zachwiania wiary. A tego nie daj Boże.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 gru 2012, 14:02

kontousunięte1 pisze:Do słusznej wypowiedzi Magdy dodam,że głosząc ludziom/katolikom np.w sędziwym wieku można doprowadzić wręcz do zgorszenia ich; wrecz utraty lub zachwiania wiary. A tego nie daj Boże.

Dlaczego? Obnażenie wiary w instytucję, a nie Prawdziwego Jedynego Boga w sumie tylko pokazuje jaki jest stan rzeczy i umożliwia ewentualną refleksję i nawrócenie.

A tak czy możemy powiedzieć za Św. Pawłem, że nie mamy krwi na rękach bo głosiliśmy całą Wolę Bożą? Skoro nie głosiliśmy bo baliśmy się tak naprawdę "urazić czyjeś religijne uczucia" :-(

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 gru 2012, 14:29

Tak na prowdę to taki człowiek ma fundament bo usłyszał ze Jezus umarł za grzechy i zbawił ale na tym fundamencie nabudował sobie ze słomy ogromny pałac i czuje sie w nim bezpiecznie , no i nie chce tego burzyć . To kwestia tego co nabudował a nie fundamentu, którego nie połozono.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości