Ostrzenie przed Ruchem Wiary i jego nauczycielami.

Obrona wiary ....
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Ostrzenie przed Ruchem Wiary i jego nauczycielami.

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 00:39

Ruch Wiary:

ruch wewnątrz chrześcijaństwa ewangeliczno-charyzmatycznego (zielonoświątkowego, neozielonoświątkowego) podkreślający ważność osobistej wiary (zaufania wyrażanego słowami i czynami) względem Boga i Jego obietnic zawartych w Biblii. Podkreśla fakt osobistej odpowiedzialności wierzącego za działanie Boga w jego życiu lub jego brak (powołując się m.in. na przykład Piotra chodzącego po wodzie na słowo Jezusa i tonącego w momencie dopuszczenia lęku – wątpliwości).
Głosi iż niezbędną do działania Boga w życiu wierzącego (uzdrowienia, zaspokojenia potrzeb materialnych, społecznych i in.) jest postawa przedkładająca spisane Słowo Boże (Biblię) nad własne doświadczenia i problemy (i tak np. chrześcijanin zmagający się z problemem choroby winien oprzeć swą wiarę i modlitwę o fragmenty z Biblii mówiące o uzdrowieniu w Odkupieńczym Dziele Jezusa Chrystusa - Jego śmierci na krzyżu, pogrzebie i zmartwychwstaniu (por. Księga Izajasza rozdział 53 werset 5) aby doświadczyć nadprzyrodzonego uzdrowienia z choroby; ruch wiary przyjmuje iż wolą Bożą jest zawsze uzdrowienie każdego posiadającego pewność zbawienia chrześcijanina).


Trzeba zaznaczyć, że założyciel RW Willian Essek Kenyon był zafascynowany sektami metafizycznymi. Ma to wpływ na jego późniejsze nauczanie.

Bóg, Jezus Chrystus i człowiek w RW.

Bóg w RW jest uważany za osobę, która spełnia nasze zachcianki, tak w skórcie można to opisać. Uważają tak na podstawie przymierza Abrahama. Robert Tilton pisze: "My obiecujemy wypełnić naszą część, a potem możemy powiedzieć w autorytecie Jego Słowa, czego od Niego oczekujemy. Tak jest, właściwie możecie powiedzieć Bogu, na czym według was ma polegać Jego część Przymierza", Kenneth Copeland: "Jako wierzący masz prawo wydawać polecenia w imieniu Jezusa. Za każdym razem, gdy oprzesz się na Słowie, do pewnego stopnia rozkazujesz Bogu, ponieważ jest to Jego Słowo", posunął się również do stwierdzenia, że w przymierzu między Abrahamem, a Bogiem, to... Abraham był stroną mocniejszą :eek:

Utożsamiają postać Boga z człowiekiem mówiąc, że ma 185-190cm wzrostu, ważącą ok. 100kg, a jego ręka ma 20 cm długości (tak twierdzi Copeland).

Jezus Chrystus w RW jest pozbawiony boskości. Hagin pisał, że jesteśmy takim wcieleniem Boga jakim był Jezus. Według tych nauczycieli śmierć Jezusa na krzyżu nie wystarczyła, aby zbawić ludzkość, więc musiał też przyjąć diabelską naturę na krzyżu i umrzeć duchowo, czyli cierpieć męki w piekle.

Człowiek jest uważany za małego boga. Cytat z książki Hagina: "Człowiek (...) został stworzony jako równy Bogu i mógł stać przed Nim bez żadnego poczucia niższości (...). Bóg uczynił nas w tej samej klasie istnienia, co On sam (...). On [Adam] żył jako równy Bogu (...). Wierzący jest nazywany Chrystusem - oto, kim jesteśmy; jesteśmy Chrystusem". Copeland pisał, że nie mamy Boga w sobie, my jesteśmy bogami. M. Cerullo: Nie patrzycie teraz na Morrisa Cerullo, patrzycie na Boga, patrzycie na Jezusa!".

Innymi doktrynami są: Pozytywne Wyznawanie, czyli, że człowiek kreuje swoje przeznaczenie za pomocą słów, dobrych lub złych.

Za tzw. Ewangelię Uzdrowienia niech posłuży cytat Hagina: "Jestem w pełni przekonany - nawet gdybym miał za to umrzeć, nie wyparłbym się tego - że plan Boży, zgodny z Jego wielką miłością i miłosierdziem jest taki, żeby żaden wierzący nigdy nie musiał być chory, lecz aby przeżył pełnię swoich dni tu na ziemi, a na końcu życia, żeby po prostu zasnął w Jezusie"

Ewangelia Bogactwa: człowiek wierzący musi być bogaty, inaczej coś jest z nim nie tak. Według Copelanda wolą bożą dla nas jest sukces finansowy.

Jutro dodam fałszywych nauczycieli ich zdjęcia i video z show.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2013, 06:14

Effata pisze:Jutro dodam fałszywych nauczycieli ich zdjęcia i video z show.

Daj wszystko, co dostępne, aby ostrzegać ludzi!
Dzięki za temat.
Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 01 paź 2013, 09:26

Polecam dobrą książkę w temacie:

Obrazek


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 01 paź 2013, 11:25

Może tu zapytam:czy Derek Prince też jest z tego Ruchu?


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 01 paź 2013, 11:32

kontousunięte1 pisze:Może tu zapytam:czy Derek Prince też jest z tego Ruchu?
Z tego, co znam jego literaturę, to nie zaliczyłabym go do tego nurtu.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 13:50

Fałszywi nauczyciele Ruchu Wiary:

Kenneth E. Hagin zm. 13 wrz. 2003r. i Kenneth Hagin Jr.

Obrazek

Obrazek

Napisał wiele książek na temat uzdrowień i działania Kościoła. W swojej książce "Dotyk Midasa" częściowo reflektuje swoje poglądy. Podczas wielu jego nabożeństw ludzie doznawali śmiechu (tzw. "Święty śmiech") i doświadczali Odpoczynku w Duchu (o tym później).

Święty Śmiech


Benny Hinn

Obrazek

Urodził się w Izraelu w rodzinie palestyńskich chrześcijan. Po wojnie sześciodniowej przeprowadził się do Toronto razem z rodzicami. Twierdzi, że podczas jego zgromadzeń Jezus będzie przebywał w fizycznej postaci. Prorokował o śmieci Fidela Castro w latach 90. o końcu świata w 1992r, i 1999r., a po śmierci B. Grahama ogłosił, że na Amerykę przyjdzie wielkie przebudzenie. Uważa również, że nad grobem Kathryn Kuhlman przejął jej namaszczenie.

Show must go on- Benny Hinn

Kenneth Copeland

Obrazek

Przed nawróceniem był piosenkarzem muzyki pop. Najbardziej znany głosiciel ewnagelii sukcesu. Żyje w domu wartym 6 mln dolarów, ma licencje pilota, posiada własne lotnisko i samoloty. Potrzebuje ich, żeby głosić ludziom ewangelię. Jak widać Kenneth ma się dobrze zarówno materialnie jak i zdrowotnie, ma 77 lat. Jego "ewangelia" działa xD

Rozmowa na językach ku uciesze ludzi

Rodney Howard Brown

Obrazek

Urodził się w Południowej Afryce, a w 1987 roku wyemigrował do USA. W jego posłudze przejawiają się wszystkie elementy RW: święty śmiech, padanie pod mocą, drgawki itp. On "rozmawia" z Copelandem na video wyżej.

Nabożeństwo z udziałem R.H. Browne'a

Postaram się znaleźć jeszcze innym fałszywych nauczycieli i wrzucić późnym wieczorem.

Odpoczynek w Duchu


Jest to powalenie w Duchu do tyłu. Osobnik pod wpływem "mocy bożej" pada do tyłu i odpoczywa. Padanie do tyłu jest niezgodne ze Słowem Bożym. Nigdzie w Biblii nie znajdziemy wzmianki o padaniu do tyłu, przeciwnie, ludzie pod wpływem mocy Bożej padali przed nim na twarz. Nawet posąg w świątyni Dagona przewrócił się do przodu przed Skrzynią Bożą.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 paź 2013, 14:58

Daje się, że Hagin starszy, przed swoją śmiercią w jednej ze swoich ostatnich książek wycofał się z wielu swoich praktyk. I prosił też syna, aby nie kontynuował ich, bo sam był w błędzie.
Tak wyczytałem, ale już dawno temu, więc nie mogę podać źródła.


.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 15:16

Racja, w książce "Dotyk Midasa" jest o tym mowa. Oto kilka cytatów znalezionych w sieci, które o tym mówią:

1.“Gdyby samo bogactwo było znakiem duchowości to handlarze narkotyków i szefowie mafii byliby duchowymi gigantami. Materialne bogactwo może wiązać się z błogosławieństwem Bożym lub może być całkowicie od niego oderwane”.

2.“Nie ma takiej duchowej zasady, aby zasiać Forda i zebrać Mercedesa”.

3. Był przeciwny temu, żeby żądać od Boga rzeczy materialnych.

4. Odrzucił nauczanie, że wierzący otrzyma stukrotny zwrot tego, co dał.

5. Był przeciwny praktyce, która mówi o tym, że jeśli dasz dużą ofiarę pieniężną, to twój dług zostanie w cudowny sposób umorzony.

Jednak jego złe nauczanie, które nauczał przez całe życie się rozprzestrzeniło. :-(

Polecam również video Biblijna krytyka Ruchu Wiary


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
hfw7e8a9t5
Posty: 195
Rejestracja: 25 wrz 2013, 13:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hfw7e8a9t5 » 01 paź 2013, 16:21

Wierzący musi być bogaty? Heh Polacy nie mogą w takiej sekcie na zbawienie liczyć ;D


"Panie! czymże ja jestem przed Twoim obliczem? -
Prochem i niczem;
Ale gdym Tobie moję nicość wyspowiadał,
Ja, proch, będę z Panem gadał."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 paź 2013, 17:32

Effata pisze:Cytat:
ruch wewnątrz chrześcijaństwa ewangeliczno-charyzmatycznego (zielonoświątkowego, neozielonoświątkowego) podkreślający ważność osobistej wiary (zaufania wyrażanego słowami i czynami) względem Boga i Jego obietnic zawartych w Biblii. Podkreśla fakt osobistej odpowiedzialności wierzącego za działanie Boga w jego życiu lub jego brak (powołując się m.in. na przykład Piotra chodzącego po wodzie na słowo Jezusa i tonącego w momencie dopuszczenia lęku – wątpliwości).
Głosi iż niezbędną do działania Boga w życiu wierzącego (uzdrowienia, zaspokojenia potrzeb materialnych, społecznych i in.) jest postawa przedkładająca spisane Słowo Boże (Biblię) nad własne doświadczenia i problemy (i tak np. chrześcijanin zmagający się z problemem choroby winien oprzeć swą wiarę i modlitwę o fragmenty z Biblii mówiące o uzdrowieniu w Odkupieńczym Dziele Jezusa Chrystusa - Jego śmierci na krzyżu, pogrzebie i zmartwychwstaniu (por. Księga Izajasza rozdział 53 werset 5) aby doświadczyć nadprzyrodzonego uzdrowienia z choroby; ruch wiary przyjmuje iż wolą Bożą jest zawsze uzdrowienie każdego posiadającego pewność zbawienia chrześcijanina).

Powiedz, Effata, konkretnie, co w zacytowanym przez ciebie fragmencie widzisz heretyckiego?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 17:37

Pisałem to po północy, bo poprzednim razem niechcący skasowałem całego posta przed samym wysłaniem, a pisałem to długi czas.

Małgorzata, to jest oficjalna definicja Ruchu Wiary z Wikipedii i nie ma w niej nic heretyckiego imo, problem zaczyna się kiedy znajdziemy inne źródła. Przeczytaj całość, pooglądaj cyrk tych fałszywych nauczycieli, a później obejrzyj video, które podałem (Biblijna krytyka Ruchu Wiary).


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 paź 2013, 17:47

Effata pisze:Pisałem to po północy, bo poprzednim razem niechcący skasowałem całego posta przed samym wysłaniem, a pisałem to długi czas.

Małgorzata, to jest oficjalna definicja Ruchu Wiary z Wikipedii i nie ma w niej nic heretyckiego imo, problem zaczyna się kiedy znajdziemy inne źródła. Przeczytaj całość, pooglądaj cyrk tych fałszywych nauczycieli, a później obejrzyj video, które podałem (Biblijna krytyka Ruchu Wiary).

Właśnie. Nie ma w tym tekście niczego heretyckiego. To ludzie niektórzy zaczynają wygłupy w praktyce.
Wszystko widziałam, wierz mi. Jest to dla mnie czysty idiotyzm, ale nie przekreśla do końca Hagina. Każdy błądzi, bo każdy do końca życia szuka.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 18:27

Ale to jest ogólna, encyklopedyczna definicja. Wygłupy nauczycieli Ruchu Wiary nie zaczynają się w praktyce, tylko w teorii, bo głoszą nauki sprzeczne ze Słowem Bożym.

Hagin zatacza się od śmiechu i pada nie ot tak sobie. To sprawa duchowa. Nie można działać w dwóch duchach, tłumacząc sobie, że każdy błądzi. Albo jest prowadzony Duchem Świętym i "święty" śmiech, drgawki, tarzanie, zwierzęce odgłosy są czynione przez Duch Św. albo przez demona, który w nim siedzi. W chrześcijaństwie na tego typu sprawy nie ma kompromisu.

Pytanie do Ciebie Małgorzata: Duch Święty działa tak przez Hagina czy nie?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2013, 19:11

Effata pisze:Człowiek jest uważany za małego boga. Cytat z książki Hagina: "Człowiek (...) został stworzony jako równy Bogu i mógł stać przed Nim bez żadnego poczucia niższości (...). Bóg uczynił nas w tej samej klasie istnienia, co On sam (...). On [Adam] żył jako równy Bogu (...). Wierzący jest nazywany Chrystusem - oto, kim jesteśmy; jesteśmy Chrystusem". Copeland pisał, że nie mamy Boga w sobie, my jesteśmy bogami. M. Cerullo: Nie patrzycie teraz na Morrisa Cerullo, patrzycie na Boga, patrzycie na Jezusa!".

Pytania do Małgorzaty:
Czy powyższe nauki są Tobie miłe?
Czy pochodzą one od Ducha Bożego?

Jak w ogóle traktujesz tego typu nauczanie?

Odpowiesz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2013, 19:15

Małgorzata pisze:Wszystko widziałam, wierz mi. Jest to dla mnie czysty idiotyzm, ale nie przekreśla do końca Hagina.

A co by Hagina przekreśliło?
Czy przypisywanie Duchowi Świętemu np. świętego śmiechu itp. zachowań do psychiatryka się nadających, nie przekreśla tego faceta? (kto go inspiruje, aby te w/w zachowania przypisywać Bożemu Duchowi? - Jak myślisz?)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości