Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 27 lut 2017, 21:42

magda pisze:na płaskim krązku jest tak samo jak na tej mapie

Ale nie o to chodzi.
trasa przelotu w prostej linii z Moskwy do NY na zozpłaszczonej mapie jest łukiem. Co więc broni faktu, że jest to trasa najkrótsza i przebiega w prostej lini? Trzeba mapę zwinąć w kulę i sprawa się wyjaśnia.

Oczywiście, nie pomyślałam, że możesz podważyć..... prawdziwość map.

Te którymi dysponują płaskoziemcy proponują, że Australia jest większa lub równa powierzchnią Ameryce Północnej, podczas gdy jest kilkukrotnie mniejsza, Afryka podobna wielkością....Azji.
Obrazek

Błagam.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 27 lut 2017, 22:48

Zbyszekg4 pisze:Cwaniacy zwietrzyli pole do popisu dla swoich "talentów" - jedni "utalentowani" nagrywają filmiki... inni je na różne języki tłumaczą... inni książki piszą... inni je wydają... I tak się to rozhulało, że przybrało rozmiary jakiejś współczesnej gnozy [Jan apostoł zwalczał gnozę z jego czasów, a my mamy gnostyków współczesnych, co to głoszą, że jak chcesz znać prawdę, to musisz poznać takie zakamarki, które są niedostępne dla ogółu...
Ogółowi ludzkości się wcisnęło kit, że Ziemia jest kulista, ale MY-OŚWIECENI, wiemy, że jest Ziemia płaska - przyłącz się do nas!... zdobądź oświecenie, tę gnozę, czyli poznanie/wiedzę/świadomość, a będziesz w elitarnym gronie mniejszości, która WIE, jak jest, i mówi o tym, jak jest...]

Lubię sarkastyczny humor. Dobre! :rotfl:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 27 lut 2017, 23:00

Kruszynko ja leciałam samolotem co startował z Afryki południowej a leciał do Argentyny przez Frankfurt gdzie wysiadłam. Kobieta lecąca do tajlandii z Los Angeles zaczęła rodzic w samolocie i samolot był właśnie nad Alaskąi ladował z tego powodu , jakie moze byc lędowanie na takej trasie na Alasce , na płaskiej to mozliwe na kuli nie. Z Chicago do Warszawy leci się 8 godzin a z San paulo do Johanesburga 32 godziny że niby dlaczego???? a to mniej więcej taka sama trasa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Neon-Morfeo » 27 lut 2017, 23:30

Ja teraz sprawdzam i czasy zbliżone: niecałe 10h


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: nesto » 28 lut 2017, 00:00



Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 28 lut 2017, 09:49

magda pisze:... na płaskim krązku jest tak samo jak na tej mapie
NIeprawda Magdo, pisałem ci o triangulacji, pewnie nawet nie sprawdziłaś w słowniku co to jest, a przy pomocy triangulacji można udowodnić kulistość ziemi. Kiedy rysujesz trójkąt na płaszczyźnie to suma kątów ma 180 stopni. Kiedy narysujesz trójkąt na kuli suma kątów jest większa i może mieć np. 270 stopni:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3j ... _sferyczny

Pomiar taki jest wykonalny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 28 lut 2017, 09:58

Ej no ludzie ja jedna chciałam być za płaska ziemią i to nie z przekonania ale zeby się nieźle bawić, dla samej dyskusji a wy jest was wielu wytrącacie mi broń z ręki a mam mało broni bo nie naoglądałam się tych filmów o płaskiej ziemi tyle wiem co Juneo wtedy orzekazała a nie mam czasu się doszkalać a nawet nie chcę i szczerze mówiąc bardzo mi obojętne czy ja jestem na dysku czy kuli . chcieliscie podyskutowaś=ć a nie da sie bo jestem jedna w opozycji i niekompetętna w płaskości,proponuję zeby ktoś przeszedł na moja strone to ta dyskusja będzie ciekawa a nie chuzia na magdę bo niedoszkolona


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lut 2017, 09:59


Już chyba po raz 3-ci ta para filmów jest tu wrzucana... i dobrze! Może tak przystępne wyjaśnienia komuś pomogą... Autor nagrań ma chyba zamiar temat kontynuować - kto pierwszy to zauważy, niech da link.

Magdo, na Twoje problemy pisarskie są sposoby:
# ja mam np. włączoną funkcję korekty pisanego tekstu - jak zrobię błąd, to na czerwono mi się słowo podkreśla i go poprawiam, aż czerwony kolorek znika...

# są też strony, które - gdy się tam wklei tekst - to korektę robią, np: LanguageTool — Narzędzie korektorskie do korekty tekstów w języku polskim
https://www.languagetool.org/pl/ [to, co tu piszesz na forum, kopiujesz, wklejasz tam - następuje korekta; wtedy kopiujesz tam i wklejasz tu...]
albo sama sobie coś wybierz:
sprawdzanie pisowni online - Szukaj w Google
https://www.google.pl/search?client=aff ... sgG8h6LIBQ
Dziś naprawdę można mieć taką pomoc, o jakiej kiedyś nawet pomyśleć nie dało się... :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lut 2017, 10:02

Madziu, podałem Ci wczoraj link do ogromnej dyskusji na forum katolik.pl - tam są prawdziwi (nieudawani jak Ty) zwolennicy płaskoziemia! Idź i tam na pewno znajdziesz "dobrą zabawę"... [mnie na takie coś szkoda czasu!].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 28 lut 2017, 10:34

Owszem to jest fajne ze mozna tak sobie sprawdzać ale są dni ze ja w każdym słowie robie błąd a czasem nawet dwa czy trzy i jest to trudne bo nawet po poprawieniu jest często źle , na takie tak kopiuj wklej i znaleź sobie strone to ja nie mam czasy bo ja piszę z doskoku a cały czas pracuję bo jednak mając 1004 zł emerytury to nie przeżyje przy czynszu 620 zł wiec pracuje czy chcę czy nie chcę i to duzo , takie korekty to sobie moge robic ja pisze gdzieś oficjalne psma bo robię wtedy ale jak piszę z doskoku to jednak nie jest to wygodne bo mi szkoda czasu nigdy sie nie wyrabiam z robotą i mi ciegle rosnie stos niedokończinych rzeczy, wytrzymacie ze mna juz daliscie radę od 2012-go roku to nie poumieracie od tego jak mi nie be dzie wychodzic ortograficznie, sorrki ale mam ta ułomność umysłową i nic na to nie poradze dzis jest z reszta lepiej.

Nie mogę iśc na Katolik bo mnie z tamtąd wyrzucili z hukiem ze hej!!!

a co wyganiasz mnie????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lut 2017, 10:43

magda pisze:a co wyganiasz mnie????

Nie! Jedynie wskazuję miejsce, gdzie mogłabyś się "dobrze bawić" [no ale jesteś tam wyrzucona, to trudno...]
Powodzenia i może lepiej skup się na pracy, to na pewno korzystniejsze niż udawanie płaskoziemnej babci... ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Torcik » 28 lut 2017, 10:48

udawanie płaskoziemnej babci...

W dodatku kpina z osób, które angażują się w dyskusję. Tak bawić się można na jakimś z dowcipami, a tu....to poniżej pasa. :-(


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 28 lut 2017, 11:14

Torciku wyluzuj żadne ponizej pasa tylko trzeba się trochę bawić nie mozna być tylko śmiertelnie poważnym , nikt z ciebie nie kpi taki temat to w ogóle juz do zabawy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Torcik » 28 lut 2017, 11:30

magda pisze:Torciku wyluzuj żadne ponizej pasa tylko trzeba się trochę bawić nie mozna być tylko śmiertelnie poważnym , nikt z ciebie nie kpi taki temat to w ogóle juz do zabawy

Każdy bawi się, jak umie. Tylko niekoniecznie w takich zabawach wszystkim jest do śmiechu.
Nie chodzi o to, że ze mnie kpisz, ale angażujesz sporo osób, które wyszukują dla ciebie materiały, aby cię z błędu wyprowadzić i okazuje się, że ty się dobrze bawisz. Temu mówię: nie.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 28 lut 2017, 11:35

To nie ja za.ozyłam temat i dlaczego mam się nie bawić skoro juz sam temat jest zabawowy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości