Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
xxx xx
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 21 kwie 2017, 12:10

chwat pisze:Co Ty chłopie o jakimś filmiku na YT i innych duperelach?
A to co Zenek Martyniuk śpiewa na filmikach na YT to też wszystko prawda?

Już powiedziałem, że jak się nie ma nic do powiedzenia, to się usiłuje nadrabiać miną, najlepiej "dobrym żartem". Jakbyś nie zajarzył to wyjaśniam Ci, powtarzam to co już pisałem, bo może nie czytałeś wszystkiego co pisałem: ja jestem przekonany do płaskiej ziemi, bo sam sprawdzałem. Ostatnio przed świętami np. sprawdziłem, że horyzont się nie obniża.

A co z rowerem i przejażdżką do kanta Ziemi i pstryknięciu zdjęcia? Masz dziurawą dętkę, czy łańcuch spada, że nie jedziesz?

Wolisz się wyśmiewać i szydzić ? A Twoja sprawa! Śpij nadal. Widzisz mnie te filmy z YouTube nie udowodniły płaskości ziemi, ale pobudziły mnie do tego by myśleć i sprawdzić samemu. Ty wybierasz szyderstwo i wyśmiewanie się ? Ty wolisz spać ? Miłych snów. Dużo śmiechu. Śmiej się, bo potem...będziesz już tylko płakał.

Awatar użytkownika
chwat
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Kontaktowanie:

Postautor: chwat » 21 kwie 2017, 12:13

Ale ja mówię poważnie!
Może nie rowerem (to było żartem) ale - chyba najprędzej samolotem - dolatujesz i pstrykasz foto przez okno. Zawracasz lecisz z powrotem i publikujesz. W czym problem?

xxx xx
Kontaktowanie:

Postautor: xxx xx » 21 kwie 2017, 12:55

chwat pisze:Ale ja mówię poważnie!
Może nie rowerem (to było żartem) ale - chyba najprędzej samolotem - dolatujesz i pstrykasz foto przez okno. Zawracasz lecisz z powrotem i publikujesz. W czym problem?

A wiesz gdzie znajdują się krańce ziemi ? A co jeśli znajdują się bardzo daleko, gdzie komunikacja nie sięga, gdzie GPS nie sięga ? Gdzie tam "zatankujesz paliwo"? Jak wrócisz ? A wiesz, że nie dolecisz nawet do Antarktydy, bo Cię wcześniej sprawdzą i zatrzymają...patrole wojskowe ? Nie słyszałeś nigdy o "Antarctic Treaty" ?
Ale najważniejsze: A wiesz, że istnieją inne sposoby sprawdzenia, że ziemia jest płaska, niekoniecznie "docieranie do krańców ziemi"? To nie zrozumiałeś tego co ja cały czas opisuję ?

Być może ci co mają władzę nad Antarktydą (i nad światem) byli przy krańcach ziemi? Być może nie? W każdym razie na pewno ukrywają przed nami prawdę o tym, że ziemia jest płaska i prawdę o sklepieniu nieba. Ukrywają prawdę, bo jest zgodna z Biblią. A to są wrogowie Boga.

Awatar użytkownika
Zbyszekg4
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
O mnie: Jn 3,16-17 + Ap 21,1-4 = Maranatha!
czyli: zbawiony dzięki Bożej miłości,
wierzący w nastanie nowej rzeczywistości,
oczekujący powtórnego przyjścia Pana Jezusa!
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 kwie 2017, 13:33

xxx xx pisze:Ukrywają prawdę, bo jest zgodna z Biblią. A to są wrogowie Boga.

A Ty myślisz, że robisz Panu Bogu przysługę, gdy z pomocą Biblii udowadniasz płaskość ziemi, tak?
No to już nie mogę się doczekać, gdy kiedyś się wszyscy przekonamy, kto poprawnie odczytywał zarówno jej treść, jak i to wszytko, co nas otacza...

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Obrazek - Historia cierpienia, które zdarza się raz na milion
Obrazek
Zbyszek - kanał na YouTube TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Kitka
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 21 kwie 2017, 15:41

xxx xx pisze:

A wiesz gdzie znajdują się krańce ziemi ? A co jeśli znajdują się bardzo daleko, gdzie komunikacja nie sięga, gdzie GPS nie sięga ? Gdzie tam "zatankujesz paliwo"? Jak wrócisz ? A wiesz, że nie dolecisz nawet do Antarktydy, bo Cię wcześniej sprawdzą i zatrzymają...patrole wojskowe ? Nie słyszałeś nigdy o "Antarctic Treaty" ?
Ale najważniejsze: A wiesz, że istnieją inne sposoby sprawdzenia, że ziemia jest płaska, niekoniecznie "docieranie do krańców ziemi"? To nie zrozumiałeś tego co ja cały czas opisuję ?

Być może ci co mają władzę nad Antarktydą (i nad światem) byli przy krańcach ziemi? Być może nie? W każdym razie na pewno ukrywają przed nami prawdę o tym, że ziemia jest płaska i prawdę o sklepieniu nieba. Ukrywają prawdę, bo jest zgodna z Biblią. A to są wrogowie Boga.
Normalnie Truman Show

Awatar użytkownika
chwat
Kontaktowanie:

Postautor: chwat » 21 kwie 2017, 15:44

xxx xx pisze:A wiesz gdzie znajdują się krańce ziemi ?
Nie, no rzecz w tym, że to Ty wiesz. Wszystko Ci się pokręciło.
A co jeśli znajdują się bardzo daleko, gdzie komunikacja nie sięga, gdzie GPS nie sięga ? Gdzie tam "zatankujesz paliwo"? Jak wrócisz ?
Jak to gdzie zatankuję, na lotnisku. Potem lata się w kółko wokół kuli, dlatego nie trzeba wracać, po przylatujesz z drugiej strony.
A wiesz, że nie dolecisz nawet do Antarktydy, bo Cię wcześniej sprawdzą i zatrzymają...patrole wojskowe ? Nie słyszałeś nigdy o "Antarctic Treaty" ?
Nie, nie słyszałem o Antarctic cośtam, ale słyszałem o Bolki i Lolku. I nie chcę słuchać, ale obejrzę zdjęcia. No bo jak wiesz gdzie są, to pewnie wystarczyło Ci paliwa, żeby tam dolecieć. No chyba, że nie miałeś aparatu i nie mogłeś pstryknąć patrolom fotki. Ale to nic, poczekam. Następnym razem weź aparat, to pooglądamy zdjęcia i pogadamy.
Ale najważniejsze: A wiesz, że istnieją inne sposoby sprawdzenia, że ziemia jest płaska, niekoniecznie "docieranie do krańców ziemi"? To nie zrozumiałeś tego co ja cały czas opisuję
Oj kolego, robi się późno. Dawaj zdjęcia.
Władcy świata i Antarktydy... Był taki komiks, pamiętam. Macie w zakładzie dostęp do internetu?

Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 kwie 2017, 15:51

Chwacie, tylko już nie mów, że nie ma zdjęć z krańców ziemi:
[jak widać: jest tam szara ściana]

Obrazek

A Ty xxx xx, nie mów, że nikogo tam nie było...
[jak widać na zdjęciu: ziemia jest płaska]

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Obrazek
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
chwat
Kontaktowanie:

Postautor: chwat » 21 kwie 2017, 15:59

O! Tylko nie wiadomo, czy na końcu jest czarna ściana czy plaża :)

Awatar użytkownika
wuka
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: wuka » 21 kwie 2017, 16:01

Fajne ponczo.

"Kochaj wszystkich, ufaj nielicznym, nie krzywdź nikogo." W.Szekspir
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 kwie 2017, 16:04

chwat pisze:O! Tylko nie wiadomo, czy na końcu jest czarna ściana czy plaża :)

To zależy od kierunku patrzenia... ;-)

Obrazek
xxx xx
Kontaktowanie:

Postautor: xxx xx » 21 kwie 2017, 16:09

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:Ukrywają prawdę, bo jest zgodna z Biblią. A to są wrogowie Boga.

A Ty myślisz, że robisz Panu Bogu przysługę, gdy z pomocą Biblii udowadniasz płaskość ziemi, tak?

Nie jestem znawcą Biblii. Wg. mnie w Biblii nie ma fragmentów, które jednoznacznie i wprost mówią, że ziemia jest płaska. Są fragmenty, które bardziej pasują do płaskiej ziemi, a do kulistej nie bardzo pasują. Natomiast jest w Biblii jednoznacznie i jasno napisane, że jest firmament, twardy jak "lustro metalowe". I w to nie wątpię, że tak jest.
Jakbyś nie zauważył, to ja udowadniam płaskość ziemi nie z Biblii tylko z tego, że nie ma krzywizny powierzchni ziemi, o czym świadczą dalekie widoki i brak obniżania się horyzontu w miarę wznoszenia się-czyli ja udowadniam płaskość z geometrii ziemi. Bo to logiczne. Chcesz wiedzieć jaka jest powierzchnia, to badaj jej geometrię, a nie "otoczenie tej powierzchni" (np. niebo). Już to tłumaczyłem.
Płaskość ziemi bardziej pasuje do opisów biblijnych. Ale teoretycznie firmament mógłby i być dookoła "kuli ziemskiej". No wtedy problem mają ci co to się chwalą, że "latali na księżyc" lub "wysyłali sondy na marsa, czy poza układ słoneczny". Ale to ich problem, nie mój. Chwalipięty i kłamcy zawsze kiedyś mają problemy. Tyle tylko, że obserwacje wskazują na brak (zauważalnej) krzywizny ziemi, więc Boża kopuła jest najpewniej nad zupełnie płaską ziemią.

Czy ja "robię przysługę Bogu" ? Hmm... Jeśli mnie nie będzie, to Bóg i tak sobie poradzi. Wcale w to nie wątpię. W każdym razie wierzę, że robię przysługę ...sobie, własnej duszy, wybierając to co prawdziwe, nie dając się oszukać, bo tak powinien każdy człowiek wybierać- czyli to co jest prawdą. Wierzę w Biblię, która mówi "poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Poznanie prawdy wyzwala. Życie w kłamstwie zniewala. Prawdziwa niewola jest niewolą wewnętrzną, a nie zewnętrzną. Jeśli cię ktoś zamknie w więzieniu, ale jesteś wewnętrznie wolny, wybierasz prawdę, wierzysz w prawdę, to Bóg cię wyzwoli. Ale Bóg nie wyzwoli cię z niewoli wewnętrznej bez twojej chęci wyrwania się z kłamstwa. Niewola wewnętrzna jest gorsza, bo polega na wewnętrznym zniewoleniu przez kłamstwo, czy fałsz, które człowiek uznaje jednak "za prawdę" i jest się nawet gotowy "bić za nie", innych oskarżać, wyśmiewać i wyszydzać.
I wierzę, że robię przysługę innym ludziom, tak jak ci "od tych filmików z YouTube" zrobili mi przysługę pobudzając mnie do myślenia i otwierając mi oczy. Tak wierzę. Tak to rozumiem. Jaki pożytek z wybierania kłamstwa i fałszu ? Jaka korzyść z życia w złudzeniach i fałszywych wyobrażeniach ?

No to już nie mogę się doczekać, gdy kiedyś się wszyscy przekonamy, kto poprawnie odczytywał zarówno jej treść, jak i to wszytko, co nas otacza...

No sorry, ale jak Ty nie rozumiesz prostej geometrii, to niby jak miałbyś się dowiedzieć kto poprawnie odczytywał Biblię i jakie jest to co nas otacza ? Ja myślę, że ludzie którzy błądzą, a nie chcą zmienić swego myślenia, nawet w ogóle nie chcą zacząć myśleć będą "iść w zaparte do samego końca". Jak ich jakiś cud nie uratuje (od Boga), to oni nawet na Sądzie Ostatecznym niczego nie zrozumieją i wciąż będą wierzyli, że "przecież mają rację". Tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
chwat
Kontaktowanie:

Postautor: chwat » 21 kwie 2017, 16:17

Wsiadaj w samolot i leć. Lecisz prosto a potem wylatujesz z tyłu, to znaczy, że latałeś w kółko. Patroli nie było.

xxx xx
Kontaktowanie:

Postautor: xxx xx » 21 kwie 2017, 16:30

Kitka pisze:
xxx xx pisze:

Normalnie Truman Show

Tak. Właśnie tak jest. Iluminaci często tak robią. Czyli, że w różnych "filmach" czy innych dziełach sztuki czy w symbolice otwarcie ujawniają to, co robią w ukryciu. Ludzie i tak nie uwierzą...Tak są otumanieni. Tak to działa. Proroctwa biblijne wypełnią się dosłownie, a ludzie (tzn. większość) i tak nie zauważą, że się wypełniają. Przecież zawsze tak było. Zawsze tak to działa. Wystarczy otworzyć Biblię i czytać. Zawsze tylko nieliczni rozpoznawali. Prorocy zawsze byli wyśmiewani i wyszydzani, a głupi motłoch, który ich kamienował rozpoznawał dopiero ..później, gdy się "budzili z ręką w nocniku", gdy przestrogi Proroków, te które wyśmiewali i z których kpili...spadały im na głowy, wypełniając się. Taka jest zasada. Przecież kto w Biblie wierzy, to powinien rozumieć, że taka właśnie jest ta zasada. Nie inaczej jest teraz, nie inaczej będzie w czasie gdy się spełni Apokalipsa, gdy przyjdzie Antychryst. Cała ziemia będzie go podziwiać. Przecież Bóg to jasno i wprost zapowiedział. Ludzie dadzą się oznakować, ponumerować jak "trzoda chlewna, jak świnie" (liczba Bestii). Tylko nieliczni, ci którzy nie będą tego chcieli przyjąć na ciało będą tymi którzy dobrze rzeczy widzą i rozumieją. Ale oni będą wyśmiewani, zapewne jako "wrogowie ludzkości, chorzy na głowę". I będą poza "głównym nurtem życia" (pewnie "w szpitalach psychiatrycznych"- tak jak zamykano w ZSRR tych, którzy nie wierzyli w "najlepszy ustrój"). Przecież jak mogłoby być inaczej skoro Biblia mówi, że tak będzie, że cała ziemia da się oszukać? To zresztą już się stało- świat jest oszukany. Biblia jasno mówi "nic nowego pod słońcem, ale wszystko już było". Taki jest los tych, którzy chcą mówić prawdę- na tym świecie zawsze będą wyśmiani, zawsze w mniejszości, zawsze niezrozumiani. Taki jest los tych, którzy idą za "mądrościami światowymi"- zawsze idą w złą stronę.

xxx xx
Kontaktowanie:

Postautor: xxx xx » 21 kwie 2017, 16:39

chwat pisze: Władcy świata i Antarktydy... Był taki komiks, pamiętam. Macie w zakładzie dostęp do internetu?

No widzisz. Iluminaci często wprost w różnych filmach i innych dziełach sztuki ujawniają to co robią w ukryciu. Ludzie i tak nie uwierzą. Zbyt są otumanieni.

Generalnie rozmowa z Tobą mija się z celem. Przyjąłeś postawę szyderczą i cyniczną. Życzę Ci miłej zabawy, śpij nadal. Już coraz mniej czasu masz, ale jeszcze śpij, jeszcze go trochę masz.

Awatar użytkownika
chwat
Kontaktowanie:

Postautor: chwat » 21 kwie 2017, 16:49

Dawaj zdjęcia.

Wróć do „Stop Teologii”