Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 27 kwie 2017, 18:08

To napisz nam, proszę, w jaki sposób powstają wschody i zachody Słońca i Księżyca.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 27 kwie 2017, 18:09

xxx xx pisze:To są błędne wyobrażenia płaskoziemców.

To jak powinno być poprawnie?

xxx xx pisze: Ale ich [płaskoziemców] tłumaczenie jak funkcjonuje niebo jest już błędne.

To podaj coś niebłędnego!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 27 kwie 2017, 23:06

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:To są błędne wyobrażenia płaskoziemców.

To jak powinno być poprawnie?


Aby nie było sprzecznie z faktami.
Gdyby wschody i zachody były "jedynie wynikiem perspektywy i oddalania się lub zbliżania się słońca", to musiałyby zachodzić takie zjawiska, jakie Ty opisujesz, czyli słońce musiałoby się zmniejszać/zwiększać. Skoro nie zachodzi, to z tego wynika, że założenie jest fałszywe. Jeżeli założenie jest fałszywe, to znaczy że zaprzeczenie założenia jest prawdziwe. Logika. {Zaprzeczenie zdania fałszywego jest zdaniem prawdziwym}
Zaprzeczenie to brzmi: " nieprawda, że wschody i zachody słońca są tylko wynikiem perspektywy i oddalania się lub zbliżania słońca".
Wiemy już jakie zdanie jest prawdziwe- z tego wynika, że wiemy iż budując ewentualny "model" (nieba nad ziemią) musimy szukać rozwiązań zgodnych z tym zdaniem. No i oczywiście z tym, że ziemia jest płaska. Bo o tym, że jest płaska wiemy, z tego, że nie obserwujemy krzywizny ziemi i nie obserwujemy obniżania się horyzontu wraz z wysokością.


To podaj coś niebłędnego!...



To podaje zdania prawdziwe. Patrz choćby wyżej. Gotowego "modelu" teraz Ci podać nie umiem, bo nie znam. Ludzie będą dociekać, to będą postępy.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 27 kwie 2017, 23:19

Kolego Gww15 żaden płaskoziemiec nie myśli tak jak ty to nam wmawiasz . Bóg moze stworzyć wszystko co zechce i ogrom kosmosu tez i moze z ziemi zrobic maleńki pyłek w tym kosmosie , nikt nie neguje mozliwości Boga . Natomiast w Biblii jest wiele wersetów które piszą ,wprawdzie niewiele. o tym co Bóg stworzył , pierwszy problem to sklepienie nieba na którym umieszczone są gwiazdy
Rdz 1:14 bw "Potem rzekł Bóg: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios, aby oddzielały dzień od nocy i były znakami dla oznaczania pór, dni i lat!"
Rdz 1:15 bw "Niech będą światłami na sklepieniu niebios, aby świecić nad ziemią! I tak się stało."
Rdz 1:17 bw "I umieścił je Bóg na sklepieniu niebios, aby świeciły nad ziemią."

Nad sklepieniem były( w czasie potopu spadły wszystkie lub częsc) lub jeszcze są wody
Rdz 1:7 bw "Uczynił więc Bóg sklepienie, i oddzielił wody pod sklepieniem od wód nad sklepieniem; i tak się stało."

Niebo ma jakieś zamykane otwory
Rdz 7:11 bw "W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba."
Rdz 8:2 bw "Zamknęły się źródła otchłani i upusty nieba i ustał deszcz z nieba."

Sklepienie jest twarde
Hi 37:18 bw "Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak lustro polerowane?"

ziemia jest okręgiem
Hi 18:18 bw "Wyrzucają go ze światła do ciemności i wypędzają go z
okręgu ziemi."
Jr 10:12 bw "On stworzył ziemię swoją mocą, utwierdził okrąg ziemi swoją mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa."
Jr 51:15 bw "Ten, który stworzył ziemię swoją mocą, założył okrąg świata swoją mądrością i swoim rozumieniem rozpostarł niebiosa -"
1Krn 16:30 bw "Zadrżyj przed obliczem jego, cała ziemio! Zaiste, gdy On utwierdzi okrąg ziemski, ten nie poruszy się."
Hi 34:13 bw "Któż mu poruczył ziemię i kto założył cały okrąg świata?"

Są też inne nieba nie tylko to co widzimy , Biblia mówi o trzech ale jest ich pewnie wiecej
2Kor 12:2 bw "Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba."

Niebo i słońce sie kręci a ziemia jest stacjonarna
Joz 10:13 bw "I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, dopóki naród nie zemścił się na swoich nieprzyjaciołach. Czy nie jest to zapisane w Księdze Prawego? I zatrzymało się słońce pośrodku nieba i nie śpieszyło się do zachodu nieomal przez cały dzień."

No jeśli jest ten bezkresny kosmos to czym sa te trzy nieba ? co jest sklepieniem ? i jak to wygląda wszystko wedłóg Biblii nie zgadza się ani sklepienie ani okrag ziemi ani trzy nieba . To tyle Biblijnie nie wiem czy ty jesteś wierzący i czy wiesz co to wersety biblijne no ale co podałam to sa wersety z Pisma Świetego . Jeśli masz jakieś argumenty z Biblii na kulistość ziemi to zapraszamto zapraszam do wrzucenia wersetów. Mnie interesują wersety Biblijne i argumenty z Pisma Świetego a nie wyobrażenia skorumpowanych naukowców więc proszę Biblijnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2017, 15:32

Iksiński, tu film o ruchu słońca: https://youtu.be/B2L0fWuYK-M Podoba Ci się?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 15:59

Zbyszekg4 pisze:Iksiński, tu film o ruchu słońca: https://youtu.be/B2L0fWuYK-M Podoba Ci się?


Nie. Bo to błąd myślenia lub manipulacja. Zresztą nie wiadomo co to niby ma pokazywać ? Obie kamery nie są na tym samym poziomie. Ta która pokazuje obraz "większego słońca" jest poniżej tej deski (czy czegoś innego) za którą chowa się słońce, a ta która pokazuje "mniejsze słońce" jest powyżej dlatego słońce się nie chowa. Filmik bez sensu.
Może zrobiony przez mało rozgarniętego człowieka ? A może zrobiony specjalnie, by zdyskredytować płaską ziemię? Lub jedno i drugie.
"Wymieszaj prawdę z fałszem- zawsze to choćby trochę zaszkodzi prawdzie" -stara i sprawdzona metoda manipulacji i dyskredytowania prawdy.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2017, 16:05

Dobrze, że masz krytyczne spojrzenie... ale niejeden złapie taki filmik i będzie z nim latał po internecie, głosząc wszystkim: oto dowód na płaską Ziemię, huuuuuura!

Ale szkoda Iksie, że Ty nie umiesz wyjaśnić, jak to jest, że słońce/księżyc znika z pola widzenia i wcale przy tym się nie zmniejsza...
To cud jakiś, prawda?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 16:30

Zbyszekg4 pisze:Dobrze, że masz krytyczne spojrzenie... ale niejeden złapie taki filmik i będzie z nim latał po internecie, głosząc wszystkim: oto dowód na płaską Ziemię, huuuuuura!


I niejeden załapie się "w drugą stronę": znajdzie błąd i powie do płaskoziemców "patrzcie, albo to nieuki albo świadomie wami manipulują". Ten miecz jest obosieczny.
Przy szukaniu prawdy trzeba nie mieć uprzedzeń i naprawdę wykazywać bardzo dużo wysiłku przy oddzielaniu ziarna od plew. Plewy chyba z zasady stanowią większość.

Ale szkoda Iksie, że Ty nie umiesz wyjaśnić, jak to jest, że słońce/księżyc znika z pola widzenia i wcale przy tym się nie zmniejsza...


Pewnie, że szkoda. Sam bym chciał wiedzieć. Ale nie wiem.

[Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że słońce nie jest "ciałem" tylko światłem w sklepieniu (lub jeśli nawet gdzieś w niebie jest jakieś "ciało -słonce", to my oglądamy tylko światło w sklepieniu, a nie to "ciało". W każdym razie Bóg mówił o światłach w sklepieniu, a nie o "ciałach w sklepieniu") oraz to światło powstaje inaczej, niż ludzie sobie to "odruchowo zakładają" w swoim myśleniu. "Odruchowo" przyzwyczailiśmy się zakładać, że: światło ma jakieś źródło umiejscowione w jednym i konkretnym miejscu i że światło "wychodzi z tego miejsca na wszystkie kierunki/we wszystkich kierunkach". Myślę, że to odruchowe założenie jest fałszywe, a prawdziwe jest zaprzeczeniem tego założenia. Ale to nie jest moja wiedza, tylko hipoteza, domysły. Rzeczy należy badać i należy dociekać. I to się będzie działo. Alternatywna nauka dopiero się urodziła, a może nawet jeszcze dopiero się rodzi? Ale ona nie umrze, lecz będzie się rozwijać. Po trupie oficjalnej nauki, albo raczej żywiąc się także i tą rozkładającą się padliną tego żywego już trupa. Oficjalna, współczesna nauka posłuży jako nawóz dla nowej nauki. Bo niektóre rzeczy z oficjalnej nauki zostaną przejęte- te co są prawdziwe.]


To cud jakiś, prawda?...


Oczywiście, że tak. Cały stworzony przez Boga świat jest Cudem ! A więc jest to Cud Boży, który można rozumnie badać, poznawać i odkrywać. Nie jest to natomiast "cud" w takim znaczeniu jak ludzie "odruchowo" rozumieją Cuda Boga. A "odruchowe" rozumienie (nieporozumienie!) jest takie: "acha Cud, więc wiadomo...wszystko co niemożliwe i oczywiście nie można tego ani trochę wyjaśnić, oczywiście sprzeczne z logika i rozsądkiem". Nic z tych rzeczy ! Bóg jest logiczny i niesprzeczny. Tym co wejdą do Nieba Bóg uchyli rąbka tajemnicy (być może jeszcze w doczesności?) i będą mogli lepiej poznać funkcjonowanie nieba, tak, że nawet i Cud Jozuego będzie dla nich bardziej odsłonięty i lepiej rozumiany. Niebo jest takie, że możliwe i zgodne z logiką oraz z zasadami rozumu są nie tylko takie rzeczy jak wschody i zachody słońca nad płaską ziemią, ale nawet takie Cuda jak to, że nad Gibeonem zatrzymuje się słońce, a w innych miejscach się nie zatrzymuje. Tak to Bóg umiał zbudować.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, 16:39 przez xxx xx, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2017, 16:39

xxx xx pisze:Pewnie, że szkoda. Sam bym chciał wiedzieć. Ale nie wiem.

Ale, tak uczciwie przyznaj, że znikanie słońca/księżyca z pola widzenia BARDZIEJ pasuje do kulistej niż płaskiej ziemi...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 16:51

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:Pewnie, że szkoda. Sam bym chciał wiedzieć. Ale nie wiem.

Ale, tak uczciwie przyznaj, że znikanie słońca/księżyca z pola widzenia BARDZIEJ pasuje do kulistej niż płaskiej ziemi...


No nie mogę. No przykro mi ale nie mogę. Dawniej pewnie bym przyznał, ale sam mnie odesłałeś na stronę katolik.pl. A tam napisano i pokazano bardzo bardzo wiele ciekawych rzeczy. Miej zatem pretensje do siebie.
https://www.youtube.com/watch?v=hWuWB7lox0w
Wszystko dzieje się na płaskim, a od jakiegoś momentu na tym filmie moneta "znika z pola widzenia" zupełnie podobnie jak ..."zachodzi słonce". Nieprawdaż ? Nie musi być więc żadnych "kul i krzywizn" by nad płaskim dało się obejrzeć ..."powolne znikanie". Optyka daje zdumiewające możliwości. Pan Bóg jest światłością. Pismo zaświadcza. Czy myślisz, że nie umie "operować światłem" i budować nawet "lepszych urządzeń", niż np. projektory holograficzne, czyli współczesne szczytowe osiągnięcia optyki ? Takie masz słabe zdanie o Panu Bogu ?
Sprawa jest prosta; zbudował On takie niebo, że tak właśnie funkcjonuje jak to widzimy...i to nad płaską ziemią. Myślisz, że by nie zdołał ?
Nie mam żadnych ale to żadnych wątpliwości, że niebo, które też ma wiele poziomów, bo o tym Pismo też zaświadcza jest dużo lepszą i bardziej zadziwiającą "konstrukcją", niż współczesne największe osiągnięcia ludzkiej techniki optycznej.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2017, 17:03

Nie wątpię w Bożą wszechmoc!, tylko, że dziwne to jest, że On stworzył płaską ziemię z niebem niepoznawalnym, ale to co widzimy bardziej pasuje do kulistej ziemi i astronomii uniwersyteckiej.
[filmik ze znikającą monetą nie przekonuje mnie, że tak jest z księżycem/słońcem bo nie ma tak, że woda zasłania je]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 17:18

Zbyszekg4 pisze:Nie wątpię w Bożą wszechmoc!, tylko, że dziwne to jest, że On stworzył płaską ziemię z niebem niepoznawalnym, ale to co widzimy bardziej pasuje do kulistej ziemi i astronomii uniwersyteckiej.


Kulista ziemia i astronomia uniwersytecka sa fałszywe. Nic na to poradzić nie mogę. Nie moja wina, że nie ma krzywizny powierzchni ziemi i że horyzont nie chce się obniżać wraz z wysokością, w zgodzie z "ziemią kulką".

[filmik ze znikającą monetą nie przekonuje mnie, że tak jest z księżycem/słońcem bo nie ma tak, że woda zasłania je]


Chwila moment. Pan Bóg sam powiedział, że tam u góry są...wody, wody niebieskie. I że tam jest firmament twardy jak..lustro metalowe. No to mamy i wodę i..."szkło" (lub może przynajmniej coś jakby szkło). Czegoś brakuje, by mogło być podobnie ?
No oczywiście jak się Bogu nie wierzy, to się ma "inne myśli i wyobrażenia", takie "bardziej kuliste". Lepszą metodą jest jednak wg. mnie próbować sobie wyobrażać w zgodzie z Bogiem, próbować współgrać z Bogiem, a nie przeciw Bogu. Budowanie "modelu" naukowego to przecież nic innego jak...próba wyobrażania sobie jak to mogłoby być zbudowane. Nie warto wg. mnie budować modeli opierających się na zaprzeczaniu słowom Boga. Na takich się na pewno przejedziemy.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2017, 17:42

No tu buduj ten model bo już od dawna płaskoziemcy są, ale jakoś zwykłego zachodu/wschodu słońca/księżyca wytłumaczyć nie umieją; że już o zaćmieniu księżyca nie wspomnę, bo tu to zupełnie nie wiecie jak do tego dochodzi, prawda?...
Ale myślę, że wkrótce podasz taki model, który przyjmą z ulgą wszyscy płaskoziemni, a kuloziemnym szczęka opadnie, heeeejjj ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 19:49

Zbyszekg4 pisze:No tu buduj ten model bo już od dawna płaskoziemcy są, ale jakoś zwykłego zachodu/wschodu słońca/księżyca wytłumaczyć nie umieją;


Kuloziemni też nie umieją. Bo ich model jest fałszywy. Wiem, że Tobie ciężko to zrozumieć ale model jest fałszywy jeżeli tylko jeden fakt go rozwala. Taka jest rzeczywistość, taka jest logika. A model kuloziemny jest fałszywy. Tłumaczenie zjawiska fałszywym modelem (nawet jeśli jest fałszywy z innych powodów niż to tłumaczone zjawisko) jest.. fałszywym wytłumaczeniem. Logika. Czysta logika.


że już o zaćmieniu księżyca nie wspomnę, bo tu to zupełnie nie wiecie jak do tego dochodzi, prawda?...


Wy też nie wiecie !
Widzisz sytuacja wygląda tak: my płaskoziemni nie wiemy i wiemy, że nie wiemy (jak dochodzi do zaćmienia). Zaś wy kuloziemni również nie wiecie, ale wam się wydaje, że wiecie. Nie wiecie, ponieważ w celu wyjaśnienia posługujecie się fałszywym modelem (w którym ziemia jest kulką), a ponieważ wydaje wam się, że ten model jest prawdziwy, no to wydaje wam się, że wiecie, choć tak naprawdę nie wiecie. Wiedza wasza jest więc fałszywa, bo opiera się na fałszywym, sfalsyfikowanym modelu.
Lepsza jest sytuacja człowieka, który wie, że niewiele wie ("wiem, ze nic nie wiem"- to wbrew pozorom bardzo mądre słowa!), nIż takiego, któremu się wydaje, że dużo wie, ale jego wiedza jest fałszywa.

[Apropos "wiedzy" to super cytat ze Świętego Pawła, z inspiracji katolik.pl:
Lecz "wiedza" wbija w pychę, miłość zaś buduje. 2 Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy.
Toż to wypisz wymaluj jest o współczesnych "naukowcach". Święte słowa.]

Ale myślę, że wkrótce podasz taki model, który przyjmą z ulgą wszyscy płaskoziemni, a kuloziemnym szczęka opadnie, heeeejjj ;)


Myślę, że nie. Fałszywe nauki o globie ziemskim, o grawitacji, o czarnych dziurach i takich innych rzeczach budowano...kilkaset lat. A Ty byś chciał bym ja "pstryknął palcem" i opowiedział Ci, najlepiej "już jutro" i to w szczegółach, jak Pan Bóg zbudował niebo. No niestety, to tak nie działa. Dochodzenie do prawdy trwa. Jeśli ludzie się wepchali na fałszywą drogę i zabrnęli w fantazje oderwane od rzeczywistości i na to tracą czas (z powodu niewiary Bogu), to dodatkowo będzie to musiało trwać jeszcze dłużej. No bo jak ktoś wejdzie na fałszywą ścieżkę i brnie w gąszcz, to po pierwsze trochę potrwa zanim się ocknie i zrozumie, że błądzi, no a po drugie potem musi jeszcze zawrócić. Jeśli pieniądze i energia ludzka są marnowane na oszustwa (np. symulowanie "lotów kosmicznych"), to nie są wydawane na rzeczy pożyteczne, np. na poznawanie prawdy (prawdziwa nauka) ! Zgadza się ? To więc kolejny czynnik, który dodatkowo wszystko wydłuża. Ponadto nauka alternatywna nie dysponuje praktycznie żadnym budżetem, bo świat jest na etapie wyszydzania i wyśmiewania prawdy (Następnym będzie prześladowanie, ukrzyżowanie- ludzie będą prześladowani z powodu głoszenia prawdy o kształcie ziemi ). Ludzi musi więc jeszcze "długo potrzymać" zanim ich "popuści" i zanim się zorientują w czym żyją. Jeśli komuś prano mózg przez kilkadziesiąt lat i pierze się nadal, to nie da się go "odtruć" w jednej chwili. Powiedz mieszkańcom domu wariatów, że żyją w domu wariatów. Popatrzą na Ciebie jak...na wariata. Tak to działa.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2017, 21:14

Kuloziemni nie umieją wytłumaczyć jak dochodzi do wschodów/zachodów słońca/księżyca oraz nie wiedzą jak dochodzi do zaćmień księżyca - oświadczył xxx xx.

Drodzy forumowicze, co myślicie o takim oświadczeniu?
Odpowiem pierwszy: kolega bredzi... :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości