Ameryka - Obama czy McCain?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 lis 2008, 20:30



Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 06 lis 2008, 20:50

Czy mógłby mi ktoś podrzucić linki (PL) opisujące Obamę i jego politykę? Byłbym bardzo wdzięczny, chcę się trochę o nim dowiedzieć, a nie wiem z czego najlepiej czerpać wiedzę.


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 06 lis 2008, 21:32

osobiście uważam że na chrześcijańskim forum nie powinno sie mówić o "ameryce". Jest to tak jak watykan siedziba złego, i najlepiej bedzie jak bedziemy sie tego wystrzegać...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 06 lis 2008, 21:44

[offtopic]Dlaczego więc jesteś tym, który najwięcej razy w swoich postach użył słowa "Rzym"?[/offtopic].


Basic

Information

Before

Leaving

Earth
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 06 lis 2008, 21:44

ale dlaczego tam mieszka wielu naszych braci i siostr w Chrystusie


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 06 lis 2008, 22:37

Jak nie ma po polsku to trudno, przynajmniej angielski podszkolę :-) dzięki Ann ;-)


Basic

Information

Before

Leaving

Earth
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 lis 2008, 22:40

Przyznam szczerze, że o kilku rzeczach z tego angielskiego tekstu o Obamie nie wiedziałem -- chyba media za bardzo nie lubią tego podkreślać ;-/

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 07 lis 2008, 09:51

Terebint pisze:
Puritan pisze:Nawet gdyby ktoś taki tutaj był, to jestem pewien, że wstydziłby się do tego przyznać. Ameryka sięgnęła dna.
A teraz przypadkiem nie jest na dnie, dzięki rządom Republikanów? Demokraci od czasów Franklina Roosevelta wyciągali Amerykę z biedy, w którą wpędzali ten kraj Republikanie.

tego od new dealu? poczytaj trochę nt. przyczyn kryzysu, zamiast zwalać na republikanów.

swoją drogą obawiam się, że dzisiaj różnice między jednymi, a drugimi są coraz mniejsze. jedni i drudzy chcą dóbr narodu :(


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 lis 2008, 12:03

julaine pisze:swoją drogą obawiam się, że dzisiaj różnice między jednymi, a drugimi są coraz mniejsze. jedni i drudzy chcą dóbr narodu :(

No i w jakim celu takie wypowiedzi?
Czy naprawdę nie widzisz, że tu nie chodzi o pieniądze?
Demokraci są za aborcją, adopcją dzieci przez homoseksualistów, edukacją seksualną. Poza tym ludobójcy tacy jak prezydent Korei Płnc. oraz organizacja terrorystyczna Hamas popierają Obamę. To może oznaczać rychły koniec dotychczasowego porządku świata i powstanie czegoś o wiele gorszego niż nazistowska III Rzesza czy komunistyczny ZSSR.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 07 lis 2008, 12:45

No to wszyscy protestanci NIE powinni głosować na tych demokratów w takim razie. Pastorzy powinni w zborach o tym powiedzieć z ambon głośno i wyraźnie. W Ameryce większość ludzi to protestanci, więc może by i posłuchali...


siostra Władysława Walczak
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 07 lis 2008, 16:07

Puritan pisze:
julaine pisze:swoją drogą obawiam się, że dzisiaj różnice między jednymi, a drugimi są coraz mniejsze. jedni i drudzy chcą dóbr narodu :(

No i w jakim celu takie wypowiedzi?
Czy naprawdę nie widzisz, że tu nie chodzi o pieniądze?
Demokraci są za aborcją, adopcją dzieci przez homoseksualistów, edukacją seksualną. Poza tym ludobójcy tacy jak prezydent Korei Płnc. oraz organizacja terrorystyczna Hamas popierają Obamę. To może oznaczać rychły koniec dotychczasowego porządku świata i powstanie czegoś o wiele gorszego niż nazistowska III Rzesza czy komunistyczny ZSSR.

najmocniej przepraszam, panie politologu wszechmędrco, którego wszystkie posty są celowe i sensowne.

o pieniądze też chodzi.
na plaster mi święty prezydent, skoro nie będę miała czego do garnka włożyć?

ps. ja też jestem za edukacją seksualną i co z tego?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 lis 2008, 16:41

julaine pisze:najmocniej przepraszam, panie politologu wszechmędrco, którego wszystkie posty są celowe i sensowne.

dziękuję za docenienie moich wypowiedzi (chociaż za politologa się nie uważam) :)
julaine pisze:na plaster mi święty prezydent, skoro nie będę miała czego do garnka włożyć?

Znasz jakąś świętą osobę która musiała kiedyś żebrać?
ps. ja też jestem za edukacją seksualną i co z tego?

Więc się opamiętaj! (i nie grzesz więcej).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lis 2008, 16:47

A ja Jestem spokojny.
Pan Jezus Jest wladca Historii :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości