Ameryka - Obama czy McCain?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 paź 2008, 12:53

Cynthia pisze:KAAN, jeśli to prawda, że Palin ma coś wspólnego z tym ruchem nowoapostolskim, to bardzo mi się ona już nie podoba. Znasz Ane Mendez, czy Wagnera? Albo innych podobnych? Ja się od tego trzymam tak daleko jak tylko mogę.
Oczywiście ja nie popieram ruchu nowoapostolskiego, ale popatrz na to co reprezentuje strona internetowa na której jest ten artykuł, tam nie ma pokazanego prawidłowego obrazu chrześcijaństwa, jest natomiast walka i pokazywanie że chrześcijaństwo jest bebe. Gdyby było dla równowagi podane co jest dobre, w co powinno się wierzyć, to owszem ten artykuł miałby jakąś wartoś, albo gdyby inne artykuły kierowały na prawidłowy tor myślenia. A tam co jest ? Ezoteryka i pogańskie poglądy. W takim towarzystwie żaden artykuł krytyczny dotyczący kogokolaiwk, czy to protestantów czy katolików, rawosławnych nie ma wartości. nie mam pewności czy to co tam jest napisane to prawda, może tak może nie. Towarzystwo jest zbyt niepewne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 11 paź 2008, 14:41

KAAN pisze:
Machu Picchu pisze:... co ma sens biorąc pod uwagę, że szeroko propagowane 'chrześcijaństwo' McCain'a i jego współpracowników ma charakter ściśle utylitarny.
Oczywiście widziane wszystko okiem przeciwnikówi na dodatek przeciwników chrzewścijaństwa, mała wartość tego artykułu.


Jest tylko jeden problem. Ten mianowicie, iż Frederick William Engdahl nie jest przeciwnikiem chrześcijaństwa.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 11 paź 2008, 14:54

Orion pisze:Dlatego napisałem "jeśli ta informacja się potwierdzi" - i to z wiarygodnego źródła, a nie takiej wątpliwej strony...


Możesz jeszcze zajrzeć do przypisów, oraz sam poszukać w sieci. Znalazłam jeszcze taki tekst:

http://endtimespropheticwords.wordpress ... hird-wave/

Także warto zapoznać się z linkami w nim zawartymi.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 paź 2008, 14:56

Machu Picchu pisze:
KAAN pisze:
Machu Picchu pisze:... co ma sens biorąc pod uwagę, że szeroko propagowane 'chrześcijaństwo' McCain'a i jego współpracowników ma charakter ściśle utylitarny.
Oczywiście widziane wszystko okiem przeciwnikówi na dodatek przeciwników chrzewścijaństwa, mała wartość tego artykułu.


Jest tylko jeden problem. Ten mianowicie, iż Frederick William Engdahl nie jest przeciwnikiem chrześcijaństwa.
Liczy się też kontekst wypowiedzi. Ostatecznie gdyby Palin była z tego nowoapostolskiego kościoła to i tak wolę ją za vice prezydenta niż socjalistę Obamę za prezydenta. Do obecnej sytuacji ekonomicznej doprowadził socjalistyczny system rządzenia i prawa które działają w gospodarce całego świata. Świat idzie w kierunku socjalizmu i nieststy spełniają się sny Marksa i Lenina o wszechwładnym socjaliźmie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Milhamah
Posty: 260
Rejestracja: 28 sie 2008, 03:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Milhamah » 11 paź 2008, 17:01

Cynthia pisze:KAAN, jeśli to prawda, że Palin ma coś wspólnego z tym ruchem nowoapostolskim, to bardzo mi się ona już nie podoba. Znasz Ane Mendez, czy Wagnera? Albo innych podobnych? Ja się od tego trzymam tak daleko jak tylko mogę


Nie, Sarah Palin jest w kosciele Assemblies of God (http://ag.org/top/) czyli mowiac po polsku i obrazowo w Kosciele Zielonoswiatkowym... i dlatego nie jest jeszcze ugruntowana w wierze i prosze sie o nia modlic.

IVAD

MilhamaH


"So then it does not depend on the man who wills or the man who runs, but on God who has mercy."
Romans 9:16 NASB

"A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego."
Rzymian 9:16 Biblia Warszawska
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 11 paź 2008, 17:23



Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 paź 2008, 20:12

http://wasillabible.org/

Z tej strony wynika że to charyzmatyczny zbór, ale nie widzę większych odstępdtw od ewangelicznego chrześcijaństwa, może się mylę, za krótko przeglądałem treści, ale chyba nie są żadnym nowoapostolskim kościołem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 12 paź 2008, 23:14

Milhamah pisze:
Nie, Sarah Palin jest w kosciele Assemblies of God (http://ag.org/top/) czyli mowiac po polsku i obrazowo w Kosciele Zielonoswiatkowym... i dlatego nie jest jeszcze ugruntowana w wierze i prosze sie o nia modlic.


Możesz to wyjaśnić?


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 06 lis 2008, 16:46

Przypuszczam, że nikt z tego forum oprócz mnie się nie cieszy ze zwycięstwa Obamy? Chyba, że się mylę? Jest tu ktoś taki?


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 lis 2008, 17:09

Nawet gdyby ktoś taki tutaj był, to jestem pewien, że wstydziłby się do tego przyznać. Ameryka sięgnęła dna.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 06 lis 2008, 18:43

Puritan pisze:Nawet gdyby ktoś taki tutaj był, to jestem pewien, że wstydziłby się do tego przyznać. Ameryka sięgnęła dna.
A teraz przypadkiem nie jest na dnie, dzięki rządom Republikanów? Demokraci od czasów Franklina Roosevelta wyciągali Amerykę z biedy, w którą wpędzali ten kraj Republikanie.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 lis 2008, 19:11

Nie chodzi mi o dno finansowe ale o dno moralne. Co prawda spora część społeczeństwa głosowała za McCain'em stojącym za chrześcijańskimi wartościami, to zdecydowana większość opowiedziała się za wrogiem chrześcijaństwa i wrogiem wszelkiej moralności.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 06 lis 2008, 20:17

:(:(:(:(:(


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 06 lis 2008, 20:18

:(:(:(:(:(


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości