Pogaduchy

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 15 paź 2008, 15:49

Jesteśmy polakami , ale jesteśmy przede wszystkim ludżmi i należy się nam ludzkie traktowanie przez państwo.Godziwa praca,zarobki,dom itp. to coś co powinno zaoferować nam nasze państwo.


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 15 paź 2008, 19:31

no to teraz mam chwilke czasu :) dziecko spi

Kocham moja Ojczyzne i nie myslalam nigdy, ze z niej wyjade. Nawet mi do glowy nie przyszlo, ze wyjade z mojego slicznego kochanego miasteczka. Ale czlowiek mysli a Bog ma inne plany. Czesc dlugu jaki mam wobec Polski juz odpracowalam. Mam troche wiecej lat niz Ty i przepracowalam w Polskim szkolnictwie kilkanascie lat. Za studia sobie sama zaplacilam i to niemale pieniazki, mysle, ze uniwersytet na tym niezle zarobil, bo w ostatnim roku studiow otworzyli piekny nowy budynek. (nawet mialam tam kilka wykladow i jeden egzamin :) )
Dlaczego tu jestem? Sa dwie odpowiedzi
1. Bo Bog tak chcial. Mimo, ze moje plany zyciowe byly zupelnie inne czuje sie tu jak najbardziej w odpowiednim miejscu. Widze jak Bog mi blogoslawi i jak moge byc blogoslawienstwem tu dla innych ludzi.
2. Bo sie poprostu zakochalam w pewnym Bawarze, ktory jest najkochanszym na swiecie czlowiekiem. Jesli ktos wierzy w teorie dwoch polowek to ja swoja tu wlasnie na tej zabitej dechami bawarskij wsi znalazlam.

Nie wyjechalam z Polski za chlebem. Mialam ustabilizowana pozycje zawodowa, mieszkanie z ktorym teraz nie wiem co zrobic, krag przyjaciol. Tu znalazlam prace w swoim zawodzie (to material na swiadectwo, moze kiedys napisze). Od nowa bawie sie w remont, ktory potrwa jeszcze dluuuuugi czas i nigdy nie bede dyrektorem. No i mieszkam na wsi choc zawsze sie zapieralam rekami i nogami by zostac w miescie.
A co do niemcow jako wrogow to ja tu mam Braci i siostry w Chrystusie.

A dzis na spacerze widzialam na lace lasiczke :) Troche sie na siebie pogapilysmy :) sliczna byla.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 15 paź 2008, 21:04

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :madman: :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf:


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 15 paź 2008, 21:15

dlaczego sie wsciekasz wystraszyles sie lasiczki?


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 15 paź 2008, 21:52

Cóż, życze Ci powodzenia sibela.Tak ogólnie. :-P


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 15 paź 2008, 22:05

sibela pisze:dlaczego sie wsciekasz wystraszyles sie lasiczki?

lasiczki... brrrr :whata: :whata:


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 15 paź 2008, 22:14

taka mala byla :) troche mniejsza niz wiewiorka i duzo szczuplejsza :) miala taki sliczny bialy sliniaczek i uciekala przede mna, ale z drugiej strony ciekawosc zwyciezyla wiec troche sie na siebie pogapilysmy. No i jak zwykle nie mialam przy sobie aparatu. Ale jedna lasiczke juz sfotografowalam, byla duzo mniejsza i chyba zgubila sie rodzicom i nasz kocur zapedzil ja pod nasze drzwi. Biedactwo schowalo sie miedzy doniczki i strasznie piszczalo. Bala sie wyjsc z kryjowki nawet jak zamknelam kota w domu. Ma za to cala sesje zdjeciowa :)
R3 dziekuje za zyczenia :)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
isia
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2008, 09:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: isia » 16 paź 2008, 06:23

Hahaku pisze:...Poza tym ten kto urodził sie Polakiem, bo tak go Bóg stworzył, powinien być w Polsce, a nie pracować dla takich wrogów Polski jak niemcy...


Świetna prowokacja z tym "powinien". Bez urazy Hahaku, ale to ludzkie myślenie, któremu daleko do Boskich planów.
Spotkałam się kiedyś z przewrotnym użyciem wersu psalmu: "Mieszkaj w kraju i dbaj o wierność" przeciwko polskim chrześcijanom-emigrantom. Więcej w tym było legendarnej polskiej zawiści niż chęci zwrócenia na Słowo Boże.
Myślę, że bezpieczny jest człowiek tylko tam, gdzie go postawi Bóg. Prywatne widzimisię i parapatriotyczne hasła są w świetle tego jak plewy.

Pozdrawiam.


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 16 paź 2008, 07:57

Dokładnie Isia. "Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha." J 3,8

Ja sądzę że trzeba dbać o swoją Ojczyznę i ją szanować. Pomimo wszelkich narzekań Bóg dał nam możliwość życia w dobrych czasach i pod dobrą szerokością geograficzną. Póki co o wojnie i głodzie słyszymy tylko w TV i nie doświadczamy tego na własnej skórze.

Jednak nie rozumiem dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać szansy jaką dają nam obecne możliwości legalnego życia i pracy w krajach Europy Zachodniej.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 paź 2008, 09:33

sibela pisze:Hahaku napisze tak szybko, bo mam dziecko na reku i nie moge sie wczytac ale pierwsza odpowidz jest:
bo sie zakochalam a milosc odbiera rozum
O qurcze zaraz baranek ciebie przekonywac bedzie ze rozum to ... najcenniejsza rzecz ... i nie wolno go tracic ;) ;) :lol:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 16 paź 2008, 11:07

no, w takim kontekście to ja też uważam, że tracić rozum jest nieciekawie.

ps. emigracja rlz. byle nie za dużo polaków było TAM wkoło.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 16 paź 2008, 11:20

sibela, mi też miłość odebrała rozum, tyle że ja to się wyniosłam z miasta do zabitej dechami wioski :mrgreen: :lol:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 paź 2008, 12:11

aska pisze:sibela, mi też miłość odebrała rozum, tyle że ja to się wyniosłam z miasta do zabitej dechami wioski :mrgreen: :lol:

A ja z wiochy
21 numerow :)
do Wrocka
i teraz malomiasteczkowy klimat ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 paź 2008, 12:26

to u mniej mniej numerow bo 12 :P i wiecie, ze ja do dzis nie znam wszystkich sasiadow.
Dzis strasznie boli mnie glowa i wlasnie zastanwiam sie nad druga tabletka. Zazwyczaj nie biore zadnej ale tym razem chyba musze i ta druga.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 16 paź 2008, 12:26

:peace:



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości