Czy próbowaliście kiedyś.......?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 29 paź 2008, 22:27

Hahaku pisze:Jak sie mówi kwas fosforowy to trzeba powiedzieć czy kwas fosforowy I czy ortofosforowy V, wiec kto ma sie douczyć?


Jeżeli piszesz Kwas Fosforowy to wiadomo o co chodzi. Zobacz do encyklopedii pod hasłem Kwas Fosforowy, np. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_fosforowy . Takie wyszczególnienie nie jest konieczne. Poza tym jest to właśnie ten środek do czyszczenia zardzewiałych klozetów. Domestos jest niestety za słaby. Tu może pomóc tylko Coca Cola.

Albo inaczej - włóż sobie zęba mlecznego (jak ci wypadnie - może jeszcze masz jakiegoś w szczęce - a jak nie to poproś młodsze rodzeństwo) włóż zęba do coca coli na noc. Jak wstaniesz rano to go nie będzie! ANI ŚLADU! I to nie jest działalność wróżki zębuszki jak by mogło się młodzianom wydawać, tylko właśnie coli. Robi ona dziury w zębach, ale zaraz ją połykasz więc nie może rozpuścić w całości. Ale jak wsadzisz zęba do koli to się rozpuści. To pomyśl co się dzieje ze śluzówką żołądka.

Nie wiem jak pepsikola i polokokta.


siostra Władysława Walczak
Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 31 paź 2008, 19:18

Haereticus pisze:Legendy... Niestety, nie potwierdzone w żaden sposób. A kwas fosforowy jest używany do różnych celów, ma bardzo bogate zastosowanie - m.in. jest składnikiem leków.


Kwas fosforowy nie jest czymś co powinniśmy spożywać jako właściwe. Oczywiście, jak ktoś ma niestrawność to powinien napić się coca-coli, bo wtedy jest to lekarstwo. Ale podobnie jak jedzenie paracetamolu bez powodu jest szkodliwe, tak samo kwasu fosforowego. Swoją drogą to dobrze że nie wykorzystują do robienia coli ługu sodowego...

Moje przypuszczenia się niestety sprawdziły. Pepsi-cola ma identyczny skład jak coca-cola. W składzie jest dokładnie to samo, co sprawdziłam osobiście. Nie możesz więc Haereticus mówić, że Coca-cola jest produkowana tradycyjnie, a inne kole nie.

Poza tym nie wszystko jest w składzie napisane! Są rzeczy, które są dodawane do napojów kolowych potajemnie.

Warto zadbać o zdrowie i nie faszerować się świństwem. Świeżo wyciśnięty sok z jabłek czy pomidorów jest dużo zdrowszy. A cola to puste kalorie (cukier biały) + mnogo sztuczności. Hahaku ma w tym względzie świętą rację.

------------------

Hahaku pisze:Ale jest niedobry...


Który? Pomidorowy czy jabłkowy? Przecież jest pomarańczowy jeszcze! A nawet wiele wiele innych. Są smaczne, pożywne, zdrowe, naturalne, zawierają naturalne cukry, a nie biały cukier czyli bardzo szkodliwy produkt. Niestety ale w naszych czasach ludzie odżywiają się bardzo, ale to bardzo nie zdrowo. Gardzą tym co Bóg stworzył w sadzie, na polach i wolą żywność fabrykowaną. Są takie kuracje surowosokowe, gdzie przez 2 tygodnie pijesz surowe soki, spożywasz surowe warzywa i owoce. Ludzie w ten sposób zostają uzdrowieni z nowotworów. Poza tym (co sama wiem po sobie) takie kuracje zmieniają ci zapatrywania smakowe. Zaczynasz doceniać proste jedzenie, które wcześniej uważałeś za niesmaczne.

------------------

Hahaku pisze:Ach, przepraszam, pomidorowy jest niedobry, za to jabłkowy... :) ... ale skąd teraz świeżo ciskany sok z jabłek można w tym kraju spożyć? Przecież zanieczyszczenia, ołów, itd powodują że te jabłka wcale takie zdrowe i naturalne nie są...


Na pewno nie są w 100% zdrowe, ale na pewno zdrowsze niż czysta chemia. Z resztą trzeba polegać na Bogu, że jak będziemy się starać jeść naturalnie i prosto tak jak on stworzył, to nas uchroni od tych zanieczyszczeń. A jak sami z własnej woli dodatkowo przykładamy rękę i karmimy się dobrowolnie świństwem które wymyślił człowiek żeby połechtać podniebienie to nie mamy co liczyć, że Bóg nas uchroni od chorób. Zapadniemy np. na nowotwór złośliwy i co wtedy? Chemia? Może pomoże, może nie pomoże. Jedyna nadzieja to zmiana diety póki nie jest za późno!

Hahaku pisze:No i przyznać trzeba, co co powiedziałaś, że teraz już ludzkość nie potrzebuje prawdziwej żywnosci tylko zadowala sie laboratoryjną papką, no niestety tak jest, no ale jak by to świat wyglądał bez np. snickersa crunchera?...


Nie wiem co to jest, ale wnioskując po nazwie jest to świństwo. Nic zdrowego by się tak nie nazywało przecież. Normalne jedzenie nazywa się np. Kasza Krakowska, Kilogram Ziemniaków, Świeże Jaja albo Brokuł. Brzmi to całkiem na zdrowe jedzenie, w przeciwieństwie do tej zbitki spółgłosek niepasujących do siebie. A takie wydumane nazwy to świadczą, że jest to żywność albo sztuczna albo modyfikowana genetycznie, albo coś tam jeszcze.

Dobrze że zauważasz ten problem, bo mało młodego pokolenia go widzi.


siostra Władysława Walczak
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 01 lis 2008, 09:11

w.walczak pisze:Poza tym jest to właśnie ten środek do czyszczenia zardzewiałych klozetów. Domestos jest niestety za słaby. Tu może pomóc tylko Coca Cola.


Z tym cię zgadzam. Cola to świństwo.

w.walczak pisze:włóż sobie zęba mlecznego (jak ci wypadnie - może jeszcze masz jakiegoś w szczęce


lol. Hahaku masz zęby mleczne czy już stałe?

w.walczak pisze:przeciwieństwie do tej zbitki spółgłosek niepasujących do siebie. A takie wydumane nazwy to świadczą, że jest to żywność albo sztuczna albo modyfikowana genetycznie, albo coś tam jeszcze.


takie zbitki spółgłosek niepasujących do siebie świadczą o tym, że są to produkty zagraniczne :idea: (ale zgadzam się, że spożycie słodyczy trzeba ograniczać do minimum)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 01 lis 2008, 11:36

Puritan pisze:lol. Hahaku masz zęby mleczne czy już stałe?

Uzębienie stałe posiadam, prosze mnie nie zniżać do poziomu niższego :)
Puritan pisze:takie zbitki spółgłosek niepasujących do siebie świadczą o tym, że są to produkty zagraniczne

A cy znajduje sie tu ktoś kto tego nie wie? :)
Puritan pisze:ale zgadzam się, że spożycie słodyczy trzeba ograniczać do minimum

A to dlaczego, to co dobre nie powinno być sobie odmawiane, no przecież że...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 01 lis 2008, 12:21

to co smaczne niekoniecznie jest dobre.

co do coli jako świetnego odrdzewiacza - też słyszałam, ociec i brat to potwierdzą :mrgreen:


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 02 lis 2008, 15:45

Dzisiaj w Centrum zakupiłem Yerba Mate. Jutro sprawdzę jej smak i działanie :]


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 02 lis 2008, 15:53

A to jest w ogóle bezpieczne?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 02 lis 2008, 16:09

Tak, bezpieczne i dobre dla zdrowia :

http://www.dlastudenta.pl/dlafaceta/art ... 14022.html


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 02 lis 2008, 18:18

Hallers pisze:Dzisiaj w Centrum zakupiłem Yerba Mate. Jutro sprawdzę jej smak i działanie :]


Jakby ci z yerbą nie wyszło, to ja chętnie wypiję za ciebie. :D
Ale życzę ci jednak, żeby to było dobre dla twojego podniebienia.

:-D


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości