Alkhilion - Ask Me Anything

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 sie 2014, 21:24

Alkhilion - po prostu sprawa wygląda prosto: albo się nawrócisz do Pana Jezusa, albo pójdziesz do piekła na całą wieczność. Wybór należy do ciebie. Jeżeli moja wiara w Pana Jezusa jest objawem problemów psychicznych, to wiara w biogenezę i ewolucję jest objawem jeszcze większych.
Fajne świadectwo byłego ateisty: http://www.youtube.com/watch?v=Xhr88HZtkmE


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 10 sie 2014, 21:26

Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:Czy uważasz, ze w ogóle byłeś chrześcijaninem?

Tak.



agnieszkaa pisze:Czy to forum aby Ci nie zaszkodzlo ?

Forum dużo mi pomogło. Najlepszy okres chrześcijaństwa uformowałem właśnie przez obecność tutaj.


agnieszkaa pisze:Pisalam w innym watku, ze pamietam jak tu przyszedles i ze byles grzeczny/pokorny.
Nie, nie wierze, ze udawales wtedy.

Nie udawałem.
no ciesze sie, ze potwierdzasz moje zdanie

agnieszkaa pisze:Alkhilion, dlaczego obraziles sie na Pana Jezusa, ktory Cie zbawil o czym tutaj swiadczyles ? Co On Ci zrobil ? Nie poszlo po Twojej mysli ?

Jezus nie mógłby mi w niczym zawinić, skoro nie wierzę i nie mam podstaw, by wierzyć, że jest Bogiem, lub, że Bóg w ogóle istnieje.
[/quote]

jeszcze ponad rok temu wierzyles, ze Pan Jezus jest Bogiem !

Nie moge zrozumiec, bo ja nigdy w zyciu w to nie watpilam.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 10 sie 2014, 21:26

pozytywista pisze:albo się nawrócisz do Pana Jezusa, albo pójdziesz do piekła na całą wieczność

Mówi się "trudno".

agnieszkaa pisze:Nie moge zrozumiec, bo ja nigdy w zyciu w to nie watpilam.

To dobrze.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 sie 2014, 21:28

Co "trudno"?


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 10 sie 2014, 21:29

Alkhilion, a ja wierze, ze to chwilowy kryzys.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 10 sie 2014, 21:43

Alkhilion,

Nie odnoszę wrażenia byś polemizował z faktem istnienia Boga, jak ateista....
Myślę, że powinieneś skonfrontować to co Ty myślisz, że Bóg od Ciebie oczekuje, z tym czego rzeczywiście oczekuje. Zero jedynkowi są ludzie podczas prób wmówienia komuś że nie jest chrześcijaninem, sędziowie przyprowadzający ludzi do załamań psychicznych -wręcz.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 sie 2014, 21:52

Alkhilion pisze:Ponieważ "łaska i zbawienie są darmowe", ale tylko wtedy, kiedy przestrzegasz skrajnie rygorystycznego i skomplikowanego chrześcijańskiego stylu życia, do którego każdy pastor, ksiądz i nauczyciel lubią dodawać swoje własne pomysły.

Brak legalizmu w chrześcijaństwie to mit, który brzmi ładnie, ale nie działa w rzeczywistości. Chyba, że zakaz tego, tamtego i jeszcze tego etc. to tak naprawdę "świadomość zbawienia", więc wierząc"i tak" będą się tego wystrzegać.

Nie zgodzę się z Tobą, ale, zgodnie z tematem, nie wchodzę w polemikę, tylko zadaję pytanie: W co teraz wierzysz, jeśli w cokolwiek? I na jakiej podstawie stwierdzasz, że ta wiara lub jej brak jest lepszy od wiary chrześcijańskiej?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 sie 2014, 21:55

Jeżeli byłeś chrześcijaninem (tak napisałeś), to informuję cię, nie można przestać nim być. Tak zresztą kiedyś i sam wierzyłeś. Wniosek zatem nasuwa się jasny. Zresztą nadal chyba masz mętlik w głowie, bo piszesz, ze przemiana nastąpiła tylko w twojej głowie, a następnie twierdzisz, że byłeś chrześcijaninem. Czyżbyś zapomniał, na czym polega nowe narodzenie? Byłeś chrześcijaninem rozumowym? Logicznym? Teoretycznym?
Powiem ci coś Alkhilion - nie ściemniaj!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 10 sie 2014, 21:59

Uwazasz, ze wysoka poboznosc i fanatyzm religijny to jest to samo?
Czy wedlug Ciebie kazda osoba wierzaca ma tak naprawde wieksze lub mniejsze problemy psychiczne?


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 10 sie 2014, 22:02

Alkhilion byl chrzescijaninem tym prawdziwym i bedzie znowu, teraz ma kryzys i sciemnia. :)


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 sie 2014, 22:06

Małgorzata pisze:Jeżeli byłeś chrześcijaninem (tak napisałeś), to informuję cię, nie można przestać nim być. Tak zresztą kiedyś i sam wierzyłeś. Wniosek zatem nasuwa się jasny. Zresztą nadal chyba masz mętlik w głowie, bo piszesz, ze przemiana nastąpiła tylko w twojej głowie, a następnie twierdzisz, że byłeś chrześcijaninem. Czyżbyś zapomniał, na czym polega nowe narodzenie? Byłeś chrześcijaninem rozumowym? Logicznym? Teoretycznym?
Powiem ci coś Alkhilion - nie ściemniaj!

I po co Alkowi jeszcze to przesłuchanie?
Co za różnica, czy nigdy nie był chrześcijaninem, czy to chwilowy kryzys - pomoc mu się w którejś opcji nie należy? Jakiej odpowiedzi od niego oczekujesz i jak ta informacja wpłynie (pozytywnie?) na cokolwiek?


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 10 sie 2014, 22:14

fauxpas, Alkhilion otworzyl ten watek by zadawac mu pytania, wiec Malgorzata to robi.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 10 sie 2014, 22:19

Skoro był chrześcijaninem jak sam stwierdził, a teraz jest ateistą, to arminianizm górą :mrgreen: Żartuję, żeby nie było.

Alkhilion pisze:Już studiuję - Finanse i Rachunkowość. We wrześniu muszę poprawić dwa egzaminy (i ćwiczenia) z Rachunkowości i Statystyki.


Uuu, kampania wrześniowa ;-) Ja też nie zaliczyłem dwóch przedmiotów (geologia (egzamin) i fizyka (ćwiczenia)), ale nie można poprawiać we wrześniu :-|

Alkhilion pisze:Ponieważ "łaska i zbawienie są darmowe", ale tylko wtedy, kiedy przestrzegasz skrajnie rygorystycznego i skomplikowanego chrześcijańskiego stylu życia, do którego każdy pastor, ksiądz i nauczyciel lubią dodawać swoje własne pomysły.


Przecież byłeś kalwinistą, więc nie mogłeś utracić zbawienia, po co więc miałeś przestrzegać jakiś rygorów? Nie mówię, że klawiniści nic nie robią w kwestii zbawienia i robią co chcą, ale może wpadłeś w jakieś błędne nauczanie? I co to za skomplikowany chrześcijański styl życia, nic takiego nie dostrzegam 8-)

Alkhilion pisze:Brak legalizmu w chrześcijaństwie to mit, który brzmi ładnie, ale nie działa w rzeczywistości. Chyba, że zakaz tego, tamtego i jeszcze tego etc. to tak naprawdę "świadomość zbawienia", więc wierząc"i tak" będą się tego wystrzegać.


Wiesz, uświęcenie w życiu chrześcijanina prowadzi do rzeczy taki, że nie dotknie się czegoś np. nie będzie się upijał, nie będzie klął, cudzołożył, bo wie, że to grzech, ale nie jest to legalizm.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 sie 2014, 22:26

agnieszkaa pisze:fauxpas, Alkhilion otworzyl ten watek by zadawac mu pytania, wiec Malgorzata to robi.

Och, oczywiście, że zadaje pytania...!


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 sie 2014, 22:30

- jak byłeś chrześcijaninem to nie mozesz przestać nim być, więc nie ściemniaj Alkhilion
- ja wierze że to chwilowy kryzys, był chrzescijaninem wiec nim pozostanie, ściemnia
Ja nie mogę. 8-) Jeszcze czekam na kolejny post kogoś:
- a ja uważam, że nie był chrześcijaninem ;)
Ten człowiek deklaruje się jako ateista, jemu potrzeba wiary i upamiętania, a nie kalwińskiej logiki.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości