Pasja,Hobby,Zainteresowania

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Noemi » 24 wrz 2015, 00:26

zapytam jeszcze o orzechy bo nigdy ich nie uzywalam prazysz je na patelni czy nieprazone dodajesz


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: konto skasowane » 24 wrz 2015, 07:09

Ale to kilka dni temu było :) daj gryza nadrozd ^^


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: magda » 24 wrz 2015, 10:32

Samolubny jest samk wszystko zjadł a na fejsa dał niejadalne zdjecie zeby tylko ślina ciekła.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Czekoladowy » 30 gru 2015, 10:34

Nie wydają już książki, jaką chciałem, więc zrobiłem ją sobie sam :) (szkoda tylko, że nie miałem bardziej adekwatnego materiału na oklejenie okładki :-P). Już prawie skończona, jeszcze tylko dodać tytuł i autora na okładkę i grzbiet oraz zrobić spis treści.

http://imgur.com/a/vObNv


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 10:55

Gratuluję,Czekoladowy. Jakieś obszerniejsze informacje o książce dodasz? Cały wątek przeczytałam i tylko jeden twój wpis o tym znalazłam i fotkę. Uwinąłeś się.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Czekoladowy » 30 gru 2015, 11:30

Praca zajęła mi 2 dni, więc stosunkowo niedużo. Akurat jestem w domu na święta, więc mogę się pobawić.

A wziąłem się za to dlatego, że kupiłem sobie dwa fajne podręczniki do teologii systematycznej, dość stare i tanie jak barszcz. Kiedy jednak doszły okazało się, że to nie podręczniki, a zeszyty ćwiczeń oparte na podręczniku właściwym. Niestety jego samego już nie wydają. Znalazłem więc wersję elektroniczną i przerobiłem na papierową, zawsze wygodniej czytać z kartki, niż z ekranu. Miałem tylko najprostsze narzędzia, więc nie wyszło jakoś super, najbardziej zabrakło mi takiej prasy, dzięki której kartki by się nie pofałdowały, ale najważniejsze, że trzyma się w jednym kawałku.

Sam podręcznik to "Podstawy teologii" Charlesa Ryrie. Bardzo fajny, polecam. Poza tym widziałem tylko jeden podręcznik tego typu w języku polskim - "Dogmatyka chrześcijańska" Johna Theodore Muellera (swoją drogą super napisany) ale raz, że jest luterański, więc nie do końca mi odpowiada, a dwa że też nie jest już wydawany. Ryrie opisuje w swoim podręczniku wszystkie najważniejsze tematy teologii w pewnym logicznym porządku. Dodatkowo zeszyty ćwiczeń pomagają w tym, by wszystko zapamiętać, ułożyć sobie w głowie i umieć wykorzystać, są nawet wypracowania do napisania :-P

Chyba skorzystam z tego doświadczenia i spapierzę sobie jeszcze inne niewydawane książki, może np. "O niewolnej woli" Lutra.

PS: W linku jest kilka zdjęć : ;-)


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 11:47

Dzięki. Już po wysłaniu mojej wiadomości zauważyła resztę zdjęć,ale minął czas edycji i darowałam sobie kolejny post. Jedno jest pewne-ja też muszę mieć tekst w garści. Kartka to kartka i żaden ekran tego nie zastąpi. Bywa tak,że drukuję sobie interesujące mnie teksty i po prostu upinam w skoroszycie.
Twój pomysł jest extra. Podziwiam i gratuluję raz jeszcze.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Czekoladowy » 30 gru 2015, 11:57

Dzięki :)


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
bostonski
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2014, 13:35
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: bostonski » 30 gru 2015, 12:05

Jeżeli szukasz fajnych książek o teologii systematycznej to polecam "Wielkie Doktryny" dr. Martyn Lloyd-Jonsa. "O niewolnej woli" Lutra, możesz natomiast kupić tutaj: http://swietochlowice.kwch.org/sklep/.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 12:11

bostonski pisze:Jeżeli szukasz fajnych książek o teologii systematycznej to polecam "Wielkie Doktryny" dr. Martyn Lloyd-Jonsa. "O niewolnej woli" Lutra, możesz natomiast kupić tutaj: http://swietochlowice.kwch.org/sklep/.

Chodzi ci o te 3 tomy: 1.Bóg Ojciec,Bóg Syn
2.Bóg Duch św.
3.Kościół i czasy ostateczne?
Te pozycje są super. Dla ugruntowania czytałam je po 2 czy 3 razy. W ogóle to ten autor bardzo mi "leży" i inne pozycje wydane u nas też czytałam. Wielka szkoda,że urwali wydawanie tej serii.Bardzo czekałam na dalsze z Listu do Rzymian,ale ... :-(


Awatar użytkownika
Maddie
Posty: 197
Rejestracja: 20 sty 2015, 02:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Maddie » 30 gru 2015, 13:05

Czekoladowy pisze:Ryrie opisuje w swoim podręczniku wszystkie najważniejsze tematy teologii w pewnym logicznym porządku. Dodatkowo zeszyty ćwiczeń pomagają w tym, by wszystko zapamiętać, ułożyć sobie w głowie i umieć wykorzystać

Czekoladowy - świetny pomysł i super wykonanie! :ok:
kontousunięte1 pisze:ja też muszę mieć tekst w garści. Kartka to kartka i żaden ekran tego nie zastąpi. Bywa tak,że drukuję sobie interesujące mnie teksty

To też bardzo dobry pomysł. To co notuję, zapada w pamięć, a z tym przy natłoku informacji, coraz gorzej bywa ^_^
kontousunięte1 pisze:Te pozycje są super. Dla ugruntowania czytałam je po 2 czy 3 razy.

kontousunięte1, podziwiam, mam nadzieję choć raz przeczytać te pozycje. ;)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: konto skasowane » 30 gru 2015, 13:08

W celu doskonalenia sztuki zdobienia książek i tym podobnych rzeczy, zachęcam do pogłębienia wiedzy w dziedzinie scrapbooking.


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 13:12

dr.sky pisze:W celu doskonalenia sztuki zdobienia książek i tym podobnych rzeczy, zachęcam do pogłębienia wiedzy w dziedzinie scrapbooking.

A czym to się je :eek:
Maddie pisze:
Czekoladowy pisze:Ryrie opisuje w swoim podręczniku wszystkie najważniejsze tematy teologii w pewnym logicznym porządku. Dodatkowo zeszyty ćwiczeń pomagają w tym, by wszystko zapamiętać, ułożyć sobie w głowie i umieć wykorzystać

Czekoladowy - świetny pomysł i super wykonanie! :ok:
kontousunięte1 pisze:ja też muszę mieć tekst w garści. Kartka to kartka i żaden ekran tego nie zastąpi. Bywa tak,że drukuję sobie interesujące mnie teksty

To też bardzo dobry pomysł. To co notuję, zapada w pamięć, a z tym przy natłoku informacji, coraz gorzej bywa ^_^
kontousunięte1 pisze:Te pozycje są super. Dla ugruntowania czytałam je po 2 czy 3 razy.

kontousunięte1, podziwiam, mam nadzieję choć raz przeczytać te pozycje. ;)


Jesteś! A już chciałam pytać,czy wszystko OK,bo nie widzę cię ostatnio.
Ja też mam skłonności do notowania,podkreślania itp. A na ekranie...se ne da :roll:
Koniecznie przeczytaj. Warto. Gdybyś miała trudności z zdobyciem chętnie pożyczę. :-D


Awatar użytkownika
Maddie
Posty: 197
Rejestracja: 20 sty 2015, 02:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Maddie » 30 gru 2015, 13:21

Kochana Wuko, jestem cały czas, a teraz zapraszam do Hyde Parku. Musiałam się pospieszyć bo planowałam taki temat, a tu książka Czekoladowego jak znalazł :-D

Scrapbooking jest fajny, ale czasochłonny, IMHO.


frania
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2015, 23:02
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: frania » 30 gru 2015, 13:33

Książki, psychologia ;), medycyna.
Kino, podróże- niekoniecznie bardzo daleko ;).

PS. Artyści są super. Szczególnie mam na myśli tworzenie obrazów i portretów, grę na gitarze, fotografię. Jako dziecko (dawno), trochę tworzyłam. :)



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości