"Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 04 lip 2015, 11:05

magda pisze:mówie zeby machnać sklep na Etsy

Czy to nie trzeba czasami mieć działalności gospodarczej? Kiedyś czytałam,że skarbówka wyłapuje sprzedających na allegro i sypie karami i podatkami.Ponoć każda rzecz tam /allegro/ sprzedana podlega opodatkowaniu. Nie wiem,jak to jest ponieważ korzystam często tylko z formy wymiany i to wyłącznie dotyczy książek, ale to chyba inna bajka.
W moim przypadku z robótkami to jest tak,że robię dla siebie,dla córki,ona czasem zawiezie dla kogoś jakiś drobiazg. Myślę,że moje umiejętności nie są aż takie,aby otwierać sklep. Pewnie na sól bym nie zarobiła.
sibela pisze:jak pogaduszki gangsterow hihih

:mrgreen: Może jacyś "zleceniodawcy" z tej branży się do nas zgłoszą :?: ;-)
magda pisze: No i kiedy ja się położe i wynudze wreszcie.?

Może w niebie, na zielonych pastwiskach :-D , chociaż...kto wie jaka tam robota będzie. Bo tak leżeć i nic nie robić to nie dla mnie,no chyba,że z książką :-D


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 04 lip 2015, 12:00

Nie orientuję się, jakie są przepisy w Polsce. Wiem natomiast, jak to wygląda w Holandii, bo od 2009 roku nie pracuję w firmie, a na własne konto. Jako że jestem i muzykiem, i nauczycielem - a są to wolne zawody - zarejestrowałam się w Izbie Skarbowej i daję legalnie lekcje pianina, skrzypiec, języka holenderskiego. Dochód miesięczny powyżej 200 euro jest opodatkowany, nawet wysoko, i wynosi 19% dochodów. Do 200 euro możesz sobie zarobić bez płacenia podatku, ale i tak raz na kwartał musisz wypełnić zeznanie podatkowe. Jeśli Twoje dochody nie przekroczyły w ciągu roku owej normy 200 euro na miesiąc, dostajesz pod koniec roku podatkowego zwrot zapłaconego podatku.

Ja też otworzyłam sklep na Etsy już w 2011, ale nie mam tam nic w tej chwili. I nic mi się też nie udało sprzedać przez Etsy czy np DaWanda. Natomiast przez Facebook, lokalnie, a i owszem.

Co do odpoczynku, to ja odpoczywam wtedy, gdy mogę tworzyć do woli, i nikt mi w tym nie przeszkadza :)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 04 lip 2015, 14:56

andevi pisze:Natomiast przez Facebook, lokalnie, a i owszem.

Czasami zaglądam na blogi i na DaWanda,a także Unikalni i inne sklepy blogowiczek. Kosmiczne ceny,nie wiem skąd je biorą niektóre panie. Rozumiem,że to rękodzieło ,ale... iedyś spór taki czytałam na jednym blogu pomiędzy wytwórczyniami takich różnych robótek. Uzasadnienia swoich cen /niebotycznych/ dawały wydumane,że kosmos.Niektóre przeliczły na godziny!,co już zupełnie jest niedorzeczne,bo przecież jedna robi szybko druga wolniej i co? ta wolno robiąca tą samą rzecz ma dostać więcej niż szybka. Głupoty takie. Inna sprawa niemniej głupia kiedyś na temat sporów o wzory. Nagle wszystkie blogowiczki stały się autorkami ściegów /znanymi od prawieków :roll: / i zastrzegają sobie prawa autorskie. Rozumiem-konkretny,wymyślony przez siebie wzór swetra czy czegoś innego,ale przecież nie oczka!
Pamiętam taką kłótnię blogowiczek o wzór, którym moja mama ponad 40 lat temu zrobiła mi sukienkę :oops:
Czy powinnam się zbuntować i wtrącić i zastrzec autorstwo :mrgreen: ardzo mnie to rozśmieszyło.
Ale do czego zmierzam,bo sie rozpisałam.
W tych sklepach,o których mówicie jest wielka konkurencja i trudno się przebić. Tam trzeba wielkiej reklamy. A na Fb to jest dobry pomysł.
Oczywiście jeśli ktoś nie traktuje swojej pracy jako zarobkowej działalności gospodarczej. Wtedy to inna bajka faktycznie, skarbówka ,rejestracja,podatki itd.


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 09 lip 2015, 23:50

kontousunięte1,
Mnie natomiast deprymuje to, gdy widzę praco - i czasochłonną robótkę za powiedzmy 10 euro, gdy podobna rzecz wystawiona w sklepie i ometkowana przez znaną firmę kosztuje już 100. Fakt, że są kobiety, które szydełkują czy dziergają dla własnej przyjemności, mają wysokie emerytury po mężach adwokatach, w życiu same nic innego nie robiły jak rozkazywanie służącym, to i w filantropki się bawić mogą. Ale ktoś, dla kogo rękodzieło to praca, nie zaakceptuje stawki godzinowej niższej niż najniższa krajowa. A i materiały kosztują.
Kiedyś próbowałam wystawić na tubylczej stronie poncho wydziergane przez siebie. Zgłosił się do mnie człowiek, który zaproponował mi, że przejmie to poncho ode mnie, by sprzedać w swoim sklepie. Zaproponował cenę o połowę niższą niż wartość samych materiałów.
Dlatego rzeczy zrobione ręcznie należy sprzedawać tam, gdzie ludzie mają inną mentalność i cenią fakt, że ktoś się nad tym napracował.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 10 lip 2015, 10:20

andevi pisze:Dlatego rzeczy zrobione ręcznie należy sprzedawać tam, gdzie ludzie mają inną mentalność i cenią fakt, że ktoś się nad tym napracował.

Masz rację. Ja opisałam przypadek,który miał miejsce między konkretnymi osobami. Zaglądam na blogi,ty pewnie też.Podziwiam piękne często wytwory. Ale nie znoszę pychy,jaką niektóre panie się kierują. Rękodzieło zawsze było w cenie, pamiętasz sklepy Cepelia? Ja je wspominam z rozrzewnieniem,bo piękne rzeczy można było kupić. Teraz to bylecajstwo ;-) na allegro itp.
Byle sprzedać,wcisnąć towar po jak najwyższej cenie.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lip 2015, 16:12

No i problemem się dziewczynki takie jak wizazanki , gówniary niepełnoletnie lub ciut po pełnoletności z liceum lub ju z na studiach . w stylu" kasieńka filcusia " dziewczynki robią bochomazy i wzajemnie pieja z zachwytu nad nimi na takich stronach ja" wizaz" czy" crafts ladys" , materiały na te marniutkie wypociny kupują zachwyceni rodzice bo dzieweczka takie piekne bransoletki czy bluzeczki robi a dzieweczka nie mając kosztów sprzedaje taki wyrób za grosze i rodzice znów pieją z radosci jaka to przedsiębiorcza ta ich córunia i kupują jeszcze wuiecej materiałów dla swojego skarba. Dlatego na rynku jest multum wyrobów za na prawde grosze , bardzo często poniżej kosztów. Nie mówię ze tak juz jeste ze wszystkimi uczestniczkami tych stron bo są tam i utalentowane i takie co same kupują materiały ale 80=a nawet 90 % to własnie takie tam "wizazanki"- "niuniusie.

Ja tu do was w innej sprawie chciałabym zrobic bluzeczkeę na drutach z tej jedwabnej włoczki co to ja kupiłam w Indiach no ale znam podstawowy scieg i ściagacz tylko nie wiem jak obliczyć ilość oczek i jak wyrabia sie kształt. No może na początek to zrobię kamizelkę bez rękawów bo rękawy dla mnie to chyba byłaby czarna magia. to jest taka włuczka Obrazek i tez mam takie tasiemki z jedwabiu Obrazek

z tego robią na grubych drutach z samej włuczki lub z samej tasiemki lub łączone . Ja mam mało włuczki i niezbyt dużo tasiemki wiec chce zrobić łączone ale jaki drut zastosować????

Obrazek Obrazek Obrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lip 2015, 16:17

Najbardziej to chciałabym zrobić bluzeczkę jak ta w środku, mam jednolity kolor włóczki taki kremowy i mam też różne inne kolory i tasiemki jedno i wielokolorowe, niestety nie mam aż tyle zeby cała bluska wyszła z jednego rodzaju czy koloru bo zamówiłam takie rózne na obejrzenie . Chcę cos zrobić sprzedać i kupić juz kolory co ki sie p[odobaja.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 10 lip 2015, 16:45

magda a moze taka bluzeczka. Ona mnie zauroczyla, bo trzeba zrobic tylko tasme i zszyc odpowiednio. mam wielka ochote sobie taka zrobic. Mozna by na brzegach Ta piekna jedwabna tasiemke dolaczyc albo nia te tasmy pozszywac. http://www.landlust.de/dl/5/8/0/5/4/1/L ... r_0315.pdf

Co do sprzdazy to moze w waszej okolicy sa jarmarki?? Kiedys moja mam sprzedala kilka serwetek na takim swiatecznym. Za stoisko nic nie zaplacila, tylko postala kilka godzin.
Ogolnie moja mama nie robi na zarobek, jest za malo przedsiebiorcza ;) ale namowila ja wtedy jaks znajoma.
Niestety wiekszosc kosztow to materialy :( drogie wszystko bardzo.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 10 lip 2015, 16:55

magda,
To bardzo proste jest. O druty się nie martw. Wyślę ci grube. Kiedyś kupiłam taki komplet po bardzo korzystnej cenie,ale ja na bardzo grubych nie robię,więc leżą bezużytecznie.
A środkową bluzkę zrobisz z 2 prostokątów. Poszukam i wyślę ci linki. Zobacz też u mnie na pintereście,są tam takie podobne chyba w "inspiracje,ubrania". Wtedy u dołu wybranego masz linki do stron i na stronach często są opisy. Skoro wiesz,jak zrobić oczka prawe i lewe to w tym przypadku niczego więcej nie potrzeba. Poza tym na YT są filmiki jak wykonać takie oczka. Czy korzystasz z forum i stronki http://maranciaki.pl/
Ta pani ma też blog,kanał na yt i tłumaczy bardzo dobrze.
Popatrz też na to https://www.pinterest.com/pin/500603314807373170/ i na stronę drops.
I to: https://www.pinterest.com/pin/500603314807373336/ także https://www.pinterest.com/pin/500603314807373137/ i tu łatwizna https://www.pinterest.com/pin/500603314807373076/
Jeszcze strona http://swetrydoroty.blogspot.com/
Dorota robi właśnie na bardzo grubych drutach.Tam znajdziesz dużo cennych wskazówek.
Daj adres na pw albo na maila to wyślę druty :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lip 2015, 19:24

sibela jeśli robi sie prostą taśmę to ja sie do tego nadaję, ale ta moja włóczka jest bardzo gruba a ta bluseczka jest z cieniutkiej.

wiesia ja sobie druty kupię nie pozbywaj sie swoich bo sie przydadza muszę tylko wymyslic jak grube.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 10 lip 2015, 21:38

Magda spytaj w sklepie, wez wloczke i sprzedawczyni powinna sie znac. jak sie nie zna to idz do innego ;)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 10 lip 2015, 21:45

Druty do zpaghetti, czyli kołki, numer na pewno większy niż 12. Fajne toto :)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lip 2015, 03:18

No jakoś boję się zaczać. Tylko które robić ta bluzka z taśmy by było ok ale jakos mnie przeraża że nie dam rady to taka skomplikowana sprawa, jeszcze pomyslę nad tym z reszta tam wszystko pisze po niemiecku nie kumam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 lip 2015, 11:05

andevi pisze:numer na pewno większy niż 12.

Takie większe mogę udostępnić, bambusowe.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 lip 2015, 14:58

Wiesia na razie to ja muszę dojść do siebie po tym poście , coś mi się zrobiło ze nie mam wcale siły i brzuch mi się rozregulował a cukier jakoś od tej środy stale za duzy a bywał po insulninie w normie chyba ja już z ta cukrzuycą to nie za bardzo nadaję sie do postu, jeszcze spróbuje raz w srodę a jak znów tak mi sie zrobi to znaczy że nie nadaje sie. Na razie nie robię na drutach tylko na razie marze o czyms takim i zak zwanie noszę sie z zamiarem, włuczka kusi ale strach przed porażką też blokuje .Obrazek

Już wiem ze chcę cos takiego tylko że nie taki szal zawinięty a bluzeczke so ma ten wzór na skos i muszę znalesć jak to zrobić zeby szło na skos.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości