"Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 18 mar 2015, 11:17

magda pisze:i nawet zakupiłabym sama włuczke

Tak będzie najlepiej. Wybierz kolor dla siebie i wyślij na mój adres, a ja zrobię z przyjemnością. W sklepie powiedz na jaki cel kupujesz to doradzą co do ilości. Jeśli szal ma być długi to jest ważne, no i oni wiedzą jaka ilość metrów jest w danym kłębku. To ważne.
magda pisze: ja myśle o filcowaniu z koronką , widziałam takie cudo

Musiałabym zobaczyć jakikolwiek przykład, wtedy powiem,czy będę w stanie coś takiego zrobić. Chodzi głównie o to,że bardzo słabo widzę i na bardzo cieniutkich drutach czy szydełkiem do nici po prostu nie dam rady. Robię czasem nićmi Petra i to jest najcieńsza ,którą ogarniam wzrokiem. Wkleję ci linka tu. Nie patrz na kolor, taki pierwszy lepszy daję http://nadodatek.pl/product_info.php/pr ... 5_nr_53837
Adres mój podeślę mejlem. :-D


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 18 mar 2015, 14:20

No i fajnie Wam się zgadało:) Sama chętnie nawiązałabym współpracę ;)

Ja wolę sama tworzyć niż odtwarzać z gotowego wzoru. Jeszcze kilka lat temu tworzyłam dużo, głównie terapeutycznie. Większośc swoich dłubanek porozdawałam po znajomych i rodzinie, ubieram też własne dzieci - lubią kocyki, czapy, nawet moje szale czy poncha łapią:)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 18 mar 2015, 18:29

ach juz nie moge chyba tych wyslanych skasowac
forum figla splatalo ;)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 18 mar 2015, 19:07

sibela pisze:forum figla splatalo

Ostatnio często się to zdarza. Jest jakieś zawieszenie,nie wysyła a potem na stronie ukazuje się kilka. Zauważyłam,że po kilku dniach jest to "posprzątane" tak,że się nie przejmuj :lol:
andevi pisze:Ja wolę sama tworzyć

Ja też dostosowuję wzory do swoich potrzeb i umiejętności. Oczywiście,jeśli robię jakąś serwetkę,czy inny konkretny wzór to musi się zgadzać, ale same pomysły,wykrój itp.to z głowy. Co najwyżej zainspiruje mnie jakiś pomysł z sieci,a dalej to już "radosna twórczość własna". Nie wiem czy zauważyłyście,ale w robótkowych gazetkach aż roi się od błędów i gdyby tak ślepo i bezmyślnie kopiować to makabra jakaś by wyszła. Mnie bardzo swego czasu pomagały bardzo stare zeszyty k książki oraz schematy wzorów jeszcze po mojej mamie. Takie sprzed pół wieku. No i doskonale pamiętam mamę z drutami lub szydełkiem w rękach.Ale to była wyższa szkoła jazdy i prawdziwy talent.
Kiedyś rozśmieszyła mnie taka sytuacja na jakimś blogu. Pani zastrzegała,że wzór przez nią publikowany jest jej własnością. /nawiasem mówiąc na prawie wszystkich blogach takie info się pojawia,chociaż ja rozumiem,że konkretne ubranie może być zastrzeżone ,ale przecie żnie wzór sprzed stu lat!/, a ja w średnie szkole nosiłam bluzkę identycznym wzorem przez mamę wydzierganą :mrgreen:


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 18 mar 2015, 20:30

a ja tez wymyslilam wzor na czapke, sliczna wyszla i naprawde sama wymyslilam ale tak sie zastanawiam ile osob ma takie same ;)
Ja czesto robie na szydelku jak jedziemy autem gdzies dalej. Jak jedziemy na urlop do PL to udaje mi sie dwie czapki w jedna strone machnac i na miejscu jeszcze jedna, dwie wiec wracam z 5 :)
Teraz mnie troche ogrod zajmuje czas kopania i siania. I remont w domu. Wiec welna i druty czekaja.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 18 mar 2015, 20:52

http://handmade-in-tulipland.blogspot.n ... ikowa.html

Tu moja zabawa z włóczkami pomponikowymi. I szydełko, i druty.
Czapki fajne wyszły :) Tę z siwym toczkiem noszę do dziś, super się pierze nawet na 40 stopni, bo to akryl ;)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 18 mar 2015, 20:57

fajne :) ladna wloczka to polowa sukcesu


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 mar 2015, 10:46

andevi pisze:Tu moja zabawa z włóczkami pomponikowymi

Piękne, ale chyba trudne i wymaga jakiejś innej,nowatorskie techniki, bo przecież na zwykłe druty tego nie wrzucisz. Podziwiam. :hurra:


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 19 mar 2015, 23:30

Własnie na zwykłe:) Tylko cienkie. Ja to robiłam na nr 4. Przerabiasz tylko tę nitkę między pomponikami dwa oczka, mijasz pomponik i znów dwa oczka. Nie ważne, czy lewe, czy prawe, aby pomponik był za drutem. Podobnie wrabiasz koraliki w robótkę :)

A jak robisz na szydełku, to półsłupkami, wtedy pomponiki układaja się pionowo. Myśle jeszcze , jak zrobic, by się układały ukośnie, ale nie wymysliłam :(

A te frędzelki z pomponikowej robi się jeszcze prościej, bo to... szydełkiem łańcuszek :-P
łapie się nitkę co trzeci pomponik. Te włóczki kiedyś mieli w Lidlu, u nas chińskie dyskonty je sprzedają.

Wygooglajcie sobie pompom yarn i zobaczcie, jakie cudeńka Chińczycy z tego robią, Latynosi nie są gorsi, a i Turczynki im nie ustepują :)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 mar 2015, 15:12

andevi pisze: Przerabiasz tylko tę nitkę między pomponikami dwa oczka, mijasz pomponik i znów dwa oczka.

:eek: Jestem w szoku. Efekt robótki niesamowity i sprawia wrażenie baaardzo trudnego. Gratuluję pomysłu i efektu. Słyszałam,że w Lidlu są czasami różne ciekawe włóczki,ale tam w ogóle nie zachodzę,bo mam bardzo nie po drodze i prawdę mówiąc,mam niejaki uraz do tego sklepu. Kiedyś kupując coś zerknęłam mimo woli w inną stronę i wśród cukierków zobaczyłam w pudełku karaluchy. To mnie tak odrzuciło,że nie moge sie przemóc. Wiem,że pewnie w każdym sklepie są różne "kolesie",ale na sali,w kartonie,w cukierkach...fuj.
andevi pisze:, jakie cudeńka Chińczycy

O tak, podziwiałam na obrazkach japońskie,chińskie wyroby, są cudne. Latynoskie nawet subskrybuję,łatwo połapać mi sie co do języka,bo jest podobny do włoskiego i jeśli nawet czegoś nie rozumiem,to na zasadzie skojarzenia. :mrgreen:
Brawo i dzięki za podpowiedzi, może się pokuszę i na zimę coś "machnę"z takiej włóczki ;-)


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 20 mar 2015, 20:47

http://handmade-in-tulipland.blogspot.n ... zkowa.html

A tu jeszcze inna włóczka, którą bardzo polubiłam. Wygląda jak tasiemka albo cienki bandaż. Robi się na grubych drutach, łapiąc oczka siateczki.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 20 mar 2015, 22:31

To jeden z moich największych projektów. Całe lato to dłubałam :) Ale tylko będąc z dziećmi na placu zabaw, więc zeszło.

http://handmade-in-tulipland.blogspot.n ... dylek.html


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 20 mar 2015, 22:45

a ta wstazkowa wloczka u nas byla modna jakies 2 lata temu

chusta fajna :) musi ciepla byc :)

ja ostatnio nic nie robie. Nie wyrabiam sie w domu i ogrodzie. Ale do urlopu jeszcze tydzien to i za szadelko pewnie chwyce i kapturek uszyje.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 20 mar 2015, 23:20

Modna czy nie, mi się podoba :)
Ja dłubię najczęściej przy dzieciach, jak muszę na nie czekać. Stąd takie projekty na pół godzinki ;)
Minęły lata, gdy się wychodziło z kanwą do ogródka i wyszywało całe popołudnie... a tęsknię za takim letnim wieczorem z robótką. W głowie coraz to nowe pomysły, tylko z realizacją gorzej, bo i wzrok siada, i artretyzm z reumą w mokrych Niderlandach w kości włazi.
A ogródeczki mam dwa. Odziedziczyłam po poprzednich lokatorach. No, mieszkali tu ludzie, którzy znali się na krzewach i drzewach, więc dużo mam pracy typu cięcie żywopłotów. Takie najbardziej kolczaste krzaczory mąż wykopał, a ja posadziłam w to miejsce lawendę. No i mam stonogę, której nijak wytępić, a żre co popadło. Więc uprawa warzyw czy ziół w ogródku odpada :( Mam za to dużo cebulek różnych, od krokusów przez tulipany po lilie.
Mam i sadzawkę z fontanną, miałam rybki, ale... czapla któregoś dnia je wypatrzyła i zeżarła :cry: Teraz tylko koty sasiadów buszują miedzy krzaczorami :wall:


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 mar 2015, 12:48

andevi pisze:http://handmade-in-tulipl...krokodylek.html

Ale dłubania musiało być :-o Śliczne,wzór czasochłonny.Podziwiam.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości