"Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 25 kwie 2015, 22:41

Nieprzyzwoite te szorty ;)

a do tych szalikow Endevi to specjalna wloczka jest, ponoc latwo sie robi


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 25 kwie 2015, 23:31

Łatwo. Jest to taka siateczka, albo wstążka. Nabierasz 7 oczek tej siateczki na dośc grube druty (ja robię na 8). Technika jest trochę inna niż przy klasycznej nitce, bo oczka siateczki trzeba narzucać na drut. W poprzednim poście wkleiłam filmik z YouTube, jak to robić.

Widzę, że babki robią z tej włóczki i spódnice, i torebki. Ja myślę o poncho, gdyby tak połączyć gładką włóczkę z taką falbaną... :hmm:


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 kwie 2015, 08:45

andevi pisze:Robisz taką czapkę grubym szydełkiem, 10 albo i 12. Jeden rządek słupkami jednym kolorem, potem dwa rządki słupków drugim kolorem.Dwa rządki pierwszym kolorem, potem dwa rządki drugim, i na koniec jeden rządek pierwszym. Wychodzi prostokąt, który zszywasz tak, by pasy w czapce układały się wzdłuż. Górę czapki wykańczasz półsłupkami. Obrabiasz po prostu ten prostokąt, a potem łapiesz co drugi półsłupek i tym sposobem zamykasz górę czapki. Im mniejszy rozmiar szydełka, tym czapka węższa. Włóczka przeznaczona jest na szydełko/druty rozm.10. Możesz sobie jeszcze pompon na czubku dorobić Na głowie będzie się właśnie układała jak taka szlafmyca. Im więcej oczek złapiesz na początku, tym czapka będzie dłuższa.


Te kolorowe odpadaja , jestem starszą pania i muszę zrobić cos w jednym spokojnym kolorze może nie takim szarym ale nic dzikiego na narty.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 26 kwie 2015, 12:15

sibela pisze:Nieprzyzwoite te szorty

Ja w nich chodzić nie będę :mrgreen: :mrgreen: . Te,które zrobiłam są dla młodej kobiety i mają dłuższe nogawki, więc to takie raczej spodenki. Podając te linki chciałam pokazać motywy jakimi się posłużyłam, tzn. z białych z fotki są wzięte kółka. Zaczęłam od tych kółek,potem robiłam wzorem,który nieco przypomina te niebieskie,ale jest gęstszy , na końcu od tych kółek jechałam do góry słupkami i zrobiłam dziurki na sznureczek. Sznurek z tej samej bawełny.
andevi pisze:filmik z YouTube,

Dzięki. Może warto się pokusić :?: Najpierw pokończę zaczęte :-D Jak już człowiek wsiąknie w robótkowanie, to i to się podoba, tu gdzieś na blogach coś fajnego w oko wpadnie, teraz jeszcze Wasze podpowiedzi ;-) Doba ma stanowczo za mało godzin. Ja protestuję,jak na protestantkę przystało, :mrgreen: :lol-above:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 kwie 2015, 20:40

Dziewczyny mam jeszcze jedno marzenie oprócz takiej czapki . Może wiecie gdzie mozna takie cos kupićObrazek Obrazek

Jak miałam moze 14-15 lat to była na takie chustki wielka moda ale moja matka stwierdziła że sa wsiowe i nie bedę sie tak ubierać i jakoś mi zostało ze marzę żeby mieć taka chustę. Jak wiecie gdzie takie cos moze być to powiedcie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 kwie 2015, 22:43

Mój Boże, czy to już koniec Internetów? Gdzież jam wlazł??? :eek:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 28 kwie 2015, 11:42

magda pisze: takie chustki

U nas nie widziałam. One raczej mi się kojarzą z góralkami, może gdzieś w Zakopanem,Krakowie można kupić...


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 28 kwie 2015, 12:47



Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 29 kwie 2015, 10:29

Moje nie takie najnowsze wypocinki. Chcę zrobić więcej tych kocyków, tym razem w wiosennych kolorkach. A może i poduchę dorobić.

http://handmade-in-tulipland.blogspot.n ... titch.html


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 29 kwie 2015, 10:41


W krokodylki!! No,no podziwiam wytrwałość. Wzór czasochłonny. Wyszły śliczne.
Ja mam zamówienie ;-) od córki na taką dużą kapę na łóżko małżeńskie. Przeglądałam strony,nawet zaczęłam coś dłubać,ale do prucia poszło. Może coś mi podpowiecie? To duża robótka /objętościowo,że tak powiem/ i sama nie wiem czy na drutach /dla mnie łatwiej/ czy szydełkiem? Jednym ciągiem,jakim wzorem,czy z elementów???? :!: Help :!: ;-)


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 29 kwie 2015, 11:18

Ja mam taką zrobioną z białej bawełny, dość duże elementy kwiatowe.
Myślę, że najprościej byłoby zrobić coś z dużych kwadratów, granny stitch, może jakaś fantazja na temat.
Teściowa ma właśnie taki bieżnik zrobiony na drutach, duże kwadraty w trzech kolorach, szwy też ozdobne w tych trzech kolorach. Spokojne i nawet ładne, choć ja pewnie bym na taki pomysł nie wpadła ;)

Pooglądałam sobie, i podobają mi się też takie z jednego koloru, a różne faktury. Np zygzakiem, ale tylko biały. Albo z włóczki igiełkowej, wychodzi takie futerko, jest niesamowicie lekkie, ale i lejące, więc brzeg trzeba by czymś usztywnić (tasiemka satynowa?).


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 29 kwie 2015, 11:33

Oberyn. pisze:Mój Boże, czy to już koniec Internetów? Gdzież jam wlazł???


hehe, a łap się Admin za druty i szydełko :)

Katolikom zwłaszcza polecam, zamiast paciorków różańca, przyjemne z pożytecznym. Efekt dla ciałka i umysłu ten sam, a przy okazji można kogoś ubrać czy coś pięknego wymodzić :)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 29 kwie 2015, 15:36

Magda takie chustki nosi sie u nas do stojow ludowych :) ja mam cala niebieska w wytlaczane kwiaty :)


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 29 kwie 2015, 17:02

andevi,
A jakieś linki podasz? ,jeśli to nie kłopot. Zainteresowało mnie to,co piszesz w tym poście. Bawełna igiełkowa? czy coś źle zrozumiałam? Bawełna to jedno a igiełkowa włóczka to coś innego?
Czy jakąś fotkę tego cudeńka teściowej możesz wstawić? Nawet na pocztę,jeśli nie publicznie.
No i zastanawiam się,jaka ilość na taką kapę.
Ta o której pisałam,że zaczęłam i sprułam to była Oliwia. Strasznie ciężka. A liczę się z tym,że będę musiała wysłać i to za granicę,więc koszmarnie drogo. Ponieważ to dla znajomej córki,więc policzę tylko włóczkę i jakieś drobne najwyżej. Dopytam jeszcze-te kwadraty mniej więcej jakiej wielkości?
Czy ta igiełkowa /lekka/ to tylko u was jest czy jakaś popularna,bo przyznam,że nie zauważyłam,ale może dlatego,że pod tym kątem nie szukałam. To na druty czy szydełko i czy normalnie się robi?
UFFF, trochę tego napisałam. Jak znajdziesz chwilkę czasu na odpowiedź, to .... będę wdzięczna,ale to nic bardzo pilnego :-D
:flower1:


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 29 kwie 2015, 23:03

http://www.lionbrand.com/yarns/funFur.htm

Opis niestety po angielsku, ale jest i filmik, co z tej włóczki można zrobić. Dwa motki wystarczają na szal, który prezentatorka ma na sobie. W Polsce ta włóczka też jest, znajdziesz ją pod nazwą igiełkowa. Robiłam z niej, jest cieniutka, ale niezależnie od tego, jakim ściegiem robisz efekt jest murowany. Robótka wygląda jak futerko.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości