Kierowco! - nie jedź jak Jehu!!

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kierowco! - nie jedź jak Jehu!!

Postautor: Zbyszekg4 » 30 lip 2015, 08:17

Biblia to jest Księga na każdy czas i okoliczność wszelaką dobra!... :thumbup:
W tym krótkim rozważaniu pt. "Poznaj bliźniego po jeździe jego" http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... -jego.html pastor Biernacki odwołuje się do pewnej starożytnej sytuacji tak opisanej:

2Krl 9:20 bw "(20) I strażnik doniósł: Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

Inne przekłady mówią "...jedzie jak szaleniec" ; "...jedzie szalenie" ; "...jeździ szaleńczo!"

Hmmm... chyba każdy takich współczesnych naśladowców Jehu spotkał na drodze (oby sam nim nie był :paluszkiem: )... Okazuje się, że w naturze niektórych ludzi jest brawura i szaleństwo, gdy tylko poczują pod sobą moc, którą mogą sterować - uzdą i batem, albo kierownicą i pedałem przyspieszenia...
Strzeżmy się, aby nie naśladować Jehu, i rozglądajmy się, aby nie stać się ofiarą jego naśladowców!...
:yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 31 lip 2015, 14:46

Z prędkością nie należy przesadzać też w drugą stronę i jeździć poniżej "normy". Stajemy się wtedy również zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Kiedy dozwolona prędkością jest powiedzmy 40 to wzorcowy jedzie 35km/h ciągnąc za sobą sznur samochodów pełen kobiet tuż przed porodem, zawałowców, ludzi z eksplozją choroby lokomocyjnej i dzieciaków chcących siusiu :)

W temacie szaleńczej jazdy. Ten filmik pokazuje wzorcowego kierowcę i pasażera ;) Polecam obejrzeć cały. Nawet smoczek nie wyleciał :)

https://www.facebook.com/STREET.RACERS. ... 960168101/


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 31 lip 2015, 16:02

Velure pisze:Z prędkością nie należy przesadzać też w drugą stronę i jeździć poniżej "normy".

Racja, za to policja też każe- i słusznie...
Filmik super! :lol:

A wiecie, że jest rzadka genetyczna choroba (atakuje dorosłych, w średnim wieku), że nie można spać/zasnąć - absolutnie nic nie pomaga i chory umiera z wyczerpania po aż 6-8 miesiącach męczarni!... w "oparach" omamów, zwid, halucynacji...
Straszne!
Dlatego, jak nas czasem łamie spanie, to dobry znak...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 31 lip 2015, 19:12

Velure pisze:awet smoczek nie wyleciał

Mało tego. Ręka cały czas na kierownicy.Rośnie rajdowiec


Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 31 lip 2015, 19:55

kontousunięte1 pisze:
Velure pisze:awet smoczek nie wyleciał

Mało tego. Ręka cały czas na kierownicy.Rośnie rajdowiec


:mrgreen:

Pasażerka tez niezła - z pieluchą i w rajstopkach - niestrudzona i wierna towarzyszka kierowcy podczas fascynującej podróży. Może w końcu dojadą do celu pomimo zmęczenia :-D



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości