Kindle Amazon

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 13 sie 2015, 01:38

Ian pisze:Niedawno wyszła nowa wersja peperwhite 3.

Tak, tylko strasznie droga. Kindle 7 Touch jest tańsze, ale nie ma bardzo przydatnego podświetlania, Paperwhite 3 i Voyage są strasznie drogie, natomiast Paperwhite 2 (które mam) wydaje się być najlepszą opcją.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 14 sie 2015, 22:04

Bardzo wygodne i poręczne. Czytam na tym klasyczne ebooki jak również książki w PDFie bez problemu.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 42
Rejestracja: 03 sty 2015, 21:14
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iwonka » 15 sie 2015, 08:56

Jak ktoś zainteresowany książkami chrześcijańskimi po angielsku to tu jest dobra strona z promocjami na Amazonie, codziennie są jakieś za darmo: http://spiritfilledkindle.com/
A co do książek innego typu to też są niektóre za darmo w ramach promocji, albo klasyka na stałe za darmo :)


"Oczekuję PANA, moja dusza oczekuje; i w jego słowie pokładam nadzieję." Ps 130:5
"Grzech bowiem nie będzie nad wami panował, bo nie jesteście pod prawem, lecz pod łaską.' Rz 6:14
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 15 sie 2015, 13:46

Iwonka pisze:Jak ktoś zainteresowany książkami chrześcijańskimi po angielsku to tu jest dobra strona z promocjami na Amazonie, codziennie są jakieś za darmo: http://spiritfilledkindle.com/
A co do książek innego typu to też są niektóre za darmo w ramach promocji, albo klasyka na stałe za darmo :)

Dziękuję bardzo. :) Co rozumiesz przez "klasykę"? Chciałem w końcu zdobyć "Institutes of the Christian Religion" Kalwina w jakimś dobrym przekładzie.

Osobiście polecam darmową serię ebooków R.C. Sproula: LINK. Książki są drobne, ale na różne tematy i całkiem za nic.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 42
Rejestracja: 03 sty 2015, 21:14
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iwonka » 15 sie 2015, 14:55

Dragonar pisze:
Iwonka pisze:Jak ktoś zainteresowany książkami chrześcijańskimi po angielsku to tu jest dobra strona z promocjami na Amazonie, codziennie są jakieś za darmo: http://spiritfilledkindle.com/
A co do książek innego typu to też są niektóre za darmo w ramach promocji, albo klasyka na stałe za darmo :)

Dziękuję bardzo. :) Co rozumiesz przez "klasykę"? Chciałem w końcu zdobyć "Institutes of the Christian Religion" Kalwina w jakimś dobrym przekładzie.

Osobiście polecam darmową serię ebooków R.C. Sproula: LINK. Książki są drobne, ale na różne tematy i całkiem za nic.


Klasyka czyli klasyka literatury, na przykład: Ulisses, Nędznicy, Don Kichot, itd.


"Oczekuję PANA, moja dusza oczekuje; i w jego słowie pokładam nadzieję." Ps 130:5

"Grzech bowiem nie będzie nad wami panował, bo nie jesteście pod prawem, lecz pod łaską.' Rz 6:14
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 15 sie 2015, 16:30

Iwonka pisze:Klasyka czyli klasyka literatury, na przykład: Ulisses, Nędznicy, Don Kichot, itd.

A ja myślałem o klasyce teologii. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Lukas
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: PL
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lukas » 16 sie 2015, 07:22

phi, kindler-sznidler, ja czytam na telefonie za pomoca moon reader i jestem zadowolony choć pewnie mało modny ;)


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 16 sie 2015, 11:14

Lukas, nie chodzi o modę, tylko o oczy (i prąd!) ;-).


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 16 sie 2015, 15:38

Chodzi głównie o oczy, bo Kindle ma ekran podobny do papieru, a nawet jak świeci, to oświetlanie jest skierowanie nie w górę, ale w dół, stąd w ogóle nie męczy oczu. Pieniądze też się praktycznie zaoszczędzi, gdyż nie płaci się już przesyłki zza granicy, gdy kupuje się książkę na Amazonie. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 16 sie 2015, 15:53

Poza tym e-booki są często (chociaż nie zawsze) tańsze niż papierowe odpowiedniki i zdarzają się duże promocje. Kupiłem już sporo ciekawych książek za dolara czy dwa.

PS
Chociaż i tak wolę papier!


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 16 sie 2015, 18:01

Filip pisze:PS
Chociaż i tak wolę papier!

Generalnie tez wolę papier, ale przyznam, że było już parę książek, o których wiem, że nie skończyłbym ich, gdyby były papierowe - czasami przytłacza mnie to, ile mi jeszcze zostało do końca, a w e-booku tego się tak nie czuje :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiek_enoch » 17 sie 2015, 13:24

No i można całą bibliotekę wrzucić do plecaka a nawet kieszeni! ;)


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 17 sie 2015, 14:58

Mnie właśnie e-booki się dłużą. W papierowej mam poczucie posuwania się do przodu ;-)


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Amarylis
Posty: 286
Rejestracja: 29 maja 2015, 22:03
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Amarylis » 17 sie 2015, 16:13

Też mam Kindle Paperwhite i bardzo dobrze mi się z niego czyta. Z formatów .mobi nie korzystam i nie mam porównania, ale za to czytam dużo książek zapisanych w zwykłym notatniku i jest bardzo spoko. Przeszkadza mi tylko to, że (przynajmniej w wersjach .txt) nie wyświetla się numer strony na której czytam ani też całkowita liczba stron.
Gdyby ktoś chciał, to mam 17000 książek w formacie .txt :oops: Mogę wysłać spis i się podzielić.


Pisz poprawnie po polsku! Wszystkim będzie łatwiej!
Lukas
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: PL
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lukas » 18 sie 2015, 07:23

arza pisze:Też mam Kindle Paperwhite i bardzo dobrze mi się z niego czyta. Z formatów .mobi nie korzystam i nie mam porównania, ale za to czytam dużo książek zapisanych w zwykłym notatniku i jest bardzo spoko. Przeszkadza mi tylko to, że (przynajmniej w wersjach .txt) nie wyświetla się numer strony na której czytam ani też całkowita liczba stron.
Gdyby ktoś chciał, to mam 17000 książek w formacie .txt :oops: Mogę wysłać spis i się podzielić.


ja poproszę, mogłabyś wysłac na romanczuk.lukas@gmail.com?



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości