Pomożecie?! wybrać laptop...

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 paź 2015, 10:20

Zakładam temat podobny do niedawno otwartego bo oprócz operatora telefonii komórkowej, potrzebował będę niedługo wybrać także nowy laptop bo obecny już się psuje.
Bardzo mi pomogliście w rozeznaniu się wśród operatorów telefonicznych, to mam nadzieję, że otrzymam też pomoc w temacie laptopa...

Jestem nastawiony na wydatek rzędu 2000 zł, a w tej cenie oferta jest bardzo szeroka, np: http://www.mediaexpert.pl/laptopy/?start=50
Także producentów nie brakuje: LENOVO, ASUS, HP, DELL, ACER - i jak tu wybrać dobrze?...
Laptopa potrzebuję w zasadzie do korzystania z internetu - bez jakichś gier i tego typu użytkowania (nie będę raczej oglądał filmów z płyt).

Co byście, Drodzy, doradzili? Wiem, że każdy mógłby co innego, ale mam nadzieję, że są jakieś wspólne płaszczyzny...
Np. na w/w stronie system operacyjny to prawie zawsze Windows 8.1, a ja bym chciał mieć nowszy- Windows 10 - to czy warto kupować i samemu się trudzić z instalacją nowego oprogramowania (za darmo z internetu, o ile wiem).

Mógłbym na Allegro kupić: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... e-1-5-0907
ale boję się, że w transporcie nie będzie odpowiednio łagodnie paczka traktowana...
Wolę zamówić i odebrać np. w MediaExpert osobiście - tylko co wybrać??! Oto jest pytanie...
Pomożecie?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Rembov » 18 paź 2015, 10:36

Do przeglądania Internetu, pracy na dokumentach i ewentualnie oglądania filmów wydatek rzędu 2 tys złotych to przesada. Wystarczy podstawowa konfiguracja.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 paź 2015, 10:45

Dzięki, Rembov, taką cenę podałem bo sobie myślę tak: tanie to może liche...

A tak ogólnie, powiedzcie, na co głównie zwrócić uwagę? Jakie parametry są najważniejsze bo jest ich tyle, a ja znawcą nie jestem...
Np. czytam o powłoce matrycy: matowa i błyszcząca - która lepsza??
A rozdzielczość? Jaka najlepsza?
A procesor? Jaki?
A pamięć RAM?
A karta graficzna?
A co dziś na obiad? ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Rembov » 18 paź 2015, 10:54

Co do matrycy, to najlepiej przejść się do sklepu i sobie popatrzeć na pracujące laptopy. Co do innych parametrów technicznych: Laptop, jak pisałeś, ma służyć do przeglądania Internetu, więc nie potrzebujesz gigantycznych osiągów procesora i karty graficznej, czy olbrzymich pojemności dysku twardego i RAM. W mojej ocenie do takich celów, jakie zakreśliłeś, wystarczy sprzęt wart tysiąc złotych.

A na obiad kebab. We własnym wykonaniu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: kontousunięte1 » 18 paź 2015, 11:05

Rembov pisze:
A na obiad kebab. We własnym wykonaniu.


A przepis dasz? :-D


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Rembov » 18 paź 2015, 11:13

Dam linka, ale nie wiem, czy ci podpasuje, bo pochodzi od osoby, której raczej tu nie lubicie: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... b#p1001904


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 paź 2015, 11:25

Poczytałem sobie trochę o matrycach i matowa by mi pasowała lepiej (chyba) bo ponoć dla oczu jest zdrowsze patrzenie na matową.
No a warto kupować z Windows 8, skoro już 10-tka jest? Aaaa, to sobie sam uaktualnie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 paź 2015, 11:47

Matowe matryce są droższe, ale niekoniecznie bo tu np. jest taka i czy to byłby dobry wybór laptopa jako takiego?: http://www.komputronik.pl/product/26865 ... 946H.html#
Mógłbym sobie zamówić w internecie i odebrać osobiście (ale to tylko taka przymiarka bo jeszcze nie dziś kupuję).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: kontousunięte1 » 18 paź 2015, 11:50

Rembov pisze:Dam linka, ale nie wiem, czy ci podpasuje, bo pochodzi od osoby, której raczej tu nie lubicie: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... b#p1001904

E tam,nie lubicie ;-) . Dziękuję za link. Widzę,że różne przepisy tam są.
Zbyszku,sorki ;-) za off top :mrgreen:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Rembov » 18 paź 2015, 11:58

Zbyszekg4 pisze:Matowe matryce są droższe, ale niekoniecznie bo tu np. jest taka i czy to byłby dobry wybór laptopa jako takiego?: http://www.komputronik.pl/product/26865 ... 946H.html#
Mógłbym sobie zamówić w internecie i odebrać osobiście (ale to tylko taka przymiarka bo jeszcze nie dziś kupuję).

Nie szkoda ci pieniędzy?
Tu masz z Windows 10: http://www.mediaexpert.pl/laptopy/lapto ... ,id-591687 - 500 zł taniej a do Internetu wystarczy z nawiązką.
Nie mówiąc już o tym: http://www.mediaexpert.pl/laptopy/lapto ... ,id-377009 - co prawda Windows 8, ale oszczędność jeszcze większa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 paź 2015, 12:04

A jeszcze sprawa dysku... Ponoć te SSD są lepsze: http://www.akademiakomputronik.pl/artyk ... hdd-od-ssd
I tu miałbym za przyzwoitą ceną laptopa z takim dyskiem: http://www.komputronik.pl/product/27932 ... D_8GB.html

Chciałbym kupić coś na lata dłuższe... I chyba warto wtedy dać więcej, np. za ten lepszy dysk SSD, i mieć laptop na dłużej; jak myślicie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Rembov » 18 paź 2015, 12:11

Zastanów się dokładnie do czego ma ci służyć ten laptop. Jeżeli, jak pisałeś na początku,do przeglądania Internetu i ewentualnego oglądania filmów, to nie ma najmniejszego sensu ładowanie się w drogi sprzęt. Wydasz kupę kasy na bajery, bo nie można inaczej nazwać śrubowania paramentów, z których możliwości zwyczajnie nie będziesz korzystał.

Mówiąc obrazowo: Nie ma sensu kupowanie samochodu klasy E aby jeździć nim po zakupy do sklepu odległego o dwa kilometry.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Ian » 18 paź 2015, 12:36

Zbyszek niedawno wybieralem laptopa dla taty, wstrzymaj sie chwile z kupnem to ci polece cos dobrego. Przede wszystkim wybierz laptopa z procesorem Intel i5 i duza ilością ramu. Mi sie udalo znalezc super ofertę za 1500 zl i laptop jest bardzo dobry.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 paź 2015, 12:42

Rembov, cenne są Twoje uwagi, dzięki. Jedna myśl mi przyświeca: żywotność sprzętu, żeby na lata był i działał jak należy; boję się, że laptop za 1000-1200 zł może być gorszy technicznie... Dlatego mam rezerwę do tańszych modeli.
Jak to ktoś kiedyś rzekł: biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy! [w sensie, że tania rzecz się szybko zepsuje i trzeba kupić nową, podczas gdy droższa posłuży dłużej i biedak by zyskał, kupując od razu droższe coś...]

Tu może opiszę coś z życia. Byłem w drodze na pogrzeb (dawno temu to było) i nie zabrałem parasola, a tu nagle się zebrało na deszcz. Jestem w mieście i mam jechać dalej autobusem podmiejskim na miejsce pogrzebu i co tu robić? Idę do sklepu po parasol, a tu taaakie drogie, czasu mało, co robić, deszcz już pada...
I kupiłem ładny, składany parasol, ale drogi on był i potem nawet żałowałem, że tyle wydałem...
Do dziś go mam- i świetnie się sprawdza!!
:)
Powtórzę: mi nie zależy na bajerach w laptopie (czy w parasolu), ale na trwałości (bo nie gonię za modą). Parasol niechcący kupiłem trwały, w przypadku laptopa chciałbym się zastanowić dłużej bo to jednak nie parasol... :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pomożecie?! wybrać laptop...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 paź 2015, 12:43

Ian pisze:Zbyszek niedawno wybieralem laptopa dla taty, wstrzymaj sie chwile z kupnem to ci polece cos dobrego. Przede wszystkim wybierz laptopa z procesorem Intel i5 i duza ilością ramu. Mi sie udalo znalezc super ofertę za 1500 zl i laptop jest bardzo dobry.

Nie gonię z zakupem, tak że spoko poczekam na wszelkie podpowiedzi, dzięki :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości