Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Zbyszekg4 » 17 mar 2016, 08:00

Może słyszałeś/słyszalaś, że kończy się termin ważności bloków z wielkiej płyty masowo budowanych zwłaszcza w latach 70-tych XX wieku...
Sam w takim mieszkam (oddany do użytku w 1975).
Zamieszczam artykuł na ten temat: http://kobieta.onet.pl/dom/zycie-w-wiel ... -to/vwzrfk
Polecam też komentarze pod nim.
[dla nie mających chęci czytać: Nie ma się co bać]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Imperator » 17 mar 2016, 08:18

Slyszalem o tym jeszcze przed rokiem 2000.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: kontousunięte1 » 17 mar 2016, 09:15

Mój też ma się dobrze.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Samolub » 17 mar 2016, 10:07

Zauwazcie ze w ciagu 10 lat zbudowano w kazdym polskim miescie 20-40% mieszkan socjalnych.

Przydaloby sie dzis uruchomic takie budownictwo panstwowe z wielkiej plyty w nowszej technologii. Na wynajem i pierwokup po ilus tam latach uzytkowania. Najlepiej jesli nie dopusci sie do tego firm zewnetrznych tylko bedzie to budownictwo panstwowe rozlozone w czasie i uslugach towarzyszacych. Pozatym jak te bloki sie zawala co już sa to ludzie taborami Carrfura do Berlina czy Paryza jezdzic beda udajac Arabow w celu zdobycia mieszkania.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: vanity » 17 mar 2016, 12:00

Samolub pisze:Zauwazcie ze w ciagu 10 lat zbudowano w kazdym polskim miescie 20-40% mieszkan socjalnych.


Mozesz podac jakies zrodlo ?



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Samolub » 17 mar 2016, 12:23

Zycie, w kazdym miescie ba w wiekszych wsiach masz blokowiska z lat 70 tych w Polsce. Zobacz na polskie budownictwo, przed latami 70-tymi ludzie byli upchani w kamienice badz drewniane chaty, nie bylo tyle domkow wolnostajacych, to tez sie wtedy pojawilo. Budownictwo z wielkiej plyty bylo tez uwarunkowane wysokim wspolczynnikiem echa powojennego urodzen poniewaz Polska ma typowa piramide wieku, potrzeby byly duze i panstwo choc niektorzy mysla biedne i glupie zrobilo w 10 lat wiecej niz Platforma zrobilaby w 100 lat w 21 wieku za "łunijne"

Temat mozna rozwijac. Ale wystarczy ze te bloki sie zawala a wtedy bylby kryzys bo deweloperka dzis to kilka mieszkan pod "Wawką" zaprojektowane antysocjalnie, po wysokich cenach i jakis dziwolagach prawnych. To panstwo jest machina biurokratyczna i fabryka na obcym kapitale i gdyby sie te bloki walily to by w 200 lat tego nie odbudowano czy uzupelniono przy dzisiejszym rozwoju łunijnych łuczonych

Dodam ze blokowiska wybudowane za PRLu maja uklad otwarty z miastem, dobrze zaplanowane parkingi, place zabaw, miejsca handlowe (sklepy)


Ogolnie panstwo powinno prowadzic budownictwo socjalne


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Imperator » 17 mar 2016, 13:42

Panstwo powinno dzialac dla dobra obywatela i przyszlych pokolen a nie na ich szkode. Socjalizm dziala, ale tylko ten narodowy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Samolub » 17 mar 2016, 14:09

Panstwo ma na tym zarobic... ale i spoleczenstwo. Ideologie moze zostawmy w szafie

Uwazasz że budownictwo państwowe dziala na szkode obywateli? Uwazasz że to zle rozwiazanie?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Imperator » 17 mar 2016, 14:34

Samolub pisze:Uwazasz że budownictwo państwowe dziala na szkode obywateli? Uwazasz że to zle rozwiazanie?


To kompleksowy problem bo musimy sie zapytac jaki jest sens istnienia panstwa i co to jest panstwo wogole. Politycy tylko mowia, a nie ma zadnych czynow. Ludzie natomiast domagaja sie czynow. Gdybym ja reorganizowal panstwo polskie jako Imperator to misja bylaby wokolo zagwarantowania bytu polakow i przyszłość dla polskich dzieci. Panstwo powinno sluzyc tej misji. Jak sami doswiadczacie, dzisiejsze panstwo polskie tego nie robi.

A odnosnie budownictwa, jesli powyzsze mozna zrealizowac przez budownictwo panstwowe to dlaczego nie. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Norbi » 17 mar 2016, 18:57

Imperator pisze:A odnosnie budownictwa, jesli powyzsze mozna zrealizowac przez budownictwo panstwowe to dlaczego nie. :-)


Bo wyjdzie niewspółmiernie drogo za co zapłaci każdy, jak ze wszystkim, za co zabiera się Państwo.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Imperator » 17 mar 2016, 23:20

Norbi pisze:Bo wyjdzie niewspółmiernie drogo za co zapłaci każdy, jak ze wszystkim, za co zabiera się Państwo.


Masz na mysli panstwo gdzie do koryta sie pchaja demokratycznie wybrani darmozjady i zgarniaja kase z przetargow czy innych lobbystow.
Ja mowie o panstwie dzialajacym dla dobra i swietlanej przyszlosci swoich obywateli. Znaczna roznica.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Norbi » 18 mar 2016, 22:38

Imperator pisze:
Norbi pisze:Bo wyjdzie niewspółmiernie drogo za co zapłaci każdy, jak ze wszystkim, za co zabiera się Państwo.


Ja mowie o panstwie dzialajacym dla dobra i swietlanej przyszlosci swoich obywateli. Znaczna roznica.


Mogłeś uprzedzić, że fantazjujesz :-P
W PL takie rzeczy to chyba jedynie w odległej historii, kiedy nie znano jeszcze pojęcia demokracji ;-)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Psrus » 20 mar 2016, 10:41

Ja też mieszkam w wielkiej płycie i raczej ma się dobrze, za to słyszałem że to bloki budowane dzisiaj mają taką jakość że się sypią.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 mar 2016, 16:58

Mieszkający w wielkiej płycie - łączmy się! :D
Cieszę się, że mój temat wzbudził pewne zainteresowanie...
Mój blok też się dobrze trzyma, a muszę Wam rzec, że jak wieje halny - a potrafi wiać - tooooo blok się rusza! Serio: odczuwa się ruchy bloku, ale jest to potrzebne, aby się nie rozpadł (kominy przemysłowe potrafią na szczycie o kilka metrów się wychylać).
Mieszkam na przedostatnim, 9 piętrze i jak raz przez kilka dni wiałooooo, to zacząłem mieć objawy choroby morskiej, hehe...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bloki z wielkiej płyty-koniec terminu ważności?

Postautor: Samolub » 20 mar 2016, 17:23

Bloki z wielkiej płyty, samoloty, statki hehe mam juz pakiet socjalistyczny, samochody jak u flinstona coby się uniezaleznic od Orlenu

A tak serio to te bloki z plyty to solidna sprawa. Zaloze się że jeszcze 300 lat beda potrzebne, bo i tak mieszkan nie ma, a termin ważnosci to tylko takie zalozenia. Za PRLu nawet nikt nie pomyslal że beda tyle stac bo zbudują nowe lub co chwile bedzie cos budowane.

Obrazek

Gierek przy Tusku to jak Marcin Luter przy papiestwie, reformator :f:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości