Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Postautor: Terebint » 21 mar 2016, 15:00

Znacie może kogoś, kto regularnie pości a zarazem uprawia jakiś sport (bądź bardzo ciężko pracuje)? Ja nie wiem, jak pogodzić poszczenie z chodzeniem na siłownię. W dniu postu - po pierwsze jestem bardzo słaby a jak jeszcze pomacham ciężarkami na siłowni to robię się bardzo, bardzo głody i ciężko mi zachować post. Druga sprawa to spadek masy mięśniowej. Czy po dniach postnych można zastosować jakąś dietę, która ułatwi przywrócenie masy mięśniowej (i tak nie mam jej za dużo :P). Więc na pierwszy rzut oka te dwie sprawy - siłownia i post nawzajem się wykluczają ale może znacie kogoś albo ten ktoś jest tu na forum, kto jakoś te dwie opcje pogodził ze sobą?


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Postautor: Ian » 21 mar 2016, 15:16

Też o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że nie ma sensu pościć i trenować. Czyli jeśli pościsz to odpuść treningi.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Postautor: Kamil M. » 21 mar 2016, 15:18

Jaki post masz na myśli? Całkowity? Tylko woda? Woda i chleb? Post wegański (bez nabiału i mięsa)? Post wegetariański (bezmięsny)?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Postautor: Oberyn. » 21 mar 2016, 18:09

Ja w dniu postu (bez jedzienia i wody) nie wykonuję żadnych ciężkich prac ani nie biegam jak mam ostatnio w zwyczaju. Staram sie całkowicie wyłączyć od takich spraw i skupić się na Bogu.

Terebint pisze:Druga sprawa to spadek masy mięśniowej. Czy po dniach postnych można zastosować jakąś dietę, która ułatwi przywrócenie masy mięśniowej (i tak nie mam jej za dużo ).


Przez dzień czy dwa postu nie stracisz tak masy mięśniowej jak wody. Na wadze stracisz wode, żeby był ubytek mięśni musisz sporo sie napościć, wiec nie masz się czym przejmować ;)

Ja teraz bede w kopalni pracowal i chyba w dni pracy nie będę pościł, bo mam na zmianę stratę kalorii w okolicach 1500, więc chyba bym tam padł. :D


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Postautor: Terebint » 21 mar 2016, 18:41

Ian pisze:Też o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że nie ma sensu pościć i trenować. Czyli jeśli pościsz to odpuść treningi.

Właśnie, ciężka sprawa. :(

Kamil M. pisze:Jaki post masz na myśli? Całkowity? Tylko woda? Woda i chleb? Post wegański (bez nabiału i mięsa)? Post wegetariański (bezmięsny)?

Zastanawiam się nad zmianą swojego życia. Ogólnie to myślałem o poszczeniu, co drugi dzień o samej wodzie. Jednak to może na początek być za trudne więc może bym spróbował przez jakiś okres tylko soboty. Co do dłuższych postów - takich o samej wodzie to nie pościłem dłużej niż dwa dni - i to było bardzo, bardzo dawno temu. Na trzeci dzień zazwyczaj się poddawałem. Natomiast raz w życiu pościłem - choć niektórzy nazywają to dietą Ewy Dąbrowskiej przez 40 dni postem wegetariańskim czyli spożywałem same warzywa (prawie, że bez owoców - raz na jakiś czas jedno jabłko) nie przekraczając 800 kcl dziennie, w rzeczywistości nie przekraczałem nawet 600 kcl. I taki post też bym chciał stosować a jeżeli Bóg by mi pomógł się w tym rozwinąć to kiedyś, kiedyś za 40 lat może i bym spróbował dłuższego postu wodnego. Właśnie słyszałem, że w Rosji są tacy ludzie, którzy potrafią pościć przez 40 dni o samej wodzie. Dla mnie to coś niebywałego.

Oberyn. pisze:Przez dzień czy dwa postu nie stracisz tak masy mięśniowej jak wody. Na wadze stracisz wode, żeby był ubytek mięśni musisz sporo sie napościć, wiec nie masz się czym przejmować ;)

Przez dzień czy dwa to może faktycznie nie problem ale co zrobić po dłuższym czasie? Jak szybko odbudować masę mięśniową? Jak powrócić do sił w bezpieczny sposób?

Oberyn. pisze:Ja teraz bede w kopalni pracowal i chyba w dni pracy nie będę pościł, bo mam na zmianę stratę kalorii w okolicach 1500, więc chyba bym tam padł. :D

Wow. Naprawdę ostro! Życzę powodzenia w pracy, bezpieczeństwa przede wszystkim. ;)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Postautor: Norbi » 21 mar 2016, 21:25

Terebint pisze:Znacie może kogoś, kto regularnie pości a zarazem uprawia jakiś sport (bądź bardzo ciężko pracuje)? Ja nie wiem, jak pogodzić poszczenie z chodzeniem na siłownię.


Nie pogodzisz.
Lepiej zrezygnuj z takiego pomysłu bo możesz tylko poważnie sobie zaszkodzić.

Druga sprawa to spadek masy mięśniowej. Czy po dniach postnych można zastosować jakąś dietę, która ułatwi przywrócenie masy mięśniowej (i tak nie mam jej za dużo :P).


Masa mięśniowa nie rośnie od diety lecz ćwiczeń przy odpowiedniej diecie.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sport (siłownia) a post (poszczenie)

Postautor: konto skasowane » 23 mar 2016, 08:15

Skoro można pić w czasie postu, to piłbym koktajle wysokokaloryczne.
Ale ogólnie nie trzyma się to kupy, bo post jest dla Boga a nie dla ciała więc musisz się zdecydować komu chcesz służyć.


.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości