"Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

"Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 31 paź 2016, 06:40

Chcę napisać o filmie... chcę napisać o jego głównym bohaterze... chcę się zastanowić (zapraszam do dyskusji) nad przyczynami, powodującymi, że w czasie wojny, niektórzy jej uczestnicy stają się dosłownie żądnymi krwi, bezlitosnymi oprawcami, a inni praktykują zupełnie inną postawę i niosą wszelką możliwą pomoc - zwłaszcza na polu walki, o czym opowiada film Mela Gibsona pt. "Przełęcz ocalonych" [tytuł oryginalny "Hacksaw Ridge"].
Premiera światowa miała miejsce 4 września, a od 4 listopada 2016 film będzie wyświetlany w polskich kinach.

Opis filmu
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Zwiastun filmu: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr ... i%29-40569

Recenzja filmu: http://www.filmweb.pl/reviews/Waleczne+serca-19129 gdzie cytowane jest zdanie, które wypowiada ten nietypowy bohater: "Gdy inni będą odbierać życie, ja będę je ratował."
Na plakacie reklamującym film jest zdanie: Można zwyciężać, nie zabijając

Obrazek

Film "Przełęcz ocalonych" opowiada o prawdziwych wydarzeniach... prawdziwym człowieku... prawdziwych przekonaniach opartych na Piśmie Świętym!
Encyklopedyczna biografia Desmonda Dossa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Desmond_Doss z której znaczące cytaty:

Z powodów światopoglądowych – był adwentystą dnia siódmego – odmówił noszenia broni podczas walki oraz zabijania przeciwników. Przez całą służbę wojskową podczas II wojny światowej był sanitariuszem, ratując życie wielu żołnierzy, po obu stronach konfliktu. Przez cały czas był wierny swoim przekonaniom religijnym.

W czasie walk miał przy sobie Biblię podarowaną po ślubie przez żonę Dorothy z oznaczonym przez nią wierszem 1 Listu do Koryntian 10,13, który stanowił niejako motto jego służby wojskowej: "Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść". Ulubionymi fragmentami były Psalmy 91 i 93.

W Biblii podarowanej mu przez żonę znajdował się list od niej:
"Najdroższy Desmondzie!
Gdy będziesz czytał i studiował bezcenne obietnice znajdujące się w Słowie Bożym, w tej małej Biblii, obyś otrzymał siłę we wszelkich trudnościach, jakie mogą Cię spotkać.
Niech twoja wiara w Boga przyniesie Ci pocieszenie i da pokój serca, abyś nigdy nie był smutny albo samotny, choćby przyszłość wydawała się najciemniejsza.
Jeśli nie spotkamy się więcej na tej ziemi, mamy pewność, że będziemy w niebie. Niech Bóg w swojej łasce sprawi, abyśmy byli tam razem.
Twoja kochająca żona - Dorothy"


Biblia ta zaginęła w dżungli pod koniec kampanii na Okinawie, lecz została odnaleziona dzięki poszukiwaniu całej kompanii, po czym odesłana do jego domu, gdzie została odebrana przez żonę. Pomimo śladów przemoczenia, pozostała w dość dobrym stanie, a lekcja szkoły sobotniej na 26 maja 1945 r. była włożona tam, gdzie Doss ją zostawił (został ranny 21 maja).


Więcej cennych informacji o tym nietypowym bohaterze można znaleźć na specjalnie z okazji nakręcenia filmu założonej stronie: http://desmonddoss.pl/
Jest tam m.in. fragment najnowszej książki o Desmondzie Dossie pt. "Szeregowiec Doss" (wydana w 2016; wcześniej napisano książkę pt. "Nietypowy bohater"), oraz mnóstwo informacji zarówno o filmie, jak i o jego głównej postaci...
Oprócz filmu fabularnego "Przełęcz ocalonych", został też nakręcony film dokumentalny - zwiastun: http://sklep.znakiczasu.pl/literatura-f ... a-dvd.html

Zapraszam do poznania człowieka, dla którego Bóg i zasady przez Niego ustalone były tak ważne!
Kto wie, może i nas czeka podobny sprawdzian z wierności Bożym ideałom?!... Warto wiedzieć, że były takie osoby jak Desmond Doss, bo to niesie pokrzepienie i zachętę, że mimo wszystko: MOŻNA!

Powiedzieli o Dossie:
„Dzięki niezwykłej odwadze i niezachwianej determinacji w obliczu skrajnie niebezpiecznych warunków starszy szeregowy Doss ocalił życie wielu żołnierzy. Jego imię będzie (…) symbolem wybitnej odwagi, sięgającej daleko poza granice obowiązku” (Harry Truman, prezydent USA)

„Desmond dokonał czegoś, czego większość z nas nigdy nie będzie w stanie sobie nawet wyobrazić. Co najwyżej możemy stawiać go sobie za ideał, do którego warto w życiu dążyć” (Mel Gibson, aktor, reżyser).

„Zbyt mało jest na świecie ludzi takich jak Desmond, którzy tak dobrze znają samych siebie, że potrafią usłyszeć swój cichy wewnętrzny głos” (Andrew Garfield, odtwórca głównej roli w Przełęczy ocalonych).

„Desmond Doss, kawaler Medalu Honoru Kongresu Stanów Zjednoczonych, nie wstydził się swojej wiary i wytrwał pomimo wielkich przeciwności i prześladowania” (Keith Morgan, dyrektor krajowy Cru Military).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Velure » 31 paź 2016, 14:37

Z chęcią wybiorę się na polecony przez Ciebie film.
Czy oby na pewno jedni są żądni krwi dla samego rokoszowania się widokiem zadanej śmierci? Myslę, że oprócz kilku psychopatów - żołnierzy, którzy zawsze się pałętają po jednostkach, lwia część tylko wypełniają rozkazy i swój patriotyczny obowiązek. Jak widzisz w całej Biblii są wojny, bitwy, morderstwa, krew leje się rzekami z jej kart. Jak dobrze, że nie jest ilustrowana bo padłbym trupem oglądając bestialskie mordy, wnętrzności wylewające się z brzucha itp. brrr. Pan Bóg też żądał krwi od Swojego Syna. Pan Bóg porównuje też nas więcej razy do żołnierzy niźli sanitariuszy.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 31 paź 2016, 15:21

Dziękuję za wypowiedź.
Akurat myśl o żądnych krwi bezlitosnych oprawcach, to w pewnym sensie skutek oglądniętego przedwczoraj w TV dokumentu nt zbrodni faszystów na terenie ZSRR podczas II wojny światowej.
Tam się wypowiadali świadkowie tych pogromów żydowskich, i oni właśnie (a było to poparte też dokumentacją niemieckiej armii) mówili o bezlitosnym traktowaniu ludzi, co u jednych prowadziło do załamań nerwowych (armia niemiecka miała sporo takich przypadków), ale u drugich tylko to okrucieństwo potęgowało żądzę krwi; tacy oprawcy (byli nimi też przymuszeni przez Niemców lokalni chłopi) potrafili wręcz wciąż wymyślać nowe sposoby dręczenia ofiar, co ich najwidoczniej podniecało, i napędzało eskalację przemocy...!

Czyli: w obliczu wojny, są różnego rodzaju reakcje ich uczestników - od zupełnego nieprzystosowania do jej warunków, co wiedzie do np. załamań psychicznych, z samobójstwem włącznie, aż do odnajdywania w wojnie przyjemności (wiadomo, że np. u seryjnych morderców widok krwi, albo cierpienia tylko nakręca ich do ponownego szukania ofiar).

Zadziwiające w całej tej historii z Desmondem Dossem jest też to, że jemu pozwolono funkcjonować w armii USA dokładnie tak, jak to było zgodne z jego przekonaniami, aby nie brać broni do ręki (to się nazywa swoboda przekonań, co?!).
Że w Polsce było by to niemożliwe, mówi podczas rozmowy o tym filmie Andrzej Siciński - http://www.polskieradio.pl/130/2789/Art ... -przekonan
[trzeba po lewej stronie kliknąć w znaczek PLAY 13'30].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 31 paź 2016, 16:10

Ty mówisz chyba o ogólnej tendencjii. Bo byli też niemieccy żołnieże rozdający polskim dzieciom mandarynki czy czekoladę

wogole porównywanie walk na pacyfiku i azjii z Japończykami wojsk Amerykańskich, Brytyjskich czy Australijskich do działań SS na froncie wschodnim Zbyszku pokazuje że nie za bardzo znasz historię.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 31 paź 2016, 16:51

Może nie tylko ja, Samolubie, skorzystam, gdy niesamolubnie swą wiedzą historyczno-wojenną się podzielisz... ;D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 31 paź 2016, 17:47

Czym się tu dzielić? Swoje oceny kreujesz na podstawie różnego rodzaju filmów, przyrównujesz bitwy na wyspach pacyfiku do frontu wschodniego Rzeszy.

Nie rozumiesz też mechanizmów wojennych ani psychologii wojennej.

Co ja moge wiecej powiedzieć? Że szerzysz propagandę tylko po to by zrobić z Adwentystów bohaterów.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 31 paź 2016, 20:43

Młody, ale o co Ci chodzi? Czy o to, że podczas wojny na Dalekim Wschodzie, albo w Wietnamie czy Korei, mordowano się inaczej niż za naszą wschodnią granicą lub za Twoim płotem?!
Czy tam i wtedy np. Amerykanie zabijali "żółtków" z większą kulturą osobistą?!
Chcesz mówić, że wojna - na jakimkolwiek froncie - nie wyzwala w żołnierzach najgorszych instynktów?!

Postać D.Dossa pokazuje, że nawet w najbardziej traumatycznej sytuacji można zachować wyznawane wartości, gdy się je traktuje NA SERIO!!
On - na pewno nie jako jedyny (bo z pewnością można by więcej filmów nakręcić o podobnych osobach) - wychował się na wartościach biblijnych, i to one sprawiały, że żył tak, jak żył: i podczas pokoju i w czasie wojny! A czy był adwentystą czy nie, to sprawa drugorzędna, bo istotna była lojalność wyznawanym zasadom - w czym może być wzorem i dla mnie i dla Ciebie, kolego Samolubie...
Dobranoc.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Justyna » 31 paź 2016, 21:03

Czytałam, że adwentyści wyłączali np. w czasie I wojny światowej tych,którzy nie chcieli iść na wojnę i zabijać. W ten sposób powstał Ruch Reformacyjny ADS: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... formacyjny


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 31 paź 2016, 23:26

Zbyszek takie bajki to piszą tylko Świadkowie Jehowy i Mormoni i ten słynny temat wojny z Japończykami. Że i wy się bawicie w takie głupoty to tylko pogratulować

jasne, że się różni postawa żołniezy, czy występują w roli obrońcy, okupanta, agresora itd różnią się też środki walki, idea

Ty naprawde nie masz elementarnej wiedzy w temacie i zrobiłeś paszkwila tylko po to by zrobić z Adwentystów wielkich bohaterów. Jest to paszkwil !!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lis 2016, 05:26

Młody, gdy Mel Gibson, albo ktoś inny, wyreżyseruje kolejny film o podobnym przypadku, co Desmonda Dossa, to też napiszę - jak to raczyłeś nazwać - paszkwil, aby robić bohatera z baptysty, katolika, luteranina, świadka czy ateisty... Bo, chłopie, tu chodzi o to, czego zdajesz się nie wiedzieć: o wierność wyznawanym zasadom!
Masz takie?! To bądź im wierny, a postać szeregowca Dossa, może i Tobie, i mnie i każdemu dodawać otuchy, że w trudnym czasie, mimo wszystko: MOŻNA!

[bez odbioru - bo prowadzić z Tobą sprzeczek nt wojennych realiów, nie zamierzam, bo tu nie o to chodzi]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 01 lis 2016, 06:44

A pisz sobie =D skoro jestes złośliwy

czyli podtrzymujesz że Niemieckie SS oraz Amerykańskie wojska podczas II wojny to jest zupełnie to samo?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lis 2016, 16:56

Samolubie, w każdej armii są i będą żołnierze bestialscy i tacy nazwijmy: normalni, a nawet nieprzeciętnie życzliwi dla wrogów. Tak czy nie?!
Nie zrównałem bezkrytycznie SS z US Army! I w jednej i drugiej armii działy się rzeczy nazwijmy: normalne dla czasu wojny, ale były też zbrodnie wojenne; zapewne tych ostatnich było więcej w SS (nie ma co do tego dwóch zdań).

Ale nie wmawiaj mi, że każdy amerykański sołdat (jak mawiają Amerykanie znający rosyjski), był postacią bez zarzutu na polu walki, i gdy - oczywiście zmuszony przez dowódcę - zabijał "żółtka", to mówił: sorry!
W takie coś to nie uwierzę, bo wojna powoduje wzrost agresji, okrucieństwa, morderczych instynktów - i to niezależnie czy walki toczą się na ziemiach Ukrainy, czy w dżungli wietnamskiej...

PS. I daleko mi do złośliwości! Nie przypisuj mi cech kogoś, kim nie jestem!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 01 lis 2016, 17:28

Zatem oskarżasz zachodnio alianckich zolniezy o mordy na ludności cywilnej lub też procedury system który poza walką konwencjonalną był zmuszony do rozstrzelania czy czynów bestialskich? Takie procedury towarzyszyły niemieckiej, czy sowieckiej armii i oczywiście nikt nie może stwierdzić jakby zachował się otoczony pod Stalingradem czy w armii niemieckiej która zabijała swoich zolniezy z pewnych powodów nakreślonych przez strach, nienawiść, realia

Ale czy nie widzisz różnicy? Sama Japonia, Chiny czy Związek Radziecki to spora różnica. Alianci zachodni wystąpili w II wojnie światowej jako ostatnie państwa sprzeciwiające się totalnej zagładzie, wyzwoliły inne narody, przestrzegały poza walką swoich ideii

czy warto jest dla sławy Adwentystów robić paszkwila na nic nie winnych zolniezy Brytyjskich, Kanadyjskich, Australijskich, Amerykańskich, Nowo Zelandzkich, Polskich, Francuzkich, Holenderskich, Belgijskich, Norweskich, Greckich itd?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lis 2016, 18:51

https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_M%E1%BB%B9_Lai = Masakra w Mỹ Lai
Mam szukać dalej?

Samolubie, źle mnie zrozumiałeś i tylko dalej coś zarzucasz mi; daj już spokój bo temat nie jest o tym, co się Tobie wydaje!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Samolub » 01 lis 2016, 19:25

Ja mowie o II wojnie swiatowej a Ty mieszasz w to Wietnam, Koree, Irak, Afganistan ?
Zastanów się o jakim konflikcie mówisz i o ktorej wojnie bo Japonczycy mieli kilka frontow. Jak mowimy o udziale Bulgarii, Syjamu, Mandzurii, Wegier, Finlandi, Francjii Vichy, Japoni, Rumuni, Iraku, Iranie to mowmy o tym, jak mowimy o konflikcie Japoni z Chinami mowmy o tym, jak mowisz o walkach aliantow zachodnich USA, UK, Australia, NZ, Holandia z Japonia na Pacyfiku to nie mow już o Wietnamie bo to inny konflikt, inny czas, inna bajka...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości