"Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2017, 19:19

Małgorzata pisze:ale bez niego oni nie chcieli iść.

...bo był na ten czas chyba jedynym sanitariuszem w oddziale (o ile dobrze kojarzę okoliczności bo czytałem 2 książki o nim, i tam to było podane).
Małgorzata pisze:Przykładem ludzi, którzy zaczęli w Łasce, ale wracali pod Zakon byli głupi Galacjanie, którzy dawali się m.in. obrzezać, aby spełniać przykazania Zakonu. Rz.3:10 Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.

Mówimy o Desmondzie Dossie.
Napisałaś: "adwentysta, czyli człowiek tkwiący w Zakonie" - jak praktycznie Ty widzisz to jego tkwienie w zakonie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Małgorzata » 18 lut 2017, 19:28

Zakon to np. sabat jako sobota. Gdy Jezus przyszedł, to On się stał sabatem, czyli odpocznieniem. Taki sabat dla chrześcijanina jet codziennie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lut 2017, 06:52

Małgorzata pisze:Zakon to np. sabat jako sobota.

Czy to: Exo 20:3 bw
"Nie będziesz miał innych bogów obok mnie."
to też zakon, który należy już na bok odstawić?...

Odnoszę wrażenie, że dla wielu chrześcijan słowo zakon (prawo), jest jakimś niemiłym słowem, że już o treści prawa nie wspomnę...
A tymczasem tak apostoł Paweł się wyraził:
Rom 7:12 bw
(12) Tak więc zakon jest święty i przykazanie jest święte i sprawiedliwe, i dobre.

Dziś założę temat, gdzie postaram się jakoś skomentować zwrot: "być pod zakonem".


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lut 2017, 11:10

Małgorzata pisze:Obejrzałam film. Wzruszył mnie i poruszył wnętrze. No i pojawiła się wątpliwość: adwentysta, czyli człowiek tkwiący w Zakonie a nie w Nowym Przymierzu, taki mocny w wierze. Czy podoba się Panu ktoś, kto tkwi w Zakonie, a nie w Łasce?

Tą wypowiedzią, skłoniłaś mnie Małgorzato do założenia tego tematu: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem - PROTESTANCI
viewtopic.php?f=57&t=16107
[uważam, że masz - nie obraź się - błędne pojęcie co to znaczy być pod zakonem, a już bardzo uważam za niestosowne, by zarzucić Dossowi, że on był poza Nowym Przymierzem!
W takim myśleniu, że źle rozumujesz, utwierdza mnie to, co napisałaś odnośnie Ap 3,15-16 gdzie nic nie ma o zakonie, a Ty tam chcesz go wcisnąć, wraz z krytyką zakonu... viewtopic.php?f=57&t=16097&p=519459#p519459
Sorry, nie miej za złe, ale tak myślę].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Postautor: Zbyszekg4 » 01 kwie 2017, 22:20

Kto nie oglądał w kinie... może obejrzeć w domu: http://ekino-tv.pl/movie/show/przelecz- ... ktor/19398 - PRZEŁĘCZ OCALONYCH


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości