Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lut 2017, 15:04

magda pisze:To nie ja za.ozyłam temat i dlaczego mam się nie bawić skoro juz sam temat jest zabawowy

Mylisz się, Magdo... - temat wcale nie jest traktowany zabawowo i niepoważnie! Są na świecie całe gromady osób, które śmiertelnie poważnie traktują swoją wiarę w płaską Ziemię!
Po to założyłem temat by poszukującym dać jakieś argumenty, a nie po to by się zabawić...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 28 lut 2017, 15:19

Zbychu nie dałbyś argumentów nie mając przeciwnika w dyskusji . Ja z resztą juz mam was dosc to forum wygląda ze idzie na dno ale beze mnie, pamietam to forum z 2012 roku jak tu przyszłam i teraz to niebo a ziemia teraz to prawie niechrześcijańskie forum a mize jakieś ekumeniczne nie wiem taka silna obrona kotolicyzmu , ja w każdym razie spadam definitywnie i nie będe juz wracać nie ma po co, do tego czuję wrogośc od pierwszego dnia ludzi co ich za braci w Jezusie miałam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 28 lut 2017, 15:36

magda pisze:To nie ja za.ozyłam temat i dlaczego mam się nie bawić skoro juz sam temat jest zabawowy


Autor tematu nie założył go "dla jaj" o czym informuje Cię już 3 raz, ale Ty nie rozumiesz i jeszcze stroisz fochy jak rozkapryszona mała dziewczynka, której zabrania się zabawy w dowolnym miejscu. Małe dziecko można wytłumaczyć, że nie rozumie, ale u osób w Twoim wieku jest to oznaką np. braku kultury.


Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Neon-Morfeo » 28 lut 2017, 15:46

Kaan trójkąt na kuli nie może mieć 270 stopni. Może mieć wiecej niż 180, ale jeśli ma 270 to musiałeś coś sfałszować


Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Neon-Morfeo » 28 lut 2017, 15:51

Co do map to akurat nie jest żaden dowód są mapy zachowujące kierunki, powierzchnie, a są takie które nie zachowują, zresztą wasze dowody na kulistosć ziemi potwierdza również jej wklęsłość. Nie twierdzę że ziemia jest płaska.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: nesto » 28 lut 2017, 16:28

Ubliżanie logice jest jak widzę pasjonującym zajęciem.
Płaska ziemia, która ma 6 tysięcy lat, narodziny z dziewicy cudownie zapłodnionej, chodzenie po wodzie, powstanie z grobu wielu świętych i chodzenie ich po Jerozolimie, wskrzeszenie Jezusa, wskrzeszenie Łazarza, nakarmienie tłumów kilkoma chlebami i rybami, no i sztuczka Dionizosa tj. przemienienie wody w wino.
Odkupienie, grzech pierworodny, Noe ze wszystkimi zwierzętami na statku itp.

W świetle tego wszystkiego "płaska ziemia" jest jedynie kamyczkiem na kopcu kamieni :-D

@ Neon-Morfeo - czy zadałeś sobie trud obejrzenia filmów do których linki zamieściłem?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 16:29 przez nesto, łącznie zmieniany 1 raz.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 lut 2017, 16:29

Ziemia jest jednak płaska.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Janek » 28 lut 2017, 18:06

PŁASKA ZIEMIA POWAŻNA ANALIZA POWAŻNEJ ANALIZY
https://www.youtube.com/watch?v=u0CV3sLu29c


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 lut 2017, 18:24



Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 28 lut 2017, 18:38

Norbi pisze:Autor tematu nie założył go "dla jaj" o czym informuje Cię już 3 raz,


A po tym trójkacie to zaczynam sie skłanieć do ziemi wklęsłej co wy na to? Zyjemy we wklęsłej ziemi jest taki film na YT moze i w tym coś jest , Temacik jak najbardziej "jajeczny". Jakos wszyscy jesteście ponuro-poważni co z wami nie lubicie sie pośmiać , i co sie dziwicie że mi sie to nie sodobało ja ma radosc chrześcijańska w sercu i nie ma nic złego w pośmianiu się z wklesłej czy innej ziemi wyluzujcie troche panowie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 28 lut 2017, 19:01

magda pisze:
Norbi pisze:Autor tematu nie założył go "dla jaj" o czym informuje Cię już 3 raz,


A po tym trójkacie to zaczynam sie skłanieć do ziemi wklęsłej co wy na to?


To częściowo prawda- w miejscach gdzie gromadzą się wody, ziemia jest wklęsła ;)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 28 lut 2017, 19:02

https://www.youtube.com/watch?v=u0CV3sLu29c

Janku

Wytrzymałam kilka minut. :D
Jest pokazane kilka zdjęć ziemi, a narrator mówi: "Czy to są autentyczne zdjęcia ziemi? No nie wydaje mi się." (serio, to wszystko)
Następnie przechodzi do obalenia kolejnego argumentu - mówi tak: "Mamy satelitę, że niby porusza się między słońcem a ziemią. To tak: satelity nie istnieją, nie ma kosmosu"
To jest bardzo poważna analiza. Staję się fanką płaskości :D
Litości!


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 lut 2017, 19:23

Obie "analizy" są nie do końca poważne. Ale w tych filmach, które ja pokazałem są poważne argumenty przeciwko kulistości ziemi. Trzeba się skupiać nad tym, co jest poważne.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 28 lut 2017, 19:43

Wystarczy jeden powazny argument wykluczajacy kulistość


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 28 lut 2017, 20:06

No właśnie. Jeden poważny wystarczy. I jest pokazany na tych filmach.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości