Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 01 mar 2017, 17:10

Zbychu ty z uporem maniaka dalej o tej stacji , spoko ona lata pod sklepieniem tak jak słońce i ksiązyc po prostu w kółko


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: nesto » 01 mar 2017, 17:16

Neon-Morfeo pisze:
nesto pisze:@ Neon-Morfeo - czy zadałeś sobie trud obejrzenia filmów do których linki zamieściłem?


Ależ ty jesteś inteligenty na dodatek twoje posty to jakiś polityczny bełkot. Ja uważam że ziemia jest kulista, ale argumenty jakie podajecie na jej kulistosc negujac płaska ziemie, nie negują np wklęsłej ziemi bo pewne właściwości kulistej i wklęsłej ziemi są takie same i inne niż na płaskiej. Skoro ty nie rozumiesz nawet prostych dyskusji, sugesti czy że ktoś robi mówi coś bezstronnie to masz problem.

Wysnuwasz dziwne polityczne wnioski, ja czegoś nie mowie ty szufladkujesz. Można tak? Można, ale trzeba umieć, twój umysł jest nie logiczny i proszę nie pisz w mą stronę.


To podobno wysnuwam polityczne wnioski... :lol: :lol: :lol: a moje posty to polityczny bełkot :lol: :lol: :lol:
Kulistość nie neguje wklęsłości :lol: :lol: :lol: :lol:
No, ok. Niech tam. Gotowy jestem nie dyskutować z tobą, ale nie przesadzaj z szaleństwem, bo nie wytrzymam :lol: :lol: :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 01 mar 2017, 17:17

magda pisze:Zbychu ty z uporem maniaka dalej o tej stacji , spoko ona lata pod sklepieniem tak jak słońce i ksiązyc po prostu w kółko

Madziu, chcesz uchodzić za zwolenniczkę płaskoziemia, a nie akceptujesz zasadniczej nauki płaskoziemców: nie można latać tak wysoko, ponad atmosferę!!
To dlatego oni negują, że lata ISS, że latają satelity (te od GPS i inne)... Rozumiesz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 01 mar 2017, 18:02

No to ja w związku z takim zdjąciemObrazek Zapytuję ja kulkoziemcowych jaki sposobem rozchodzi się światło od odległego bardzo słońca żeby dać taki efekt , dodam ze zwiatło rozchodzi sie po liniach prostych jak by ktoś nie pamietał i pytam czy tak:;

Obrazek

A co wy na jakis wreszcie konsensus ja proponuję ziemię półkulistą ze sklepieniem i słońcem blisko małym pod sklepieniem co wy na takie rozwiązanie dylematu, nawet nie musi byc półkolista tylko ciut wybrzuszona nie zupełnie płaska i gitara jak mówi Ferdynand Kiepski


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Neon-Morfeo » 01 mar 2017, 19:14

Nesto, nie jestes zbyt inteligentny.

Argument o trójkącie na kuli jego kątami bądź z odległościami jakie występują na kuli udowadnia zarówno kulistosc lub wklęsłość a neguje płaska ziemię.

Jak twój rozum to wchłonię to się odezwij puki co myśl


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 01 mar 2017, 20:47

Zbyszekg4 pisze:1. Nie mogę analizować anglojęzycznych filmików;


Rozumiem. Szkoda. W skrócie chodzi o to, że te filmy pokazują, ze nie ma zakrzywienia powierzchni ziemi. W tym filmie z platformami wiertniczymi dalsza platforma powinna być częściowo zasłonięta jeśli ziemia jest kulista. A jest widoczna tak samo z wysokości 1 stopy nad poziomem morza i z wysokości 30 stóp. W tym filmie z gór chodzi o to, że gdyby ziemia była kulista to odległa góra powinna być widoczna niżej, niż jest w rzeczywistości widoczna. W tym trzecim filmie odległa wyspa w ogóle nie powinna być widoczna, jeśli ziemia jest kulą.
Te zdjęcia wykluczają możliwość, że ziemia jest kulista. Filmy są zrobione bardzo dobrze. Solidny dowód naukowy. Dokładnie opisane miejsca, obserwacje, odległości, pomiary, wyliczenia. Każdy kto chce wierzyć w kulistą ziemie ma obowiązek wskazać błąd w tych filmach, jeżeli taki istnieje.


2. analizy tego typu nagrań, są do znudzenia robione tu: Dyskusje na 'Katoliku' - Zobacz wątek - Spory o kształt Ziemi
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 0fb76cf9c2
w zupełności zgadzam się z poglądami obecnych tam przeciwników teorii płaskiej ziemi, więc nie muszę nic dodawać, ani ujmować...
3.

Bardzo ciekawy wątek. Ale długi.


Tutaj:
# Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.1) - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4
# Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.2) - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE&t=6s
ktoś zadał sobie sporo trudu, by analizując tego typu, co Ty podajesz, nagrania, pokazać ich ułomności; czy zapoznałeś się z w/w filmikami?


Tak. W "poważnej analizie" nie widzę żadnych poważnych argumentów. To raczej rodzaj manipulacji. Generalnie facet w ogóle nie odnosi się do rzeczy najistotniejszych, tylko je pomija. To manipulator działający pod szyldem "naukowości" .


W taki, że nad płaską ziemią nie ma czegoś, co by rzucało cień na księżyc, powodując jego zaćmienia!


Znów od rzeczy. To co jest nad płaską ziemią nie ma nic do kształtu ziemi. Co ma piernik (księżyc i jego zaćmienia) do wiatraka (kształtu ziemi)?

To jak dochodzi do zaćmień księżyca?



Nie wiem. A co to ma do kształtu ziemi ?

Możesz to wyjaśnić z punktu płaskiej ziemi? [i nie pisz, że to nie na temat, bo bardzo na temat!; jak tego nie widzisz, to faktycznie długo ze sobą nie popiszemy...].


Oczywiście, że to jest nie na temat.

A nie masz żadnej koncepcji, co to lata, jako ISS się jawiąc?...


Nie mam.

Ależ, to jest na temat!! Bo płaskoziemcy mówią: nie ma takiej opcji by coś latało wyżej niż samoloty... To jest na temat, kolego!...



Nie . To jest zupełnie od rzeczy. Ziemia to jest ziemia. Niebo to jest niebo. Zgadza się ? Siedzę teraz oparty łokciami na blacie mojego biurka. Blat jest płaski. Blat to jest blat. A to co jest nad blatem mojego biurka to jest otoczenie i to nie ma nic do kwestii czy blat jest płaski, czy kulisty.
Kompletnie nic. Zgadza się ? Niebo to jest otoczenie ziemi i nie ma bezpośredniego przełożenia na to czy ziemia jest płaska, czy nie jest. Trzeba badać ziemię. Zająć się geometrią. "Geo"- ziemia. "Metria"- wiadomo co znaczy. Mierzenie ziemi. Trzeba mierzyć ziemię by rozstrzygnąć czy ziemia jest płaska, czy kulista. Jeżeli jest kulista, to musi być obserwowalna krzywizna ziemi. Musi się manifestować. Jeśli się nie da jej zaobserwować- to znaczy, że nie jest kulista. W tych filmach właśnie mierzą ziemię poprzez odpowiednie obserwacje i stwierdzają, że nie ma zakrzywienia.
Ja sam też to stwierdziłem, ale nie kręce filmików na YouTube. Każdy sam może się łatwo przekonać czy ziemia jest płaska czy kulista. Współczesna technika w postaci przyrządów optycznych pozwoli każdemu kto zechce. Ziemia jest płaska.


Tak skwitowałeś to, co napisałem odnośnie czarnych nocy i jaskrawych dni - jednocześnie takie rzeczy się dzieją... Jak to możliwe, się pytam, na płaskiej ziemi??


Znów nie ma to nic do rzeczy.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 01 mar 2017, 21:15

Apropos zaćmień księżyca.

https://www.youtube.com/watch?v=1cXemN2R2Ak
https://www.youtube.com/watch?v=jM_6UXs2_ns

To nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o kształt ziemi. Taka ciekawostka na inny temat. Jakoś mi się to nie wydaje zgodne z modelem układu słonecznego. Nigdy nie widziałem na żywo zaćmienia księżyca, ale podobno w czasie całkowitego zaćmienia księżyc świeci czerwonawym światłem. Potwierdzałyby to te filmy. Najpierw jest stopniowo przez coś przesłaniany. Mówią, że to cień ziemi. Ale potem jak już jest całkowite zaćmienie, a nawet jeszcze wcześniej, tak wygląda na tych filmach, to zaczyna świecić na czerwono. Dla mnie kompletnie bez sensu. Według modelu układu słonecznego w chwili całkowitego zaćmienia jest podobno w cieniu ziemi. Ale jak jest w cieniu ziemi, to jak może w ogóle świecić ? Widać wyraźnie, że świeci na czerwono.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 mar 2017, 15:20

xxx xx, oczywiście zanegujesz te nagrania, ale mimo to podam link bo wierzę w ich autentyczność, a przez to widzę, że Ziemia nie jest płaska:
https://www.youtube.com/watch?v=SF7FUU7 ... -hot-vrecs

[a co do analizy nagrań, które polecasz, to na tej stronie z katolika.pl są one tam omawiane, nie mam potrzeby się powtarzać; chyba, że ktoś zechce tutaj, to proszę bardzo...].

Nie martwi Cię to, że nie wiesz jak dochodzi do zaćmień księżyca, ani co lata na niebie [wszystko to możesz sam zaobserwować]?
Jednak się upieram, że to, co wymieniam (zaćmienie, ISS) wiąże się z tematem płaskiej ziemi, podobnie jak sprawa jaskrawych dni i czarnych nocy, o jednym czasie... (no, ale jak nie chcesz to nie będę ciągnął tego).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 02 mar 2017, 16:04

magda pisze:
KAAN pisze:Oczywiście nauka jest w wielu miejscach skorumpowana i zakłamana, ale akurat w tej dziedzinie o której rozmawiamy nie da się wprowadzić oszustwa na tak wielką skalę, żeby wszyscy naukowcy mówili tak samo.


Dziwna sprawa bo zakładasz ze własnie w dziedzinie gdzie wszystko jest wcale niesprawdzalne akurat przekrętu nie bedzie. Jak wielu ludzi moze pojechać na biegun południowy zeby sprawdzić ze to rzeczywiście biegun ?

Każdy, kogo na to stać lub jest w stanie zebrać odpowiednie fundusze. :)

Jak wielu tam było i wróciło moze 2-3 osoby.

Skąd ta informacja? Zwłaszcza, że już w pierwszej ekspedycji, która wróciła z bieguna południowego, brało udział pięć osób. :)

Jak wielu moze polecieć w kosmos żeby zobaczyć jak ziemia wyglada ????

Coraz więcej ludzi, bo zaczyna się era kosmicznych turystów. Np. firma SPACEX poinformowała, że ma już pierwsze zamówienia na lot wokół Księżyca. :)

Czy w ogóle polecieli sprawdzisz to bo ja widze ich fotografie ziemi robione graficznie nie nma ani jednej prawdziwej fotografi i filmu

Tę tezę trzeba dopiero udowodnić.

Za to Biblia nie uczy niczego o galaktykach

Biblia NIE JEST podręcznikiem do astronomii, więc nie dziwne, że nie ma w niej mowy o galaktykach czy budowie Układu Słonecznego.

W obecnym stanoe nauki i korupcji na tym świecie WSZYSTKO JEST MOZLIWE NAWET PŁASKA ZIEMIA!!!!!!
[/quote]
No niestety, ale płaska Ziemia nie jest możliwa, bo obserwacje zaprzeczają tej tezie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 02 mar 2017, 17:23

Zbyszekg4 pisze:xxx xx, oczywiście zanegujesz te nagrania, ale mimo to podam link bo wierzę w ich autentyczność, a przez to widzę, że Ziemia nie jest płaska:
https://www.youtube.com/watch?v=SF7FUU7 ... -hot-vrecs


Nie mogę wierzyć w te nagrania, bo sam sprawdzałem, że ziemia jest płaska. Nie mogę wierzyć NASA, bo NASA powstała z byłych nazistów i oglądałem filmy z "lądowania na księżycu". Żałośnie marne fałszerstwo.

[a co do analizy nagrań, które polecasz, to na tej stronie z katolika.pl są one tam omawiane, nie mam potrzeby się powtarzać; chyba, że ktoś zechce tutaj, to proszę bardzo...].


A mógłbyś naprowadzić bliżej ? Bo bardzo długi wątek.

Nie martwi Cię to, że nie wiesz jak dochodzi do zaćmień księżyca, ani co lata na niebie [wszystko to możesz sam zaobserwować]?


Nie bardzo. Jakbym był wszystkowiedzący i wszystkorozumiejący, to byłbym Bogiem. A nie martwi Cię to, że wierzysz w to, co sprzeczne z doświadczeniem, z obserwacjami ? Czyli w kulistą ziemię ?

Jednak się upieram, że to, co wymieniam (zaćmienie, ISS) wiąże się z tematem płaskiej ziemi, podobnie jak sprawa jaskrawych dni i czarnych nocy, o jednym czasie... (no, ale jak nie chcesz to nie będę ciągnął tego).


Bezpośredniego związku nie ma. Ziemia to ziemia. Niebo to jest niebo. Po ziemi możemy chodzić i ją badać. W niebie nikt ze zwykłych ludzi nie był. Więc nie wiadomo jakie ono jest, jaką ma budowę, funkcjonowanie. O kształcie ziemi możemy wnioskować z badania samej ziemi. To logiczne. I możliwe, używając geometrii. Wyciąganie wniosków na temat kształtu ziemi z oglądania nieba jest wadliwe i błędne. Bo nie wiadomo jakie jest niebo, jak funkcjonuje. Kłamcy z NASA mówią, że byli na księżycu. Ale to nieprawda. Takie filmy jak pokazali, to mogły zwodzić ludzi w latach sześćdziesiątych.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 02 mar 2017, 17:32

xxx xx pisze:
Zbyszekg4 pisze:xxx xx, oczywiście zanegujesz te nagrania, ale mimo to podam link bo wierzę w ich autentyczność, a przez to widzę, że Ziemia nie jest płaska:
https://www.youtube.com/watch?v=SF7FUU7 ... -hot-vrecs

Nie mogę wierzyć w te nagrania, bo sam sprawdzałem, że ziemia jest płaska.

Mam takie pytanie: Jakie doświadczenia przeprowadziłeś w celu potwierdzenia tezy, że Ziemia jest płaska?

Najlepiej będzie jak opiszesz ich założenia, przebieg i wyniki.

Nie mogę wierzyć NASA, bo NASA powstała z byłych nazistów i oglądałem filmy z "lądowania na księżycu". Żałośnie marne fałszerstwo.

Po czym poznałeś, że nagrania z Księżyca to "żałośnie marne fałszerstwo"? Najlepiej przedstaw konkretne fragmenty i wskaż dlaczego to fałszerstwa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 mar 2017, 18:03

xxx xx pisze:A mógłbyś naprowadzić bliżej ? Bo bardzo długi wątek.

Sorry Batory, ale z powodu długości wątku nie będę wstanie wskazać konkretnej strony; przeglądałem cały tam watek, i nieraz przez wiele stron analizy nagrań trwają - więc trafisz prędzej czy później. Po prostu zacznij czytać/przeglądać... [ja już drugi raz nie mam zbytniej ochoty].

xxx xx pisze:Bezpośredniego związku nie ma. Ziemia to ziemia. Niebo to jest niebo.

Ten związek widzę w tym, że pewne zjawiska na niebie nie są możliwe, jeśli ziemia jest płaska - np. to zaćmienie księżyca... Co je powoduje, gdy ziemia jest płaska? Bo, gdy jest kulista, to nie ma problemu: ziemia rzuca cień na księżyc, i gotowe zaćmienie!...
[nie wiesz, co powoduje zaćmienia księżyca... a skąd wiedzą ci, co wierzą, że ziemia jest kulista - i to się im sprawdza - jeśli to nieprawda, że jest kulista? Zastanawiałeś się nad tym?...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 02 mar 2017, 20:41

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:A mógłbyś naprowadzić bliżej ? Bo bardzo długi wątek.

Sorry Batory, ale z powodu długości wątku nie będę wstanie wskazać konkretnej strony; przeglądałem cały tam watek, i nieraz przez wiele stron analizy nagrań trwają - więc trafisz prędzej czy później. Po prostu zacznij czytać/przeglądać... [ja już drugi raz nie mam zbytniej ochoty].


To powiedz krótko na czym polega ta analiza rzekomych błędów. W tym czasie ja przeglądam.

Ten związek widzę w tym, że pewne zjawiska na niebie nie są możliwe, jeśli ziemia jest płaska - np. to zaćmienie księżyca...


A niby dlaczego ? Udowodnij, że "nie jest możliwe". Wszystko jest możliwe to, co jest prawdziwe. Ziemia jest płaska, a zaćmienia księżyca są, zatem jest możliwe. Da się zrobić. Bóg umie to zrobić, tak świat stworzył, tak zbudował niebo. Natomiast widoczność taka jak w tych filmach, które Ci pokazałem jest sprzeczna z modelem kulistej ziemi.


Co je powoduje, gdy ziemia jest płaska?


Nie wiem.

Bo, gdy jest kulista, to nie ma problemu: ziemia rzuca cień na księżyc, i gotowe zaćmienie!...


Jest problem. Pokazałem Ci filmy z zaćmienia księżyca. Czerwony księżyc, ale widoczny. Świeci słabiej, ale świeci. Jakim cudem w ogóle świeci jeśli jest w "cieniu ziemi, całkiem przesłonięty przez ziemię"? Wszystko Ci się zgadza ? Uczą, że księżyc świeci bo odbija światło słońca. Ale jak jest całkiem w cieniu ziemi, to niczego nie odbija, bo promienie słońca nie dochodzą do księżyca, bo ziemia przeszkadza, blokuje.



nie wiesz, co powoduje zaćmienia księżyca...


Nie wiem.

a skąd wiedzą ci, co wierzą, że ziemia jest kulista


Niczego nie wiedzą. Układ słoneczny to tylko teoria. Podobnie kulista ziemia.

- i to się im sprawdza - jeśli to nieprawda, że jest kulista? Zastanawiałeś się nad tym?.


Zastanawiałem się. Teoria naukowa może się sprawdzać, coś tam wyjaśniać i tłumaczyć. Ale jak znajdziesz jeden fakt sprzeczny z teorią to teoria jest fałszywa. Nazywa się to sfalsyfikowaniem teorii. Zapoznaj się z tym co to jest teoria naukowa. Filmy, które Ci pokazałem falsyfikują kulę ziemską. Każdy człowiek jeśli ma ochotę może sfalsyfikować. Postęp techniczny to umożliwia- są lunety, teleskopy, teleobiektywy aparatów. Łatwo można dzisiaj mierzyć ziemię. Podobnie jak na tych filmach, które wkleiłem. Kula ziemska się długo nie utrzyma, bo coraz więcej ludzi będzie sprawdzać. A to bardzo łatwe.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 mar 2017, 22:05

xxx xx, uznasz to może za naiwność, ale uznaję zdjęcia z ISS za wystarczająco mocny argument za kulistością "naszego doczesnego domu"!
Wyżej podałem jeden link, tu kolejny: Ziemia z kosmosu na żywo! - ISS & NASA
http://www.taktodziala.pl/ziemia-z-kosm ... ywo-334-2/
[a dopóki mi nie spróbujesz chociaż wyjaśnić, co to jest,co z taką regularnością lata nad głową, i ISS jest nazywane... - to tym bardziej nie będę wierzył płaskoziemnym poglądom, a wybiorę te kuloziemne!
Brak Twojej odp. na pyt. o zaćmienia Księżyca, też nie służą Twoim poglądom...].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 03 mar 2017, 08:07

Zbyszekg4 pisze:xxx xx, uznasz to może za naiwność, ale uznaję zdjęcia z ISS za wystarczająco mocny argument za kulistością "naszego doczesnego domu"!
Wyżej podałem jeden link, tu kolejny: Ziemia z kosmosu na żywo! - ISS & NASA
http://www.taktodziala.pl/ziemia-z-kosm ... ywo-334-2/


Nie za naiwność, ale za brak rozsądku. Wierzyć z ochotą w to co pokazują kłamcy, to mało rozsądne.

[a dopóki mi nie spróbujesz chociaż wyjaśnić, co to jest,co z taką regularnością lata nad głową, i ISS jest nazywane... - to tym bardziej nie będę wierzył płaskoziemnym poglądom, a wybiorę te kuloziemne!


ISS nie ma nic do kształtu ziemi. To jest najważniejsze. Ponadto sam napisałeś, że widziałeś światło na niebie. Reszta opiera się na tym, że wierzysz w to, co mówi NASA, która np. ewidentnie sfałszowała zdjęcia "lądowania na księżycu". A poza tym dlaczego zamiast wierzyć komuś nie chcesz się samemu przekonać, samemu sprawdzić? To naprawdę bardzo łatwe. Lornetka przybliżająca 30 razy i szczere chęci pozwolą Ci sprawdzić samemu. Nie chcesz spróbować ?
[A tak na marginesie to czytałem, że NASA od dłuższego już czasu pracuje nad silnymi projektorami mogącymi wyświetlać trójwymiarowe obrazy na niebie. Ponadto jeżeli nad nami jest firmament, to można go wykorzystywać, w tym do różnych oszustw.]

https://www.youtube.com/watch?v=OZDD1csoqVo
https://www.youtube.com/watch?v=auik4D1yIAY

W tym drugim filmiku, bo nie znasz angielskiego: podobno 'nasa' (z takim ptaszkiem nad literą s) po hebrajsku znaczy :"to deceive", czyli zwodzić, oszukiwać.

Tym bardziej więc warto sprawdzać samemu jeżeli się da. Kształt ziemi można sprawdzać samemu. Dziwię się ludziom, że nie chcą. Hollywood to dowód na to, że bardzo łatwo jest pokazywać "obrazy z kosmosu". To chyba jest nierozsądne polegać jedynie na obrazach z telewizji, gdy można zbadać samemu ? Technika poszła naprzód, wszystko można pokazać na filmie.

Brak Twojej odp. na pyt. o zaćmienia Księżyca, też nie służą Twoim poglądom..


A brak Twojej odpowiedzi na moje pytanie o zaćmienie księżyca? A brak Twojej odpowiedzi na argumenty przedstawione w tych filmach, które Ci pokazałem? Słuzy Twoim przekonaniom ? Ale najważniejsze jest to, że nie rozumiesz tego, że to co widać na niebie nie ma bezpośredniego przełożenia na kształt ziemi.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości