Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 21 mar 2017, 21:58

nesto pisze:@ xxx xx
Piszesz takie bzdury, że nie umiem znaleźć słów, które w wystarczający sposób oddałyby ich szaleństwo.


Napisz coś konkretnego. Tego typu teksty, których sens brzmi "głupi jesteś", to już nawet małe dzieci potrafią napisać.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 21 mar 2017, 22:03

xxx xx, podaj wreszcie namiary na ten podręcznik do fizyki lub optyki, w którym znajdę informacje o "refrakcji kompresującej".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 21 mar 2017, 22:09

St.Florian pisze:Myślicie, że to zwykły internetowy hype czy ktoś za tym poważnie może stać?


Np. ja za tym stoję.


To obrzydliwe, najgorsze, że do wielu ludzi to ukazanie mistyfikacji pewnie przemawia.


Najgorsze to jest to, że ludzie nie myślą, nie potrafią myśleć. Wydaje się ludziom, że jak napiszą "to szaleństwo, głupi jesteś" to takie słowa mają wartość argumentu. Ludzie wierzą w kulistą ziemię, bo tak zostali wytresowani od najmłodszych lat. Większość wierzy tylko dlatego, z bezmyślności.

Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
https://pl.wikiquote.org/wiki/Joseph_Goebbels

Masz podane konkretne argumenty, odnieś się do nich. Ale nie, ludzie wolą się bawić w domorosłych psychologów i odgadywać co komu siedzi w głowie.


St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: St.Florian » 21 mar 2017, 22:21

xxx xx
wyznanie: Rzymsko Katolickie

:puppyeyes:

To Ty chyba NewAge jesteś albo illuminati :hihi:

Najgorsze to jest to, że ludzie nie myślą, nie potrafią myśleć. Wydaje się ludziom, że jak napiszą "to szaleństwo, głupi jesteś" to takie słowa mają wartość argumentu. Ludzie wierzą w kulistą ziemię, bo tak zostali wytresowani od najmłodszych lat. Większość wierzy tylko dlatego, z bezmyślności.


Przepraszam, czy to nie zalatuję właśnie hipokryzją? :lol-above:

Zamknijcie ten temat błagam :lol-above:
Wtłukli wam jakieś pranie mózgu przedstawili dowody, które nie są dowodami a internetowy hype zrobił swoje, to jest żenujące.
Btw. obczajałem neta, widziałem już kiedyś wywiad z jakimś łysym murzynem co niby dowody przedstawił, nawet Sci-Fun to skomentował https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4 ale nawet bym nie uwierzył, że to Ci otworzy oczy, bo sam fakt wyznawania takich teorii świadczy o chorobie, poważnej chorobie która niestety często spotyka ludzi religijnych.. eh

O płaskiej ziemi słyszałem już w 2006 roku, wtedy jeszcze nie było na to hype w internecie, ale sławił się już ruch który miał nawet swoją stronę internetową i zapierał się, że gdyby ziemia była okrągła to oceany by się z niej wylały. Muszę przyznać, że miał rację, bo na dowód polecił nalać wodę do szklank i ją odwrócić. O zgrozo - wylała się woda :O
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 22:27 przez St.Florian, łącznie zmieniany 1 raz.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 21 mar 2017, 22:24

Zbyszekg4 pisze: To przybiera na sile, bo łatwiej jest zastosować opcję: "kopiuj-wklej" (i umieścić filmik lub tekst na kolejnej stronie), niż przeanalizować te "dowody" (bo to z często elementarnej ignorancji bierze się takie zainteresowanie tą teorią płaskiej Ziemi).


Powiedz, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że powtarzalna, zwyczajna widoczność poza horyzont kuli świadczy o tym, że ziemia nie jest kulą ?
Prosiłem Rembova by mi pokazał filmik nakręcony przez amatora pokazujący statek "zanurzający się pod horyzont". Choćby jeden film, bo przecież kuloziemcy powtarzają, że takie coś, takie "schodzenie pod horyzont" występuje i jest "jednym z dowodów na kulistość". Czemu zatem nie możecie pokazać?

Masz epokową szansę na naprawienie błędów! Nie trać czasu, weź urlop, idź na chorobowe.. - cokolwiek, byle byś jak NAJSZYBCIEJ dokonał stosownych obliczeń i poprawił to, co jest fałszywe (można hasła w Wikipedii poprawiać, więc: do dzieła!!).


Ale co tu poprawiać ? Fałsz nie nadaje się do poprawiania tylko trzeba go odrzucić. Komunizmu też nie da się "poprawić". Podobnie fałszywej teorii. Błędna teorię (np. o kulistej ziemi) się odrzuca. Obliczenia potrzebne są bardziej dla was, kuloziemców byście zrozumieli, że wasz model jest fałszywy. Ale to chyba też nie ma sensu, bo wy nie posługujecie się argumentami, myśleniem. Obojętnie co by wam nie napisać, to przecież i tak raczej nie zrozumiecie.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: nesto » 21 mar 2017, 22:28

xxx xx pisze:
nesto pisze:@ xxx xx
Piszesz takie bzdury, że nie umiem znaleźć słów, które w wystarczający sposób oddałyby ich szaleństwo.


Napisz coś konkretnego. Tego typu teksty, których sens brzmi "głupi jesteś", to już nawet małe dzieci potrafią napisać.


Ależ ja nie napisałem, że jesteś głupi.
Napisałem jedynie, że twoja płaska ziemia ma wspólny mianownik z wiarą chrześcijańską.
A jeśli chodzi o "coś konkretnego" to oczywiście - ziemia jest płaska, a człowiek jest Bogiem Stworzycielem.. ;)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: St.Florian » 21 mar 2017, 22:32

xxx xx, ile masz lat, jakie masz wykształcenie, modlisz się do Boga czy do Królowej Niebios, orientujesz jakie ma podejście Watykan do płaskiej ziemi? Dlaczego w to wierzysz, co Ci to daję? Kwestie horyzontu i znikania za nim statków jest uczona od podstawówki, ale Ty wiesz tylko, że znikają, nikt nie będzie udowadniał teorii, które sobie wymyśliły płaskoziemcy bo są bezsensowne, zresztą ponawiam, obejrzyj sobie SciFun i zapraszam do komentarzu, tam się pojawia wątek horyzontu.

Włącz myślenie (!), nie ulegaj sztucznym wpływom, złapałeś się w pułapkę, którą innych obwiniasz.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 21 mar 2017, 22:42

St.Florian pisze: Wtłukli wam jakieś pranie mózgu przedstawili dowody, które nie są dowodami


To co ja pokazałem tutaj, te filmy o zwyczajnym widzeniu poza horyzont kuli to właśnie jest dowód, że ziemia nie jest kulą.

a internetowy hype zrobił swoje, to jest żenujące.
Btw. obczajałem neta, widziałem już kiedyś wywiad z jakimś łysym murzynem co niby dowody przedstawił, nawet Sci-Fun to skomentował https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4


Ten człowiek pierze wam mózgi, a wy tego nie widzicie. To smutne.

bo sam fakt wyznawania takich teorii świadczy o chorobie, poważnej chorobie która niestety często spotyka ludzi religijnych.. eh


Dla mnie od dawna jest bardzo dziwne i niepojęte to, że ludzie poważnie traktują tych, którzy niczego konkretnego nie mając do powiedzenia chętnie jednak oskarżają innych o chorobę głowy. No weźże się tak na spokojnie zastanów: co to w ogóle jest za "argument" powiedzieć do drugiego "głupi jesteś" (bo taki jest sens "dbania o zdrowie psychiczne" innych). Naprawdę myślisz, że to jest argumentacja?
Nie oskarżaj tak łatwo innych o brak zdrowia, żebyś się czasem samemu nie zawstydził w przyszłości.

O płaskiej ziemi słyszałem już w 2006 roku, wtedy jeszcze nie było na to hype w internecie, ale sławił się już ruch który miał nawet swoją stronę internetową i zapierał się, że gdyby ziemia była okrągła to oceany by się z niej wylały. Muszę przyznać, że miał rację, bo na dowód polecił nalać wodę do szklank i ją odwrócić. O zgrozo - wylała się woda :O


I to jest argumentacja ? Eh, szkoda gadać. Najlepszym sposobem zdyskredytowania kogoś jest pokazać go i jego poglądy w sposób karykaturalny (jak np. robi to ten od SciFun) , mieszać rzeczy słuszne z zupełnym głupstwem. Dziwię się bardzo, że ludzie dają się na takie chwyty nabierać. I to jest smutne też dla mnie. Ale to jest też dowod na to, że ludzie w większości wcale nie myślą, nie posługują się rozumem, tylko próbują "odczuć, wyczuć" kto ma racje.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 21 mar 2017, 22:45

Podręcznik, xxx xxx, do fizyki lub optyki, który opisuje "refrakcję kompresującą" poproszę. Tytuł, autor, rok wydania itd. Wskaż go wreszcie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 21 mar 2017, 22:55

St.Florian pisze:xxx xx, ile masz lat, jakie masz wykształcenie,


To moja osobista sprawa, nie ma nic do rzeczy.

modlisz się do Boga czy do Królowej Niebios,


Chodzi Ci o Matkę Bożą? Tak modlę się do Matki Bożej.


orientujesz jakie ma podejście Watykan do płaskiej ziemi?


Watykan jest teraz pod wpływem takich jak Ty, protestantów.

Dlaczego w to wierzysz,


Bo jest prawdą.

co Ci to daję?


Komfort, spokój. Wiara w to co prawdziwe daje komfort duchowy.

Kwestie horyzontu i znikania za nim statków jest uczona od podstawówki,


No i co z tego ? Że cos jest "uczone od podstawówki" to znaczy, że "jest prawdziwe" ?

ale Ty wiesz tylko, że znikają, nikt nie będzie udowadniał teorii, które sobie wymyśliły płaskoziemcy bo są bezsensowne


Co jest bezsensownego w twierdzeniu, że z prostej geometrii wynika niemożliwośc widzenia poza horyzont kuli ? I co jest bezsensownego w twierdzeniu, że jeżeli takie widzenie jest jednak czymś zwyczajnym i powtarzalnym , to znaczy że nie mamy do czynienia z kula ziemską?


zresztą ponawiam, obejrzyj sobie SciFun i zapraszam do komentarzu, tam się pojawia wątek horyzontu.


Ale przecież ja to oglądałem. Nie ma tam nic co obalałoby któryś z tych filmów, które wam tu podlinkowałem.

Włącz myślenie (!), nie ulegaj sztucznym wpływom, złapałeś się w pułapkę, którą innych obwiniasz


To jest agitacja, nie argumentacja. Zacznij lepiej argumentować do rzeczy. Przedstawiono Ci dowody, to się do nich odnieś.


St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: St.Florian » 21 mar 2017, 23:10

Ale co ja Ci mam argumentować :/

Proszę obejrzyj te filmy, doskonale on daje kontargument poparty naukowo i w sposób oczywisty dla tych którzy słuchali w szkole ze zrozumieniem, a nie pod dyktando. Jesteś nauczony słuchać pod dyktando, a nie samemu analizować.

1. https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4
2. https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE

Tutaj też możesz poczytać coś https://opolczykpl.wordpress.com/2017/0 ... ozgowcach/

Nie masz żadnych dowodów, przedstawili Ci fakty i wyprali mózg, ale te fakty nie są dowodami, tylko wymyślną kontrargumentacją, żeby mase głupszą do siebie przekonać. To jest siekanka dla ludzi nie myślących, podatnych, dlatego to jest chore i przykre. Gdybyś myślał i analizował fakty opierając się o wiedzę, a nie o emocje i januszowy pogląd na świat, to prawdopodobnie byś zrozumiał, że filmy propagujące fenomen płaskiej ziemi są pozbawione argumentów, a ludzie je przedstawiający nie mają pojęcia o nauce i większości z nich można od razu zarzucić brak pojęcia i dopisywanie sobie swoich przekonań na zasadzie "bo tak".

Wiem, że tego nie zrobisz i nie obejrzysz ani sie nawet nie zastanowisz, Twój sposób pisania nie wyróżnia Cie niczym wśród zwolenników płaskiej ziemi, jest ignorancki i upierający się przy swoim zdaniu. Zdaniu osoby, która podważa nauke siedząc w domu i mając pojęcie takie jakie pozna w internecie. Nie dlatego, że jest przekonujące, ale dlatego, że nigdy wcześniej nie spotkała się z edukacją, która by od razu włączyła krytyka przy oglądaniu takich materiałów, tylko łyka wszystko jak nowe naukowe fakty. Smutne to jest, ale życzę Ci jak najlepiej w życiu, mam nadzieję, że błędy których teraz w sobie nie zauważasz nie wpłyną na inne ważniejsze decyzję i przekonania które w życiu podejmiesz.

Obejrzyj sobie jeszcze ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=W5lHUcZQyLE
Niestety w języku angielskim, którego na 100% nie znasz i nic nie zrozumiesz, ale może kiedyś do niego wrócisz, albo masz znajomego, który Ci przetłumaczy.

Pozdrawiam
|
|
|
|
P.S dobra ja też jestem iluminati i zapłacili mi, żebym się wypierał Twojego zdania, ale sypne ich bo hajs sie nie zgadza, tylko nikomu nie mów, widzisz ten dopisek tylko Ty. Tak naprawde ziemia jest płaska.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 21 mar 2017, 23:45

St.Florian pisze:Ale co ja Ci mam argumentować :/


Jeśli ktoś przedstawia Ci argumenty geometryczno-matematyczne, to masz odpowiedzieć takimi samymi.

Proszę obejrzyj te filmy,


Już napisałem, że oglądałem.

doskonale on daje kontargument poparty naukowo i w sposób oczywisty dla tych którzy słuchali w szkole ze zrozumieniem,


Na to co jest istotne w kwestii kształtu ziemi nie ma w tym żadnej kontrargumentacji.

a nie pod dyktando. Jesteś nauczony słuchać pod dyktando, a nie samemu analizować.

Nie masz żadnych dowodów, przedstawili Ci fakty i wyprali mózg, ale te fakty nie są dowodami, tylko wymyślną kontrargumentacją, żeby mase głupszą do siebie przekonać. To jest siekanka dla ludzi nie myślących, podatnych, dlatego to jest chore i przykre. Gdybyś myślał i analizował fakty opierając się o wiedzę, a nie o emocje i januszowy pogląd na świat, to prawdopodobnie byś zrozumiał, że filmy propagujące fenomen płaskiej ziemi są pozbawione argumentów, a ludzie je przedstawiający nie mają pojęcia o nauce i większości z nich można od razu zarzucić brak pojęcia i dopisywanie sobie swoich przekonań na zasadzie "bo tak".


Napisz cos konkretnego. Powyższe to jest właśnie nic nie znacząca "siekanka" używając Twoich określeń. Czy wyobrażasz sobie abyś np. na lekcji matematyki użył czegoś podobnego do tego co właśnie napisałeś jako "kontrargumentu" ? Wyobraż sobie, że kolega na lekcji matematyki wyszedł z jakąś argumentacją matematyczna, słuszną/niesłuszną , prawdziwą/fałszywą w każdym razie konkretną i matematyczno-geometryczną. A Ty mu wtedy na to dajesz taka odpowiedź :"Nie masz żadnych dowodów, przedstawili Ci fakty i wyprali mózg, ale te fakty nie są dowodami....itd." To jak myślisz, czy pan profesor przyglądający się waszemu starciu pochwaliłby Cię, czy raczej zganił ? Przyznałby Ci racje, czy raczej zapytałby krótko i zwięźle "jeśli uważasz, że Twój kolega się pomylił, to po prostu i konkretnie pokaż błąd który popełnił" ?


tylko łyka wszystko jak nowe naukowe fakty.


Nie. Ja nie łykam wszystkiego z tych filmików. Znaczna część tego co jest w materiałach przeciwko kulistej ziemi, może nawet większość jest fałszywa. Ale to nie ma znaczenia. Bo wystarczy jeden słuszny argument, żeby obalić teorię. Zresztą to, że w tych materiałach za płaską ziemią jest wymieszanie rzeczy głupich z słusznymi to wynika najpewniej z tego, że one są w dużej mierze preparowane przez tych którzy stoją za tym wielkim spiskiem jakim jest model heliocentryczny i kulista ziemia. Wymieszanie słusznego z niesłusznym jest skutecznym sposobem zdyskredytowania tego, co prawdziwe. Oni (spiskowcy)zorientowali się widocznie, że ludzie się budzą, więc taka taktykę obrali. To skuteczna taktyka. Ale tylko na jakiś czas. W ten sposób można tylko odroczyć nieuniknione, no ale jednak można. Bo oczywiście prawda i tak się w końcu przebije, nawet między chwastami.
[Czytałem w internecie o "Towarzystwie Płaskiej Ziemi". Otóż w USA facet, który miał ojca masona twierdził, że to towarzystwo zostało założone przez masonów aby się w ten sposób "dobrze bawić" i testować co ludzie są skłonni kupić. Tak mu powiedział jego ojciec. Ale prawda może być jeszcze głębsza: założyli nie po to by "testować i bawić się" ale po to by przez taką "zabawę i żarty" dyskredytować prawdę (o płaskiej ziemi).]

P.S dobra ja też jestem iluminati


A może to i prawda? Tak jak np. ten od SciFun jest najprawdopodobniej opłacany przez masonów. Masoni często mówią: "możecie im (tym spoza loży) powiedzieć nawet prawde o tym co robimy w lożach, bo przecież oni i tak w to nie uwierzą, nie uwierzą że to co im mówicie jest prawdą, ale pomyślą że to jakiś żart, dowcip".
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 23:57 przez xxx xx, łącznie zmieniany 1 raz.


St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: St.Florian » 21 mar 2017, 23:50

Powiem tak,
po pierwsze - w materiałach które podesłałem są obalone założenia płaskoziemców tylko ich nie przejrzałeś albo nic nie wyniosłeś bo nie masz umiejętności analizowania faktów, jeśli piszesz ze nie ma tam najwazniejszych założeń to tylko sam sobie strzelasz w pięte, bo akurat są te, między innymi to co powtarzałeś o horyzncie
po drugie - tak zgadza się jestem oplaconym masonem, skorzystałem ze skryptu, żeby Ci o tym potajemnie napisać tylko Tobie by nikt inny nie widział, prosiłem, żebyś tego nie powtarzał bo teraz dostane egzekucję, no trudno, pewnie więcej już raczej tu nie napiszę, żegnajcie :'(


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 22 mar 2017, 00:02

St.Florian pisze:Powiem tak,
po pierwsze - w materiałach które podesłałem są obalone założenia płaskoziemców tylko ich nie przejrzałeś albo nic nie wyniosłeś bo nie masz umiejętności analizowania faktów, jeśli piszesz ze nie ma tam najwazniejszych założeń to tylko sam sobie strzelasz w pięte, bo akurat są te, między innymi to co powtarzałeś o horyzoncie



Nie. Nie ma tam nic takiego. A jeśli jest to mi pokaż. A w tym ostatnim (ten "opolczyk" od "swarożyca") facet przekonuje, że statki jednak znikają pod horyzontem. No to ja proszę o pokazanie choćby jednego filmiku, w którym statek znika stopniowo pod horyzontem. Jeśli ziemia jest kulą, to takich filmików ludzie nakręciliby już mnóstwo.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 22 mar 2017, 08:44

xxx xx pisze: No to ja proszę o pokazanie choćby jednego filmiku, w którym statek znika stopniowo pod horyzontem.

Chłopaku, denerwujący jesteś... Rembov Ci takie nagrania pokazał - nie zauważyłeś?!
Im dłużej się tu wypowiadasz xxx xx, tym bardziej jestem przekonany, że ignorancja, to "wizytówka" płaskoziemców... - po prostu ignorujecie, albo nie rozumiecie pewnych zjawisk, a budujecie swoje teorie np. w postaci: "refrakcji kompresującej"...
Żenujące to jest!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości