Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 21 lut 2017, 14:36

No jeszcze 2 miesiace jestem bezdomna , daję radę


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Michał » 24 lut 2017, 00:17

Ja sobie do niedawna w ogóle do niedawna nie zdawałem sprawy, że teorię płaskiej Ziemi traktuje się dziś poważnie i że jest ona popularna wśród chrześcijan.
Od dawna z mieszanymi uczuciami dostrzegałem, że wśród chrześcijan jest jakaś nadreprezentacja zwolenników teorii spiskowych, antyszczepionkowców itd. Ale płaska Ziemia to jakiś rekord. Pocieszam się, że internet jednak nie jest reprezentatywny.
Sam fakt że niejako legitymizujemy tę bzdurę dyskutując o niej jak o zasługującej na rozważenie hipotezie jest niepoważny.
Martin Lechowicz dobrze na ten temat napisał: http://blog.martinlechowicz.com/plaska- ... janie,1326


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 24 lut 2017, 10:03

Płaska ziemia to temat dla nieuków, argumenty płaskoziemców są tak absurdalne, że wzbudzają śmiech i politowanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 24 lut 2017, 11:10

Wzbudzają. Jednak przy odpowiedniej oprawie slownej, stylizowanej na mowę pseudo naukową (mam tu na myśli twórczość Juneo/Blanki) z łatwością można wprowadzić w błąd osoby słabiej rozgarnięte lub te miłujące się w teoriach spiskowych.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 24 lut 2017, 11:30

Norbi pisze:Wzbudzają. Jednak przy odpowiedniej oprawie slownej, stylizowanej na mowę pseudo naukową (mam tu na myśli twórczość Juneo/Blanki) z łatwością można wprowadzić w błąd osoby słabiej rozgarnięte lub te miłujące się w teoriach spiskowych.
To fakt, oszuści i ludzie nie lubiący się uczyć bywają czasami bardzo przekonujący.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 24 lut 2017, 20:01

KAAN pisze:To fakt, oszuści i ludzie nie lubiący się uczyć bywają czasami bardzo przekonujący.


A moze maja niekiedy rację


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 24 lut 2017, 21:01

magda pisze:
KAAN pisze:To fakt, oszuści i ludzie nie lubiący się uczyć bywają czasami bardzo przekonujący.

A moze maja niekiedy rację
Nie mają, są dwie możliwości; wiedzą że nie mówią prawdy - są kłamcami, nie wiedzą że nie mówią prawdy - są głupcami. Innych możliwości nie ma. Żerują na ludzkiej naiwności i podsycają wewnętrzny bunt ludzi, którzy nie potrafią zaakceptować tego, że nauka nie jest sprzeczna z Biblią, jedynie zideologizowana interpretacja danych naukowych jest sprzeczna z Biblią i z samą rzetelną nauką.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 24 lut 2017, 22:10

Jednak ludzie sa bardzo aroganccy i pełni pychy wydaje im sie ze ta nauka wiele wie i nie biorą pod uwage ze to jest taki ogrom wiedzy i możliwosci i że człowiek jest bardzo ograniczony u tak na prawde nic nie wie i na pewno wiele innych możliwości jest oprócz tego co się wydaje ze naukowcy wiedzą tak stało się z przawami fizyki Niutonowskiej juz nie jest niepodważalna juz nie jest takie pewne ze te prawa saą prawdziwe i jedyne po odkrycu mechaniki kwantowej która przewróciła wszystko do góry nogami a i to też moze być jeszcze wątpliwe . Przeciez dopiero co lidzie nie znali nawet tego ze istnieje Ameryka czy australia , to było człkiem niedawno jak na drewnianych stateczkach próbowali opłynąć swiat a ty mówisz ze w nauce sa jakieś rzeczy niepodważalne ze nic nowego nie odkryjemy a jaka masz pewność co do uczciwosci naukowców rządów i całej tej chałastry goniecej za szmalem i zdolnym dla pieniędzy zrobić gorsze rzeczy niz naukowe oszustwo . To wielka pucha i arogancja zeby twierdzic ze coś jest pewnikiem na tym świecie
KAAN pisze: wiedzą że nie mówią prawdy - są kłamcami, nie wiedzą że nie mówią prawdy - są głupcami.


A nie bierzesz pod uwage ze ci ludzie nie są ani kłamcami ani głupcami a są poszukiwaczami prawdy i może są w trakcie brania pod uwagą jakiejś innej możliwości niż to co naucza skoeumpowana nauka .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 25 lut 2017, 12:19

magda pisze:Jednak ludzie sa bardzo aroganccy i pełni pychy wydaje im sie ze ta nauka wiele wie i nie biorą pod uwage ze to jest taki ogrom wiedzy i możliwosci i że człowiek jest bardzo ograniczony u tak na prawde nic nie wie i na pewno wiele innych możliwości jest oprócz tego co się wydaje ze naukowcy wiedzą tak stało się z przawami fizyki Niutonowskiej juz nie jest niepodważalna juz nie jest takie pewne ze te prawa saą prawdziwe i jedyne po odkrycu mechaniki kwantowej która przewróciła wszystko do góry nogami a i to też moze być jeszcze wątpliwe .
To prawda, ze naukowcy bywają ludźmi aroganckimi, jest jednak wielu naukowców, którzy są skromnymi pełnymi pokory wierzącymi ludźmi i oni przy pomocy nauki pokazują jak wielki jest Bóg, który wszystko stworzył i ustanowił prawa rządzące stworzeniem. Nie należy odrzucać wszystkiego co nauka mówi, bo nauka zajmuje się odkrywaniem praw stworzenia, jest dobrym badanie świata, to jest w planie Bożym:

Księga Psalmów 111:2 Wielkie są dzieła Pana, Godne badania przez wszystkich, którzy je kochają.

Poza tym istnieją metody weryfikacji tego co mówi nauka i dlatego głupotą jest zaprzeczanie faktom, które nauka odkryła i są sprawdzalne.
Przeciez dopiero co lidzie nie znali nawet tego ze istnieje Ameryka czy australia , to było człkiem niedawno jak na drewnianych stateczkach próbowali opłynąć swiat a ty mówisz ze w nauce sa jakieś rzeczy niepodważalne ze nic nowego nie odkryjemy a jaka masz pewność co do uczciwosci naukowców rządów i całej tej chałastry goniecej za szmalem i zdolnym dla pieniędzy zrobić gorsze rzeczy niz naukowe oszustwo . To wielka pucha i arogancja zeby twierdzic ze coś jest pewnikiem na tym świecie
Są klasy zagadnień, które są niepodważalne i są zagadnienia dyskusyjne; na tym polega wielkość naukowca, aby umiał rozróżnić te klasy zagadnień i umiał podążać w kierunku który jest użyteczny dla nauki i ogólnie ludzkości. Fizyka newtonowska nie zdezaktualizowała się, cały czas jest użyteczna i stosowana w znakomitej większości zagadnień. Fizyka kwantowa jest stosowana tam gdzie jest to potrzebne np. w elektronice, analityce różnego rodzaju, ale do przybijania gwoździa nie potrzeba mikroskopu tylko młotka.
KAAN pisze: wiedzą że nie mówią prawdy - są kłamcami, nie wiedzą że nie mówią prawdy - są głupcami.

A nie bierzesz pod uwage ze ci ludzie nie są ani kłamcami ani głupcami a są poszukiwaczami prawdy i może są w trakcie brania pod uwagą jakiejś innej możliwości niż to co naucza skoeumpowana nauka .
Oglądałem i czytałem wiele z tych materiałów i była to dla mnie łatwa ocena tych ludzi, którzy mówią o płaskiej ziemi - kłamcy i oszuści.
Oczywiście nauka jest w wielu miejscach skorumpowana i zakłamana, ale akurat w tej dziedzinie o której rozmawiamy nie da się wprowadzić oszustwa na tak wielką skalę, żeby wszyscy naukowcy mówili tak samo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 26 lut 2017, 16:41

KAAN pisze:Oczywiście nauka jest w wielu miejscach skorumpowana i zakłamana, ale akurat w tej dziedzinie o której rozmawiamy nie da się wprowadzić oszustwa na tak wielką skalę, żeby wszyscy naukowcy mówili tak samo.


Dziwna sprawa bo zakładasz ze własnie w dziedzinie gdzie wszystko jest wcale niesprawdzalne akurat przekrętu nie bedzie. Jak wielu ludzi moze pojechać na biegun południowy zeby sprawdzić ze to rzeczywiście biegun ?mJak wielu tam było i wróciło moze 2-3 osoby. Jak wielu moze polecieć w kosmos żeby zobaczyć jak ziemia wyglada ???? Czy w ogóle polecieli sprawdzisz to bo ja widze ich fotografie ziemi robione graficznie nie nma ani jednej prawdziwej fotografi i filmu , Niec w tej dziedzinie nie jest sprawdzalne i uważam ze włsnie wtakich dziedzinach niesprawdzalnych moga byc oszustwa tak jak i w całej mechanice kwantowej , może ona też nie istnieje bo właśnie jest niesprawdzalna bo jak wielu racuje w akceleratorach cząstek ? Nieliczni i oni też chcą zarobić kupe szmalu wiec nie ma rzeczy niepodwazalnych. Za to Biblia nie uczy niczego o galaktykach a za to ze są jakieś inne nieba o trzech z nich my wiemy bo jest mowa o nich w Biblii . jak myslisz czym są te trzy nieba ?/ trzema galaktykami a Bóg to kosmita????? W obecnym stanoe nauki i korupcji na tym świecie WSZYSTKO JEST MOZLIWE NAWET PŁASKA ZIEMIA!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lut 2017, 17:15

magda pisze:W obecnym stanoe nauki i korupcji na tym świecie WSZYSTKO JEST MOZLIWE NAWET PŁASKA ZIEMIA!!!!!!

Madziu, jaką korzyść mają spiskowcy, oszukując prawie całą ludzkość co do kształtu planety?
A po drugie: jak praktycznie ten spisek wpływa na Ciebie, na mnie, na pana Nowaka z Kalisza...? [czy nasze życie jakoś się zmienia na lepsze/gorsze?].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Torcik » 26 lut 2017, 18:06

O czym tu w ogóle debatować? Na morzu najlepiej widać, jak bardzo "płaska" :roll: jest nasza Planeta.
Idąc za takimi pomysłami, czy ci zwolennicy też Księżyc i inne objekty postrzegają jako płaskie? Jak według nich jest Kosmos zbudowany? ;-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 26 lut 2017, 20:15

magda pisze:
KAAN pisze:Oczywiście nauka jest w wielu miejscach skorumpowana i zakłamana, ale akurat w tej dziedzinie o której rozmawiamy nie da się wprowadzić oszustwa na tak wielką skalę, żeby wszyscy naukowcy mówili tak samo.

Dziwna sprawa bo zakładasz ze własnie w dziedzinie gdzie wszystko jest wcale niesprawdzalne akurat przekrętu nie bedzie.
Jest sprawdzalne :)
Jak wielu ludzi moze pojechać na biegun południowy zeby sprawdzić ze to rzeczywiście biegun ?
Nie trzeba jechać na biegun, wystarczy że działa nawigacja ewdług gwiazd i zegara. Gdyby ziemia była płaska nie dałoby się tego zrobić.
Jak wielu moze polecieć w kosmos żeby zobaczyć jak ziemia wyglada ????
Nie ma potrzeby lecieć w kosmos, wystarczy że poleci kamera i zrobi zdjęcie.
Czy w ogóle polecieli sprawdzisz to bo ja widze ich fotografie ziemi robione graficznie nie nma ani jednej prawdziwej fotografi i filmu
Na jakiej podstawie tak sądzisz?
, Niec w tej dziedzinie nie jest sprawdzalne
Jest sprawdzalne, wykonaj doświadczenie z wahadłem i dowiesz się ze ziemia się obraca.jak popatrzysz w niebo nocą to widać w sposób ciągły latające satelity, czasami latają parami. Widać je niedługo po zachodzie słońca i niedługo przed wschodem. Kiedy słońce jest z drugiej strony ziemi satelity są w cieniu ziemi i ich nie widać. Kiedy satelita leci to w pewnym momencie nagle znika kiedy wlatuje w cień ziemi, a kiedy wylatuje z cienia nagle się pojawia.
Za to Biblia nie uczy niczego o galaktykach
Bo Biblia nie zajmuje się astronomią, tylko zbawieniem człowieka.
a za to ze są jakieś inne nieba o trzech z nich my wiemy bo jest mowa o nich w Biblii . jak myslisz czym są te trzy nieba ?
Myślę że to są elementy świata duchowego.
WSZYSTKO JEST MOZLIWE NAWET PŁASKA ZIEMIA!!!!!!
Niemożliwe, bo fakty krzyczą, wystarczy je zobaczyć :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 26 lut 2017, 21:12

Film z YT https://www.youtube.com/watch?v=hcqTa1IQi6U
Taka mistyfikacja NASA ;-)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 27 lut 2017, 10:52

Zbyszekg4 pisze:Madziu, jaką korzyść mają spiskowcy, oszukując prawie całą ludzkość co do kształtu planety?
A po drugie: jak praktycznie ten spisek wpływa na Ciebie, na mnie, na pana Nowaka z Kalisza...? [czy nasze życie jakoś się zmienia na lepsze/gorsze?].


Korzyść maja taka jak z ewolucji i wielkiego wybuchu czyli Boga nie ma , jesteśmy pyłkiem w ogromie pustego kosmosu wytworzonym przez wybuch nicości i produktem ewolucji, Wpływa jak widać wiekszosc ludzi w Boga nie wierzy bo gdyby wierzyła to świat wyglądałby inaczej a im zależy zeby tłum nie miał oparcia w Bogu , żeby nie miał standartów moralnych Boga i zeby zył w strachu. Takie cuś!!!!!!


Torcik pisze:Na morzu najlepiej widać, jak bardzo "płaska" jest nasza Planeta.
Idąc za takimi pomysłami, czy ci zwolennicy też Księżyc i inne objekty postrzegają jako płaskie? Jak według nich jest Kosmos zbudowany?

Na morzu to widac ze jest perspektywa a nie kulistośc ziemi Obrazek
Obrazek

Własnie nad morzem widzisz płaskosc ziemi woda jest bardzo płaska gdyby była to kula i woda byaby choc troche wypukła nie mogłaby powstać taka świetlna linia zą do brzegu od słońca bo swiatło sie nie zagina a przemieszcza sie tylko prosto wiec skoro oni czyli płaskoziemcy widza cos takiego a ewidentnie towidać to mają podstawy dociekać dlaczego jest taka płaska woda i ziemia , nie są to oszusci jak dodadza dwa do dwuch i wersety Biblijne i oszustwa NASA i cel jaki by to miało, zaszady perspektywy , loty samolotem np z tailandii do los Angeles z miedzylądowaniem na Alasce to wiedać ze cos jest nie tak ,po prostu wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę .

KAAN pisze:Jest sprawdzalne
jak i przez kogo bo nie przez tłumy które maja być oszukane

KAAN pisze:wystarczy że działa nawigacja ewdług gwiazd i zegara. Gdyby ziemia była płaska nie dałoby się tego zrobić.

Kulą w płot , nawigacja też by działała niezaleznie czy na kuli czy na płaszczyźnie

KAAN pisze:wystarczy że poleci kamera i zrobi zdjęcie.


W tym rzecz ze poleciała i zrobiła zdjecie płaskiego horyzontu i to nie jeden raz

KAAN pisze:Na jakiej podstawie tak sądzisz?


Chociażby na takiej ze mój syn robi filmy rysunkowe i ma taki rogram i jak wrzuci zdjęcie to od razu widać ze lipa i wytwór grafików wrzucałam z nim nawet takie niewyraxnie co wygladaja na prawdziwe

KAAN pisze:jak popatrzysz w niebo nocą to widać w sposób ciągły latające satelity,


Przecież nie wiesz na jakiej wysokości jest to sklepieni o którym mówi Biblia wiec mogą latać pod sklepieniem

KAAN pisze:Bo Biblia nie zajmuje się astronomią, tylko zbawieniem człowieka.

Wielokrotnie odwołuje sie do astronomii i własnie uczy o trzech niebach a nie trzech galaktykach i nieskończonym kosmosie gdzie nie wiadomo gdzie by umieścic Boga moze na jakims kwazarze lub w czarnej dziórze czy na Jowiszu całkiem blisko

KAAN pisze:Myślę że to są elementy świata duchowego.

Skoro ktoś do nieba poszedł z ciałem ludzkim zwykłym to raczej niekoniecznie tylko duchowe miejsce

KAAN pisze:Niemożliwe, bo fakty krzyczą, wystarczy je zobaczyć


Fakty podane przez skorumpowanych naukowców czy rządy też mi czyste nieskalane xródełko wiedzy , właśnie wystarczy zobaczyć płaski horyzontObrazek

Obrazek No jak wiesz światło rozchodzi się tylko po liniach prostych ( pomijam światłowody i ugięcie światła przez masywne galaktyki) więc gdzie jest to słońce blisko czy daleko?????

Ziemia jest płaska bo od chodzenia po niej mozesz dostać płaskostopia, czy widziałeś kiedys kogos kto dostał okrągłostopia????? szach i mat KAAN :lol: :lmao: ;P


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości