Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lut 2017, 11:12

KAAN pisze:Witaj Magdo :)
werset który podałaś niekoniecznie mówi o twardym sklepieniu. Biblia Gdańska tak to oddaje :

Izażeś z nim rozpościerał niebiosa, które są trwałe, a zwierciadłu odlewanemu podobne?

Ja jestem ciekawy, czy zwolennicy płaskoziemia, przy czytaniu CAŁEJ Księgi Hioba, widzą w niej jakieś poetyckie zwroty, czy wszystko traktują jako "reportaż dokumentalny"?...
:zhm:
Może Magdo się wypowiesz - jak Ty odczytujesz Ks. Hioba?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 19 lut 2017, 15:50

Jeśli weźmiesz pod uwagę nie tylko jeden werset, i nie tylko ksiegę hioba to o sklepieniu jest w innych miejscach co nieco a też sa wersety sugerujące że za sklepieniem są jakieś trzy nieba , samo to ze djabeł został zrzucony na ziemię jak by nie było innego miejsca i całego kosmosu a tylko niebo należace do Boga i ziemia , sporo wersetów mówi o górze i dole że coś jest w górze na kuli nie ma góry i dołu i właśnie spojrzawszy na całokszształt to ten werset trzeba rozumieć jednak dokładnie tak jak brzmi a poezja jest porównanie do lustra w tamtych czasach metalowych luster twardych oi trwałych . Zawsze patrz holistycznie na całokształt na to co się wyłania ze wszystkich takich wersetów, poczytaj jak sie otworzyły upusty niebios i woda która Bóg umieścił na skolepieniu sie nam tu wlała na ziemię i jak to sklepienie na końcu swiata zwinie sie jak ksiega ( ksiegi były na rolkach i sie zwijały tak jak dziś Żydzi maja Tore w synagogach na rolkach . no to jak sobie wyobrażasz jeśli ziemia jest kulą w kosmosie to co sie zwinie cały kosmos?????? No duzo świadczy o płaskości o kulistości raczej nic oprucz skorumpowanej nauki karmiacej nas ewolucją i wielkim wybuchem . Ja tam polegam na Biblii . No i co gdzie są te płaskoziemne dziewczyny , Juneo np , napiszcie do nich moze maja dodatkowe dowody i moze byc znów ciekawie .Ja dodam że osobiście leciałam samolotem który leciał z Afryki południowej do Argentyny przez Europę a konkretnie przez Frankfurt i było im jak widac po drodze . Wsiadłam w Congo a wysiadłam we Frankfurcie a on dalej o lini prostej do Argentyny popędził a tak da radę tylko na płaskiej ziemi


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 19 lut 2017, 16:30

Słyszałaś kiedykolwiek, magdo, o czymś takim jak opis poetycki?

A co do rzekomych dowodów na płaską Ziemię, to obserwacje, które zaprzeczają tej tezie, można wykonać samodzielnie i nie trzeba do tego żadnej wielkiej nauki. Wystarczy spojrzeć w niebo na kształt cienia Ziemi na tarczy Księżyca podczas zaćmienia lub pojechać nad morze o popatrzeć na statki wychodzące w rejs lub z niego wracające.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Adalbertus » 19 lut 2017, 19:30

magda pisze:no to jak sobie wyobrażasz jeśli ziemia jest kulą w kosmosie to co sie zwinie cały kosmos??????

Polecam książkę "U wrót przestrzeni" br. Józefa Kajfosza. Autor jest fizykiem i wyjaśnia kwestię "zwinięcia" z fizycznego punktu widzenia.

Książka jest jeszcze dostępna na przykład tu: http://www.clc.org.pl/u_wrot_przestrzen ... blia-7699i


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lut 2017, 19:39

A nie możesz coś napisać? Bo raczej nie będę kupował książki...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Adalbertus » 19 lut 2017, 19:55

Zbyszekg4 pisze:A nie możesz coś napisać? Bo raczej nie będę kupował książki...


Książka jest bardzo tania, jak szkoda Ci pieniędzy to podaruję Ci moją. Tłumaczyć nic nie będę, bo potem wraz z Rembov każecie mi to udowadniać. Książkę warto przeczytać, mi bardzo pomogła.
Niestety, książka nie do każdego trafia, bo autor korzysta z aparatu matematycznego, używa pojęć z geometrii wielowymiarowej etc, etc.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lut 2017, 20:03

Nic Ci nie każę udowadniać... bez lęku - możesz słówko szepnąć... coś tam wyczytał.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Adalbertus » 19 lut 2017, 20:19

Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; one przeminą, ale Ty zostajesz; i wszystkie jako szata zestarzeją się, i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje. Hebr.1:10-12

Przeczytałem, że to o czym mowa w powyższym cytacie jest możliwe.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 19 lut 2017, 20:25

Ale wiesz o tym, że to przenośnia?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 19 lut 2017, 20:25

Wow! Zachęta co się zowie! Kupię.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lut 2017, 21:00

kruszynka pisze:Wow! Zachęta co się zowie! Kupię.

A potem coś tu naskrobiesz w temacie owego "zwijania"?
Prosim piknie... :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 19 lut 2017, 21:20

Skrobnę. Muszę skoczyć do Katowic do księgarni, to wprawdzie tylko 20 min drogi, ale nie wiem kiedy będę pracować na tyle krótko, by zdążyć przed zamknięciem.

A co do przenośni, to jest nią ta część?
Adalbertus pisze:Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich

Czy ta?
Adalbertus pisze:i wszystkie jako szata zestarzeją się, i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną;


:P


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 21 lut 2017, 13:26

Panowie poszukajcie juneo bo ja to nie za bardzo sie interesowałam ta płaskością i nie mam zbyt duzo argimentów, bo szczerze mówiac bardzo mi obojętne czy chodzę po płaskiej czy okrągłej ziemi ale w celach dyskusyjnych to trzeba też z jednego specjaliste od płaskości mieć takiego solidnego w temacie , ja bym musiała przerobic wiele filmów z Youtuba i blogów płaskoziemnych żeby dyskutowac po stronie płaskosci nie jestem kompetętna mogę działac tylko jako wsparcie płaskości . Jeśli macie namiary na Juneo i inne tamte dziewczyny to napiszcie do nich ., Rembow jaką masz pewnosc ze zaciemnienie na ksieżycu jest cieniem ziemi a nie czym innym, żadnej . A siedziałam na plaży w Dar-Es-Salam które jest portem i z którego co chwila statki i kutrywychodzą w morze a i barki a też łódki małe co płyna na Zanzibar i na Pembę to co chwila i widziałam to czesto każdego dnia ale też widywałam jak po drodze oddala sie samochód i robi coraz mniejszy najpierw znikaja koła a dach na końcu na drodze ale to perspektywa a nie żadne zaokrąglenie ziemi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 21 lut 2017, 14:09

Właśnie kupiłam tą książkę ale trzeba płacic przy odbiorze gotówka a ja gotowizny nie mam tylko kartę a bankomat 100 km stąd bo mieszkam na zadupiu Warszawy czyli w dzielnicy staryc babek takiej wymierajacej bez sklepów i bankomatów i tak bedzie dopuki staruszki sie wykruszą i wnuczkowie przejma mieszkania , Aż sie zdziwicie ze taka dzielnica w Warszawie istnieje gdzie sklepów nie ma a jednak to dzielnica Koło teren koło parku moczydło jak by kto pytał na razie tu jestem a za 2 miesiace bedę juz w śródmieściu i siebie na razie nie dość że chora poturbowana Przez tramwaj to jeszcze i bankomatów brak


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lut 2017, 14:20

Biedna Magda :(


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość