Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 07:35

xxx xx pisze:To wiara w kulę ziemską sprzyja uwierzeniu w UFO.

No patrz! To na mnie to jakoś nie działa! Odrzucam tak samo UFO, jak i teorię płaskiej ziemi.

Czy na tamtym forum dotarłeś do tego, co podawałem, że jest tam (analizowanie zdjęć, itp.)?

xxx xx, do płaskości ziemi - piszę tak teoretycznie - przekonało by mnie chyba najszybciej to, że nie ma na niej w jednym czasie czarnych nocy i jaskrawo oświetlonych dni... Ale są! Jak to wyjaśnisz?.... Na ile rozumiem te modele płaskoskoziemne, to noce powinny być w dużej mierze takimi szarówkami, a dni nie powinny być tak jasne, bo zbyt jasno świecące słońce powodowało by, że tym bardziej noce powinny być jaśniejsze... (innymi słowy - ta "żarówka" jaką jest słońce nie może za mocno świecić bo wtedy nawet oddalenie maksymalne nie spowoduje, że światło zaniknie!).
Podczas takich czarnych nocy, gdzieś na pustkowiu, światło zapałki jest widoczne z wielkiej odległości... - a co dopiero światło słońca, które CAŁY CZAS jest gdzieś nad płaską ziemią! Jakże wtedy są możliwe czarne noce?! - proszę, pokuś się o analizę tego... Może weź duży blat stołu, jako płaską ziemię (coś tam nierównego na nim połóż, co by imitowało nierówności jej powierzchni - ale zachowaj proporcje!), weź malutkie źródło światła (takie malutkie!), i tak manewruj nim, aby uzyskać jednocześnie jaskrawy dzień i czarną noc... Uda się?! Wg mnie nie...!
Udało by się, gdyby płaska ziemia była w poprzek podzielona ogroooomną górą, i słońce by się za nią kryło (tak naprawdę kryło) - ale chyba takiego obrazu model płaskoziemny nie ma, prawda?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 10:12

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:To wiara w kulę ziemską sprzyja uwierzeniu w UFO.

No patrz! To na mnie to jakoś nie działa!


Ale na bardzo wielu działa i jest to logiczne. Jeśli ziemia jest tylko jedną z wielu przypadkowych planet, to dlaczego nie mogłoby powstać przypadkowo życie na innej, odległej planecie. A jeśliby mogło "miliardy lat temu", to dlaczego kosmici nie mogliby przylecieć na ziemię? Widzisz jakiś brak logiki w tych pytaniach ? Natomiast Boże "terrarium" pod kloszem z kopuły nieba, na której świecą różne światła jak słońce, księżyc, gwiazdy, z wodami nad kopułą i z licznymi poziomami nieba, to coś unikalnego, jedynego. Zgadza się ? Zdecydowanie wiara w płaską ziemię nie sprzyja uwierzeniu w oszustwo pod nazwą UFO. Dosłowne odczytywanie Biblii jest o wiele lepsze. I prostsze. A wiara w big bang i ewolucję, czyli niewiara w dosłowność Biblii sprzyja oszustwu.

Odrzucam tak samo UFO, jak i teorię płaskiej ziemi.


Jak zatem wytłumaczysz to, że na "kulistej ziemi" widać to czego być widać nie powinno?

Czy na tamtym forum dotarłeś do tego, co podawałem, że jest tam (analizowanie zdjęć, itp.)?



Do 15 strony. Super pomysł znalazłem przy okazji. Na sprawdzenie czy ziemia jest kulą. Zmierzyć poziomicą położenie horyzontu względem poziomu, z wysokości. Na razie nie trafiłem na nic co mogłoby mi wytłumaczyć np. te filmiki, które wkleiłem, przy uwzględnieniu "kulistości ziemi".

xxx xx, do płaskości ziemi - piszę tak teoretycznie - przekonało by mnie chyba najszybciej to, że nie ma na niej w jednym czasie czarnych nocy i jaskrawo oświetlonych dni... Ale są! Jak to wyjaśnisz?....


Co ma piernik (noce i dnie) do wiatraka (kształtu ziemi)? Spróbuj zrozumieć co to jest teoria naukowa. Jeżeli znajdziesz jeden fakt, jedno powtarzające się zjawisko niezgodne z teoria, to teoria zostaje sfalsyfikowana, okazuje się fałszywa. To dlatego, że z prawdy nie może wyniknąć fałsz. Jeśli jakaś teoria mówi, że coś nie powinno być widoczne, ale Ty stwierdzasz, że jest widoczne, wielokrotnie i powtarzalnie widoczne, to znaczy, że teoria jest fałszywa.

Na ile rozumiem te modele płaskoskoziemne, to noce powinny być w dużej mierze takimi szarówkami, a dni nie powinny być tak jasne, bo zbyt jasno świecące słońce powodowało by, że tym bardziej noce powinny być jaśniejsze... (innymi słowy - ta "żarówka" jaką jest słońce nie może za mocno świecić bo wtedy nawet oddalenie maksymalne nie spowoduje, że światło zaniknie!).


No ale Ty popełniasz teraz co najmniej dwa błędy. Najpierw, że przyjmujesz, że modele płaskoziemne, które oglądasz są prawdziwe. Drugi, że nie zauważasz, że to nie są modele płaskiej ziemi, tylko modele nieba razem z płaską ziemią. Ziemia może być płaska i jest, ale jakiś konkretny jej model może być fałszywy. Ziemia może być płaska, ale mapa płaskiej ziemi, czyli model płaskiej ziemi może być błędny. Ziemia może być płaska, ale model nieba z ziemią usiłujący wyjaśnić zjawiska na niebie nad płaską ziemią może być fałszywy. Chwytasz o co chodzi ? To, że ziemia jest płaska sugeruje geometria, czyli "mierzenie ziemi". Mierząc ziemię stwierdzamy brak zauważalnego zakrzywienia. Te rzeczy opisane i pokazane w tych filmach, które Ci pokazałem, to jest po prostu nic innego jak tylko pomiar krzywizny ziemi. I wychodzi, że nie ma istotnej, zauważalnej.

https://www.youtube.com/watch?v=CYzsr-wgPao

Niestety znowu po angielsku. Tutaj marynarz, ekspert od pocisków rakietowych pracujący z radarami potwierdza, że ziemia jest płaska. Przykładowo twierdzi, że widywał statki nawet z odległości 28 mil morskich (nie gołym okiem), że używając radaru dostrzegał za pomocą radaru statki daleko poza horyzontem "kulistej ziemi" oraz że namierzając cel w ogóle nie uwzględniał zakrzywienia kuli ziemskiej. To tak samo jest mierzenie ziemi, czyli radar, np. wojskowy.


Podczas takich czarnych nocy, gdzieś na pustkowiu, światło zapałki jest widoczne z wielkiej odległości... - a co dopiero światło słońca, które CAŁY CZAS jest gdzieś nad płaską ziemią!


A to jest też tylko twoje założenie, że "słońce cały czas jest gdzieś nad płaską ziemią". A co jeżeli słońce nie jest ciałem tylko samym światłem ? Biblia mówi o światłach w sklepieniu, że Bóg umieścił światła na niebie, a nie że "ciała". Ciało musi mieć jakieś konkretne miejsce w przestrzeni, ale światło już niekoniecznie. Wszystko co na razie udowadniasz, to tylko tyle, że nie umiesz sobie wyobrazić jak by to mogło być stworzone i jak funkcjonować. Budujesz sobie w myśli fałszywy model, po czym słusznie udowadniasz, że jest fałszywy. Tylko co z tego ? Czy potrafisz udowodnić, że to (noce i dnie nad płaską ziemią) jest w ogole niemożliwe ? Podkreślam: "w ogóle" ! Czy tylko umiesz udowodnić, że nie umiesz sobie wyobrazić?

Udało by się, gdyby płaska ziemia była w poprzek podzielona ogroooomną górą, i słońce by się za nią kryło (tak naprawdę kryło) - ale chyba takiego obrazu model płaskoziemny nie ma, prawda?..


Ale jest rzeczywisty, taki jak Bóg stworzył i jakoś działa. Nad płaską ziemią. Bo geometria pokazuje, że ziemia jest płaska. Generalnie ja przypuszczam i wierzę, że klucz do rozwiązania jest w budowie nieba. A czy ktoś był w niebie ? Oczywiście pomijam Jezusa Chrystusa, tylko chodzi mi o zwyczajnych ludzi. Byli tacy co mówili, że byli na księżycu, ale według mnie to kłamcy. Jeśli więc nie wiemy za wiele o tym jak jest stworzone niebo, to co będziemy gdybać nad nocami i dniami ? Można dociekać i próbować odkrywać, wymyślać ale trzeba być pokornym.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 04 mar 2017, 10:21

xxx xx pisze:
Norbi pisze:
1.Ziemia nie jest geometryczną kulą.


Tak. Bo jest płaska.

Tak, a to co my nazywamy latającą stacją kosmiczną to tak naprawdę jest latający potwór spaghetti ;)

xxx xx pisze:Ale w teorii kuli ziemskiej ziemia jest niemal idealną kulą. Chodzi o układ wody, która układa się prawie idealnie jak sfera. Układ wód morskich wyznacza poziom morza, do którego wszystko się odnosi.

Znów gimnazjum... Ziemia nie jest niemal idealną kulą. Ziemia jest spłaszczoną kulą.

xxx xx pisze:
2. Ukształtowanie terenu na danym obszarze jest różne.


Ale wysokości wszystkich gór odnoszą się do poziomu morza. Obejrzyj dokładnie ten film, który pokazałem, czyli z górami. A może uchwycisz o co biega. To jest bardzo dobry film, ma dużą wartość naukową. Facet dokładnie, cierpliwie wszystko tłumaczy i pokazuje. Zrobił dobrą robotę, kawał solidnej roboty.


Ten film jest tak samo infantylny jak cała reszta filmów na ten temat. Obserwacja lornetką pasma gór nie jest dowodem naukowym na płaskość czy kulistość ziemi.

xxx xx pisze:
Jeżeli o tym nie wiesz i nie wiesz z czym to się wiąże to znaczy, że brakuje Ci podstawowej wiedzy z geografii na poziomie gimnazjum. Podobny poziom wiedzy reprezentują autorzy większości filmików o płaskiej ziemi


Okej. Ale spróbuj ustosunkować się do tych filmów, o które proszę, czyli do konkretów tam pokazanych.


Tam nie ma żadnych merytorycznych konkretów. Złe założenia, błędne wnioski. Trzeba się cofnąć do gimnazjum by zrozumieć na czym polega błąd.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 11:58

Norbi pisze: Tak, a to co my nazywamy latającą stacją kosmiczną to tak naprawdę jest latający potwór spaghetti ;)


Nie wiem co to jest to światło na niebie, które wy bierzecie za ISS, bo tak wam powiedzieli, ale radzę żebyś zamiast dowcipów spróbował argumentować.

Znów gimnazjum... Ziemia nie jest niemal idealną kulą. Ziemia jest spłaszczoną kulą.


Super, niech będzie, jak piszesz. Za wikipedią:
Promień Ziemi (R⊕) – pozaukładowa jednostka długości, używana w astronomii do określania rozmiarów planet pozasłonecznych, najczęściej superziemi. Odpowiada ona średniemu promieniowi równikowemu Ziemi[1]:
1   R ⊕ = 6378,14   km ≈ 6,4 ⋅ 10 6   m Promień ten różni się od promienia biegunowego ze względu na spłaszczenie planety. Ponadto nie jest on jednakowy we wszystkich kierunkach, gdyż Ziemia nie jest idealną elipsoidą obrotową. Promień biegunowy ma długość 6357 km, zaś promień średni planety to 6371 km.

Czyli największy promień jaki podają 6378km odjąć najmniejszy jaki podają 6357km, to daje 21 km różnicy. 21 km podzielić przez średni promień jaki podają 6371 km, to daje 0.00329. Niecałe 33 tysięczne części różnicy, odchylenia od średniego promienia. Narysuj sobie elipsę o takich proporcjach i spróbuj zobaczyć, że nie jest kolista. Powodzenia. Z punktu widzenia tego o czym mówimy można przyjąć, że kula ziemska jest idealną kulą- tj woda mórz i oceanów, stanowiąca poziom zerowy układa się w idealną sferę. Te odchylenia, które podają oficjalne źródła nie mają żadnego istotnego przełożenia na te eksperymenty, które pokazują te filmy, które podlinkowałem.

Ten film jest tak samo infantylny jak cała reszta filmów na ten temat. Obserwacja lornetką pasma gór nie jest dowodem naukowym na płaskość czy kulistość ziemi.


Bez urazy, ale to raczej Ty piszesz infantylnie. Facet wszystko dokładnie opisał i pokazał. Jeżeli ziemia jest kulą, to ta góra powinna być dużo niżej, tak jak on to pokazuje na symulacji. A skoro jest tak, jak widać, to znaczy, że ziemia nie jest kulista.


Tam nie ma żadnych merytorycznych konkretów. Złe założenia, błędne wnioski. Trzeba się cofnąć do gimnazjum by zrozumieć na czym polega błąd.


Okej.w porządku. Może jestem idiotą, na dodatek niedouczonym. To się cofnij do gimnazjum i pokaż mi te złe założenia, ten błąd. Przecież o to mi chodzi.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Michał » 04 mar 2017, 12:39

Skoro Ziemia jest płaska, to jak działają satelity, TVsat, telefonia komórkowa, GPS.

Przeraża mnie, że tak wielu chrześcijan wierzy w takie bzdury jak płaska Ziemia. Jest to coś kompromitującego. Pocieszam się, że internet, np. to forum, nie jest reprezentatywny.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 13:05

Michał pisze:Skoro Ziemia jest płaska, to jak działają satelity, TVsat, telefonia komórkowa, GPS.

Z dyskusji sprzed 2 lat, wspominam sobie, że oni [płaskoziemcy] to wszystko chcą jako naziemne urządzenia widzieć... xxx xx (Iksie), czy wiesz jak działają podane urządzenia? Dodam do listy jeszcze telefony satelitarne - działające tam, gdzie naziemne nie działają, np. na szczytach Himalajów, gdy ich zdobywcy relacjonowali swoje położenie poprzez właśnie telefon satelitarny! Jak to wyjaśnisz iksie?

xxx xx, a czy w Arktyce są półroczne (plus minus) noce i półroczne dni? Ludzie tam będący mówią, że są! Jak do nich dochodzi na płaskiej ziemi?
xxx xx pisze:Nie wiem co to jest to światło na niebie, które wy bierzecie za ISS, bo tak wam powiedzieli

W najbliższych dniach będzie okazja w Polsce oglądać przeloty ISS: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) - Widoczne przeloty
http://www.heavens-above.com/PassSummar ... 322&tz=CET

może iksie nad ranem zechcesz taką obserwację zrobić?
Obserwowałem to 3 lata temu (wtedy ok 21.00) i powiem Ci, że jak byłem na dworze, to nie zauważyłem, aby gdzieś w krzakach stała maszyna do rzucania obrazu na niebo, albo snopa światła...
Ewidentnie coś leciało świecąc- - i robiło to w podanej godzinie! Jak to wytłumaczyć?... Na pewno to nie by samolot!
Może poobserwujesz w najbliższych dniach i spróbujesz zdemaskować tę iluzję? Zachęcam!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: nesto » 04 mar 2017, 14:00

@Michał
Kaan twierdzi, że ziemia ma ok. 6000 lat - to jest równie kompromitujące dla chrześcijan.
Kreacjonizm jest równie szalony co płaska ziemia. Jakoś tego nie dostrzegacie?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 04 mar 2017, 14:36

xxx xx pisze:
Norbi pisze: Tak, a to co my nazywamy latającą stacją kosmiczną to tak naprawdę jest latający potwór spaghetti ;)


Nie wiem co to jest to światło na niebie, które wy bierzecie za ISS, bo tak wam powiedzieli, ale radzę żebyś zamiast dowcipów spróbował argumentować.

Bo cisną mi się na usta pewne słowa lecz Regulamin tego zabrania, więc pozostaje zdrowy śmiech :mrgreen:
Mówiąc serio- poniżej pewnego poziomu absurdu, poważna dyskusja jest niemożliwa.
Negowanie podstawowych praw fizyki na rzecz "kosmicznych" wniosków z obserwacji terenu lornetką, jest delikatnie mówiąc- niepoważne.
Takie bzdury jak płaska ziemia głoszone przez chrześcijan, mocno dyskredytują chrześcijaństwo.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 14:55

Michał pisze:Skoro Ziemia jest płaska, to jak działają satelity, TVsat, telefonia komórkowa, GPS.


A co to ma wspólnego z płaską ziemią ?

Przeraża mnie, że tak wielu chrześcijan wierzy w takie bzdury jak płaska Ziemia.


A mnie to, że ludzie zdolni są wierzyć w coś co zaprzecza faktom.

Jest to coś kompromitującego.


A wiara w to, co zaprzecza faktom, obserwacjom ? Nie jest kompromitująca ?


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 14:59

nesto pisze:@Michał
Kaan twierdzi, że ziemia ma ok. 6000 lat - to jest równie kompromitujące dla chrześcijan.
Kreacjonizm jest równie szalony co płaska ziemia. Jakoś tego nie dostrzegacie?


Ja też wierzę, że tyle ma. Bóg nie kłamie. Wierzę również w zmartwychwstanie, choć to też wydaje się ludziom szalone. Ale to nie jest dział religijny.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 15:02

Norbi pisze:Takie bzdury jak płaska ziemia głoszone przez chrześcijan, mocno dyskredytują chrześcijaństwo.

O tym jest to nagranie: Czy Według Biblii Ziemia Jest Płaska?
https://www.youtube.com/watch?v=c4Jl9PweCTk

Poszperałem na YT i oto co znalazłem w temacie kształtu ziemi (jeśli xxx xx zechce się do tego odnieść, to będzie miło):
Kształt Ziemi
https://www.youtube.com/watch?v=V95s84Letlg

Płaska ziemia. Seria kilkunastu nagrań:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... N5n6qQ4B6R
[powyższy tytuł może wskazywać, że autor jest za płaską ziemią... - ale nic z tego!]

PS. Bardzo proszę nie włączać tematu wieku ziemi do tego wątku; skupmy się na jej kształcie. Dzięki.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 15:37

Zbyszekg4 pisze: Dodam do listy jeszcze telefony satelitarne - działające tam, gdzie naziemne nie działają, np. na szczytach Himalajów, gdy ich zdobywcy relacjonowali swoje położenie poprzez właśnie telefon satelitarny! Jak to wyjaśnisz iksie?


A co to ma wspólnego z płaską ziemią ? Zarzucasz mnie żądaniami bym po kolei wszystko wyjaśniał, to co w ogóle nie ma związku z kształtem ziemi, a póki co sam nie jesteś chętny (inni też) wyjaśnić tylko jednej rzeczy sprzecznej z kulą ziemską, takiej rzeczy, która akurat ma związek z kształtem ziemi. To nieuczciwe. Nie chcę uciekać w dygresje bez związku z kształtem ziemi. Chciałem porozmawiać rzeczowo na temat tego, co bezpośrednio dotyczy tego kształtu, ale nie chcecie się odnieść do argumentu, który wam pokazano.


xxx xx, a czy w Arktyce są półroczne (plus minus) noce i półroczne dni? Ludzie tam będący mówią, że są! Jak do nich dochodzi na płaskiej ziemi?


A skąd ja mam to wiedzieć? I co to ma wspólnego z kształtem ziemi ? Noce, dnie zależą także od tego jak funkcjonuje niebo, a nie tylko od kształtu ziemi. Przecież niebo to jest żródło oświetlenia takiej lub siakiej ziemi (płaskiej, czy kulistej). Prawda ? No to jak chcesz rozstrzygać o nocach i dniach nie znając budowy tego oświetlenia i sposobu jego działania ? Byłeś w niebie, znasz budowę nieba ? To zaś co Ci pokazałem, ten argument, który omijasz zależy właśnie głównie od kształtu ziemi. W zasadzie tylko od kształtu ziemi, bo przy założeniu, że światło biegnie prostolinijnie, to chyba praktycznie tylko od tego. Odnieś się więc do tego, co bezpośrednio dotyka kształtu ziemi. Czemu unikasz ?


W najbliższych dniach będzie okazja w Polsce oglądać przeloty ISS: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) - Widoczne przeloty
http://www.heavens-above.com/PassSummar ... 322&tz=CET



Czyli kiedy to będzie ? Chętnie bym pooglądał.

Obserwowałem to 3 lata temu (wtedy ok 21.00) i powiem Ci, że jak byłem na dworze, to nie zauważyłem, aby gdzieś w krzakach stała maszyna do rzucania obrazu na niebo, albo snopa światła...


Ja chciałem porozmawiać o płaskiej ziemi, a nie o świetle na niebie, o którym wam mówią, że to ISS (nomen omen złowieszczo kojarzy mi się to z ISIS, ale może mam złe skojarzenia). Nie wiem co to jest to światło. Nie wierzę zaś w wyjaśnienia NASA. Przyczyny mojej niewiary już uzasadniłem.
[Nie chcę gdybania na temat ISS. Ale jeśli NASA rzeczywiście dysponowałaby silnymi projektorami, to proszę zwrócić uwagę, że jeżeli istnieje firmament, i jeśli nie jest on zbyt wysoko, to być może istnieje możliwość odbijania fali elektromagnetycznej, czy światła od sklepienia nieba. Obrazy mogłyby więc być generowane dużo dalej, niż okolica Twojego domu. Podobnie jak program radiowy na fali radiowej jest nadawany daleko od Ciebie. Bo czemu nie ? Nawet tysiące kilometrów dalej. Tylko po co ja się mam wdawać w gdybania jak oszuści oszukują ? Ja nie wiem na przykład jak w Hollywood robią wszystkie tricki, ale zakładam, że jakoś robią, że się da. Nie wiem jak prestidigitator robi swoje sztuczki. Ale wierzę, że jakoś umie. No i co z tego ? Czy ja muszę wszystko wiedzieć? Na przykład na czym polega przekręt z ISS ? Bo uważam, że to jakiś przekręt, jakieś kłamstwo, gdyż w słowa NASA nie wierzę, może nawet w większość z tych słów. Ale co to ma wspólnego z kształtem ziemi? i dlaczego nie chcesz wrócić do rzeczy, tylko ciągle od niej odchodzisz? W zasadzie to przecież w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów, a jedynie mnie odesłałeś do "katolik.pl"]


Ewidentnie coś leciało świecąc- - i robiło to w podanej godzinie!


Spokojnie. Bo czy to już jest dowód, że to na pewno jest to coś co mówili, że jest ? Póki co wiadomo tyle, że widziałeś światełko na niebie, o którym NASA fałszująca różne rzeczy, przyłapana na przekrętach mówi, że ISS. Zgadza się ? No chyba, że widziałeś wyraźnie, że wyglądało dokładnie tak jak ISS i zachowywało się dokładnie jak ta "stacja".

Jak to wytłumaczyć?... Na pewno to nie by samolot!
Może poobserwujesz w najbliższych dniach i spróbujesz zdemaskować tę iluzję? Zachęcam!


Kiedy będzie przelatywać nad Polską ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 04 mar 2017, 15:42

xxx xx pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Jak to wytłumaczyć?... Na pewno to nie by samolot!
Może poobserwujesz w najbliższych dniach i spróbujesz zdemaskować tę iluzję? Zachęcam!


Kiedy będzie przelatywać nad Polską ?

http://www.heavens-above.com/PassSummar ... atid=25544 - najbliższy widoczny przelot nastąpi 6 marca. Początek i koniec zależą od lokalizacji, ale dla Warszawy będzie to odpowiednio 4:48:44 i 4:54:16.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 04 mar 2017, 15:43

Norbi pisze: Bo cisną mi się na usta pewne słowa lecz Regulamin tego zabrania, więc pozostaje zdrowy śmiech :mrgreen:
Mówiąc serio- poniżej pewnego poziomu absurdu, poważna dyskusja jest niemożliwa.


Co jest absurdalnego w tych filmach, które Ci pokazałem ?

Negowanie podstawowych praw fizyki na rzecz "kosmicznych" wniosków z obserwacji terenu lornetką, jest delikatnie mówiąc- niepoważne.


Jaki błąd potrafisz pokazać w tych obserwacjach ? Jakie prawa fizyki zanegowano w tych filmach, które Ci podlinkowałem?

Takie bzdury jak płaska ziemia głoszone przez chrześcijan, mocno dyskredytują chrześcijaństwo.


Obserwacje wskazują, że ziemia jest płaska.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 04 mar 2017, 15:44

xxx xx pisze:
Takie bzdury jak płaska ziemia głoszone przez chrześcijan, mocno dyskredytują chrześcijaństwo.


Obserwacje wskazują, że ziemia jest płaska.

No to dziwne, bo moje obserwacje, między innymi przeprowadzone nad morzem, wskazują na to, że Ziemia absolutnie nie może być płaska.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości