Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 03 mar 2017, 14:16

magda pisze:O ho ho ho 1!!!!!!! mamy i Rembova , No to Rembov wróc sobie kilka stron i znależ mój wpis gdzie jest zdjęcie promieni słonecznych i rysunek z zapytaniem jak te promienie moga tak przebiegać od odległego słońca i moze powierz jak one przebiegają a jeszcze lepiej narysuj bo skoro słońce jest ogromne i daleko a nie małe na sklepieniu

Kwestia promieni słonecznych była omawiana w temacie poprzdnim, ale mogę powtórzyć zdjęcie, które wyjaśnia dlaczego perspektywa sprawia, że RÓWNOLEGŁE promienie światła wychodzące z oddalonego Słońca sprawiają wrażenie, że zbiegają się w jednym, niezbyt odległym punkcie:

Obrazek

Jest to ta sama iluzja jak ta, która sprawia, że linie na autostradzie oraz jej krawędzie nie są do siebie równoległe i "schodzą się" w jednym punkcie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 03 mar 2017, 15:42

Z promieniami słonecznymi jest taki szkopuł ze nawet pbserwator patrzący z boku a nie w kierunku promieni też je widziw taki sposób rozchodza sie one nierównolegle nawet w małych pomieszczeniach gdzie perspektywa nie moze działać np przez dziórki w deskach w oknie piwnicznym masz też promenie nierównoległe a gdzie tam perspektywa


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2017, 16:52

xxx xx, mam takie pytanie: Czy bezkrytycznie aprobujesz WSZYSTKO (wszystko!), co na YouTube znajdujesz na temat płaskiej ziemi?
Czy dopuszczasz choćby cień takiej opcji, że ktoś może manipulować w tych nagraniach? Znasz tych ludzi, aby mieć pewność, że są całkiem uczciwi i NIC nie robią takiego, co by miało kuloziemców pogrążyć?...

Podam Ci inny przykład: Jest sporo materiałów na temat ogromnych ludzkich czaszek/kości, które są niby znajdowane, i dowodzą, że olbrzymi żyli na ziemi... (może spotkałeś).
Wierzę, że zapis biblijny jest prawdziwy: byli olbrzymi. Ale w swej nadgorliwości pewni ludzie dopuszczają się oszustw, aby "bronić" Biblii: robią fotomontaże - aby dowodzić olbrzymów...
Znam osobę, która bardzo się tymi materiałami ekscytuje, ale mina jej zrzedła, gdy jej pokazałem ewidentną manipulację, której ona nie dojrzała, ale była bardzo zachwycona, że takie wykopaliska są, bo Biblia jest przez to taka jeszcze bardziej wiarygodna...

Czy przypadkiem w temacie płaskoziemnym, nie może być podobnie? Wszak jej najgorliwsi zwolennicy to osoby bardzo religijne, i bardzo niechętne naukowcom, którzy do religijnych przecież za bardzo nie należą...
Wiesz, ja bym był ostrożny w bezkrytycznym "łykaniu" wszystkiego, co ktoś w temacie płaskoziemnym puści w obieg!
Obecna technika pozwala robić przekręty - skąd mam mieć pewność, że nie ulegam kolejnemu, gdy mi się pokazuje to i owo (jakieś bąbelki na ISS czy coś podobnego, mającego ośmieszyć kuloziemców... Czy dorobienie bąbelków to jakiś mega problem?)

Jak jest z Tobą? - masz krytyczne spojrzenie czy bezkrytyczne?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 03 mar 2017, 18:03

Zbyszekg4 pisze:xxx xx, mam takie pytanie: Czy bezkrytycznie aprobujesz WSZYSTKO (wszystko!), co na YouTube znajdujesz na temat płaskiej ziemi?...


Nie. Jak już napisałem interesuję się tym tematem od pewnego czasu. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że we wszystkich tych materiałach za płaską ziemią według mnie jest bardzo dużo błędów. Straszne wymieszanie rzeczy niewątpliwie fałszywych, nawet bardzo głupich ale z takimi które "mogą coś w sobie jednak mieć". Dlatego po początkowym wyśmiewaniu się jednak się tym zainteresowałem. Znalazłem kilka informacji, które naprawdę, według mnie nie mają żadnego sensu jeśli ziemia jest kulą. Dotyczyło to relacji o tym, że ktoś widział coś czego na kuli nie mógł widzieć, bo było za daleko. To mnie zaintrygowało. Potem natknąłem się na fotografie dalekich widoków. I tak się zaczęło zwątpienie w ziemie-kulę. Obecnie staram się wyszukiwać jedynie to co uważam za wartościowe. Dobrze opisane, udokumentowane. Wierzę, że ziemia jest płaska, bo sam widziałem to czego na kuli nie mógłbym zobaczyć. Dodatkowo widzę, że inni zwyczajni ludzie widzieli podobnie. Nie jacyś z agencji rządowych, ale zwyczajni. Jak np. ci którzy zrobili te filmy, które pokazałem. Ponadto zauważyłem, że większość argumentów za kulą ziemską opiera się na oglądaniu nieba. To zaś uważam za błędne. Ponieważ jeżeli nie wiemy jak jest w niebie, jakie ono jest i co się w nim dzieje, to jak możemy wnioskować o kształcie ziemi jedynie przez oglądanie nieba?

Czy przypadkiem w temacie płaskoziemnym, nie może być podobnie? Wszak jej najgorliwsi zwolennicy to osoby bardzo religijne, i bardzo niechętne naukowcom, którzy do religijnych przecież za bardzo nie należą...


A naukowcy nie mogą się mylić? Ja uważam, że się mylą i że właśnie dlatego, że nie są religijni. Poza tym jak się spojrzy na historię nauki, to jasno widać ile razy naukowcy się mylili i mylą wciąż. Uważam, że każdy człowiek może się mylić. A jak ktoś nie wierzy w Boga, to jeszcze szybciej niż wierzący. "Pride comes before a fall" czyli po polsku "pycha podąża przed upadkiem". Nie wiem jak Ty, ale mnie się wydaje, że widzę dużą pychę w świecie nauki. Że wcale nie chodzi o szukanie prawdy, ale o tytuły profesorskie i o oklaski, o nagrody i pieniądze. Ale może się mylę ? A może jednak nie ?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2017, 18:25

xxx xx pisze:Potem natknąłem się na fotografie dalekich widoków. I tak się zaczęło zwątpienie w ziemie-kulę.

O! Tego na wiadomym forum najwięcej- w kółko analizowali tam zdjęcia! Tam najaktywniejszy płaskoziemca to nawet się zaklinał i do piekła sam siebie wysyłał, jeśli kłamie... I tak zaklinał i przysięgał, aż... zamilkł po którymś zdjęciu, gdy mu wykazano błąd! Uznał (sam to zrobił), że błądził i więcej nie pisze tam... [mam nadzieję, że te swoje zaklęcia nie traktuje poważnie].

Masz rację, każdy się może mylić; mnie chodziło, o to, że celowo się w błąd wprowadza produkując materiały... Takie błędy wytyka ten ktoś, na tych 2-ch filmikach, co je dałem, przeciw płaskoziemiu...
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 18:34 przez Zbyszekg4, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 03 mar 2017, 18:27

magda pisze:Z promieniami słonecznymi jest taki szkopuł ze nawet pbserwator patrzący z boku a nie w kierunku promieni też je widziw taki sposób rozchodza sie one nierównolegle nawet w małych pomieszczeniach gdzie perspektywa nie moze działać np przez dziórki w deskach w oknie piwnicznym masz też promenie nierównoległe a gdzie tam perspektywa


Taki sam efekt uzyskasz przy użyciu dowolnej żarówki bądź innego źródła światła.
Przykład kompletnie bez sensu bo niczemu nie dowodzi w temacie.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 03 mar 2017, 18:39

xxx xx pisze:Nie. Jak już napisałem interesuję się tym tematem od pewnego czasu. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że we wszystkich tych materiałach za płaską ziemią według mnie jest bardzo dużo błędów. Straszne wymieszanie rzeczy niewątpliwie fałszywych, nawet bardzo głupich ale z takimi które "mogą coś w sobie jednak mieć". Dlatego po początkowym wyśmiewaniu się jednak się tym zainteresowałem. Znalazłem kilka informacji, które naprawdę, według mnie nie mają żadnego sensu jeśli ziemia jest kulą. Dotyczyło to relacji o tym, że ktoś widział coś czego na kuli nie mógł widzieć, bo było za daleko. To mnie zaintrygowało.


Ach, czyli uwierzyłeś w płaskoziemie bo... ktoś na YouTube powiedział, że coś widział :eek:
Genialnie...
Nie wiem czy wiesz, ale niektórzy na YouTube mówią, że widzieli UFO i twierdzą, że porwali ich kosmici. Naprawdę bardzo wielu tak twierdzi.
Koniecznie obejrzyj te filmiki, może zainicjują nową wiarę u Ciebie ;)


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 03 mar 2017, 20:28

Norbi pisze:
xxx xx pisze:
Ach, czyli uwierzyłeś w płaskoziemie bo... ktoś na YouTube powiedział, że coś widział


Sprawdź czy ja tak napisałem. Dlaczego manipulujesz ? To mnie zaintrygowało. Uwierzyłem bo zobaczyłem, że widzę to samo co tamci, czyli to czego na kuli nie powinienem widzieć.

Genialnie...
Nie wiem czy wiesz, ale niektórzy na YouTube mówią, że widzieli UFO i twierdzą, że porwali ich kosmici. Naprawdę bardzo wielu tak twierdzi.
Koniecznie obejrzyj te filmiki, może zainicjują nową wiarę u Ciebie ;)


To wiara w kulę ziemską sprzyja uwierzeniu w UFO. Jeżeli ziemia jest tylko jedną z wielu kul-planet, jednym z niewyobrażalnie wielu możliwych światów, to niby dlaczego nie uwierzyć w UFO? Jeśli wszystko się wzięło z big bangu i z ewolucji, jeżeli człowiek jest wynikiem przypadku, nic nie znaczącym pyłkiem w kosmosie, wynikiem zbiegów okoliczności, kaprysem ślepych, bezrozumnych i bezdusznych sił natury, a nie dzieckiem Boga, to dlaczego gdzieś tam w kosmosie nie miałoby dojść do podobnego przypadku? Co więc wtedy głupiego wierzyć, że może faktycznie przylecieli do nas kosmici, wyżej od nas rozwinięci technicznie i cywilizacyjnie?
Ale wiara w płaską ziemię nad którą jest firmament zdecydowanie sprzyja nawróceniu do Boga. Bo trudno przyjąć, że takie "Boże terrarium" czyli płaska ziemia pod kloszem z lustrzanego nieba, nad którym są wody, ziemia, która jest centrum wszystkiego, na którą przyszedł Boży Syn jest dziełem przypadku. Zgadza się? Dlatego ja osobiście wierzę, że te nauki o kuli ziemskiej i układzie słonecznym po to wymyślono, żeby ludzie przestali wierzyć w Boga. A odkrycie, że ziemia jest płaska sprzyja nawróceniu i wzmacnia wiarę w Biblię i Boga.
Nie mam zamiaru wierzyć w UFO, bo to brednie, przypuszczam że diabelskie.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 03 mar 2017, 20:39

Zbyszekg4 pisze:Masz rację, każdy się może mylić; mnie chodziło, o to, że celowo się w błąd wprowadza produkując materiały... Takie błędy wytyka ten ktoś, na tych 2-ch filmikach, co je dałem, przeciw płaskoziemiu...


Czyli te pod tytułem "Poważna analiza..." ? Ale w nich nie ma nic co by mogło zaszkodzić np. tym dwóm filmom, które ja pokazałem. Temu z Miramar Beach z plaformą wiertniczą, czy temu filmowi z gór. Niech autor tej "Poważnej analizy" spróbuje obalić to, co w tych filmach pokazano. Generalnie ja twierdzę, że te dwa filmy czyli "Poważna analiza" to rodzaj sprytnej manipulacji. Ponieważ w wielu miejscach facet rzeczywiście słusznie punktuje błędy płaskoziemców. Ale to co najważniejsze, to po prostu pomija.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 03 mar 2017, 20:43

xxx xx pisze:Dlatego ja osobiście wierzę, że te nauki o kuli ziemskiej i układzie słonecznym po to wymyślono, żeby ludzie przestali wierzyć w Boga.

Intrygująca teza w świetle faktu, że kulistość Ziemi potwierdzono już w starożytności w Grecji, a i w owym czasie, na terenie Afryki, dokonano pierwszych pomiarów jej obwodu.

A tak przy okazji:
xxx xx pisze: Uwierzyłem bo zobaczyłem, że widzę to samo co tamci, czyli to czego na kuli nie powinienem widzieć.

Napisz wreszcie co takiego OSOBIŚCIE zobaczyłeś, czego na kulistej Ziemi nie powinno być widać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 03 mar 2017, 20:57

Rembov pisze: Intrygująca teza w świetle faktu, że kulistość Ziemi potwierdzono już w starożytności w Grecji, a i w owym czasie, na terenie Afryki, dokonano pierwszych pomiarów jej obwodu.


No co Ty? Mówisz o Eratostenesie ? Jeśli tak, to chyba nie do końca przemyślałeś swoje słowa.

xxx xx pisze: Uwierzyłem bo zobaczyłem, że widzę to samo co tamci, czyli to czego na kuli nie powinienem widzieć.
Napisz wreszcie co takiego OSOBIŚCIE zobaczyłeś, czego na kulistej Ziemi nie powinno być widać.


Odległy ląd, który powinien być za horyzontem według ziemi-kuli. Górę, która powinna być niżej z powodu kulistości ziemi. Mówiłem, że podobnie do tego co w tych filmach.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 03 mar 2017, 21:11

xxx xx pisze:
Rembov pisze: Intrygująca teza w świetle faktu, że kulistość Ziemi potwierdzono już w starożytności w Grecji, a i w owym czasie, na terenie Afryki, dokonano pierwszych pomiarów jej obwodu.

No co Ty? Mówisz o Eratostenesie ? Jeśli tak, to chyba nie do końca przemyślałeś swoje słowa.

W czym nie przemyślałem? Błąd pomiarów Erastotenesa jest zrozumiały z racji na to, że miejsca pomiaru nie znajdowały się na jednym południku, a i nie był w stanie dokładnie zmierzyć odległości pomiędzy nimi. Tym niemniej sama metodologia pomiaru jest prawidłowa, a zmierzone kąty padania promieni słonecznych zgodne, o zgrozo, z tym, co przewiduje kulisty, a nie płaski model Ziemi. :)

xxx xx pisze:
xxx xx pisze: Uwierzyłem bo zobaczyłem, że widzę to samo co tamci, czyli to czego na kuli nie powinienem widzieć.

Napisz wreszcie co takiego OSOBIŚCIE zobaczyłeś, czego na kulistej Ziemi nie powinno być widać.

Odległy ląd, który powinien być za horyzontem według ziemi-kuli.

Który konkretnie ląd i skąd dokonałeś obserwacji?

Górę, która powinna być niżej z powodu kulistości ziemi.

Którą górę i skąd dokonałeś tej obserwacji?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 03 mar 2017, 21:16

xxx xx pisze:
Rembov pisze:
xxx xx pisze: Uwierzyłem bo zobaczyłem, że widzę to samo co tamci, czyli to czego na kuli nie powinienem widzieć.

Napisz wreszcie co takiego OSOBIŚCIE zobaczyłeś, czego na kulistej Ziemi nie powinno być widać.


Odległy ląd, który powinien być za horyzontem według ziemi-kuli. Górę, która powinna być niżej z powodu kulistości ziemi. Mówiłem, że podobnie do tego co w tych filmach.


1.Ziemia nie jest geometryczną kulą.
2. Ukształtowanie terenu na danym obszarze jest różne.

Jeżeli o tym nie wiesz i nie wiesz z czym to się wiąże to znaczy, że brakuje Ci podstawowej wiedzy z geografii na poziomie gimnazjum. Podobny poziom wiedzy reprezentują autorzy większości filmików o płaskiej ziemi.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 03 mar 2017, 23:31

Rembov pisze: W czym nie przemyślałem? Błąd pomiarów Erastotenesa jest zrozumiały z racji na to, że miejsca pomiaru nie znajdowały się na jednym południku, a i nie był w stanie dokładnie zmierzyć odległości pomiędzy nimi. Tym niemniej sama metodologia pomiaru jest prawidłowa, a zmierzone kąty padania promieni słonecznych zgodne, o zgrozo, z tym, co przewiduje kulisty, a nie płaski model Ziemi. :)


Nie chodzi o błąd pomiaru, ale o to że Eratostenes niczego nie udowodnił. Eratostenes po prostu założył, że ziemia jest kulą, że słońce jest na tyle daleko od ziemi iż jego promienie padają na ziemię-kulę niemal równolegle czyli, że zmiana kąta cienia jaki rzuca kijek wynika ze zmiany położenia na ziemi- kuli. Rozumiesz? On to założył. I na podstawie tych trzech założeń wyliczył promień domniemanej kuli ziemskiej. Nie udowodnił więc kulistości tylko założył kulisty kształt ziemi (oraz równoległość promieni słonecznych oświetlających ziemię), a potem z tego założenia obliczył jak wielka musiałaby być ta kula.
Dowodem na kulistość ziemi byłoby to gdyby przyjął jakieś inne założenia i z nich doszedł do wniosku "ziemia musi być kulą". A on po prostu przyjął a priori, że ziemia jest kulą, aby wyliczyć z różnic w długości cieni promień tej domniemanej kuli.
To dziwne, że ludzie nie odróżniają co jest dowodem a co założeniem.
A co jeżeli różnica w kątach padania promieni słonecznych nie wynika ze zmiany położenia na "ziemi kuli", bo ziemia nie jest kulą? A co jeżeli promienie słoneczne nie są równoległe względem siebie nad całą ziemią ?Tego Eratostenes nie rozważał. Tylko przyjął założenie, że ziemia jest kulą.
Nie chodzi więc o błąd pomiarowy, tylko o to, że Ty nie odróżniasz co jest założeniem, a co wnioskiem. Wnioskiem rozmyślań Eratostenesa, czyli tezą jest liczba oznaczająca wielkość domniemanej kuli ziemskiej, jej promienia. A założenia na którym opiera on ten wniosek są co najmniej trzy: 1. ziemia jest kulą 2. słońce jest na tyle daleko, że można przyjąć bez większego błędu, iż wszystkie jego promienie dochodzące do kuli ziemskiej są równoległe 3. zmiana długości cienia, czyli kąta padania cienia rzucanego przez kij w tym samym czasie wynika jedynie ze zmiany położenia na ziemi kuli. Złapałeś o co chodzi ? Że o to, iż poplątałeś tezę, z założeniem?
Niczego Eratostenes nie udowodnił, a tylko na potrzeby swoich wyliczeń przyjął na początku, że ziemia jest kulą.

Który konkretnie ląd i skąd dokonałeś obserwacji?
Którą górę i skąd dokonałeś tej obserwacji?


Nie chcę tego opisywać z powodów osobistych.

Ty natomiast odnieś się do dowodów zawartych w tych filmach, które Ci pokazałem. Jakoś do tej pory nie potrafisz nic powiedzieć na ten temat. Rozumiem więc, że odwołujesz swoją wiarę w kulę ziemską. No bo chyba nie chcesz wierzyć w coś co przeczy faktom, obserwacjom . Nieprawdaż?


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 03 mar 2017, 23:41

Norbi pisze:
1.Ziemia nie jest geometryczną kulą.


Tak. Bo jest płaska. Ale w teorii kuli ziemskiej ziemia jest niemal idealną kulą. Chodzi o układ wody, która układa się prawie idealnie jak sfera. Układ wód morskich wyznacza poziom morza, do którego wszystko się odnosi.

2. Ukształtowanie terenu na danym obszarze jest różne.


Ale wysokości wszystkich gór odnoszą się do poziomu morza. Obejrzyj dokładnie ten film, który pokazałem, czyli z górami. A może uchwycisz o co biega. To jest bardzo dobry film, ma dużą wartość naukową. Facet dokładnie, cierpliwie wszystko tłumaczy i pokazuje. Zrobił dobrą robotę, kawał solidnej roboty.

Jeżeli o tym nie wiesz i nie wiesz z czym to się wiąże to znaczy, że brakuje Ci podstawowej wiedzy z geografii na poziomie gimnazjum. Podobny poziom wiedzy reprezentują autorzy większości filmików o płaskiej ziemi


Okej. Ale spróbuj ustosunkować się do tych filmów, o które proszę, czyli do konkretów tam pokazanych.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości