Film uczniów o papieżu wywołał burzę w sieci

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Film uczniów o papieżu wywołał burzę w sieci

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 18:22

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju nakręcili dwuminutowy film pt. "Papa mobile". W filmie postać ubrana na biało z kijem hokejowym w ręku przejeżdża przez miasto samochodem z odkrytym dachem pozdrawiając przechodniów. Po publikacji filmu w internecie wybuchła dyskusja o tym, czy autorzy filmu powinni być usunięci ze szkoły. Dyrekcja szkoły w rozmowie telefonicznej z Onet.pl zajęła stanowisko w tej sprawie.

Wicedyrektor szkoły, Grzegorz Łukasik poinformował, że w produkcję filmu byli zaangażowani uczniowie kilku szkół. Pedagog dodał także, że jeśli chodzi o ZS nr 5 to w nagranie byli zaangażowani uczniowie technikum, wyjaśniając przy okazji, że informacja o usunięciu uczniów nie jest stanowiskiem szkoły.

- Odbyła się rozmowa z rodzicami chłopców - wyjaśnił Łukasik, który zaznaczał, że szkole zależy na przemyślanym wyjaśnieniu sprawy. - Nagana dyrektora i obniżone zachowanie - powiedział wicedyrektor placówki pytany o karę dla uczniów.

- Poprosiliśmy uczniów o usunięcie filmu z internetu, niestety ktoś zdążył zrobić kopie i umieścić film w innych miejscach w sieci - powiedział wicedyrektor, który zachowanie uczniów ocenił jako "nieodpowiedzialny wybryk".

Film przedstawia przejazd samochodu, z którego postać stylizowana na papieża pozdrawia mieszkańców. Przy samochodzie biegną uczniowie w garniturach i okularach przeciwsłonecznych udając ochroniarzy. Pod koniec filmu rozbawieniu uczniowie informują, że film nie miał na celu obrazę uczuć religijnych. Ostatnie kadry przedstawiają aktora odgrywającego rolę papieża śpiącego pod ścianą z pustą butelką po winie w rękach.


źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/film-ucz ... omosc.html

to jest kpina w tym chorym państwie, że uczniowie są karani przez szkołę za swoją twórczość artystyczną i to po za szkołą... a to wszystko dlatego że mieli odwagę sparodiować obrońcę pedofilów czyli papieża katolickiego


Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 282
Rejestracja: 03 mar 2010, 15:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Essarts » 15 lut 2011, 18:49

Hardi, Ja bym im dał od Razu Świadectwo maturalne z samymi 5 :mrgreen: Super filmik,widziałem go,ale już go nie ma był na YT


"...Tak bowiem Bóg umiłował świat, że poświęcił swego jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne..." Jana 3:16

I am....
Ich bin...
Je suis...
Είμαι...
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 15 lut 2011, 19:23

Essarts pisze:Hardi, Ja bym im dał od Razu Świadectwo maturalne z samymi 5 :mrgreen: Super filmik,widziałem go,ale już go nie ma był na YT

jest trzeba dobrze poszukać, ja znalazłem. Samo przedstawienie papieża w samochodzie nie jest złe, ale na końcu jest pokazany jak leży pijany pod ściana z butelką i to mogło ruszyć niektórych. No i komentarze chłopaków którzy śmieją sie ze zdania, że film nie miał na celu obrażania uczuć, no i ich przekleństwa. Osobiście oceniam negatywnie, bo według mnie celem był wygłup, i chęć pośmiania się a nie jakiś artystyczny cel.


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 lut 2011, 19:31

Mnie się ten filmik też nie podobał. Miałam niesmak po jego obejrzeniu. Po pierwsze było to idiotyczne. Po drugie jednak obrażające człowieka ( nieważne jakiego), a po trzecie wulgarne.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 lut 2011, 19:45

Przypomina mi się moja legendarna Legenda o świętym Aleksym (jest na yt), acz tam, przy całej prymitywności wykonania, nie padło żadno przekleństwo (choć jego reżyser nie był jeszcze narodzony na nowo :))

Katolicy i tak się obrazili, podobno szkalowaliśmy kult Maryi :(


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 20:21

Problem polega na tym, że szkoła, a raczej dyrektor ukarał uczniów za coś czego nie zrobili w szkole. Tak się składa, że w PL mieszkałem w Jastrzębiu Zdroju i wiem, że ten dyrektor ukarał ich tylko dlatego, że sprawa dotyczy papieża, bo ten dyrektor to gorliwy katolik i PiSomaniak, gdyby to była parodia jakiegoś polityka z PO czy lewicowego to prawdopodobnie chłopaki byliby poklepani po ramieniu.


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 15 lut 2011, 21:29

a co mówi kodeks ucznia w tej sprawie ?


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 22:01

nie wiem... ale jest też coś takiego jak życie prywatne i wolność słowa oraz poglądów...


Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 15 lut 2011, 22:05

Hardi, masz rację jest takie coś jak życie prywatne itp., ale szkoła się "wpieprza" ;)

Np. uczniowie coś zrobią w czasie wolnym od szkoły to i tak mogą dostać naganę na drugi dzień w szkole (paranoja jak dla mnie).


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.
A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 15 lut 2011, 22:09

A pamiętam jak kiedyś moja koleżanka paliła (nie na terenie szkoły ale po szkole) i jakaś są sąsiadka zamiast zaprowadzić do rodziców zaprowadziła do szkoły ;)


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.

A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 22:25

a ja pamiętam jak po szkole ukaraliśmy nauczyciela z chemii, który nabroił na lekcji... wywróciliśmy do górny nogami jego malacza (fiat 126p), wierzcie mi, że z ludzkie punktu widzenia zasłużył sobie... niestety nie mogliśmy tego zrobić w czasie lekcji bo my nie chodziliśmy na wagary ;) bo nagrodą (od rodziców) za wagary był czerwony pasek... na tyłku ;) to były czasy hehe


Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 15 lut 2011, 22:35

Hardi, żartujesz sobie, prawda?


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.

A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
Jabuk
Posty: 107
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jabuk » 15 lut 2011, 22:48

O, po moim liceum krążyła podobna historia, ale jeszcze sprzed czasów, kiedy tam chodziłem - fiat 126p jednego z nauczycieli został przeniesiony przez kilku chłopaków i ustawiony na boisku w bramce między słupkami - w ten sposób, że nie dało się ruszyć ani do przodu, ani do tyłu ; )


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 lut 2011, 23:00

Deedee pisze:Hardi, żartujesz sobie, prawda?

Nie, jestem poważny jak much w ciąży 8-) Naprawdę tak się stało, niestety w tamtych czasach coś ciężko było z komórkami, a takimi z aparatem to tym bardziej, a szkoda, bo widok był przecudny, na parkingu z 30 aut, a jeden stojący na dachu ;)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 lut 2011, 23:15

Hardi pisze:na parkingu z 30 aut, a jeden stojący na dachu


Znaczy break dance ;)



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości