film Pokłosie

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 25 mar 2013, 17:25

Właśnie dziś obejrzałem o tym polskim bestialstwie i ludobójstwie. Okropność, zamordować tyle Żydów za to, że kiedyś 2000 lat temu Jezusa ukrzyżowano? Ciemnogród w tym naszym kraju. Jestem również za tym aby prawda wyszła na jaw!
Oj dzięki Bogu za krzyż Jezusa, bo gdyby nie śmierć Jezusa nie było by dla naszego narodu zmiłowania! Ale do tego potrzebna jest pokuta! Uznanie swojej grzeszności, odwrócenie się od niej i zwrócenie się do Boga aby otrzymać odpuszczenie przez wiarę!


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 25 mar 2013, 18:38

Ten film jest trochę tendencyjny i sytuacja przerysowana
Antysemityzm owszem w Polsce był
to przykre :cry:
ale czy potrzeba fikcji by o nim :] mówić ? :evil:
Te przerysowanie służy przeciwnikom Polski do opowiadania bzdur o Polakach
:O
Dziś w telewizji niemieckiej pokazano żołnierzy AK jako "wojujących "antysemitów
no i po co to :?:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 mar 2013, 18:52

ul pisze:Ten film jest trochę tendencyjny i sytuacja przerysowana


A Polacy to takie "aniołki" ?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 25 mar 2013, 19:01

aniołki może może nie :roll:
ale może też nie diabełki :lol:


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 25 mar 2013, 19:10

ul pisze:ale czy potrzeba fikcji by o nim :]

Widocznie potrzeba by mówić o autentycznych pogromach w regionie łomżyńskim i na zachodniej Białostocczyźnie latem 1941 roku dokonywanych przez polską ludność na żydowskiej społeczności. Trza czasami uderzyć się w pierś.
ul pisze:aniołki może może nie :roll:
ale może też nie diabełki :lol:

Ale grzesznicy napewno Tak!


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 26 mar 2013, 10:19

Pewna dygresja :]
"odstrasza " mnie od bycia protestantem taka "poprawność " niemal polityczna :roll:
polegająca na epatowaniu szacunkiem do "narodu wybranego"
:-/
Czasem jest to uzasadnione :!:
ale czy zawsze szczere ? :?:


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 26 mar 2013, 13:59

ul pisze:Pewna dygresja :]
"odstrasza " mnie od bycia protestantem taka "poprawność " niemal polityczna :roll:
polegająca na epatowaniu szacunkiem do "narodu wybranego"
:-/
Czasem jest to uzasadnione :!:
ale czy zawsze szczere ? :?:

Nie chodzi o szacunek jedynie do tego narodu, ale do każdego, jeśli skrzywdzeni byliby Niemcy czy Rosjanie przez Polaków, problem byłby podobny. Gdzie Ty tu politykę dostrzegasz? Tu chodzi jedynie o postawę sumienia i pewną mentalność, zwłaszcza u chrześcijan nie tak łatwo dających sobie mózg wyprać jak w przypadku niemieckich chrześcijan i nawet pastorów w Niemczech lat 30-tych przez propagandę Hitlera. Nie wierzę, że Niemcy nie mieli świadomości co czyniono z Żydami, tak samo Polacy. Jednak na szczęście wielu z Polaków pomagało Żydom w czasie II wojny światowej, również w innych krajach okupowanych przez Niemców. Polecam Film "Bezpieczna kryjówka" na podstawie prawdziwej historii wpierw opisanej w książce. Jest to historia chrześcijańskiej, holenderskiej rodziny narażającej swoje życie aby ratować Żydów, przez to trafiają do obozu pracy dwie siostry. Jednak w tamtych czasach było trochę więcej ludzi niż dziś którzy dostrzegają bardziej potrzeby innych niż czubek własnego nosa.
I powstają filmy nie tylko o winie bezprawia Polaków, lecz również powstają filmy o polskich ratownikach Żydów:
"Dzieci Ireny Sendlerowej", "W ciemności"
ul pisze:ale czy zawsze szczere ? :?:

Na jakiej podstawie oceniasz czyjąś szczerość jeśli się pomaga innym, lub próbuje naprawić krzywdy komuś wyrządzone? Jeśli ktoś chce ujawnić prawdę Ty poddajesz w wątpliwość szczerość? Pewnie najlepiej nic nie robić i przypatrywać się bezprawiu i niesprawiedliwości. Widzisz chrześcijaństwo tym się rożni od świata pogańskiego, że wierzący mają w sobie miłość która nie cieszy się niesprawiedliwości (1Kor 13,6).


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 26 mar 2013, 14:09

InChrist pisze:Widocznie potrzeba by mówić o autentycznych pogromach w regionie łomżyńskim i na zachodniej Białostocczyźnie latem 1941 roku dokonywanych przez polską ludność na żydowskiej społeczności. Trza czasami uderzyć się w pierś.


Owszem , było i minęło. Takie wydarzenia nie należą do chlubnych , ale po co ciągle je odgrzewać ? Historia służy do wyciągania wniosków , a nie tworzenia własnych interpretacji.

Poza tym , nie każda agresja na "obcych" ma podłoże rasistowskie/ksenofobiczne. Warto wziąć to pod uwagę , zamiast bezmyślnie przyklejać taką etykietkę innym.

ul pisze:polegająca na epatowaniu szacunkiem do "narodu wybranego"

Czasem jest to uzasadnione
ale czy zawsze szczere ?


Można by stwierdzić , że wiele państw ma coś takiego , do czego brakuje im dystansu i siłą rzeczy to "coś" znajduje się pod specjalnym płaszczykiem ochronnym.

W Polsce z bliżej niewyjaśnionych powodów min. temat Żydów jest bardzo drażliwy. Za niepochlebną opinię wobec nich można zostać niesłusznie okrzykniętym antysemitą.

Natomiast w USA bez wątpienia do tego grona można przede wszystkim zaliczyć ludność kolorową i homoseksualistów.


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 26 mar 2013, 14:24

Piotrek. pisze:
InChrist pisze:Widocznie potrzeba by mówić o autentycznych pogromach w regionie łomżyńskim i na zachodniej Białostocczyźnie latem 1941 roku dokonywanych przez polską ludność na żydowskiej społeczności. Trza czasami uderzyć się w pierś.


Owszem , było i minęło. Takie wydarzenia nie należą do chlubnych , ale po co ciągle je odgrzewać ? Historia służy do wyciągania wniosków , a nie tworzenia własnych interpretacji.

Jakich własnych?
Poza tym co ja odgrzebuję wypowiedziałem się w założonym już wątku po obejrzeniu dopiero teraz tego filmu. Opinii mi bronisz?
Piotrek. pisze:Poza tym , nie każda agresja na "obcych" ma podłoże rasistowskie/ksenofobiczne.

Nie ma znaczenia czy rasistowska czy jakakolwiek. Wszelka agresja zawsze była, jest i będzie złem.
A co do wyciągania wniosków to właśnie chyba był taki cel producenta i reżysera omawianego tu filmu.
Niestety Polacy chyba kiepsko ten test przechodzą skoro atakują agresywnie aktorów za to że grają w takich filmach. Podobnie jak Maciej Stuhr, nawet Michał Żebrowski miał podobne ataki po zagraniu w filmie "Rok 1612" w 2007 r.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 26 mar 2013, 15:26

ktoś pisze
Na jakiej podstawie oceniasz czyjąś szczerość jeśli się pomaga innym, lub próbuje naprawić krzywdy komuś wyrządzone? Jeśli ktoś chce ujawnić prawdę Ty poddajesz w wątpliwość szczerość? Pewnie najlepiej nic nie robić i przypatrywać się bezprawiu i niesprawiedliwości. Widzisz chrześcijaństwo tym się rożni od świata pogańskiego, że wierzący mają w sobie miłość która nie cieszy się niesprawiedliwości (1Kor 13,6).
:eek:
super tego się po Tobie spodziewałem - takich właśnie protestantów znam :-x
słowa słowa słowa 8-) parole parole parole.... :lol-above:
"pobożne rzyczenia" to jeszcze nie rzeczywistość
ja miłości o której piszesz raczej u znanych mi protestantów nie spostrzegłem :hihi:
raczej arogancję i wywyższanie się :roll:
to widziałem aż w nadmiarze :lmao:


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 26 mar 2013, 17:37

InChrist pisze:Jakich własnych?
Poza tym co ja odgrzebuję wypowiedziałem się w założonym już wątku po obejrzeniu dopiero teraz tego filmu. Opinii mi bronisz?


Okej , wyrażę się w najjaśniejszy sposób - nie bronię nikomu jakichkolwiek interpretacji. (ani niczego innego)

Tylko w moim odczuciu n-ty film o polskich Żydach w czasie II WŚ , staje się już mimowolnie niestrawny..

Odnoszę wrażenie , że wszystkie filmy , seriale , programy telewizyjne w Polsce są robione na jedno kopyto. Ktoś stworzy jakiś w miarę oryginalny scenariusz albo kupi go z zagranicy - inni dokonają w nim kosmetycznych zmian i będą kręcić podobne aż do obrzydzenia. Zauważ , że wszystkie powyższe typy krajowych produkcji nie powalają różnorodnością..

Wg mnie dosyć trafna ocena tego filmu --> http://www.rp.pl/artykul/953862.html

InChrist pisze: atakują agresywnie aktorów za to że grają w takich filmach.


Czy oby na pewno za samą rolę , a nie stworzone wokół niej zamieszanie ?

InChrist pisze:Nie ma znaczenia czy rasistowska czy jakakolwiek. Wszelka agresja zawsze była, jest i będzie złem.


Oczywiście , że tak. Jednak nie każdy złoczyńca jest również antysemitą/rasistą/ksenofobem. Chodzi o unikanie tendencyjności.


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 26 mar 2013, 19:35

ul pisze:super tego się po Tobie spodziewałem - takich właśnie protestantów znam :-x
słowa słowa słowa 8-) parole parole parole.... :lol-above:
"pobożne rzyczenia" to jeszcze nie rzeczywistość
ja miłości o której piszesz raczej u znanych mi protestantów nie spostrzegłem :hihi:
raczej arogancję i wywyższanie się :roll:
to widziałem aż w nadmiarze :lmao:

W każdym bądź razie skoro czyjeś wypowiedzi wg. Ciebie są aroganckie masz chyba tu opcję ignoruj wypowiedzi danego usera.
EOT.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 26 mar 2013, 23:29

Obiektywna opinia z ust głównego aktora:
http://www.youtube.com/watch?v=8-sXgr744K8
Obiektywna opinia z ust jednego z młodych widzów:
http://www.youtube.com/watch?v=gTMmEkHUnEs


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 19 kwie 2013, 16:37

Dobry przykład jak celebrowana głupota staje się "prawdą objawioną" śmierć Żyda = tragedia, śmierć Polaka = kwestia biologiczna...

http://www.youtube.com/watch?v=JQELIsgJ ... tube_gdata


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
marceli
Posty: 153
Rejestracja: 10 kwie 2013, 11:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marceli » 19 kwie 2013, 21:17

ul pisze:Ten film jest trochę tendencyjny i sytuacja przerysowana
Antysemityzm owszem w Polsce był
to przykre :cry:
ale czy potrzeba fikcji by o nim :] mówić ? :evil:
Te przerysowanie służy przeciwnikom Polski do opowiadania bzdur o Polakach
:O
Dziś w telewizji niemieckiej pokazano żołnierzy AK jako "wojujących "antysemitów
no i po co to :?:


Sami, my Polacy rysujemy nas obraz wystarczy ze jakas zagraniczna telewizja zda relacje z miesiecnicy smolenskiej to ujrzą pełen obraz Polaka , rusofoba niemcofoba i oczywiście zydofoba



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości