Moje świadectwo

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Moje świadectwo

Postautor: Sebek » 16 kwie 2016, 15:30

Hej
Chciałbym się podzielić moim świadectwem o tym jak Jezus stanął na mojej drodze,jak On wyciągnął do mnie rękę.
Przed moim nawróceniem wiodłem zwyczajne życie dom,praca,dom ot normalność. Chociaż teraz wiem że nie było to normalne...
Nie było tam miejsca dla Boga.
Nie wierzyłem w Boga,wręcz byłem przekonany że Go nie ma.Lubiłem się w tym utwierdzać czytając przeróżne książki,artykuły pseudonaukowe,
poradniki psychologiczne,udowadniałem sobie że Bóg nie istnieje. Na pytania czy wierzę z całą stanowczością odpowiadałem nie.

Pojawiły się nowe perspektywy,możliwości na rozwój,na polepszenie swojej sytuacji materialnej. Wszystko toczyło się pięknie,jedna firma,druga firma,
Po prostu żyć nie umierać.
Ale nagle wszystko zmieniło kierunek. Zaczęły się pojawiać problemy,małe i coraz większe. W końcu straciłem firmę.
Kłopoty nawarstwiały się w tempie błyskawicznym,problemy finansowe,rodzinne,zerwane relacje z rodzicami,kłopoty w małżeństwie.
Podupadłem psychicznie,przestałem sobie dawać radę, z osoby śmiałej, odważnej,otwartej zaczynałem się zamykać w moim świecie bezradności i stresu.

Około rok temu nastąpił zgon mojej psychiki. Wpadłem w ciężką depresję. Straciłem kontakty z ludźmi,nie miałem ochoty nikogo widzieć,słyszeć.
Wszystkich i wszystko obwiniałem tylko nie siebie. Straciłem całkowicie ochotę do życia,nic nie miało sensu,byłem wrakiem człowieka.
Mógłbym cały dzień leżeć i się nie poruszać,każdy dzień był koszmarem w walce ze stresem. Dziękuję Bogu za mojego synka,bo dzięki niemu się opamiętałem i nie wpadłem w alkoholizm. W końcu doszło do myśli samobójczych i nawet jednej próby ale dziękuję Panu że do tego nie dopuścił.

W tym momencie na mej drodze stanął Jezus i wyciągnął do mnie rękę. Nie spotkałem nikogo kto opowiadał by mi o Bogu czy głosił Ewangelię.
Zacząłem czytać Słowo Boże... I może nie ma w tym nic spektakularnego,ale biorąc pod uwagę moje nastawienie do Boga i wiary to czytanie
Biblii byłoby chyba ostatnią rzeczą jaką przyszła by mi do głowy. Czułem niesamowity głód czytania ,czytałem non stop,w każdej możliwej chwili,nie mogłem przestać. Wspaniałe jest to że czytając nie była to dla mnie zwykła książka,jakąś opowiastki, ale czułem gdzieś głęboko w sercu że te słowa są do mnie,że jest to żywe Słowo Boże.
Czułem niesamowity wewnętrzny spokój,ulgę,wszystko ze mnie zeszło,a do tego przeogromną radość,tak że chciałem biegać i z każdym się tym dzielić.

Całkowicie bez reszty zaufałem Panu,oddałem Mu całego siebie. Na słowa Pójdź za mną,po prostu zostawiłem wszystko i poszedłem.
I nie jest tak że nagle wszystkie problemy zniknęły,one były i są,ale zobaczyłem je z innej perspektywy,że tak naprawdę nie mają takiego znaczenia jakie im nadawałem. Że mimo tych problemów,utrapień tego świata głęboko w sercu mam pokój w Chrystusie którego nic nie może mi zabrać.
Ujrzałem swoje dwie natury,cielesną i duchową. Pan otworzył mi oczy na mój grzech,zrozumiałem i zobaczyłem mój egoizm,pychę,fałszywość odpowiadanie złym na złe. Poczułem wstręt do grzechu i zarazem żal za to jaki byłem dla innych.
Depresja zniknęła,miłość zastąpiła negatywne myśli i złe emocje.
Czułem że narodziłem się na nowo. Od tamtej pory każdy dzień jest wędrówką za Panem Jezusem.
I choć wiem że nie jest to łatwa droga, ale jedyna i prawdziwa. I nic ani nikt z tego świata nie jest w stanie mi dać tego co dał mi Jezus,i nic nie jest w stanie mi tego odebrać. Mojej wdzięczności dla Pana nie jestem w stanie opisać słowami,to uczucie iest nie do powiedzenia.
Chwała Panu!!! Dziękuję Ci Panie!! Amen.


Przepraszam że może jest to chaotycznie,ale nie mam daru przemawiania xD

Pozdrawiam serdecznie


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: Samolub » 16 kwie 2016, 16:15

Ładnie, fajna opowieść : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: Norbi » 16 kwie 2016, 16:22

Dzięki za świadectwo Sebek :)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: kruszynka » 16 kwie 2016, 16:35

Super!


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: Zbyszekg4 » 16 kwie 2016, 17:25

Dzisiaj jest piątek...Ale nadchodzi niedziela.... - znam to z kazania Krzysztofa Pawłusiowa (a on z internetu).
No to Sebek chwała Bogu, że możesz żyć w tej nowości ducha; niech Cię dalej Bóg prowadzi, z wiary w wiarę, aż osiągniesz w końcu niebios próg...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: kontousunięte1 » 16 kwie 2016, 17:33

I to są cuda,które Bóg czyni każdego dnia. Dla nas,upadłych,zagubionych,załamanych. Po co nam tzw."cuda-niewida",kiedy mamy Boga ratującego nas w każdym dniu?
Dzięki,że podzieliłeś się z nami świadectwem.


Eveninger
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2015, 14:36
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: EARTH
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: Eveninger » 23 maja 2016, 21:06

Sebcio, super. Przyznam, że moja historia potoczyła się w podobny sposób.
Naśladuj Jezusa i żyj w zgodzie z Nim i Jego przykazaniami.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: jj » 29 maja 2016, 13:16

Eveninger pisze:
... Naśladuj Jezusa i żyj w zgodzie z Nim i Jego przykazaniami.


...i to wlasnie czyni, "wierz i miluj". Te dwa sa Jego. Innych nie ma.

(23) A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał. (24) A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.
(1 List Jana 3:23-24, Biblia Warszawska)


(1) Każdy, kto wierzy, iż Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził, a każdy, kto miłuje tego, który go zrodził, miłuje też tego, który się z niego narodził. (2) Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy. (3) Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe.
(1 List Jana 5:1-3, Biblia Warszawska)


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: Komandos » 19 cze 2016, 06:20

Chwała Jezusowi ! za twoje świadectwo i wolność jaką ci dał uwalniając cię z sideł diabelskiej pajęczyny . Z Bogiem


Zuzula25
Posty: 12
Rejestracja: 26 sty 2021, 02:20
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: Zuzula25 » 31 sty 2021, 10:11

Chwała Tobie Jezu Chryste.
ALLELUJA!


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo

Postautor: Noemi » 31 sty 2021, 21:38

Zuzula nie odświeżamy starych tematów



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości