Zagadka PanaPyatjNicka 2 pytania - Mój przyjaciel Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zagadka PanaPyatjNicka 2 pytania - Mój przyjaciel Jezus?

Postautor: robluk3822 » 24 gru 2013, 16:51

Ten dział jest o temacie "Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi..." ja mam pytanie dla tych, którzy już jemu wierzą, albo tak myślą, że jemu wierzą. Po czym poznajesz swojego przyjaciela? Czy po tym, że wierzysz w to co powiedział, że jest prawdą? A może po tym, ze łączy cię z tym (owym) przyjacielem coś więcej niż plakietka na twojej koszulce, ze słowami "Znam Jezusa". Ja mam pytanie, czy można wierzyć komuś kogo się nie zna? Na ile ty znasz Jezusa? ... Miałem kiedyś przyjaciela w świecie i miałem kiedyś dziewczynę którą kochałem, wiesz co było w tym szczególnego? Wiedziałem o tej osobie więcej niż inni ludzie. Wiedziałem co lubi, co robi i czego nie lubi, i czego by ta osoba nigdy w życiu nie zrobiła.

Mam pytanie do wszystkich, którzy uważają Jezusa za swego Biskiego przyjaciela, albo do tych którzy się za Jego bliskich przyjaciół podają. Jeżeli ktoś nawet studiował biblie to powinien wiedzieć i odpowiedzi na te pytania:

1. - Jakich potraw Jezus nigdy nie spożywał przez całe swoje 33 lata życia na ziemi i jakich by nigdy ni spożył nawet rodząc się na ziemi dzisiaj?

2 - Powiedz mi ulubione miejsce Jezusa gdzie szczególnie lubił spędzać czas, gdy żył na ziemi i gdzie spędzał by przyjemnie swój czas, gdyby narodził się i dzisiaj?

Ps: Przyjaciela zawsze można spytać:) Nie ma takiego, który żyje i by nie odpowiedział:)


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zagadka PanaPyatjNicka 2 pytania - Mój przyjaciel Jezus

Postautor: jj » 24 gru 2013, 17:11

robluk3822 pisze:Ten dział jest o temacie "Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi..." ja mam pytanie dla tych, którzy już jemu wierzą, albo tak myślą, że jemu wierzą. Po czym poznajesz swojego przyjaciela? Czy po tym, że wierzysz w to co powiedział, że jest prawdą? A może po tym, ze łączy cię z tym (owym) przyjacielem coś więcej niż plakietka na twojej koszulce, ze słowami "Znam Jezusa". Ja mam pytanie, czy można wierzyć komuś kogo się nie zna? Na ile ty znasz Jezusa? ... Miałem kiedyś przyjaciela w świecie i miałem kiedyś dziewczynę którą kochałem, wiesz co było w tym szczególnego? Wiedziałem o tej osobie więcej niż inni ludzie. Wiedziałem co lubi, co robi i czego nie lubi, i czego by ta osoba nigdy w życiu nie zrobiła.

Mam pytanie do wszystkich, którzy uważają Jezusa za swego Biskiego przyjaciela, albo do tych którzy się za Jego bliskich przyjaciół podają. Jeżeli ktoś nawet studiował biblie to powinien wiedzieć i odpowiedzi na te pytania:

1. - Jakich potraw Jezus nigdy nie spożywał przez całe swoje 33 lata życia na ziemi i jakich by nigdy ni spożył nawet rodząc się na ziemi dzisiaj?

2 - Powiedz mi ulubione miejsce Jezusa gdzie szczególnie lubił spędzać czas, gdy żył na ziemi i gdzie spędzał by przyjemnie swój czas, gdyby narodził się i dzisiaj?

Ps: Przyjaciela zawsze można spytać:) Nie ma takiego, który żyje i by nie odpowiedział:)


Dobrze. Wystarczy tyle:

(34) Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.
(35) Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.
(Ew. Jana 13:34-35, Biblia Warszawska)


... a reszta, to jest siano, ktorym chcesz wypelnic brak poznania Pana Jezusa. I radze ci, potraktuj to powaznie, bo ktos ci naklad w glowe smieci.


Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagadka PanaPyatjNicka 2 pytania - Mój przyjaciel Jezus

Postautor: robluk3822 » 24 gru 2013, 17:48

Człowieku jak masz kobietę która jest twoją żona, czy jak cię ona zapyta, mówiąc "jaka jest moje ulubiona potrawa, która lubię jeść." albo spyta cię ci "Jakie jest moje ulubione miejsce w którym lubię przebywać" Czy też jej odpowiadasz.

jj pisze: ...to jest siano, ktorym chcesz wypelnic brak...


Jeżeli masz kobietę, to dziwie się dlaczego ja jestem samotny??? Ale nie zawsze tak było, sam zerwałem z jedną, ale z tego co wiem, to... Odpowiedz tymi słowami do kobiety, którymi odpowiedziałeś, na moje pyatnie to dostaniesz w papę z liścia od niej, a jak będzie bardziej łaskawa, to skończy się na zastanawianiu, nad tym, czy właściwie wybrała, będąc z tobą.

Zresztą, ale zgłosiłem twoją odpowiedź do moderatora, bo w ogóle nie ma związku z zadanym przeze mnie pytaniem.

...dawno mnie nie było na tym forum...hmm


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 30 gru 2013, 09:49

Ja myślę, że odpowiedź jj jest bardzo na temat :)
Ale napiszę Ci odpowiedzi, które mi przyszły do głowy:
Na pewno Jezus nie spożyłby potrawy, nad którą się nie pomodlił i nie pobłogosławił :)
A ulubione miejsce? To miejsce modlitwy, miejsce gdzie był sam na sam z Ojcem...

Pozdrawiam!


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 30 gru 2013, 09:58

Jeszcze w temacie Miłości, jako wzoru, który dał nam Pan Jezus przyszło mi do głowy to:
"Moim pokarmem jest pełnić Wolę Tego, który mnie posłał" to w temacie "jedzenia"
"Dlaczego mnie szukaliście? Czy nie wiecie, że ja powinienem być w tym, co należy do mojego Ojca?" to w temacie "miejsca"...
Cokolwiek nasz Pan nie robił i gdziekolwiek nie był zawsze wskazywał jeden kierunek: Ojciec Niebieski! Ojciec Niebieski! Ojciec Niebieski!

Tym bardziej odpowiedź jj jest na temat: agape to odpowiedź na wszystkie pytania,
czyż nie?


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Próba odpowiedzi

Postautor: Klangman » 30 gru 2013, 10:50

robluk3822 pisze:Ten dział jest o temacie "Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi..." ja mam pytanie dla tych, którzy już jemu wierzą, albo tak myślą, że jemu wierzą. Po czym poznajesz swojego przyjaciela? Czy po tym, że wierzysz w to co powiedział, że jest prawdą? A może po tym, ze łączy cię z tym (owym) przyjacielem coś więcej niż plakietka na twojej koszulce, ze słowami "Znam Jezusa". Ja mam pytanie, czy można wierzyć komuś kogo się nie zna? Na ile ty znasz Jezusa? ... Miałem kiedyś przyjaciela w świecie i miałem kiedyś dziewczynę którą kochałem, wiesz co było w tym szczególnego? Wiedziałem o tej osobie więcej niż inni ludzie. Wiedziałem co lubi, co robi i czego nie lubi, i czego by ta osoba nigdy w życiu nie zrobiła.

Mam pytanie do wszystkich, którzy uważają Jezusa za swego Biskiego przyjaciela, albo do tych którzy się za Jego bliskich przyjaciół podają. Jeżeli ktoś nawet studiował biblie to powinien wiedzieć i odpowiedzi na te pytania:

1. - Jakich potraw Jezus nigdy nie spożywał przez całe swoje 33 lata życia na ziemi i jakich by nigdy ni spożył nawet rodząc się na ziemi dzisiaj?

2 - Powiedz mi ulubione miejsce Jezusa gdzie szczególnie lubił spędzać czas, gdy żył na ziemi i gdzie spędzał by przyjemnie swój czas, gdyby narodził się i dzisiaj?

Ps: Przyjaciela zawsze można spytać:) Nie ma takiego, który żyje i by nie odpowiedział:)


Wydaje mi się, że odpowiedzią na drugie pytanie będzie ogród, a na pierwsze po prostu... mięsnych (choć tutaj pewności nie mam).

Pozdrawiam i zachęcam do próby odgadnięcia innej zagadki, która znajduje się w dziale nauki ścisłe w temacie - liczby pierwsze (całość zamieszonego tam wywodu jest trudna, na pewno myśl jest nieukończona i może być nieco nadinterpretowana ale sama zagadka niesie zaskakującą odpowiedź).


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zagadka PanaPyatjNicka 2 pytania - Mój przyjaciel Jezus

Postautor: jj » 30 gru 2013, 11:19

robluk3822 pisze:Człowieku jak masz kobietę która jest twoją żona, czy jak cię ona zapyta, mówiąc "jaka jest moje ulubiona potrawa, która lubię jeść." albo spyta cię ci "Jakie jest moje ulubione miejsce w którym lubię przebywać" Czy też jej odpowiadasz.

jj pisze: ...to jest siano, ktorym chcesz wypelnic brak...


Jeżeli masz kobietę, to dziwie się dlaczego ja jestem samotny??? Ale nie zawsze tak było, sam zerwałem z jedną, ale z tego co wiem, to... Odpowiedz tymi słowami do kobiety, którymi odpowiedziałeś, na moje pyatnie to dostaniesz w papę z liścia od niej, a jak będzie bardziej łaskawa, to skończy się na zastanawianiu, nad tym, czy właściwie wybrała, będąc z tobą.

Zresztą, ale zgłosiłem twoją odpowiedź do moderatora, bo w ogóle nie ma związku z zadanym przeze mnie pytaniem.

...dawno mnie nie było na tym forum...hmm


Znow pojawiasz sie i prowokujesz. Juz dostales odpowiedz, ze wierzacych ludzi poznaje sie po WZAJEMNEJ milosci, a nie po wiedzy o tym, co Pan Jezus jadal. Juz Go nie znamy wedlug ciala:

(15) a umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.
(16) Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.
(17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.
(2 list do Koryntian 5:15-17, Biblia Warszawska)


A wiesz, dlaczego tak myslisz?

(5) Bo ci, którzy żyją według ciała, myślą o tym, co cielesne; ci zaś, którzy żyją według Ducha, o tym, co duchowe.
(List do Rzymian 8:5, Biblia Warszawska)


Nie jestes zadnym baptysta. Kwestionujesz boskosc Pana Jezusa i nazywasz Go "prorokiem", co moze swiadczyc o twojej prawdziwej przynaleznosci. Nie rozumiem, ze administracja forum jeszcze nie zwrocila na to uwagi i pozwala ci na kontynuowanie prowokacji w dzialach dla protestantow.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 gru 2013, 14:44

robluk3822 pisze:Mam pytanie do wszystkich, którzy uważają Jezusa za swego Biskiego przyjaciela, albo do tych którzy się za Jego bliskich przyjaciół podają. Jeżeli ktoś nawet studiował biblie to powinien wiedzieć i odpowiedzi na te pytania:

1. - Jakich potraw Jezus nigdy nie spożywał przez całe swoje 33 lata życia na ziemi i jakich by nigdy ni spożył nawet rodząc się na ziemi dzisiaj?

2 - Powiedz mi ulubione miejsce Jezusa gdzie szczególnie lubił spędzać czas, gdy żył na ziemi i gdzie spędzał by przyjemnie swój czas, gdyby narodził się i dzisiaj?


Odpowiedź na dwa pytania

Jan 4:34 - Jezus rzekł do nich: Moim pokarmem jest pełnić wolę tego, który mnie posłał, i dokonać jego dzieła.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagadka PanaPyatjNicka 2 pytania - Mój przyjaciel Jezus

Postautor: Grażyna » 31 gru 2013, 01:01

robluk3822 pisze:Ten dział jest o temacie "Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi..." ja mam pytanie dla tych, którzy już jemu wierzą, albo tak myślą, że jemu wierzą. Po czym poznajesz swojego przyjaciela? Czy po tym, że wierzysz w to co powiedział, że jest prawdą? A może po tym, ze łączy cię z tym (owym) przyjacielem coś więcej niż plakietka na twojej koszulce, ze słowami "Znam Jezusa". Ja mam pytanie, czy można wierzyć komuś kogo się nie zna? Na ile ty znasz Jezusa? ... Miałem kiedyś przyjaciela w świecie i miałem kiedyś dziewczynę którą kochałem, wiesz co było w tym szczególnego? Wiedziałem o tej osobie więcej niż inni ludzie. Wiedziałem co lubi, co robi i czego nie lubi, i czego by ta osoba nigdy w życiu nie zrobiła.

Mam pytanie do wszystkich, którzy uważają Jezusa za swego Biskiego przyjaciela, albo do tych którzy się za Jego bliskich przyjaciół podają. Jeżeli ktoś nawet studiował biblie to powinien wiedzieć i odpowiedzi na te pytania:

1. - Jakich potraw Jezus nigdy nie spożywał przez całe swoje 33 lata życia na ziemi i jakich by nigdy ni spożył nawet rodząc się na ziemi dzisiaj?

2 - Powiedz mi ulubione miejsce Jezusa gdzie szczególnie lubił spędzać czas, gdy żył na ziemi i gdzie spędzał by przyjemnie swój czas, gdyby narodził się i dzisiaj?

Ps: Przyjaciela zawsze można spytać:) Nie ma takiego, który żyje i by nie odpowiedział:)


Piszesz o ludziach i usiłujesz ocenić w ten sam sposób Pana Jezusa? Gdzie lubił przebywać, co jadł? To jest ważne? Czy Twoje pytanie nie ma na celu udowodnić ludziom, którzy zaprosili do swojego życia Pana Jezusa, że Go nie znają?
"Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają" Jan, 10:14
A ode mnie: Jezus jest Najczystszą Miłością, Przyjacielem, który nie zawiedzie nigdy. To Ten, Który oddał za mnie życie.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagadka PanaPyatjNicka 2 pytania - Mój przyjaciel Jezus

Postautor: Lash » 02 sty 2014, 11:52

robluk3822 pisze: Ten dział jest o temacie "Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi..." ja mam pytanie dla tych, którzy już jemu wierzą, albo tak myślą, że jemu wierzą. Po czym poznajesz swojego przyjaciela? Czy po tym, że wierzysz w to co powiedział, że jest prawdą?


To też jest elementem Przyjaźni.
(13) Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. (14) Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. (15) Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

robluk3822 pisze: A może po tym, ze łączy cię z tym (owym) przyjacielem coś więcej niż plakietka na twojej koszulce, ze słowami "Znam Jezusa".


To też jest elementem Przyjaźni. Nie ma co przeciwstawiać rzeczy komplementarnych

robluk3822 pisze: Ja mam pytanie, czy można wierzyć komuś kogo się nie zna?


To zależy co znaczy "znać". Jak szeroko to definiujesz.

robluk3822 pisze: Na ile ty znasz Jezusa? ... Miałem kiedyś przyjaciela w świecie i miałem kiedyś dziewczynę którą kochałem, wiesz co było w tym szczególnego? Wiedziałem o tej osobie więcej niż inni ludzie. Wiedziałem co lubi, co robi i czego nie lubi, i czego by ta osoba nigdy w życiu nie zrobiła.

Mam pytanie do wszystkich, którzy uważają Jezusa za swego Biskiego przyjaciela, albo do tych którzy się za Jego bliskich przyjaciół podają. Jeżeli ktoś nawet studiował biblie to powinien wiedzieć i odpowiedzi na te pytania:

1. - Jakich potraw Jezus nigdy nie spożywał przez całe swoje 33 lata życia na ziemi i jakich by nigdy ni spożył nawet rodząc się na ziemi dzisiaj?


Jezus przestrzegał żydowskiego Prawa bowiem na to był posłany. Dlatego nadal postąpiłby tak samo. Ale ... Obecnie po zmartwychwstaniu jest inaczej i nie znamy Jezusa wg ciała ale wg Ducha.

(15) A właśnie za wszystkich umarł /Chrystus/ po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał. (16) Tak więc i my odtąd już nikogo nie znamy według ciała; a jeśli nawet według ciała poznaliśmy Chrystusa, to już więcej nie znamy Go w ten sposób. 2 kor 5

robluk3822 pisze:
2 - Powiedz mi ulubione miejsce Jezusa gdzie szczególnie lubił spędzać czas, gdy żył na ziemi i gdzie spędzał by przyjemnie swój czas, gdyby narodził się i dzisiaj?


Bardzo trudne pytanie. Bowiem można pod nie podciągnąć odpowiedzi:
- Ziemia Izraela :D
- grzesznicy
- modlitwa na samotności...

Jezus nie miał "preferencji" ale czynił to co Ojciec mu kazał :)

robluk3822 pisze: Ps: Przyjaciela zawsze można spytać:) Nie ma takiego, który żyje i by nie odpowiedział:)


Mój przyjaciel jest opisany przez tych co znali go w ciele - moich przyjaciół więc wierzę im :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 04 sty 2014, 00:58

Anmarivero pisze: miejsce gdzie był sam na sam z Ojcem...

Pozdrawiam!


ssam tę część odpowiedzi jak pzryjemność


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 04 sty 2014, 12:04

robluk3822 pisze:
Anmarivero pisze: miejsce gdzie był sam na sam z Ojcem...

Pozdrawiam!


ssam tę część odpowiedzi jak pzryjemność


? Możesz rozwinąć myśl?



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości