Jakich zmian dokonał w was Jezus Chrystus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Holy Ghost
Posty: 49
Rejestracja: 28 sty 2015, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Świat
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Holy Ghost » 30 sty 2015, 00:17

Jezus sprawił,że zacząłem pogłębiać swoją wiarę,poznałem PRAWDZIWE,biblijne nauki.


Bezwyznaniowy chrześcijanin o protestanckich poglądach/były rzymski katolik

''Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.''- 1 list Jana 1:10

''Od początku do końca oceniaj człowieka tylko i wyłącznie po jego czynach.''-Tupac Amaru Shakur
Obrazek
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 mar 2015, 20:25

dal mi pokoj


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 29 mar 2015, 19:13

Postawił dom na skale, zmiótł pałac ze słomy stawiany na piasku.
Zabrał serce kamienne, a dał serce z ciała.
Zabrał myślenie po ludzku, kategoriami "ja, mnie, moje, dla mnie". Dał nowy umysł, otwarty na to, co Boże, co duchowe.
Dał rodzinę. Nie tylko męża i dzieci, ale i braci, siostry, matki i ojców w Kościele.
Zmienia mój charakter, bym coraz bardziej była podobna do Ojca.
Życie z Jezusem jest pełnią życia, jest posiadaniem pełnej Prawdy, jest Drogą, po której nie błądzisz.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Służebnica
Posty: 89
Rejestracja: 23 sty 2015, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Służebnica » 31 mar 2015, 17:24

Ten czas jest mi dany abym stawała się dojrzalsza, lepsza, doskonała. Uczy mnie jak mam postępować z ludżmi, szukania woli Bożej, pokory, i w jaki sposób głosić dobrą nowinę o Jezusie do ludzi nie pojednanych z Bogiem


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 05 kwie 2015, 22:30

obdarzyl mnie miloscial choc inni mną gardzą , dzieki niemu jestem mocny , gdy upadam to mnie podnosi , jest kochajacy - stad wiem ze jezus jest bogiem bo tak mowi biblia


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 kwie 2015, 10:10

Nawet trudno napisać wszystko co we mnie zmienił. Jak sobie myślę o różnych rzeczach z przeszłosci to czasem pytam siebie czy to na prawde byłam ja ? czyje się jak by kiedyś to była zpełnie inna osoba i dziwię sie jej decyzjom i postępowaniu tak bardzo jestem teraz inna i do tego taki wielki pokój Boży i nie wiem jak wy ale na kazdym kroku zachwyt nad dziełami Bożymi i wdzięcznosć za wszystko.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Służebnica
Posty: 89
Rejestracja: 23 sty 2015, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Służebnica » 06 kwie 2015, 10:35

Jestem w procesie przebaczania tym ludziom którzy mnie skrzywdzili. Przebaczenie jest najtrudniejszą miłością, tego trzeba się nauczyć.


Awatar użytkownika
Totaleffect
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2015, 23:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gwiazdozbiór Oriona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Totaleffect » 06 kwie 2015, 22:17

Zdecydowanie przez Jezusa i Jego Słowie moje życie nabrało sensu. Bo po co tyle smutków i łkania dla ciemnej otchłani. W tym szatańskim świecie, dole zagłady widzę jasne światełko. Co prawda maltukie, ale widzę, żyję dla tego światełka, bo przez to światełko spogląda Jezus zapraszając mnie do siebie.


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jakich zmian dokonał w was Jezus Chrystus?

Postautor: Karol » 06 kwie 2015, 22:34

josta pisze:Co się w was zmieniło od czasu nawrócenia?
Może jakies cechy charakteru zniknęły, Bóg wam cos wyraźnie pokazał, że wymaga zmian i Jego mocą zmieniło się wasze podejscie, myslenie, zycie? :)


Jezus dał mi pokój w sercu > Nauczył mnie abym wybaczał i zapomniał i to zrobiłem. Widzę Boga wszędzie a kiedyś tak nie było , Daje potrzebującym co mogę nie chcąc nic w zamian, Oj.... zbyt wiele jest tych rzeczy
Bóg mi pokazał bardzo wiele ponieważ prawdziwe chrześcijaństwo jest tam gdzie jesteś sam a nie w kościelnej ławce gdzie wszyscy Cie widzą i możesz udawac cudownego chrzescijanina a w domu możesz oglądac rzeczy niecenzuralne w internecie bo nikt Cie nie widzi
Bóg pokazał mi w swym Słowie wiele rzeczy które znikneły z mego domu i życia i tak jak piszesz zmieniło się myślenie podejście i życie.


Awatar użytkownika
martim
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:53
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: europa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: martim » 18 kwie 2015, 17:19

Będzie mi niezmiernie trudno opisać , powiedzieć jakie zmiany dokonały się gdy zacząłem wierzyć , zwłaszcza ze istniał Jezus i został wybrańcem Boga do szczególnego zadania .
Chciałbym nadążać za naukami Jezusa a szczególnie chciałbym podporządkować się nauce -kazaniu na górze.
Kazanie na Górze to dla mnie rozszerzony Dekalog Boży.


Dokąd idziesz Panie ?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 kwie 2015, 22:57

martim pisze:Chciałbym nadążać za naukami Jezusa a szczególnie chciałbym podporządkować się nauce -kazaniu na górze.
Kazanie na Górze to dla mnie rozszerzony Dekalog Boży.


Nie to jest najważniejsze ale to ze jego ofiara jesteś zbawiony , dostałeś taką łaskę niezależnie od uczynków. a tylko dlatego ze wierzysz w Jezusa. Tylko się zastanów czy wierzysz w Jezusa czy tylko w kosciół.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 19 kwie 2015, 23:13

Nie stało się to w momencie nawrócenia ale i tak należy dziękować Bogu za to, że minęła moja depresja. Teraz mogę to chyba śmiało powiedzieć, bo nie.mam już takiego stanu od 4 czy 5 miesięcy (po około 1,5 roku niezdatności do życia).


Awatar użytkownika
martim
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:53
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: europa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: martim » 20 kwie 2015, 06:18

Szanowna Magdo , nigdzie nie napisałem ze wierze w kościół, a także co klepią kapłani.

Wierze w Boga , Jezusa staram się przestrzegać dekalog i nauki Jezusa , tak staram się przestrzegać tych nauk lecz nie zawsze mi to wychodzi i często mam kaca moralnego.


Dokąd idziesz Panie ?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 kwie 2015, 07:49

martim pisze:nigdzie nie napisałem ze wierze w kościół, a także co klepią kapłani.


ja
martim pisze:ac uwagę

martim pisze:staram się przestrzegać tych nauk lecz nie zawsze mi to wychodzi i często mam kaca moralnego.


To nie miej bo nikomu nie wychodzi , starasz sie to sie staraj i pros o Ducha Świetego to bedzie cie wspierał w twoich staraniach w uswiecaniu. Nie od tego czy ci sie to udaje czy nie jest zależne twoje zbawienie . To zbawienie dostaje sie darmo od Ojca jeśli wierzysz w Jezusa i wtedy ta ofiara którą złozył Jezus za twoje wszelkie grzechy oczyszcza cie i jesteś czysty na tym polega zbawienie ,ze nie musisz sam sie zbawiać , juz jesteś zbawieony wystarczy wierzyć w Jezusa i ta ofiarę golgoty . A uświecanie swoją drogą jest to proces , tak jak zbawienie jest jednorazowe to uświęcenia i staranie sie zeby twój charakter był podobny jak najbardziej sie da do charakteru Jezusa to długi proces i trwa całe zycie , wiele razy człowiek upada ale Bóg go podnosi Jezus zawsze się za ciebie wstawia i Jeśli prosisz o Ducha Świetego to on z tobą współdziała ku dobremu ,ku uswieceniu ale nie bedzie to jak pstryknięcia i juz jestes całkowicie świety nizdolny do upadku. Wszyscy tak mają.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
martim
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:53
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: europa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: martim » 21 kwie 2015, 12:51

Wiesz Magdo ,- ja po prostu się źle czuje gdy znając drogę wchodzę w te sama kałuże .
Czy nie po to chodzimy do szkoły aby coraz więcej wiedzieć ? tym samym przechodzimy do wyższych klas a naszym egzaminem jest egzamin dojrzałości.
Gdy stanę przed Bogiem to już nie będzie egzaminu lecz podsumowanie moich upadków .
To prawda , wierze w to ,ze za każdym razem Jezus podaje mi rękę gdy się potykam i pomaga mi stanąć ponownie w pionie , lecz ile razy można popełniać ten sam zły krok i się tłumaczyć ???


Dokąd idziesz Panie ?

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości