Czym jest zbawienie?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Biblijny.net
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2014, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czym jest zbawienie?

Postautor: Biblijny.net » 03 gru 2015, 17:06

Witam, swego czasu postanowiłem napisać coś na kształt streszczenia tego, czym jest zbawienie. W ten sposób powstały 3 artykuły:

1. Co to się porobiło?
Tutaj opisałem, na czym polega problem człowieka, co to znaczy, że jest zgubiony, czy każdy jest zgubiony... Starałem się pokazać, że człowiek naprawdę potrzebuje ratunku, bo inaczej zginie.
http://www.biblijny.net/artykuly/co-to- ... obilo.html

2. Jest nadzieja
Tutaj z kolei pokazuję, na czym polega Boży sposób uratowania człowieka. Opowiadam o Jezusie, co zrobił dla ludzi, jak to zrobił, dlaczego zrobił...
www.biblijny.net/artykuly/jest-nadzieja.html

3. Jak korzystać z koła ratunkowego?
Ostatnia część mówi o tym, jak skorzystać z Bożego planu ratunku (zbawienia)? Jezus umarł za wszystkich, ale nie każdy będzie zbawiony. Co więc musi się stać, żeby przyjąć ten ratunek?
http://www.biblijny.net/artykuly/jak-ko ... owego.html

Jeśli ktoś miałby chęć poczytać, to bardzo serdecznie zachęcam do lektury. :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czym jest zbawienie?

Postautor: kontousunięte1 » 03 gru 2015, 17:54

Jeszcze nie zaczęłam czytać,ale już muszę ci powiedzieć,że strona bardzo oryginalną i pomysłową grafikę ma. Podoba mi się. :-D


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czym jest zbawienie?

Postautor: hmhmm » 03 gru 2015, 18:07

Cieszę się, że wkleiłeś te linki, bo dzięki temu mogę do Ciebie napisać. Zdecydowanie boży sposób zbawienie człowieka polega na uwolnieniu go. Nie jego matki, siostry, braka, ojca, sąsiada, kuzynki, psa, kota, świnki morskiej, czy szczura tylko jego samego.

Zacznijmy jednak od samego początku.

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. I było to dobre. Potrafisz to sobie wyobrazić? Gwiazdy, słońce księżyc, zwierzęta polne, zwierzęta lądowe, zwierzęta wodne. To wszystko było piękne i doskonałe. Nikt nie umierał. Nie było żadnych irytujących i denerwujących rzeczy. W ogóle nie było niczego złego. Świat był piękny i doskonały.

Potem Bóg postanowił stworzyć kobietę i mężczyznę. A właściwie to mężczyznę i niewiastę. Stworzył ich na swój obraz i podobieństwo. Wielu ludzi jest z tego dumnych. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że człowiek grzeszy. Dlatego też trzeba im o tym powiedzieć.
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak wszystko wyglądało. A wszystko co złe zaczęło się od owocu. Wiemy jaki miał smak, jak wyglądał i wiemy również jak nosił nazwę. To właśnie od owocu zaczął się problem, który człowiek ma.

Ludziom się wydaje, że nie mają problemu, niemniej jednak mają go i jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest Bóg. Pozwolę się jednak z Tobą nie zgodzić, gdyż uważam, że należy:
- należy wziąć swój krzyż
- zaprzeć się siebie
- kochać Boga z całego serca
- traktować ludzi, jakby się nimi było

Zacznę od brania na siebie swojego krzyża. Krzyż jest symbolem głebokiego upokorzenia. Jak również sytuacji z którymi człowiek nie potrafi sobie poradzić. Brać swój krzyż nie jest łatwo.
W gruncie rzeczy chodzi o to, żeby, gdy ma się problem (swój), czyli ze sobą, to żeby go zaakceptować i przestać go rozwiązywać.

Zaparcie się siebie oznacza tyle, że ludzkie myśli zwyczajnie kłamią. Chodzi o to, żeby przestać w nie wierzyć i zacząć wierzyć tylko Bogu. Nie jest to proste zadanie, bo przecież jak ktoś kiedyś powiedział:
"Mówię to co myślę, bo myślę, że mam rację. A chcę, żeby wszyscy mieli rację. Więc ponieważ tylko ja mam rację, to powinna być jedna racja. Moja"

Pozwól że teraz przejdę do miłości Boga. Kochać Boga z całego serca oznacza kochać Go do tego stopnia, że zostanie zaburzona zasada unikania bólu i dążenia do przyjemności, czyli że postawimy Pana Boga ponad wszystko. Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z zaspokajania potrzeb. Oznacza to, że gdy mamy zaspokoić jakąś potrzebę i jest w sprzeczności z boskim prawem, wtedy nie zaspokajamy potrzeby wcale.

Przejdę teraz do "traktowania ludzi, jakby się nimi było" czyli kochania bliźniego jak siebie samego. Oczywiście kochać kogoś możemy tylko jeżeli jesteśmy z tej osoby, ta osoba dała nam coś, czego bardzo potrzebujemy, ewentualnie sami jesteśmy tą osobą. Także wszystko odbywa się w świecie wyobraźni.

Warto też wspomnieć o innym aspekcie biblijnym. Ludzie desperacko lubią mówić o Bogu i o Jezusie. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że ponieważ nie tylko go nie kochają, to jeszcze nie wierzą w ani jedno jego słowo. Okazuje się, że prawda ma taką ciekawą właściwość, że gdy się w nią nie wierzy, to widzi się w niej samego siebie. Włącznie ze stwierdzeniem, że jeśli nie akceptuje się boskich standardów należy za to ponieść śmierć.
Dlatego też początkujący chrześcijanin dużo mówi o Bogu i o Jego Synu Jezusie Chrystusie, a nie ma bladego pojęcia, że opowiada tak naprawdę o samym sobie. Potem niestety przychodzi zdziwienie i taka osoba zadaje sobie pytanie: Dlaczego ludzie nie chcą się nawracać?

Najwyższa pora wspomnieć coś o Jezusie. A szczególnie o tym co On mówił i co o Nim mówiono. A dał między innymi do zrozumienia, że ludzie są zwyczajnie źli, pewna osoba także wspomniała o Nim, że nie zależy mu na ludziach.

Na sam koniec pragnę się podzielić tym, jest odpowiedź na pytanie: Czy w ogóle warto wierzyć w Boga i wierzyć Bogu? Oczywiście! Jezus powiedział: Oto stoję u drzwi i kołaczę, jeśli kto usłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. Otwierajmy więc Jezusowi drzwi każdego dnia.


Biblijny.net
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2014, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czym jest zbawienie?

Postautor: Biblijny.net » 04 gru 2015, 10:32

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, również te polemiczne. :)

@kontousunięte1: Grafika jest "jeszcze ciepła", w poniedziałek ją uruchomiłem.

@Hmhmm: Trudno się z Tobą nie zgodzić. Chociaż z samej wypowiedzi Jezusa odnośnie do brania własnego krzyża i zaparcia się siebie wyciągam nieco inne wnioski, to Twoje spostrzeżenia o: poddaniu swoich problemów Jezusowi, nie szukaniu mądrości w sobie, kochaniu Boga... są bardzo dobre i można podać wiele wypowiedzi Jezusa, które wspierają to, co piszesz. Szczególnie podoba mi się ta myśl, że bez miłości skupiamy się na samych sobie (nawet jeśli zdaje nam się, że mówimy o Bogu).



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości