Dlaczego powinnam uwierzyć Jezusowi?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Dlaczego powinnam uwierzyć Jezusowi?

Postautor: Airad » 04 sty 2016, 15:20

I skąd mam wiedzieć że Biblia jest skierowana konkretnie do każdego człowieka z osobna, że jest "listem"? Kiedyś byłam wierząca, ale odrzuciłam Boga. Przekonajcie mnie bo chcę wierzyć ale nie umiem.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego powinnam uwierzyć Jezusowi?

Postautor: Samolub » 04 sty 2016, 15:48

Ciężko powiedzieć, moglibyśmy podzielić to na dwie kategorie (życie doczesne - życie wieczne)

Jeśli chodzi o życie doczesne to wiara w Chrystusa może pomóc rozwijać swojego Ducha tu na Ziemi, pomaga się uświęcić i dążyć do lepszego człowieka, zaspokaja naturalną potrzebę kontaktu z Ojcem. pomaga poznać Boga który jest znany dla Ciebie tylko jako odległa wizja i relacja innych.
A więc wprowadza w indywidualną relację pomiędzy Tobą a Bogiem, Bóg prowadzi Cię przez życie dla dobra Twego Ducha i dla Życia Wiecznego, więc musisz uwzględnić że negatywne ziemskie doświadczenia też będą się przytrafiać. Jeżeli to zrozumiesz te doświadczenia negatywne będą dla Ciebie obojętne, a po ich przeminięciu pojawi się radość, zrozumienie i wiedza. Bóg błogosławi w życiu i pomaga, bo nie chce aby człowiek cierpiał, chociaż pierwszorzędną dla Niego rzeczą jest Zbawienie człowieka, dlatego dopuszcza zło. Wiara daje Ci także w pewnym momencie świadomość że masz braci i siostry w wierze, z którymi zawsze świetnie się dogadasz i o wszystkim możesz porozmawiać.

Jeśli chodzi o życie wieczne, przede wszystkim zyskujesz życie wieczne z Bogiem i Świętymi. Możliwe że dziś wydaje Ci się to mało atrakcyjne, ale uwierz jest to coś niesamowitego i wielu ludzi oczekuje nadejścia Królestwa Bożego. Jezus uzdrawia Twoją Dusze poprzez Łaske, ponieważ człowiek nie może zmienić siebie na tyle by pozbawić się upadłej natury i grzechu. A więc pozostając sobą i z wolną wolą staniesz się czysta oraz uświęcona.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego powinnam uwierzyć Jezusowi?

Postautor: konto skasowane » 04 sty 2016, 16:18

Mówisz, że chcesz wierzyć. Zatem proś Boga sama żeby dał ci wiarę w Niego. Zawsze zaczyna się od twoich chęci, od pokuty za grzechy, uznanie się za przegraną, za osobę która potrzebuje pomocy.


.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego powinnam uwierzyć Jezusowi?

Postautor: Kamil M. » 04 sty 2016, 16:18

Biblia jest skierowana do całej ludzkości, ale w szczególności do ludzkości zjednoczonej z Bogiem w Chrystusie, czyli do Kościoła. Biblia jest Słowem Bożym skierowanym do każdej duszy i zawiera duchowe pouczenie dla każdego, ale oczywiście trzeba umieć je odczytać, zrozumieć, to się jednak dokonuje w Ciele Chrystusa - dlatego nawet Listy Apostolskie są skierowane albo do całych Kościołów albo do ich pasterzy.

Dlaczego uwierzyć Jezusowi? Trzeba zacząć od tego, w co wierzysz na temat Jezusa - to podstawa. Żeby komuś dać wiarę, trzeba zrozumieć, dlaczego danej osobie można ufać, kim w zasadzie ona jest. Wtedy można stwierdzić czy i w jakim zakresie można i należy jej uwierzyć. Kim jest dla Ciebie, droga Airad, jest twoim zdaniem Jezus?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego powinnam uwierzyć Jezusowi?

Postautor: konto skasowane » 04 sty 2016, 17:59

Hmhmm, nie prowokuj moderacji bo daje ci moje słowo nie chcę Ci dawać żadnych warnów. Nie możesz pisać w tym dziale.


.

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości