Czym jest Prawdziwa Wiara

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czym jest Prawdziwa Wiara

Postautor: Przeemek » 15 paź 2017, 00:25

Umieściłem ten wątek, jako osobny post, chyba to będzie właściwsze miejsce. Gorąco polecam każdemu "nowemu lub szukającemu" uświadomić sobie "czym jest prawidziwa wiara", na bazie wiecznie i ciągle żywego Słowa Bożego, https://www.youtube.com/watch?v=A7XHUZCaiwo, autorstwa Waltera Veitha, dodam że jednego z moich ulubionych wykładowców. Często sam upamiętuje siebie wspomnianymi wersetami z tego wykładu Waltera.

Czy Twoja wiara i Biblia przyprowadziły ciebie do samego Jezusa Chrystusa czy tylko zaznajomiła z Jego naukami?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym jest Prawdziwa Wiara

Postautor: jj » 19 gru 2017, 12:50

Prawdziwa wiara, to wiara w Pana Jezusa, jako jedynego Pana i jedynego Boga.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym jest Prawdziwa Wiara

Postautor: Kitka » 29 mar 2018, 14:11

Nie wiara i Biblia przyprowadziły mnie do Jezusa.
Bo gdybym miała wiarę, to czy potrzebowałabym przyprowadzenia?

Bóg przyprowadził mnie do siebie. Wykorzystał do tego moje słabości, chęć znaczenia, moje pytania o sens życia, wszelkie wątpliwości. Ale też ludzi, którzy wyrysowali przede mną obraz Boga, który jest bliski, szuka mnie i chce bym Mu zaufała...
I pojawiła się wiara.
Inna niż ta, którą brałam za słuszną, wyuczoną tradycją
A może ona była słuszna, jako taki nikły ślad, jak wyblakła pieczątka, mała wiedza, że Bóg jest.
I był czas, że opadła jakaś zasłona, bielmo ze ślepych oczu i zobaczyłam...
Poszłam za tym, który mnie zbawił
I chwała Mu za to, że nie musiałam wypracować w sobie Prawdziwej Wiary, ale wziął mnie taką, jaką byłam.
Wiara to łaska



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości